Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek KONČNO Pregon sovražnega govora s spleta

KONČNO Pregon sovražnega govora s spleta

In kaj jaz drugače mislim. Ker imajo sprano glavo se zavedamo kaj lahko naredijo v Evropi. Ne vsi, seveda. In če to napišeš ne moreš biti rasist. Politika je pa umazana igrica samo ne samo do beguncev ampak tudi do Evropejcev in vseh ljudi na svetu. Ko sem šla jaz v SA in sem se peljala z avtobusom, sem vedela, da ne smem sedeti na strani, kjer je določeno za moške. In sem to spoštovala čeprav mi ni jasno zakaj tako razlikovanje. Vidiš to je razlika. Ti begunci zdaj večinoma pa se v Franciji, Angliji, Bruslju….organizirajo v gete to pa pomeni, da nočejo sprejeti kulture, vere v državi.
[/quote]
Zakaj bi jo? Prišli so v EU samo zato, ker je lažje živet tu, kot doma. Saj niso tu zaradi ljubezni do EU in domorodcev.


boldan stavek primerjaj z ostalim tvojim zapisom, pa se vprašaj, koliko različnih mnenj in informacij si zbral. Se bojim, da si bral zgolj cenzurirane medije….to je lep primer, kako bo v bodoče še bolj izrazito….
[/quote]

sploh ne razumem o čem pišeš

ločim pičke od normalnih ljudi z zdravo pametjo in ravno iz pičk pridejo najhujši totalitarci in morilci, ker je za vas vse kar ni povedano po vaše in na vam všečen način primitivno in za odstrel… se tudi zavedam da obstajajo cele nianse ljudi, ki si v ksihte zmečejo vse sorte pa ni zamer in eno nianso, ki ji ne smeš povedat ničesar, to ste pa večno užaljene in prizadete pičke vseh barv, spolov in usmerjenosti, ki niste ne za med ljudi niti niste ljudje ker si s svojo sluzavostjo in pritlehnostjo ne zaslužite niti naziva človek… zdaj pa hitro v kot jokcat, prijavljat sovražni govor na vse možne institucije, ker sem napisal resnico.
[/quote]
sej pravim, primitivci
še pred desetimi leti na netu ni bilo možno brat takih zapisov, ker so v osnovi bili ljudje bolj kulturni, potem se je počasi ampak vztrajno primitivizem na netu razpasel, vedno več je tega, bo tega, na koncu bo pa kaj?


sej pravim, primitivci
še pred desetimi leti na netu ni bilo možno brat takih zapisov, ker so v osnovi bili ljudje bolj kulturni, potem se je počasi ampak vztrajno primitivizem na netu razpasel, vedno več je tega, bo tega, na koncu bo pa kaj?
[/quote]

na koncu bo pa net sprivatiziran v reali te bo pa folk še vedno nekam pošiljal pa če takoj v pm… ker si drugega ne zaslužite 🙂

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

In kaj jaz drugače mislim. Ker imajo sprano glavo se zavedamo kaj lahko naredijo v Evropi. Ne vsi, seveda. In če to napišeš ne moreš biti rasist. Politika je pa umazana igrica samo ne samo do beguncev ampak tudi do Evropejcev in vseh ljudi na svetu. Ko sem šla jaz v SA in sem se peljala z avtobusom, sem vedela, da ne smem sedeti na strani, kjer je določeno za moške. In sem to spoštovala čeprav mi ni jasno zakaj tako razlikovanje. Vidiš to je razlika. Ti begunci zdaj večinoma pa se v Franciji, Angliji, Bruslju….organizirajo v gete to pa pomeni, da nočejo sprejeti kulture, vere v državi.
[/quote]

države so te ljudi načrtno naseljevale v gete, kjer so se kasneje … največkrat šele druga generacija, ki ni imela enakih možnosti kot domorodci (zaradi zelo različnih razlogov) organizirali in radikalizirali, seveda ne kar sami, pač pa pod vodstvom … ali verskega voditelja, ali pa preko neta.

pojdi pogledat v singapur, kako so tam poselili ljudi drugih etničnih skupin med domorodce. pa jih je mnogo več kot domorodcev, ampak so se lepo prilagodili življenju v visokotehnološki družbi, ker je država poskrbela za to, jim dala povsem enake pogoje za življenje kot domorodcem, kar pa se v evropskih državah ni zgodilo.

na koncu bo pa net sprivatiziran v reali te bo pa folk še vedno nekam pošiljal pa če takoj v pm… ker si drugega ne zaslužite 🙂
[/quote]

mogoče se tebi zdi to smešno, meni pač ne. Razmišljam o družbi, v kateri bodo rasli moji otroci.
Na srečo je reala zaenkrat še drugačna od virtuale, vsaj tu, kjer živim jaz in si želim, da bi tako ostalo, čeprav vem, da to žal ni možno.

mogoče se tebi zdi to smešno, meni pač ne. Razmišljam o družbi, v kateri bodo rasli moji otroci.
Na srečo je reala zaenkrat še drugačna od virtuale, vsaj tu, kjer živim jaz in si želim, da bi tako ostalo, čeprav vem, da to žal ni možno.
[/quote]

tudi jaz razmišljam o družbi in take kjer bi se filtriralo govor, misli in razmišljanje nočem, ker je to diktatura.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.


Zakaj bi jo? Prišli so v EU samo zato, ker je lažje živet tu, kot doma. Saj niso tu zaradi ljubezni do EU in domorodcev.
[/quote]

Koliko migrantov imaš vsak dan, ko gredo v drugo državo, ker doma ne morejo preživeti pa se vključijo v družbo in spoštujejo državo v katero so se preselili. To je ta razlika med temi migranti in drugimi. Ti prvi se ne bodo vključili nikdar in nikoli kamor koli bodo prišli. Furali bodo svoje in uničevali druge kulture.

Razlika je v tem ali se priseljujejo izobraženi ljudje iz drugih kultur, ki se potem znajo prilagoditi situaciji v okolju v katerem se znajdejo in pa med kozjejebci ( izraz ni žalitev, ker gre dejansko za take ljudi), ki nekam derejo brez izobrazbe, znanj, brez česar koli, le z vedenjem, da jim tam nekaj pripada in da si to tudi s silo vzamejo, če je treba.
Kdo sem jaz, da sem dolžan take ljudi sprejeti in financirati?????
[/quote]
ne vem kdo si ti, sem pa že napisala, da želim vsem nam, da se nam kaj podobnega ne bi zgodilo.

še kar se migrantov tiče .. sem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prepričana, da bi večina z največjim veseljem šla raje domov, kot pa bila ujetnica neke evropske kulture, ki jo dejansko ne razumejo … sej, od kje naj pa jo razumejo?
Tudi ti, če bi šel zdajle v Južno Korejo ali na Japonsko verjemi, tam bi se počutil popolnoma zaostalega, domorodci tam bi te čudno gledali, njihovega jezika, ne pisave ne bi poznal, popolnoma zmeden bi bil in ljudje bi se še norčevali iz tebe in te zasmehovali, bi bilo lepo? Pa to ni niti polovica razlike med tabo in njimi, kot je razlike med arabskimi begunci in nami.

kolikor sem razumela bodo begunci dobivali statuse in sčasoma se bodo vračali v izvorne države, ko bo tam možno, predvsem pa varno živet, verjetno pa res ne vsi.
tudi po WWII je ogromno evropejcev šlo po svetu kot beguncev.

vem da verjetno ne boš, pa vseeno, poslušaj si tole, zelo dober intervju
https://val202.rtvslo.si/2017/09/nedeljski-gost-96/

sem mnenja, da je dolžnost vsakega človeka, da se informira, izobražuje in išče informacije na vse možne načine.
migranti ki prihajajo so zelo različni, od najslabših, do najboljših, ne moreš metat vse v isti koš. Zakaj točno so takšni kot so, mi ne vemo, ampak v osnovi so to ljudje, kot ti in jaz.

zelo dober dokumentarec je bil v torek na SLO2 o vodji ISISa … kdaj, zakaj, kako … priporočam vsem da si pogledate, morda boste razumeli. Tudi prejšnji teden je bil, o Al Asadu … ne moreš verjet kakšne igrice se gre svetovna politika s temi ljudmi, ki si želijo samo v miru živeti, pa ne v Evropi, pač pa doma.
[/quote]
Jaz tudi ne morem verjeti kakšne igrice se gre naša politika s takšnimi ljudmi kot ste vi.

In kot se je že večkrat izkazalo in tudi dokazalo, ste največji nestrpneži in sovražniki ter egoisti ravno tisti, ki se najbolj sklicujete na sovražni govor. Sklicevanje na sovražni govor, je le nizkoten poskus omejevanja svobode govora in izražanja drugačnega mnenja. Z obtoževanjem, drugače mislečim vcepljate občutek krivde.

tudi jaz razmišljam o družbi in take kjer bi se filtriralo govor, misli in razmišljanje nočem, ker je to diktatura.
[/quote]
če bi spoštljivo govorili drug o drugem, drug z drugim, pa čeprav bi imeli povsem diametralna stališča, se ne bi nič filtriralo.
Vsak ima pravico do svojega mnenja, lastnega mišljenja, stališč … ampak le te naj pove na način, da ne žali nikogar, naj ne prepričuje nikogar in naj vsem drugim dovoli, da imajo prav tako svoja mnenja, svoja stališča, svoj jaz.

z drugimi govorimo (in pišimo) tako, kot si želimo da bi drugi govorili z nami … v tem je vsa umetnost.


če bi spoštljivo govorili drug o drugem, drug z drugim, pa čeprav bi imeli povsem diametralna stališča, se ne bi nič filtriralo.
Vsak ima pravico do svojega mnenja, lastnega mišljenja, stališč … ampak le te naj pove na način, da ne žali nikogar, naj ne prepričuje nikogar in naj vsem drugim dovoli, da imajo prav tako svoja mnenja, svoja stališča, svoj jaz.

z drugimi govorimo (in pišimo) tako, kot si želimo da bi drugi govorili z nami … v tem je vsa umetnost.
[/quote]

Mene skrbi, da ljudje v politikih vidijo Bogove in jim vse dopuščajo. Kradejo, zavajajo, lažejo, vzpodbujajo vojne in tako dalje. Meni je vseeno popolnoma mi dol visi ali nekdo ne mara beguncev. Zadnja stvar je, da bi se obremenjevali kako nekdo piše na netu.


če bi spoštljivo govorili drug o drugem, drug z drugim, pa čeprav bi imeli povsem diametralna stališča, se ne bi nič filtriralo.
Vsak ima pravico do svojega mnenja, lastnega mišljenja, stališč … ampak le te naj pove na način, da ne žali nikogar, naj ne prepričuje nikogar in naj vsem drugim dovoli, da imajo prav tako svoja mnenja, svoja stališča, svoj jaz.

z drugimi govorimo (in pišimo) tako, kot si želimo da bi drugi govorili z nami … v tem je vsa umetnost.
[/quote]
Mene že žali tvoj primitiven način razmišljanja. Zato bodi raje tiho. 🙂
Namesto hinavščine, raje svojo nerealno filozofijo najprek prakticiraj pri sebi.


ne vem kdo si ti, sem pa že napisala, da želim vsem nam, da se nam kaj podobnega ne bi zgodilo.

še kar se migrantov tiče .. sem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prepričana, da bi večina z največjim veseljem šla raje domov, kot pa bila ujetnica neke evropske kulture, ki jo dejansko ne razumejo … sej, od kje naj pa jo razumejo?
Tudi ti, če bi šel zdajle v Južno Korejo ali na Japonsko verjemi, tam bi se počutil popolnoma zaostalega, domorodci tam bi te čudno gledali, njihovega jezika, ne pisave ne bi poznal, popolnoma zmeden bi bil in ljudje bi se še norčevali iz tebe in te zasmehovali, bi bilo lepo? Pa to ni niti polovica razlike med tabo in njimi, kot je razlike med arabskimi begunci in nami.

kolikor sem razumela bodo begunci dobivali statuse in sčasoma se bodo vračali v izvorne države, ko bo tam možno, predvsem pa varno živet, verjetno pa res ne vsi.
tudi po WWII je ogromno evropejcev šlo po svetu kot beguncev.

vem da verjetno ne boš, pa vseeno, poslušaj si tole, zelo dober intervju
https://val202.rtvslo.si/2017/09/nedeljski-gost-96/
[/quote]
me ne, no….pa prosim preberi prejšnje svoje zapise in kaj sem ti komentiral še enkrat…..ti res bereš informacije iz več medijev, vendar vsi ti mediji so enoumni…cenzurirani, všečni določeni skupini ljudi ali politiki….to ne pomeni, da si seznanjena s celim spektrom novic, ki obstajajo in ki se jih želi s tem zakonom preprečiti…potem naj bi bili vsi taki kot ti….mislili bi, da smo široki v razmišljanju, ker beremo delo, mladino in večer…..ne pa tudi demokracije, reporterja itd, ker bi bili prepovedani ali cenzurirani do skrajnosti…( zadeva je karikirana)
si gledala film Thrumanov show? eko, ti si tipičen primer tega gospoda….

Mene skrbi, da ljudje v politikih vidijo Bogove in jim vse dopuščajo. Kradejo, zavajajo, lažejo, vzpodbujajo vojne in tako dalje. Meni je vseeno popolnoma mi dol visi ali nekdo ne mara beguncev. Zadnja stvar je, da bi se obremenjevali kako nekdo piše na netu.
[/quote]
agresija in primitivizem iz virtuale se širi v realo, to je problem.

In na vašem mestu iz zgodovine, ker vas skrbi prihodnost bi se podal v akcijo in razkrinkal verske oblasti, politične in tako dalje, ker zavajajo ljudi. Jim kradejo, vzamejo dostojanstvo. Ne da vas skrbi za usodo vašega otroka ali nekdo reče, da je musliman smotan.


če bi spoštljivo govorili drug o drugem, drug z drugim, pa čeprav bi imeli povsem diametralna stališča, se ne bi nič filtriralo.
Vsak ima pravico do svojega mnenja, lastnega mišljenja, stališč … ampak le te naj pove na način, da ne žali nikogar, naj ne prepričuje nikogar in naj vsem drugim dovoli, da imajo prav tako svoja mnenja, svoja stališča, svoj jaz.

z drugimi govorimo (in pišimo) tako, kot si želimo da bi drugi govorili z nami … v tem je vsa umetnost.
[/quote]

spoštovanje je treba zaslužit, ne pripada po defaultu… filtriranje po defaultu razen pri vas pičkah ni potrebno, ker normalno razviti možgani in osebnosti so sposobni sami filtriranja in dojemanja… pri pičkah to niso in to nalogo pričakujete in zahtevate od drugih, tega pa ni in ne bo, ker če gre lahko pri večini skozi eno noter in drugo ven, delajte sami na sebi da bo šlo še vam.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.


agresija in primitivizem iz virtuale se širi v realo, to je problem.
[/quote]

Pa kaj zavajate ljudi. Politika, verske oblasti, mediji, delajo ljudi neumne in primitivne. Ne pa, da nekdo reče vam ali vašim, da ste bedaki. To ne vpliva na popolnoma nič. Nič, nič, nič. Pa pismo kje vi živite v jami.


me ne, no….pa prosim preberi prejšnje svoje zapise in kaj sem ti komentiral še enkrat…..ti res bereš informacije iz več medijev, vendar vsi ti mediji so enoumni…cenzurirani, všečni določeni skupini ljudi ali politiki….to ne pomeni, da si seznanjena s celim spektrom novic, ki obstajajo in ki se jih želi s tem zakonom preprečiti…potem naj bi bili vsi taki kot ti….mislili bi, da smo široki v razmišljanju, ker beremo delo, mladino in večer…..ne pa tudi demokracije, reporterja itd, ker bi bili prepovedani ali cenzurirani do skrajnosti…( zadeva je karikirana)
si gledala film Thrumanov show? eko, ti si tipičen primer tega gospoda….
[/quote]

ne berem ne dela, ne mladine, niti ne gledam RT in ostalih mainstremov. Nikjer nisem napisala, da sem seznanjena s celim spektrom novic. svoje mnenje si oblikujem drugje, še največ ko grem okrog, po svetu in doživljam na lastni koži marsikaj.
Če se ti zdim naivna ok, nisem pa ne primitivna, ne zlobna in nikomur ne želim prav nič slabega. Če je danes to človeška slabost tudi prav, sem pa mnenja, da iz nestrpnosti kot se jo bere tudi na MONU lahko zraste marsikaj.

Pa kaj zavajate ljudi. Politika, verske oblasti, mediji, delajo ljudi neumne in primitivne. Ne pa, da nekdo reče vam ali vašim, da ste bedaki. To ne vpliva na popolnoma nič. Nič, nič, nič. Pa pismo kje vi živite v jami.
[/quote]

ja sej, ker oni lahko na twiterju pa še kje povejo prav vse, kar jim v določenem momentu pade na misle, to lahko povejo ali napišejo vsi, amen 🙂

ne berem ne dela, ne mladine, niti ne gledam RT in ostalih mainstremov. Nikjer nisem napisala, da sem seznanjena s celim spektrom novic. svoje mnenje si oblikujem drugje, še največ ko grem okrog, po svetu in doživljam na lastni koži marsikaj.
Če se ti zdim naivna ok, nisem pa ne primitivna, ne zlobna in nikomur ne želim prav nič slabega. Če je danes to človeška slabost tudi prav, sem pa mnenja, da iz nestrpnosti kot se jo bere tudi na MONU lahko zraste marsikaj.
[/quote]A daj ne filozofiraj praznoglavo, ker to je pa največje breme te družbe, prazna glava, neumnost in blejanje, kako si ti strpna in na višjem nivoju in hodiš po svetu z glavo v riti, bi raje napisala, ampak očitno ne hodiš nikamor, le visiš na monu in si praznoglava domišljavka.

Danes je vse sovražni govor. Medtem ko se gre raja po netu prepovedani sovražni govor se grejo big Boys kar dejanske vojne z mrtvimi. A smo lahko se bolj neumni?

ja sej, ker oni lahko na twiterju pa še kje povejo prav vse, kar jim v določenem momentu pade na misle, to lahko povejo ali napišejo vsi, amen 🙂
[/quote]

Meni nisi dobra in strpna oseba in niti mi ne deluješ, da bi veliko hodila po svetu. Pa veš zakaj mi nisi strpna, ker hočeš moje besede označiti za prostaške in bi me najraje pribila nekam. Zaradi mene imej rada begunce jim pomagaj jaz bom pa drugim ljudem, tam kjer je moje prepričanje, da potrebujejo pomoč. Samo jaz tebe ne bom zmerjal s rasistom ti pa mene boš, ker ne pomagam PRAVIM.

Da, neumni smo. Zelo. In to je največja beda tega sveta.

Meni nisi dobra in strpna oseba in niti mi ne deluješ, da bi veliko hodila po svetu. Pa veš zakaj mi nisi strpna, ker hočeš moje besede označiti za prostaške in bi me najraje pribila nekam. Zaradi mene imej rada begunce jim pomagaj jaz bom pa drugim ljudem, tam kjer je moje prepričanje, da potrebujejo pomoč. Samo jaz tebe ne bom zmerjal s rasistom ti pa mene boš, ker ne pomagam PRAVIM.
[/quote]

eh, kaj se sekiraš… taki kot zgodovinarka pogrnejo takoj ob izkušnji resničnega življenja, o vseh in vsem lepo in spoštljivo ker vse ostalo je sovražni govor, ko jo bodo ali katerega od otrok slučajno kdaj napadli, posilili ipd. pa vprašanje če bo še o vsem samo lepo in spoštljivo iz njenih ust, izpod prstov ipd. tudi ko sanja o svojih otrokih nima garancije da če bo samo lepo in spoštljivo npr. o pedofilih da ji ne bodo zlorabili otrok, mogoče bodo samo na lep in spoštljiv način, čisto nesovražno in polno ljubezni opravili svoje, ker se pa trudi da bi se “sovražni govor” zatrl v kali bo pa sama morala v lepem in spoštljivem tonu ogovorit strica z liziko, da je nekaj naredil narobe, da se tega ne počne itn. pa bodo verjetno to počeli manj intenzivno…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

New Report

Close