Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek KOZLARJEVA GOŠČA!!!

KOZLARJEVA GOŠČA!!!

WW a boš temu verjela, al je premal ker piše v napačnem cajtbgu????:)))

Stane Kirn, rojen leta 1924 v Preserju, je bil med 2. svetovno vojno domobranec in domobranski policist. V primerjavi z drugimi pripadniki domobranstva naravnost pove, da »smo bili domobranci sodelavci okupatorja«. »Cerkev pa je ustvarila domobrance in belo gardo,« dodaja.

In kako so nastale vaške straže?
> Če berete knjigo italijanskega kurata »Maša za moje pobite«, v njej piše, da so Italijani zbrali po vaseh ljudi, prišel je župnik in določil posameznike za »stražarje«, kar je v bistvu začetek bele garde.

Iz strahu pred partizani?

> Ne. Vedeti moramo – ne vem, zakaj tega Zveza borcev ne poudarja -, da partizani niso pobijali kar tjavendan. V našem kraju so partizani ubili mladega fanta, ki je z družino prebegnil iz Italije. Ker je znal italijansko, se je z njimi družil. Obtožili so ga, da ovaja. Vendar sam menim, da se ni pobijalo kar v tri dni, četudi drži, da se je vse dogajalo brez sodnega procesa. Toda tudi nasprotna stran je brez sodnih procesov pobila ogromno ljudi. V Kozlarjevi gošči pri Črni vasi je bilo leta 1944 pobitih okrog 100 žensk samo zato, ker so bile v sorodu s kakšnim partizanom. Zagrebli so jih tako slabo, da so se celo Nemci zgražali, zato so ukazali, da jih izkopljejo in po krščansko pokopljejo na pokopališčih.

http://www.najdipredogled.si/trident/quickpreview.jsp?q=100+pobitih+{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}BEensk&qpts=1894&rn=25201136

In še vedno se ne ve kdo so bile? In kdo so bili likvidatorji? Seveda ne.

In tudi spomenik je kot kaže postavljen nekim drugim žrtvam, ali kako?

Torej mora obstajati tudi kakšni pisni dokaz o teh pobojih. Kar na plano z njim. Čakamo!

[img]http://www.shrani.si/f/20/wG/2IwfzJY5/not-that-shit-again.jpg[/img]


—————————————-

Re: Re: Re: Re.,
dobro veš zakaj sem se pojavila tukaj na MON-u!
Tukaj sem se znašla zaradi takih tebi podobnih ekstremistov !

Primož je 31.10. 2008 zapisal: (samo delček bom napisala.)
Vi ste pač samo eni ekstremisti, ki trdijo svoje, ne glede na to, kaj kdo reče in zakaj.
Ne levičarji ne desničarji niso ponosni na vas.

Rererere, jaz pridem k računalniku kadar hočem sama in še to pridem, če imam čas, da pogledam, kaj počnejo takšni ekstremisti, kot si ti! KAPIŠ?????
Z LUNE, PA PRIHAJAŠ TI, SE TI VIDI!

Žalostno je, da ste taki pozabljivci!
Tragedije, ki so se dogajale v Kozlarjevi gošči in tudi v okolici Žužemberka, so opisane v temi: “Kako to”, žal ste vse pozabili. Raje ste napadali mene in “brali pravljice”.
Vse gorje, ki so ga zagrešili vaši ljubljenčki, pa bi radi pozabili in za večno skrili! JOK, NE BO ŠLO!

Tema je takrat krenila iz prijaznega pogovora, kjer smo obravnavali nadgradnjo NON-a.
Benaflek je vse zakuhal, pisal je eno plat, jaz sem začela pisati še drugo.
Če boste temo brali od začetka, se vidi, da smo preje normalno pisali.

Glej moje poste,
06.06.07, ——— Rožman ni rešil Toneta Tomšiča, Tomšiča so obsodili in ustrelili!
08.06.07, ——— v tem postu je omenjen Franc Frakelj “črnorokec”
14.06.07, 21:06,
14.06.07, 23:01,
17.07.07, 01:17, o Francu Fraklu, nihče nič. Tu so osbnii podatki Franca Fraklja -Petra Skalarja.
20.07.07, 00:31,
21.07.07, ——-, dobro preberite OPOMBO!,
22.07.07, 20:54,
23.07.07,

ŽUŽEMBERK,
23.07.07, 00:00, –ŠEST grobov za trideset ŽUŽEMBERČANOV,
23.07.07, 21:47,

KOZLARJEVA GOŠČA
23.07.07, 23:33, ———, za Skalarja se začnejo težki dnevi. V Kozlarejevi gošči gledajo ven trupla. Sledile so intervencije pri Rupniku, Hacinu in škofu Rožmanu, Zaslišanje, beri v postu!
Franc Frakelj- Peter Skalar kaznovan, ker je žrtve slabo pokopal.Ne pa zato, ker jih je pobil!
25.07.07, 00:21, —- beri spoved! Pozorno! Marija Možina ……… “Šmarski župnik je dejal:
—————————– “Črna roka je božje orožje, je šiba božja!”
Domobranska “črna roka”, je morila samo tiste, ki jih je zaznamovala TOS”

25.07.07, 23:23, — Frakelj, kdor sočustvuje s tistimi v Kozlarjevi gošči, zasluži, da se jim pridruži.

26.07.07, 21:21 ——— (za Dolenjce), živo so zakopali, Pepco Božič ,,,,,

26.07.07, 21:58 je napisal “en mal mem”, čist se ji je sfuzlal.
———————— nisem mu ostala dolžna, dobil je primeren odgovor.

26.07.07, 21:58 ——- Dražgože, opis Frakljeve družine in tudi opis pobega, tudi opis, kaj so drugi mislili o njem.

Evo link: http://med.over.net/forum5/read.php?186,4057926,
Kar berite, do konca, opisala sem samo nekaj.
Nekateri boste našli tudi sebe, kaj vse ste mi bili zmožni takrat napisati, sedaj se skrivate pod drugimi nicki in nadaljujete.
Ne bi pa bilo napak, da berete še kaj drugega, ne da samo poslušate svoje šefe!


—————————————-

Re: Re: Re: Re.,
dobro veš zakaj sem se pojavila tukaj na MON-u!
Tukaj sem se znašla zaradi takih tebi podobnih ekstremistov !

Primož je 31.10. 2008 zapisal: (samo delček bom napisala.)
Vi ste pač samo eni ekstremisti, ki trdijo svoje, ne glede na to, kaj kdo reče in zakaj.
Ne levičarji ne desničarji niso ponosni na vas.

Rererere, jaz pridem k računalniku kadar hočem sama in še to pridem, če imam čas, da pogledam, kaj počnejo takšni ekstremisti, kot si ti! KAPIŠ?????
Z LUNE, PA PRIHAJAŠ TI, SE TI VIDI!

Žalostno je, da ste taki pozabljivci!
Tragedije, ki so se dogajale v Kozlarjevi gošči in tudi v okolici Žužemberka, so opisane v temi: “Kako to”, žal ste vse pozabili. Raje ste napadali mene in “brali pravljice”.
Vse gorje, ki so ga zagrešili vaši ljubljenčki, pa bi radi pozabili in za večno skrili! JOK, NE BO ŠLO!

Tema je takrat krenila iz prijaznega pogovora, kjer smo obravnavali nadgradnjo NON-a.
Benaflek je vse zakuhal, pisal je eno plat, jaz sem začela pisati še drugo.
Če boste temo brali od začetka, se vidi, da smo preje normalno pisali.

Glej moje poste,
06.06.07, ——— Rožman ni rešil Toneta Tomšiča, Tomšiča so obsodili in ustrelili!
08.06.07, ——— v tem postu je omenjen Franc Frakelj “črnorokec”
14.06.07, 21:06,
14.06.07, 23:01,
17.07.07, 01:17, o Francu Fraklu, nihče nič. Tu so osbnii podatki Franca Fraklja -Petra Skalarja.
20.07.07, 00:31,
21.07.07, ——-, dobro preberite OPOMBO!,
22.07.07, 20:54,
23.07.07,

ŽUŽEMBERK,
23.07.07, 00:00, –ŠEST grobov za trideset ŽUŽEMBERČANOV,
23.07.07, 21:47,

KOZLARJEVA GOŠČA
23.07.07, 23:33, ———, za Skalarja se začnejo težki dnevi. V Kozlarejevi gošči gledajo ven trupla. Sledile so intervencije pri Rupniku, Hacinu in škofu Rožmanu, Zaslišanje, beri v postu!
Franc Frakelj- Peter Skalar kaznovan, ker je žrtve slabo pokopal.Ne pa zato, ker jih je pobil!
25.07.07, 00:21, —- beri spoved! Pozorno! Marija Možina ……… “Šmarski župnik je dejal:
—————————– “Črna roka je božje orožje, je šiba božja!”
Domobranska “črna roka”, je morila samo tiste, ki jih je zaznamovala TOS”

25.07.07, 23:23, — Frakelj, kdor sočustvuje s tistimi v Kozlarjevi gošči, zasluži, da se jim pridruži.

26.07.07, 21:21 ——— (za Dolenjce), živo so zakopali, Pepco Božič ,,,,,

26.07.07, 21:58 je napisal “en mal mem”, čist se ji je sfuzlal.
———————— nisem mu ostala dolžna, dobil je primeren odgovor.

26.07.07, 21:58 ——- Dražgože, opis Frakljeve družine in tudi opis pobega, tudi opis, kaj so drugi mislili o njem.

Evo link: http://med.over.net/forum5/read.php?186,4057926,
Kar berite, do konca, opisala sem samo nekaj.
Nekateri boste našli tudi sebe, kaj vse ste mi bili zmožni takrat napisati, sedaj se skrivate pod drugimi nicki in nadaljujete.
Ne bi pa bilo napak, da berete še kaj drugega, ne da samo poslušate svoje šefe![/quote]

Kaj sem vam rekel? =))

BERITE, BERITE, BERITE eno in edino pravo resnico, ki jo je obelodanila PRABABI. =))

Danes si pa zgodnja. =) No ja, saj se je že stemnilo …….

Čakamo na imena teh pobitih in seveda dokaze poleg, saj boš zmogla PRABABI :))))))))))))))))

en medklic

a ni zanimivo, da so bili Kozlerji tudi lastniki Cekinovega gradu, kjer je danes Muzej novejše zgodovine …..oboje so takoj po vojni podržavili….me pa res zanima česa so bili pa krivi Kozlerji….Peter Kozler je bil avtor Zemljevida Slovenske dežele in pokrajin (iz leta 1853)………

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

jebela, Dan Brown je proti tebi čista nula :-)))))

jebela, Dan Brown je proti tebi čista nula :-)))))[/quote]

Si ostal brez besed in na hitro vrinil Browna, češ jaz sem pa “na liniji”?

Ob taki fikciji človek pač obnemi :-))))))

jebela, Dan Brown je proti tebi čista nula :-)))))[/quote]

meni je zanimivo….in pravzaprav me res zanima čemu so jim podržavili premoženje….

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Še iz govora na proslavi na Javorci 13.marca 2010! WW in podobni trdonjoti, upam, da bo sedaj dovolj vaših laži!!

“S tega mesta je padlo v smrt 124 borcev Cankarjeve brigade, ki so jih zahrbtno napadli domobranci skupaj z nemškimi SS-ovci 16. marca 1944. Zgodba o tem grozljivem dogodku je znana: zahrbtni napad, pobijanje, masakriranje, zločinsko nečloveško divjanje, ki ga kdor je normalen nikoli ne bi mogel pripisati človeku, zlasti ne Slovencu nad Slovenci. Takih grozljivih zahrbtnih pobojev so sodelavci okupatorjev v različnih formacijah, bodisi kot belogardisti, legionarji, domobranci ali črnorokci, storili veliko. Boleča imena: Javorski pil, Žužemberške njive, Sv. Urh, Kozlarjeva gošča, Smrečje pri Turjaku in še mnoga druga, pričajo o tem, zlasti širom takratne Ljubljanske pokrajine.”

Sem že večkrat dejal, da se s takšnimi Šalabajzaerji kot ste WW, Frančišek in podobni nima smisla pogovarjat, ker ste z znanjem pa ne samo z znanjem na ničli ali še manj! In težko je razumet, da ne kapirate, da delate največ škode sebi. Po zaslugi takšnih kot je WW imajo po svetu o Štajercih tako slabo mnenje, da ni iz njih nič, ko je bilo potrebno braniti lasten dom so se zgovarjali, da se ne morejo boriti, ker imajo premalo gozdov itd!!! Ma ne moreš verjet! Tukaj pa se lažete in sprenevedate! Evo mnenje priznanih zgodovinarjev:

“” Vendar upor na Štajerskem ni bil tako množičen kot na Gorenjskem. Ker ni tako prostranih gozdov? (( MA DA DOL PADEŠ!!!!!))

“To je gotovo vplivalo. Sem eden izmed tistih, ki menijo, da geografija močno vpliva na zgodovinski razvoj. Naslednji element, ki ga velja omeniti, je izničenje in izgon inteligence. Zanemariti ne smemo niti dejstva, da na kmetih sprva niso gledali z odporom na nemško zasedbo. Upali so pač, da bodo živeli bolje kot v Jugoslaviji. Poleg tega je tudi ostrina hitlerjanskega režima preprečevala, da bi se na Štajerskem organiziral živahen odpor. V Ljubljanski pokrajini je bilo drugače. Imela je močan center, kjer je bila zbrana naša intelektualna in politična elita. Italijani tu sprva niso uvedli tako strogega režima kot Nemci na Štajerskem. Te razmere so omogočile nastanek Osvobodilne fronte.””

SKRATKA velika sramota od Štajercev!!!

Re:,

tebi, se že dolgo temni! Nimaš pameti in je škoda vsakega časa za take nevedneže.

Primož, je že zdavnaj ugotovil, da ste ekstreminsti. Ne misli, da me tole tvoje pisanje kaj prizadene. Ne, taki bedaki, me ne prizadenejo več!

S tvojim čvekanjem kažeš svoje nepoznavanje zgodovine.

Sram te je lahko, ampak, žal te ni! S pravim nikcem se pa ne upaš čvekati, a ne?
Je že preveč neumnosi prišlo iz pod tvojih prstov!

Opažam, da se je debata lepo razvila, je pa škoda da smo brez dokazov in brez imen!!! Mogoče se oglasi kakšen ekspert za ta dejanja in nas malo razsvetli kako in kaj…

AVSENIKI IN GOVEJA ŽUPCA, TO SMO PRAVI SLOVENCI:-)

Frančišek, pa kdaj si ti postal tako dosleden??? To ji sicer zelo lepo, ampak je pri tebi ena ogromna napaka. Dosleden si le, ko tebi tako paše za tvoje laži, sicer pa ob tvojih žalitvah na to pozabiš!!!
In o kakšnih dokazih vi razpravljate? Spomenik je tam, vsakemu normalnemu človeku je jasno, zakaj je tam in komu je postavljen in sigurno ga ni tja postavil kakšen umetniško navdihnjen posebnež, podobno kot kakšen grafit!
Seveda imate tisti, ki sodite, da so bili okupatorji in tudi njihovi sodelavci le skrajno prijazni turisti s tem razumevanjem ogromne težave. Potrebno bo le malo trezno razmišljati in bo šlo!
Poleg tega imate priloženega že kar nekaj gradiva, tako da so takšni komentarji neresni. če so vsako leto proslave s točno določeno vsebino je to nek zelo verodostojen vir in se proslava ne odvija kar prosto po PREŠERNU bi rekli nekateri, ki so socer tega vajeni v Lepeni!
Pa naj bo še nekaj, če vam je premalo:

“”Spominske slovesnosti bodo pripravili že v četrtek, 28. oktobra, ob 16.30 pred spomenikom žrtev fašističnega nasilja v Kozlarjevi gošči na Barju ter v petek, 29. oktobra, ob 16. uri, pred spomenikom NOB pri Domu krajanov v Zg. Pirničah in ob 11. uri pred spomenikom NOB pred Gasilskim domom na Viču.””
Seveda pa je bilo v času prejšnje vlade precej tega izbrisano. Zakaj je to potrebno in v tem smo edini na svetu pa verjetno vedo tisti, ki so to naredili. Tukaj se vidi, da je stran proti koncu leta 2006 še obstajala, nato pa je bila izbrisana. Stran obstaja, vsebina pa je izbrisana:

Nekateri intelektualci, ki so to tudi preživeli in preizkusili na lastni koži so se proti temu borili, a žal neuspešno. Še ocena itelektualca, umetnika, prejemnika Borštnikovega prstana:

“”“Še danes nas hočejo nekateri novodobni zgodovinarji prepričati o pravilni vojaški in narodnostni strategiji domobranstva. Bojim se, da bodo tudi slovenski učbeniki v prihodnje narodnoosvobodilnemu boju posvetili komaj kakšno vrstico, izdajalski belogardizem in domobranstvo pa poskušali rehabilitirati in ga nekako opravičiti,”
“Zato upam, pričakujem in kot intelektualec, kot kulturni človek zahtevam, da bi besede iskanje pomoči pri okupatorju nikoli ne bi zašle v naše učbenike, predvsem pa ne v glave naših otrok. Genocid naroda namreč ni le v iztrebljanju, ampak tudi v njegovem poneumljanju,”

Če ti je škoda časa zame, pa raje glej borčevske filme – Neretva, Sutjeska, kjer 1 sam partizan ubije 60 nemških vojakov in uniči 5 njihovih tankov. Ob tem se pa še praska, ker ga grizejo uši in bolhe. Dobra propaganda za lubeničarje tvojega kova!

Kdaj je pa že kakšen lubeničar razpolagal z dokazi? Iz žepa mu sili partijska knjižica in to je to.

—————————————–

WildWind,

še moj, “medklic” ………. 27.07.10 22:37 si mi napisala:
… “če boš vsaj enkrat zmogla enostaven kratek odgovor, ki se bo držal teme!”
… zakaj si ti, preusmerila to temo?
Tebe marsikaj zanima, nisi pa sposobna sama sebi zadostiti svoji radovednosti!i Vedno zahtevaš od drugih, da ti podajo podatke! Kdaj boš meni odgovorila na zastavljena vprašanja?
Sem ti jih kar nekaj napisala, čakam!
Kar ti ne diši, odpikaš!”

…. 02.08.10 ob 21:27 si napisala:
“nekateri se hvalijo, da natančno vedo, kdo je bil tam ubit. S podatki pa skoparijo …. zanimivo ni nobenega podatka o pobojih” itd. itd. …

Wildica,
vzemi v roke knjigo, “PO SLEDOVIH ČRNE ROKE”, tam je opisanih mnogo grozodejtev iz vse Slovenije.
Ja, ja najlažje je gobcati in zanikati, kar so delali domobranci med leti 1941-1945, če pa vam kdo pomoli pod nos, da bi kaj prebrali, ne, ne, to pa niste zmožni!!
Zmožni pa ste žaliti tistega, ko vam ponudi branje o teh dogodkih!

V mojem postu z dne 03.08.10 ob 21:22, sem napisala nekaj datumov, kjer sem opisovala iz knjige “Posledovih črne roke”, tudi datum, 23.07.10 23:33, kjer je zapis, da se začenjajo težki dnevi za Franca Fraklja-Petra skalarja, črnorokca klavca, člana katoliške akcije, ko je spretno odpeljaval ljudi iz svojih domov na morišče v Kozlarjevo goščo.
Beri zaslišanje! Kaznovan je bil, ker je žrtve slabo pokopal.
Ni bil pa kaznovan zato, ker je žrtve pobil. Preberi tudi, kdo so bili negovi pomagači, klavci, izbral si jih je dvanajst.
Ja, ja, tisto pisanje ste raje takele fine pametne dame in fini gospodje spregledali.
Nekateri tudi napisali, da je Kozlarjeva gošča izmišljena.

02.08.10 ob 21:42, si zapisala: “Vedno sem bolj radovedna, kaj je tam bilo?
Wildica,
pojdi tja in si oglej Kozlarjevo goščo. Pojdi tudi v okoliške vasi in povprašaj, kaj se je tam dogajalo, še so žive priče tam. Sprehodi se po pokopališčih in mnogih obeležij tam okoli.
Če slučajno nimaš avtomobila, si najemi TAXI, pelje pa tja tudi avtobus LPP, št. 19.

Stane Kirn, ne laže!
http://www.mladina.si/tednik/200911/v_belo_gardo_so_novacile_zupnije
http://www.dnevnik.si/debate/pisma_bralcev/1042260982
Tudi tale zapis iz Slovenskega doma iz leta 1944 ne laže, tako je bilo!
http://www.dnevnik.si/debate/pisma_bralcev/1042268347
Materiala ne manjka, ga je veliko!

PRABABI….ti verjameš Hitlerju zapriseženemu domobrancu?…..no ja….

je pa za Mladino dal zanimiv podatek: Večino ljudi so prisilili v sodelovanje, le pet odstotkov pa je bilo med nami takih, ki so sodelovali iz prepričanja.

le kako se to sklada s sedanjim prepričanjem nekaterih, da so ji pobili še premalo…..da so bili vsi do zadnjega krivi……..

In še vprašanje na katerega bi lahko odgovoril le Kirn: kako mu je uspelo preživeti povojne čistke, glede na to, da je bil ob vstopu že polnoleten……

p.s.: glede tvojih vprašanj…ko temo zasmetiš z žaljivkami soforumašev, neham brati tvoje poste…

p.p.s.: o Kozlarjevi gošči pa spet nobenega dodatnega podatka?

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Partija ji je oprala možgane, kaj češ?!

In še vprašanje na katerega bi lahko odgovoril le Kirn: kako mu je uspelo preživeti povojne čistke, glede na to, da je bil ob vstopu že polnoleten……

a tole pa velja samo zanj- al kako??? :))))

Odgovora od nikoder:)))))))))

AVSENIKI IN GOVEJA ŽUPCA, TO SMO PRAVI SLOVENCI:-)

New Report

Close