Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Ljubljančani, kakšne sobe oddajate za skoraj 200€ ?!

Ljubljančani, kakšne sobe oddajate za skoraj 200€ ?!

Res je. Ampak tu jim pomaga država, ker naš skupen denar vali pretežno v LJ in na ta račun bogati oderuhe, ki večinoma na črno služijo mastne denarce. Če ne bi država večji del denarja za fakse zvalila v LJ, ne bi večina šla v Lj študirat in ne bi mogli tako mastno odirat študentov za bedne luknje.


Kako si upaš!
Soba je na novo pobarvana, novo pohištvo, urejena okolica….
Vse pomembne fakultete so max. oddaljene 600 metrov.
Sram te naj bo!


Kako si upaš!
Soba je na novo pobarvana, novo pohištvo, urejena okolica….
Vse pomembne fakultete so max. oddaljene 600 metrov.
Sram te naj bo!
[/quote]

ja pa še dosti sosedov bo v stanovanju. Pa še nobenega hrupa ne bo, ker ni oken. Pa še fajn toplo bo, ker je podstrešno.

Res je. Ampak tu jim pomaga država, ker naš skupen denar vali pretežno v LJ in na ta račun bogati oderuhe, ki večinoma na črno služijo mastne denarce. Če ne bi država večji del denarja za fakse zvalila v LJ, ne bi večina šla v Lj študirat in ne bi mogli tako mastno odirat študentov za bedne luknje.
[/quote]

ne trudi se..
tile ne vidijo ped pred nosom oz se jim mora resnica..zaletet vanj..

vsakemu idiotu je jeano da je nepremičninski posel v LJ krepko nadzorovan..
zakaj ni ustreznih stanovanj/sob..in kdo s tem bogati
poldek iz spodnjih jebovcev zagotovo ne..

in JA vsi v SLO filamo tole ubogo LJ da se oni potem kažejo kako smo ostali ubogi na duhu..
in priteklinah..da moramo po VSE v LJ..

a kaj ko eni ne zastopijo..eni namenoma… drugi so pa trdi ko kamen..

Res je. Ampak tu jim pomaga država, ker naš skupen denar vali pretežno v LJ in na ta račun bogati oderuhe, ki večinoma na črno služijo mastne denarce. Če ne bi država večji del denarja za fakse zvalila v LJ, ne bi večina šla v Lj študirat in ne bi mogli tako mastno odirat študentov za bedne luknje.
[/quote]

Aha, samo Lj je problem. Ker v Kopru, NG in Mariboru, pa tega ni. Tam posamezniki oddajajo stanovanja študentom zastonj, ali pa za 20 €. (sarkazem) Kot sem že napisala, odrasti.

Res je. Ampak tu jim pomaga država, ker naš skupen denar vali pretežno v LJ in na ta račun bogati oderuhe, ki večinoma na črno služijo mastne denarce. Če ne bi država večji del denarja za fakse zvalila v LJ, ne bi večina šla v Lj študirat in ne bi mogli tako mastno odirat študentov za bedne luknje.
[/quote]

ne trudi se..
tile ne vidijo ped pred nosom oz se jim mora resnica..zaletet vanj..

vsakemu idiotu je jeano da je nepremičninski posel v LJ krepko nadzorovan..
zakaj ni ustreznih stanovanj/sob..in kdo s tem bogati
poldek iz spodnjih jebovcev zagotovo ne..

in JA vsi v SLO filamo tole ubogo LJ da se oni potem kažejo kako smo ostali ubogi na duhu..
in priteklinah..da moramo po VSE v LJ..

a kaj ko eni ne zastopijo..eni namenoma… drugi so pa trdi ko kamen..
[/quote]

Tistim, ki so s poštenim delom in na pošten način (ne jazbinški, ne dražbe, ne kake službene zadeve) kupili stanovanje in ga oddajajo in so pošteni stanodajalci privoščim, da kaj zaslužijo.
Žal pa iz zgodb sošolcev, drugih študentov vem, da večina je vse prej kot takih. Zaračnujajo mastne denarce, večina kar na črno, potem pa še nadzorujejo obiske in podobno.

Res je. Ampak tu jim pomaga država, ker naš skupen denar vali pretežno v LJ in na ta račun bogati oderuhe, ki večinoma na črno služijo mastne denarce. Če ne bi država večji del denarja za fakse zvalila v LJ, ne bi večina šla v Lj študirat in ne bi mogli tako mastno odirat študentov za bedne luknje.
[/quote]

Aha, samo Lj je problem. Ker v Kopru, NG in Mariboru, pa tega ni. Tam posamezniki oddajajo stanovanja študentom zastonj, ali pa za 20 €. (sarkazem) Kot sem že napisala, odrasti.
[/quote]

Ne vem kaka scena je v teh mestih. Vem pa, da so drugje bistveno manj oderuške cene., ker v ostalih krajih ni toliko fakultet zgrajenih z državnim denarjem.

Res je. Ampak tu jim pomaga država, ker naš skupen denar vali pretežno v LJ in na ta račun bogati oderuhe, ki večinoma na črno služijo mastne denarce. Če ne bi država večji del denarja za fakse zvalila v LJ, ne bi večina šla v Lj študirat in ne bi mogli tako mastno odirat študentov za bedne luknje.
[/quote]

Imamo 4 univerze. Visoke šole šole pa so od Slovnj Gradca, Velenja, Ptuja, Novega Mesta, Ravnah na Koroškem…. ni da ni.
Univerzov Ljubljani obiskuje 42.000 študentov – v katero Slo mesto bi bilo po tvoje racionalno umestiti vse te študente, pa podiplomce? Povdarek je na racionalno

Res je. Ampak tu jim pomaga država, ker naš skupen denar vali pretežno v LJ in na ta račun bogati oderuhe, ki večinoma na črno služijo mastne denarce. Če ne bi država večji del denarja za fakse zvalila v LJ, ne bi večina šla v Lj študirat in ne bi mogli tako mastno odirat študentov za bedne luknje.
[/quote]

Imamo 4 univerze. Visoke šole šole pa so od Slovnj Gradca, Velenja, Ptuja, Novega Mesta, Ravnah na Koroškem…. ni da ni.
Univerzov Ljubljani obiskuje 42.000 študentov – v katero Slo mesto bi bilo po tvoje racionalno umestiti vse te študente, pa podiplomce? Povdarek je na racionalno
[/quote]

V moje mesto :). Tako, da bi moji sokrajani fajn služili, ker bi odirali študente iz LJ :).

V čem je torej problem? Dosegla si vse kar si hotela. Ko se boš odločila, boš z levo roko kupila lepo stanovanje, ga preuredila v študentsko stanovanje in sobice 50 eur po glavi oddajala tujim otrokom, ki si niso prigarali štipendij in ki niso tako nizkega stanu, da bi jim bila omogočena namestitev v študentu. Boš lahko pokazala vso plemenitost, ki je požrešni ljubljančani ne premorejo. ha ha. Bog ti požegnaj, če se ti za to ne bo treba zakreditirat za naslednjih trideset let. in še dvakrat vmes, ker ti bodo razsuli opremo v prafaktorje. Jazbinšek, ki je očitno priročen izgovor še za tri naslednje generacije, sodi kvečjemu v miselni okvir tvoje družine, moji državnega stanovanja niso dobili, zato so živeli v hiši, ki so jo gradili sami. Šolanje pa, halo, sem te pohvalila, nisem ti sponašala niti brezplačnosti in niti štipendije, kaj hočeš? Čeprav bi me močno presenetilo, če bi na tem glupem forumu res srečala kakšno zdravnico. Še en ha ha.
In še odgovor najemnici iz Ljubljane – sobica na sliki se oglašuje za 125, ne 200 kot je v naslovu in ja, za 180 dobiš tudi sobico z okencem dva prestopa z LPP.
[/quote]

Od kje ti ideja, da je študentski dom za NIZKI STAN? Kaj je zate nizki stan?
Ti si verna, glede na to, da boga omenjaš? Zanimivo.
Jaz nisem imela prav nič z Jazbinškom. Niti ne moja mama. Vem pa, da je veliko Ljčanov na ta račun nabavilo stanovanja na pol zastonj in jih zdaj oddaja za ogromne cifre.
Tudi jaz nisem nikoli živela v nobenem državnem stanovanju. Nikoli videla kake subvencije.
Zakaj zahajaš na glupi forum?
Oglas na linku je za 49kvadratov, ki jih zaračunajo za 500€ za štiri osebe.
[/quote]

Glede na tvoj opis situacije sta z mamo kar lepo bili deležni subvencij.

Od kje ti ideja, da je študentski dom za NIZKI STAN? Kaj je zate nizki stan?
Ti si verna, glede na to, da boga omenjaš? Zanimivo.
Jaz nisem imela prav nič z Jazbinškom. Niti ne moja mama. Vem pa, da je veliko Ljčanov na ta račun nabavilo stanovanja na pol zastonj in jih zdaj oddaja za ogromne cifre.
Tudi jaz nisem nikoli živela v nobenem državnem stanovanju. Nikoli videla kake subvencije.
Zakaj zahajaš na glupi forum?
Oglas na linku je za 49kvadratov, ki jih zaračunajo za 500€ za štiri osebe.
[/quote]

Glede na tvoj opis situacije sta z mamo kar lepo bili deležni subvencij.
[/quote]

Aja, kakih pa?
Otroški dodatek kot ga dobiva oz. ga je dobivala tudi tvoja hči?
Mama ni dobila nobenih subvencij, le kakšne naj bi dobila?
Štipendijo sem dobila pa tako kot ostali otroci bogatih staršev.

Glede na tvoj opis situacije sta z mamo kar lepo bili deležni subvencij.
[/quote]

Aja, kakih pa?
Otroški dodatek kot ga dobiva oz. ga je dobivala tudi tvoja hči?
Mama ni dobila nobenih subvencij, le kakšne naj bi dobila?
Štipendijo sem dobila pa tako kot ostali otroci bogatih staršev.
[/quote]

Sem bolj malo dobivala otroškega dodatka. Nekje dokler je bila v vrtcu in to najnižjega. Tako da si ne boš preveč domišljala. SŠ je končala, preden so uvedli štipendije, tako da ni bilo nič iz tega naslova.
Ti pa si napisala, kako je mama invalidka itd., torej vama je zagotovo pripadal višji OD, pa še kakšna subvencija prehrane ipd., kajne? In konec koncev tudi namestitev v študentskem domu iz tega naslova.
Toliko o ta požrešnih, ki naj bi tebi jemali.

Smešni in neumni komentarji, ko takole ožirate najemodajalce.

Ste že slišali kaj določa cene nepremičninam? 3 faktorji so – in sicer: Lokacija, lokacija in lokacija.

Stanovanja in hiše, pa tudi sobe, so v Lj pač dražje kot npr. v Logatcu. V Londonu ali NY pa še približno 3 do 4x dražje in če bi bila ta soba v Londonu, bi bila cena najbrž vsaj 900 Eur.

In ja – ni vam všeč oprema. Meni tudi ne. Zato je pač ne najameš – a pritoževati se zakaj sme oddajati je idiotsko.
Vsak lahko poskusi in lahko poskusi oddati tudi štalo kot moderno hotelsko sobo če želi. Vi ste pa tisti, ki to najamete – ali pa ne.
Torej je na koncu vedno odločitev tistih, ki najemate.

p.s. Govorim o štipendijah, ki jih zdaj dobivajo polnoletni dijaki, da ne boš skakala.

le zakaj si se zapičila, da mora biti soba po tvojem okusu, merilih … ☺ tam kot tebi paše, za denar kot se tebi zdi, opremljena kot da je tvoja??

verjemi: po dveh letih oddajanja je oprema za na smetišče, soba potrebna restavracije, sanitarije so ubi bože …

Aja, kakih pa?
Otroški dodatek kot ga dobiva oz. ga je dobivala tudi tvoja hči?
Mama ni dobila nobenih subvencij, le kakšne naj bi dobila?
Štipendijo sem dobila pa tako kot ostali otroci bogatih staršev.
[/quote]

Sem bolj malo dobivala otroškega dodatka. Nekje dokler je bila v vrtcu in to najnižjega. Tako da si ne boš preveč domišljala. SŠ je končala, preden so uvedli štipendije, tako da ni bilo nič iz tega naslova.
Ti pa si napisala, kako je mama invalidka itd., torej vama je zagotovo pripadal višji OD, pa še kakšna subvencija prehrane ipd., kajne? In konec koncev tudi namestitev v študentskem domu iz tega naslova.
Toliko o ta požrešnih, ki naj bi tebi jemali.
[/quote]

No ja, kolikor vem, da OD dobivajo skoraj vsi otroci? Res tisti ta najbolj bogati menda ne.
Verjetno si pa nisi polno plačevala vrtca? No pri vrtcu nisem imela jaz nič popusta, ker nisem hodila v vrtec.
Preden so uvedli štipendije? Koliko je pa stara? Štipendije so imeli že tisti, ki so bili rojeni v 50ih letih prejšnjega stoletja. Samo prej se jim je reklo Titova štipendija.
Ne, subvencij hrane takrat še ni bilo.
V ŠD domu pa je bilo na tisoče študentov, tudi bogatih tako, da ne vem od kje ti ideja, da je to privilegij revnih?
Ja, požrešni so meni jemali. Oz. moji mami. Pošteno je delala, plač pa ni dobila.


oprema je za tja od koder ste jo dobili, sanitarije je pač potrebno čistiti ne samo za denarjem hlastat,
ja, sobe nad restavracijami so res potrbne restavracije

bom kar povedal lasten primer , sega leta nazaj in dvomim da se je mentaliteta Ljubljančanov in požrešnost kaj spremenila; oddajal en oseb sobo na Miklošičevi, pridem pogleda, soba brez okna, vc na hodniku, ga vprašam kje pa je koplanica? ja ni je, ja pol vašo uporabljam? ja ne, saj se lahko v rožni v študentu tuširaš ….in model je hotel takrat za to vrhunsko sobo imet 200 takratnih mark

Sem bolj malo dobivala otroškega dodatka. Nekje dokler je bila v vrtcu in to najnižjega. Tako da si ne boš preveč domišljala. SŠ je končala, preden so uvedli štipendije, tako da ni bilo nič iz tega naslova.
Ti pa si napisala, kako je mama invalidka itd., torej vama je zagotovo pripadal višji OD, pa še kakšna subvencija prehrane ipd., kajne? In konec koncev tudi namestitev v študentskem domu iz tega naslova.
Toliko o ta požrešnih, ki naj bi tebi jemali.
[/quote]

No ja, kolikor vem, da OD dobivajo skoraj vsi otroci? Res tisti ta najbolj bogati menda ne.
Verjetno si pa nisi polno plačevala vrtca? No pri vrtcu nisem imela jaz nič popusta, ker nisem hodila v vrtec.
Preden so uvedli štipendije? Koliko je pa stara? Štipendije so imeli že tisti, ki so bili rojeni v 50ih letih prejšnjega stoletja. Samo prej se jim je reklo Titova štipendija.
Ne, subvencij hrane takrat še ni bilo.
V ŠD domu pa je bilo na tisoče študentov, tudi bogatih tako, da ne vem od kje ti ideja, da je to privilegij revnih?
Ja, požrešni so meni jemali. Oz. moji mami. Pošteno je delala, plač pa ni dobila.
[/quote]

To so traparije; nisem iz kakšne posebno bogate družine, pa štipendije nisem nikdar imel. Od naših otrok nihče ni dobival nobenih otroških dodatkov, vrtec je bil pa skoraj polna cena, tako da je bilo strašno drago.
No… še vedno bolje kot kolegica, ki je živela na Škotskem in dala za vrtec mesečno 900 funtov – pri plači 1200…

Upam, da si se mu nasmejal in šel kam drugam… ampak sklepanje iz tega na kar vse ki oddajajo sobe, pa ne bi bilo smiselno.


oprema je za tja od koder ste jo dobili, sanitarije je pač potrebno čistiti ne samo za denarjem hlastat,
ja, sobe nad restavracijami so res potrbne restavracije
[/quote]

No ja… pravkar sem nazaj, ker so me prosili da bi pregledal kaj bo potrebno postoriti v enem stanovanju, ki ga študentje zapuščajo po 3 letih najema – in zadeva je precej katastrofalna.
Sploh ker sem pomagal stanovanje pripraviti in vem kakšno so dobili; sveže prebeljeno in očiščeno, z novo opremo iz IKEE.

Ogled danes – po stropu visijo pajčevine skoraj do tal, stene so umazane od raznih prislonjenih stvari in od nalepljenih plakatov in nalepk, okna so taka, da se skozi komaj vidi, podboji vrat popraskani, fuge v tušu v kopalnici plesnive, itd.
Predvidevam da bo pritoževanje ko bo potrebno vse to spraviti v normalno stanje ali pa bo šla varščina za čiščenje in beljenje za njimi…


oprema je za tja od koder ste jo dobili, sanitarije je pač potrebno čistiti ne samo za denarjem hlastat,
ja, sobe nad restavracijami so res potrbne restavracije
[/quote]
a si hotu kej povedat ☺

No ja, kolikor vem, da OD dobivajo skoraj vsi otroci? Res tisti ta najbolj bogati menda ne.
Verjetno si pa nisi polno plačevala vrtca? No pri vrtcu nisem imela jaz nič popusta, ker nisem hodila v vrtec.
Preden so uvedli štipendije? Koliko je pa stara? Štipendije so imeli že tisti, ki so bili rojeni v 50ih letih prejšnjega stoletja. Samo prej se jim je reklo Titova štipendija.
Ne, subvencij hrane takrat še ni bilo.
V ŠD domu pa je bilo na tisoče študentov, tudi bogatih tako, da ne vem od kje ti ideja, da je to privilegij revnih?
Ja, požrešni so meni jemali. Oz. moji mami. Pošteno je delala, plač pa ni dobila.
[/quote]

To so traparije; nisem iz kakšne posebno bogate družine, pa štipendije nisem nikdar imel. Od naših otrok nihče ni dobival nobenih otroških dodatkov, vrtec je bil pa skoraj polna cena, tako da je bilo strašno drago.
No… še vedno bolje kot kolegica, ki je živela na Škotskem in dala za vrtec mesečno 900 funtov – pri plači 1200…
[/quote]

Zoisovo štipendijo dobijo tisti, ki imajo nadpovprečen IQ, ne pa reveži. NI važno koliko imaš pod palcem, važno je kako dobro rešiš teste za IQ. Tako, da možnost imajo vsi. Tudi ti si jo imel.
Ravno zadnjič sem poslušala kako je z OD, tudi taki z visokimi plačami ga sedaj dobivajo. Ne vem kako je bilo takrat. Ampak ja, sedaj ga dobijo tudi tisit z visokimi plačami.
Tudi v ŠD so bivali otroci bogatih staršev. Če ne verjameš, se zapelji v Rožno dolino in si oglej vozni park študentov.

Upam, da si se mu nasmejal in šel kam drugam… ampak sklepanje iz tega na kar vse ki oddajajo sobe, pa ne bi bilo smiselno.
[/quote]
nisem se ravno smejal, ampak sem se obrnil in šel, drug primer je bil potem v šiški, tam sem najel sobo v dvosobnem stanovanju, z lastnico se praktično nisva videla, plačal sem ji za dva meseca vnaprej, no par dni pred iztekom dveh mesecev je v sobi odšrafala žarnico in nekako nakazala da naj počasi spokam,…. pa še nekaj drugih indicev je bilo…skratka eni so res čudni

Takih primerov je ogromno.

New Report

Close