Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kup primerov žensk brez službe in kar otroka

Kup primerov žensk brez službe in kar otroka

Danes marsikatera ženska, ki ne dobi službe, načrtno zanosi enkrat, dvakrat, trikrat in si misli, da si bo potem, ko otroci nekoliko zrastejo, poiskala službo. Ko imaš majhne otroke, so itak velikokrat bolni, zaradi otrok je treba iti na bolniški dopust in delodajalci se takih zaposlenih izogibajo. Če je mama doma, je problem rešen, mama ne rabi bolovanja zaradi otrok.
Ko otroci malo zrastejo, se mama lahko zaposli in dela kariero.
Tudi jaz pritrjujem tistemu mnenju, da so bolj problematični tisti otroci, ki imajo vsega preveč in jih vsi razvajajo, kot pa tisti, ki jim starši ne nudijo prav vsega, kar bi hoteli. Če otroku preveč daš in mu preveč nudiš, postane razvajen in sploh nima več nobene želje. Se pravi, da se nima za kaj boriti.

Točno. Naj počaka, da bo lahko poskrbela za otroka.
In, če ji to ne uspe pač naj nima otrok.

Aja, pa sem otrok staršev, ki so se odločali nepremišljeno. Namesto najprej štalca, potem pa kravca, in nastarada seveda potem otrok.
Ko starši delajo kravco prej preden imajo štalco.
[/quote]
Ce je dobro izbrala potem otrok ne bo samo njen torej tudi od moza in ce bo pac on kot je vcasih tudi bilo financno poskrbel za druzino. Ob malem otroku tudi sama ne bo brez dela. Kaj naj raje caka doma,gleda v luft in gleda limonade? Pa potem ko dobi sluzbo caka na sveti nikoli,da bo ta se za nedolocen cas? No potem pa pride samo se moznost umetne oploditve ker bioloske sposobnosti telesa pri zenskam (in pri moskih) ne gre za vecno dati na cakanje.

Zakaj pa ne, če ima partner medtem stabilno in solidno plačano službo? In če poleg tega še ve, da bo službo najverjetneje dobila, ko se bo po 1 letu lotila iskat? Naj brezposelna išče redno službo 2 leti in potem še 3 leta čaka, da dobi pogodbo za nedoločen čas? To je 5 let, kaj če je partnerja spoznala šele pri 35? Ali pa ga je sicer spoznala prej, ampak si želita več otrok? Da ne govorimo o tem, kako “grdo” je zanosit takoj, ko dobiš pogodbo za nedoločen čas.
[/quote]

In, če partner spremeni odnos, ko bo rodila, kaj bo?
Veliko moških poznamm, ki so veselo varali med njeno nosečnostjo. Pa so morale to kar požreti, ker so bile brez službe.
Ja, bo pa pač brez otrok, a ne, če ne more poskrbeti zanj? A se bo svet podrl, če ne bo imela otrok in če ne bo imela izpolnjene vsake želje, ki ji pade na pamet?
Otrok pač ni igrača, ki si jo lahko kar malo zaželi. Pač ne bo egoistično razmišljala in bo brez otrok.

To so ekstremi.

Pa tudi v takih primerih – kdo si ti, da bi sodil o tem, da si takšen deprivilegiran otrok raje želi, da ne bi živel, kot pa da živi v težki finančni situaciji? Taki otroci so pogosto zelo motivirani uspeti, pa čeprav so zrasli v težkih življenjskih okoliščinah in jim je na trenutke zelo hudo…

Tudi jaz sem imela v primerjavi s svojimi vrstniki relativno malo kot otrok – delavska družina s petimi otroki. Danes mi gre bolje kot 90 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ostalim otrokom… Najbrž tudi zato, ker sem vedno vedela, da bom morala trdo delati, da napravim kaj iz sebe.

Ne moreš iz svojega primera posplošiti na vse. Sploh pa ti dokazuješ da otroka nočeš, sedaj se pa spotikaš ob tiste ki ga hočejo. Čakaš lahko celo življenje na pravi šiht. Sploh se ne zavedaš realnosti današnje mladine


Ce je dobro izbrala potem otrok ne bo samo njen torej tudi od moza in ce bo pac on kot je vcasih tudi bilo financno poskrbel za druzino. Ob malem otroku tudi sama ne bo brez dela. Kaj naj raje caka doma,gleda v luft in gleda limonade? Pa potem ko dobi sluzbo caka na sveti nikoli,da bo ta se za nedolocen cas? No potem pa pride samo se moznost umetne oploditve ker bioloske sposobnosti telesa pri zenskam (in pri moskih) ne gre za vecno dati na cakanje.
[/quote]

Nisem rekla, da bo brez dela. Pišem o tem, da bo imela otroka, ne bo pa imela dohodkov.
V tem je bistvo. Delo je vedno. Samo rabimo tudi denar, a ne?
Računat na to, da bo vse mož financiral, se pogosto izkaže za bedno idejo.

Posplošujem na podlagi številnih parov, kjer je bila ona brez službe in kjer so se potem dogajale grde stvari, ker ni mogla stran, ker je bila odvisna od financ moža.
Seveda pa so bile vse prepričane kako so se pametno odločile in kako fajn moža imajo. Dokler niso imele otroke in bile brez dohodkov. Takrat pa se je pokazalo, da le niso tako super izbrale.

Poznam primere, ko so zanosile jim niso podaljšali pogodbe ali so jih odpustili, pa ne malo.

Ja seveda, to je vsr v smeri, moram dokazati da sem se odločila prav, ker nisem imela otrokal. Daj ženska se malce umiri in ne trapaj. Itak da večina odgovorno razmišlja. Sam ko je konec je pa konec

No ti pa jaz povem, da je kar veliko takih otrok, ki so nesrečni, ker obstajajo.
Ti povem iz lastnih izkušenj, da so stvari povsem drugačne kot ti opisuješ. Ti opisuješ pravljice.
Jaz pišem o realnosti. Ki je pa pogosto povsem drugačna kot so tvoje pravljice.
[/quote]
Najbolj žalostno pa je to, da je večina teh otrok iz družin, ki so imele pred njegovim spočetjem tri štalice.

Ja, žal se to dogaja. Ampak to je drugače. Te ženske so pričakovale, da bodo imele službo pa se je sfižilo. Niso šle zavestno v to, da bodo zanosile pa bile brez dohodkov.

Pametna ženska se bo odločila takrat za otroke, ko bo imela stanovanje/hišo in dohodke.
Neodgovorna pa bo zanosila, ko bo brez vsega in bo odvisna od miloščine drugih.

Ja ful je takih, služb itak pol nas ne dobi rednih, kljub izobrazbi..
ene se odrečejo družini, otroku ker ni varnosti (to sm tudi jaz niti si tega ne želim) druge pa na glavo, v odvisnost od partnerja. Kakšni so pa danes moški, pa vemo, jaz jim ne zaupam.

Pametna ženska se bo odločila takrat za otroke, ko bo imela stanovanje/hišo in dohodke.
Neodgovorna pa bo zanosila, ko bo brez vsega in bo odvisna od miloščine drugih.
[/quote]

Glej, zelo mi je žal zate, da si doživela take travme, da jih še do danes nisi predelala. Poskusi pa vendarle razumeti, da na svetu ni samo tvoj žalosten primer.
Razlika je odločiti se za otroka, ali ga pridelati po pomoti. Teh slednjih je namreč večina. Verjetno si tudi ti nastala zaradi “počenega kondoma” ali “saj bom pazil” metode.
Sicer me pa ne prepriča nihče več, da je za prvi sex dovolj en teden poznanstva (kot se propagira tukajle gor) in da sem zaostala, ker sem ga dobro, natančno in pozorno spoznavala debelo leto, preden sem bila prvič za. Pravzaprav je bilo to takrat, ko sem bila 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} da je to to in da je čas za poroko. Glede no to, da drugo leto praznujeva srebrno poroko, da sem bila večino časa s predšolskimi otroki doma in nas je finančno preživljal mož in oče in da se imava vedno lepše, je tole verjetno kar pravi pristop.

Res je.
Jaz sem se od starejših žensk v okolici naučila, da moram vse narediti, da bom samostojna, da bom finančno neodivisna in da ne bom odvisna od tega, da mi kdo nameni miloščino.
Vem kako je bilo pri nas doma. Videla sem kako je iblo pri drugih in se naučila, da se mora ženska truditi za finančno samostojnost.
Že tako lahko marsikaj pride vmes, od bolezni, nesreč, do izgube službe.


Veš kaj je tvoj problem – nimaš tapravega moškega. Razumem, da otrok nočeš z njim. Ampak problem je v tvoji izbiri. Drugega moškega najdi. Tudi če dobiš super službo že jutri – s tem moškim NIKAR ne imej otroka.

Glej, zelo mi je žal zate, da si doživela take travme, da jih še do danes nisi predelala. Poskusi pa vendarle razumeti, da na svetu ni samo tvoj žalosten primer.
Razlika je odločiti se za otroka, ali ga pridelati po pomoti. Teh slednjih je namreč večina. Verjetno si tudi ti nastala zaradi “počenega kondoma” ali “saj bom pazil” metode.
Sicer me pa ne prepriča nihče več, da je za prvi sex dovolj en teden poznanstva (kot se propagira tukajle gor) in da sem zaostala, ker sem ga dobro, natančno in pozorno spoznavala debelo leto, preden sem bila prvič za. Pravzaprav je bilo to takrat, ko sem bila 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} da je to to in da je čas za poroko. Glede no to, da drugo leto praznujeva srebrno poroko, da sem bila večino časa s predšolskimi otroki doma in nas je finančno preživljal mož in oče in da se imava vedno lepše, je tole verjetno kar pravi pristop.
[/quote]

Za moja starša vem, da sta bila par že pet let preden sem bila jaz spočeta.
Pa večina ostalih, ki jih poznam, so bili tudi že kar dolgo skupaj, preden so imeli prvega otroka.
In ja, redki so primeri, da je bila ona brez financ in da se je vse dobro izšlo. No ja, se izide dobro, če je pripravljena požreti vse, kar dobi servirano.
Aja, sem pa 30-.


Veš kaj je tvoj problem – nimaš tapravega moškega. Razumem, da otrok nočeš z njim. Ampak problem je v tvoji izbiri. Drugega moškega najdi. Tudi če dobiš super službo že jutri – s tem moškim NIKAR ne imej otroka.
[/quote]

Če je tako enostavno izbrat takega moškega, ki bo vse to financiral in bo oh in sploh super. Zakaj je potem toliko ločitev? Zakaj je toliko parov, ki se ne prebavljajo pa ostajajo skupaj, ker jim finančno drugače ne znese?
So potem vse te ženske tako butaste, da so tako slabo izbrale? Po mojem, da ne.

In, če partner spremeni odnos, ko bo rodila, kaj bo?
Veliko moških poznamm, ki so veselo varali med njeno nosečnostjo. Pa so morale to kar požreti, ker so bile brez službe.
Ja, bo pa pač brez otrok, a ne, če ne more poskrbeti zanj? A se bo svet podrl, če ne bo imela otrok in če ne bo imela izpolnjene vsake želje, ki ji pade na pamet?
Otrok pač ni igrača, ki si jo lahko kar malo zaželi. Pač ne bo egoistično razmišljala in bo brez otrok.
[/quote]

In če partner spremeni odnos, ko bo rodila, kljub temu, da jo po preteku porodniškega dopusta čaka služba? To ste tako napisali, kot da so samo brezposelne nosečnice/mlade mamice prevarane.

Mislim, da je tukaj ena druga debata – zakaj imajo ženske otroke/so v razmerju s kreteni? Če sta oba partnerja odrasla in pametna človeka in je obema OK, da ženska zanosi kljub temu da nima službe, ali pa službo takrat pusti (tudi take poznam, tudi jaz sem bila ena teh v svoji 2. nosečnosti), potem problemov najverjetneje ne bo. Če bodo, bodo take vrste problemi, ki bi bili v vsakem problemu.

Otrok seveda ni igrača in verjetno vsak normalen starš želi zanj poskrbeti najboljše. Ni pa vsak starš enako sposoben. To pomeni, da imajo lahko otroke samo ljudje brez dednih bolezni (tudi najmanjših)? Samo lepi ljudje? Samo ljudje s 7. stopnjo izobrazbe? Samo ljudje z IQ nad 125? Samo ljudje arijske rase?

Več kot polovica zdravnic, ki jih poznam, je vsaj enega otroka rodila v času študija. Takrat jo je financiral mož, (poleg države). In kakšen problem je to? V tistih 2 primerih, kjer mož ni prav tako zdravnik zdaj ta ista ženska zasluži precej bolje od svojega partnerja. Mu je že ene stokrat povrnila tisto financiranje v času porodniškega dopusta. Če je zelo verjetno, da te bo služba čakala, zakaj bi se obremenjeval? Po drugi strani pa lahko med porodniškim dopustom zaposlene ženske podjetje propade in ostane brezposelna. Po tretji strani lahko ženska čaka in čaka na službo za nedoločen čas, potem pa zmeče par tisoč evrov v umetno oploditev ali vsaditev, ker je med čakanjem zamudila biološko uro. Življenje nikoli ni perfektno in vedno je v neki meri igra na srečo.

Pametna ženska se bo odločila takrat za otroke, ko bo imela stanovanje/hišo in dohodke.
Neodgovorna pa bo zanosila, ko bo brez vsega in bo odvisna od miloščine drugih.
[/quote]
Se pravi če tega ni, potem nimas otroka? Obstaja pa velila moznost da tegane bo

Jaz si ne bi upala biti načrtno odvisna od moževega dohodka, z otrokom pa sploh ne.
Ok, se zgodi, zboliš ali izgubiš službo, ampak načrtno zanositi, ko si brez lastnega dohodka..
Razumem pomisleke, da je lažje dobiti zaposlitev, če otroke že imaš in so večji, a vseeno – preveč žalostnih zgodb mam iz enostarševskih družin sliši in prebere človek, da bi verjel, da živimo na drugi strani mavrice.

In zdaj naj ostane kar brez vsega, ali kaj. Vecini lahko pomagajo starsi, od partnerja starsi, partner, drzava itd..Boljse otrok zdaj, kot pa cakanje na sluzbo, ki je nikoli ne bo in potem je brez otrok, brez sluzbe, pa se partner jo pusti.

In če partner spremeni odnos, ko bo rodila, kljub temu, da jo po preteku porodniškega dopusta čaka služba? To ste tako napisali, kot da so samo brezposelne nosečnice/mlade mamice prevarane.

Mislim, da je tukaj ena druga debata – zakaj imajo ženske otroke/so v razmerju s kreteni? Če sta oba partnerja odrasla in pametna človeka in je obema OK, da ženska zanosi kljub temu da nima službe, ali pa službo takrat pusti (tudi take poznam, tudi jaz sem bila ena teh v svoji 2. nosečnosti), potem problemov najverjetneje ne bo. Če bodo, bodo take vrste problemi, ki bi bili v vsakem problemu.

Otrok seveda ni igrača in verjetno vsak normalen starš želi zanj poskrbeti najboljše. Ni pa vsak starš enako sposoben. To pomeni, da imajo lahko otroke samo ljudje brez dednih bolezni (tudi najmanjših)? Samo lepi ljudje? Samo ljudje s 7. stopnjo izobrazbe? Samo ljudje z IQ nad 125? Samo ljudje arijske rase?

Več kot polovica zdravnic, ki jih poznam, je vsaj enega otroka rodila v času študija. Takrat jo je financiral mož, (poleg države). In kakšen problem je to? V tistih 2 primerih, kjer mož ni prav tako zdravnik zdaj ta ista ženska zasluži precej bolje od svojega partnerja. Mu je že ene stokrat povrnila tisto financiranje v času porodniškega dopusta. Če je zelo verjetno, da te bo služba čakala, zakaj bi se obremenjeval? Po drugi strani pa lahko med porodniškim dopustom zaposlene ženske podjetje propade in ostane brezposelna. Po tretji strani lahko ženska čaka in čaka na službo za nedoločen čas, potem pa zmeče par tisoč evrov v umetno oploditev ali vsaditev, ker je med čakanjem zamudila biološko uro. Življenje nikoli ni perfektno in vedno je v neki meri igra na srečo.
[/quote]

Če ima ženska svoje dohodke in če partner spremeni odnos, ga lahko načevlja.
Večina žensk je prepričanih od začetka, da imajo krasnega moža. Pa je ogromno ločitev pa ogromno parov, ki se ne prebavljajo med sabo. Samo na začetku so vse prepričane o tem kako krasnega partnerja imajo.
Ja, tudi to je neumno, ko ljudje z dednimi boleznimi rinejo v to, da imajo otroke. Egoistično.
Vidiš, jaz pa ne poznam nobene zdravnice, ki bi rodila v času študija. Vse, ki jih poznam, so najprej doštudirale, potem iskale službo in potem rodile. Pač poznava očitno druge zdravnice. Čeprav je bistvena razlika ali je ženska zdravnica ali pa recimo zgodovinarka. Zdravnica bo hitro dobila službo, zgodvinarka pa se lahko zgodi, da bo več let iskala. Tako, da če je zdravnica zanosila, ko je bila brez službe, jo bo tako ali tkao hitro doibla. Če to naredi zgodovinarka, bo lahko več let brezposelna.

Pač naj ne bo egoistka, ki hoče imet vse, kar si namisli.
Jaz bi tudi šla malo na Havaje surfat pa pač vem, da tega ne morem imet in tega nimam.
Otroke imet takrat, ko lahko skrbiš zanje, ne pa, da jih obesiš državi in sorodnikom na vrat.
Da že vnparej planiraš, da bodo drugi skrbeli za otroka.

Tu in tam se najde kdo, ki realno razmišlja :).

New Report

Close