Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kup primerov žensk brez službe in kar otroka

Kup primerov žensk brez službe in kar otroka


če ima toliko otrok z lahkoto se loči in dobi subvencionirano stanovanje že včeraj ne jutri. Še z manj otroci ga dobijo, tako da to je laž, da nima kam it in da zato vztraja. kdorkoli že – najbrž on, ker mu ni za plačevati preživnine.
Obstaja tudi subvencija najemnine, do tačas npr. dokler se ne dobi stanovanje… torej to je samo izgovor,da se nima kam –
prej samska oseba brezposelna nima kam, kot pa brezposelna z otrokom – bo slednja prej dobila stanovanje kot pa samska brezposelna oseba.

Tako,da taki izgovori so lafi fari,da nimajo kam – če bi hoteli iti, lahko takoj najdejo kam. samo nimajo v resnici ne želje in ne namena, samo izgovore iščejo, zakaj ne bi šli…
nič od teh izgovorov pa ne pije vode

A ni bil ravno po vojni največji baby boom. Pa je bilo veliko pomanjkanje.

Mogoče so se pa zavedali, da brez otrok sesute družbe in vsega ostalega ne bodo postavili pokonci.


Jaz ze 10 let cakam na sluzbo za NDČ. Pa mi je hitro postalo jasno da iz te moke ne bo kruha. V tem casu sem zamenjala 4 razlicne sluzbe. Se vec pogodbenih del in ddl na crno.

Z mozem ziviva v hisi ki jo je moz podedoval. On ima redno sluzbo (ndc) solidno placo. In zdaj naj zaradi situacije v Sloveniji cakam do 90 leta da bom mela otroke? Pa sej niste jasni.

Ja trenutno sem brezposelna. In noseca.

Noseca ne bom v nedogled. Brezposelna pa tudi ne. Ce bi pa cakala na tedno sluzbo pa bi bila do kpnca zivljenja brez otrok.

Ce je to komu cilj naj izvoli. Midva sva se pa odlocila drugace.

Avtorica, ti si sem napletla dve stvari. Eno je, kdaj je par dovolj preskrbljen, da lahko sam finančno poskrbi za otroka tudi, če se zgodi kaj nepredvidljivega (nesreča, bolezen, izguba službe). Druga je pa finančna odvisnost žensk od svojih mož.

Če ima mož visoke prihodke, ima par svoje imetje, prihranke, svojo nepremičnino, nima kreditov, je na splošno dobro situiran, uživa socialno varnost in podobno, je za njunega otroka z ekonomskega vidika dokaj vseeno, ali je mati zaposlena ali ne. Ta otrok bo v naslednih letih preskrbljen, četudi pride do kake bolezni ali podobnega nepričakovanega zapleta. In zanj ne bodo poskrbeli neki drugi ljudje ali davkoplačevalci, ampak kar lepo njegov oče.

Medtem bo par, kjer sta oba na minimalni plači, plačujeta kredit za avto in po možnosti še za stanovanje, v znatno slabšem gmotnem položaju. Njun otrok bo dejansko prejel kar nekaj davkoplačevalskege pomoči v obliki otroških doklad in drugih ugodnosti. Takih, ki jih z davki plačuje tudi zgoraj omenjeni oče z brezposelno partnerico, ki mu ti ne privoščiš otrok. Čeprav je v resnici njegova družina mnogo bolje preskrbljena od marsikatere druge in ne potrebuje tuje finančne pomoči.

Nezaposlena ženska v zvezi je ekonomsko odvisna od moža/partnerja. Ne glede na to, ali ima z njim otroke ali ne. Če je mož sposoben preživljati njune otroke, je zanje finančno poskrbljeno, njen položaj ostaja pa popolnoma enak (nič boljši, nič slabši) – ostaja ekonomsko odvisna od moža, tako kot je bila že ves čas.

Poznam primer mlade družine – oba zaposlena, ona z minimalno plačo, on s kar dobro. Živela sta v najemu, brez kakih prihrankov ali imetja. Dobila otroka. On je v kratkem po njegovem rojstvu doživel smrtno nesrečo. Žena je ostala sama z dojenčkom, brez finančnega zaledja, brez družinske podpore. Mlada mati samohranilka z minimalno plačo.

Na drugi strani je pa družina, kjer ima mož podedovano nepremičnino, svoje podjetje in dober zaslužek. Njegova partnerica je nezaposlena, živi od njegovega denarja. Sedaj načrtujeta otroka. Če se temu možu kaj zgodi, bosta žena in otrok preskrbljena. V lastni nepremičnini, lastnika dobro stoječega podjetja. Uradno gre pa za družino z enim zaposlenim.

Tu je toliko različnih primerov in situacij, da je nemogoče govoriti o neporočenih ženskah na splošno, kakor da so homogena skupina in v popolnoma enaki situaciji.

Imela sem službo. Vendar sem vedela, da mi ne bodo podaljšali pogodbe, ko bom enkrat rodila. Pa sem vseeno zanosila in po rojstvu otroka ostala brez službe. Ker sva se z možem odločila za dva otroka sem kmalu zanosila še enkrat. Razlika med otrokoma je 15 mesecev. Ko jihe bil najmlajši star 3 leta sem našla novo službo. V kraju bivanja, 10 minut stran od doma. Delam od 7h do 15h. Služba za NDC, redna in solidna plača, pisarniško delo primerno moji izobrazbi. Vse se je na koncu poklapalo. Pri sedanjih 36 letih imam dva otroka v OŠ, službo s katero sem izredno zadovoljna, imam veliko prostega časa in urejeno stanovanje. V letih, ko sem bila brez službe smo živeli z eno povprečno moževo plačo + otroškimi dodatki + nekaj mojimi prihranki. Če se takrat ne bi odločila za otroke bi bila še vedno brez.

Bivša sodelavka je ostala brez službe. Dokaj hitro je zanosila. dejala je, da še ti potem teče porodniška enako, kot če bi delala in bila v rednem delovnem razmerju. Morda pa je to res in je zato toliko nosečih. Enako zdaj moj soseda.

Pardon , ampak… Varajo samo tisti moški žensk, katere niso v službi ? Vsaj to se razbere iz zapisa.Torej nesmejo zanositi ženske niti , če so zaposlene za polovični delovni čas – ker – razloži mi torej kaj ima od porodniške ? … Varnost finančno ki jo lahko da otroku.. kako že ?
Najprej štalca, potem kravca… Ja , to se predvsem da v vseh primerih ja. Absolutno. Da ima vsak par hišo, stanovanje – kar pač, dober avto, dobre plače, pol pa pri 60ih mejmo otroka , ker nam je pa zdaj uspelo vse prej poštimat.

in kaj tebe draga ženskica natančno moti,če imajo druge brezposelne otroke?kaj te moti,dragica?

Če bi bila v službi, bi verjetno vsaj del nosečnosti preživela v bolniškem staležu oz. bi bila vsaj del časa manj produktivna kot ostali sodelavci.
Pa spet ne bi bilo prav …

V tej temi se pa skoraj same egoistke obnašate.
Ker ste se ve odločile, da boste imele otroke, jih boste imele pa ne glede na to ali imate možnost skrbeti zanje ali ne.
Važno je, da je vaša rit zadovoljena. In, če si damica zaželi otroka, ga bo imela in pika. NI važno ali ga bo preživljala ona ali pa država.

Poznam kar nekaj damic, ki so bile brez službe, zanosile potem pa jok in stok, ker uboge reve niso zmogle ob možu, ki se je okrog gonil. One pa doma same z otrokom. Prej vse pametne in oh in sploh kako so se pametno odločile, ker so zanosile. Potem pa samohranilke, vse živčne in uboge.

Uf, ko bi ti vedel/a, koliko žensk zanosi v slabem partnerskem razmerju, tudi zato, ker si, ko so brez svojih dohodkov, želijo kupiti vzdrževanje moža – češ: “z otrokom bo vse drugače, otroka bo imel rad, ne bo me mogel kar spoditi itd.”.
Ženska neumnost ne pozna meja.
[/quote]

Meni se tudi zdi, da večinoma brezposelne zato zanosijo, da bi partnerja navezala nase.



kaj se ti s svetom in vso okolico obremenjuješ… če bo šlo tako naprej bomo Slovenci izumrli. našega naroda ne bo več… kakih 20 milijonov, še dva nas ni, tak da ne pretiravaj. otok je pa dosti manj kot je bilo naših generacij.
Ko sem jaz hodila v šolo smo imeli 3 polne razrede paralelke – okoli 26 ljudi, danes sta dva – in jih je večinoma manj kot 26 notri…
malo se zamisli nad tvojimi pisarijami in realno poglej situacijo koliko dejansko je otrok – in jih niti slučajno ni tako grozno velikooooo kot se tebi dozdeva, da ti odžirajo denar…
aja pa precejmanj denarja gre za otroke in mladino, kot se ga pa stala raznim kradljivim podjetnikom, ki pobirajo raznorazne subvencije za zaposlene, potem pa se teh zaposlenih znebijo, pa zaposlovanje na ubajanje ali spoznavno delo, ker celo nič ne plačajo in jim ljudje delajo… a to te pa ne moti – kolk denarja te goljufive barabe poberejo in ga odnesejo v davčne oaze in podobno,… koliko so goljufivi managerji pokradli… pa banke
če te kaj od dnarja skrbi bi te moralo prej to, ker tam dejansko odteka denar.
[/quote]

Ti si pa res za luno. Take bedarije pa res samo omejen um skupaj sklamfa.
Pred 200, 300 leti je bilo samo 1 mio Slovencev, zdaj smo na dveh mio.

In, če te mož zapusti?
Kako boš zmogla z otrokom sama?

Vsak delodajalec bo dal službo mladi ali srednje stari ženski z 2, 3 otroki, ker ve, da bo pridna.
Noben pa ne bo dal službe ženski srednjih let brez otrok, ker ve, da ga čakajo njene nosečnosti in porodniške. Za družino je najbolje poskrbeti še v času šolanja. Delavka je pri 30 letih tudi dosti bolj podkovana, razumevajoča in izkušena na podlagi njenega materinstva in lepše zna z ljudmi in vse!


Če ima otrok očeta, ki plačuje preživnino, potem mati tega otroka ni samohranilka. To menda veš?
Pišeš, kot da očetje ne bi imeli nobene besede pri tem, ali bodo imeli otroka ali ne. In kot da kasneje nimajo nobenih obveznosti in je skrb za otroka v celoti na ramenih ženske ali pa države.


Če ima otrok očeta, ki plačuje preživnino, potem mati tega otroka ni samohranilka. To menda veš?
Pišeš, kot da očetje ne bi imeli nobene besede pri tem, ali bodo imeli otroka ali ne. In kot da kasneje nimajo nobenih obveznosti in je skrb za otroka v celoti na ramenih ženske ali pa države.
[/quote]

Ja, ponavadi večina bremena ostane na ramenih matere.
Koliko moških skrbi za otroke po ločitvi? Kaj več kot kak vikend tu in tam? Pa eno mizerno preživnino?
Velika večina je tako, da večji del bremena, če ne kar vse, ostane na ramenih matere.

Če bi bilo to res, ampak ni.
Ženske z malimi otroci, so najbolj odsotne v službi. Pri nas imamo kar nekaj takih. Bolniška, na bolniško, če ni prvi otrok bolan, je pa drugi in spet ponovi. Vmes pa še sama malo zboli in jih bolj malo vidimo v službi.
Da ne omenjam šefinje in direktorice, obe totalno pesjanski, očitno čisto nesrečni, ker nimata prostega časa, ker sta doma za vse sami pri otrocih. Ali kaj vem od kje njuna zagrenjenost.

Takšen blesav post lahko objavi samo nekdo, ki je doma nekje v Rovtah in popolnoma brez interneta in drugih medijev. Morda piše nekdo, ki je v penziji ali pa osnovnošolka. Skratka, nima blage veze kakšne so danes družbene razmere. Ne ve,kaj se dogaja v današnjih časih. Jaz druge pametne razlage ne najdem.

Ja, ponavadi večina bremena ostane na ramenih matere.
Koliko moških skrbi za otroke po ločitvi? Kaj več kot kak vikend tu in tam? Pa eno mizerno preživnino?
Velika večina je tako, da večji del bremena, če ne kar vse, ostane na ramenih matere.
[/quote]
Jah, kakor se zmeniš. Čisto odvisno od moškega in od ženske. Imaš tudi možnost deljenega skrbništva. Ne verjamem, da bi oče znatno spremenil svoj odnos do otrok samo zato, ker se je razšel z njihovo materjo.

Verjamem, da imajo pa problem tiste ženske, ki so zanosile v ideji, da bodo na ta način ohranile zvezo. Ali pa tiste, katerih partner si otroka z njimi sploh ni želel. In tiste, ki so si iskale oplojevalca, ne partnerja. Samo te situacije nimajo nobene neposredne povezave z zaposlenostjo ženske.

Mogoče jaz gledam na tak način, ker vem da odgovorni očetje obstajajo. Moj oče je bil v času mojega otroštva zelo angažiran in prisoten. Moj partner zna z otroki, z mladimi in se na splošno ne izogiba odgovornosti. Nimam strahu, da ne bi znal in bil pripravljen tudi sam poskrbeti za najine bodoče otroke, če se meni kaj zgodi. Ali pa prevzeti svojega deleža skrbi zanje, če bi se slučajno kdaj razšla.

Saj ni važno ali imate službe ali ne, važno je da se množite na veliko. Saj bo država financirala, če ne boste mogle same.
Važno je, da gredo vaši čudoviti geni naprej. Čim več otrok, itak bo država poskrbela za vas.


Jah, kakor se zmeniš. Čisto odvisno od moškega in od ženske. Imaš tudi možnost deljenega skrbništva. Ne verjamem, da bi oče znatno spremenil svoj odnos do otrok samo zato, ker se je razšel z njihovo materjo.

Verjamem, da imajo pa problem tiste ženske, ki so zanosile v ideji, da bodo na ta način ohranile zvezo. Ali pa tiste, katerih partner si otroka z njimi sploh ni želel. In tiste, ki so si iskale oplojevalca, ne partnerja. Samo te situacije nimajo nobene neposredne povezave z zaposlenostjo ženske.

Mogoče jaz gledam na tak način, ker vem da odgovorni očetje obstajajo. Moj oče je bil v času mojega otroštva zelo angažiran in prisoten. Moj partner zna z otroki, z mladimi in se na splošno ne izogiba odgovornosti. Nimam strahu, da ne bi znal in bil pripravljen tudi sam poskrbeti za najine bodoče otroke, če se meni kaj zgodi. Ali pa prevzeti svojega deleža skrbi zanje, če bi se slučajno kdaj razšla.
[/quote]

NO ja, jaz imam drugačne izkušnje. Po ločitvi, je bilo breme otrok samo na moji mami. Očetu ni bilo mar za otroke. NIti malo.
Pa tudi , ko gledam ostale ločene, večinoma zgleda tako, da oče samo kak vikedn ali dva na mesec pride malo k otrokom oz. jih vzame k sebi.
Redki so, ki vzamejo pol stvari nase ali pa še več.
Preveč žensk poznam, ki so ločene pa vedno težave, ker ne morejo nikamor, ker so same za otroke. Ata si vzame čas samo kdaj pa kdaj čas. Pogosto niti za vnaprej določene stike nimajo časa.
Kapo dol pri očetih, ki so drugačni, samo so redkost.

ko dobi ženska plačane vse prispevke (zdravstvo, ZPIZ itd.).

Zakaj bi bile torej Slovenke nekaj manj kot pa ciganke in druge begunke?

Kot si posteljes tako ajas. vse ma svoje posledice. Drgac pa te zenske niso lene zelijo delat ampak drzava ne da dela.

Meni se zdi pa čisto normalno, da imajo mladi pari otroke. Pa da je ženska nekaj let doma z malimi otroki.
Če imajo stanovanjski problem rešen in če ima moški službo, s katero lahko preživi svojo družinico, zakaj pa ne?
Ko bodo otroci malo zrasli in šli v vrtec in šolo, se bodo pa zaposlile.
Je pa res, da v Sloveniji nimamo NOBENE DRUŽINSKE POLITIKE. Te stvari bi morale biti urejene. Ženski bi npr. morala teči delovna doba, ko je doma pri otrocih, npr. do 5 leta otroka. Ker vzgajati otroke je tudi delo in to zelo odgovorno delo. Tako gredo pa ženske takoj po porodniški delat, otroke poknejo v vrtec in starim staršem in to je to. Ko pa ti otroci pridejo v najstniška leta, so pa vsi zblojeni in jih vzgaja ulica.
Jaz sem pristaš urejenih družin. Pa še nekaj: Pravite, da moški ob prvi težavi letijo k drugi. Pa se kdaj vprašate, v kakšni družini so ti mladi moški zrasli, kakšno popotnico so doma dobili? Se vprašate, zakaj se mladi ob prvem problemu ločijo? Se vprašate zakaj? Kakšne vzorce imajo iz svojih primarnih družin?
Jaz sem samo v prejšnjem tednu izvedela za dva para, ki sta šla narazen, doma pa imata dojenčka. Kaj je narobe s temu ljudmi, da takoj scagajo? Ker nobena zveza ni idealna, za družino je treba delat in se borit.

New Report

Close