Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Ljubljančani, kakšne sobe oddajate za skoraj 200€ ?!

Ljubljančani, kakšne sobe oddajate za skoraj 200€ ?!

Kaj je spet problem ? Nekateri se vsak dan našiht iz bele krajine vozijo v Lj. Niste center sveta niti nihče od nas ne bo puzal pred vami da bi nam dovolili v tej prenagužvani močvari živet. Če bi že šel živet izven domačega kraja bi lepo iz prve šel v tujino.

Matr kot da so samo pri vas službe. Res ste bolani v glavo. Kot da smo vam kaj dolžni.

Kaj je spet problem ? Nekateri se vsak dan našiht iz bele krajine vozijo v Lj. Niste center sveta niti nihče od nas ne bo puzal pred vami da bi nam dovolili v tej prenagužvani močvari živet. Če bi že šel živet izven domačega kraja bi lepo iz prve šel v tujino.

Matr kot da so samo pri vas službe. Res ste bolani v glavo. Kot da smo vam kaj dolžni.
[/quote]

Poglej ti tole logiko:
Če je Ljubljana predraga, se je pač treba pri izboru fakultete omejit. Enostavno.
Se pravi, da bodo bodoče generacije zdravnikov, violinistov, japonologov, strojnikov, nanoinženirjev itd., samo iz vrst premožnih, po možnosti ljubljanskih družin.
Ostali pa, kakorkoli so nadarjeni, naj gredo na visoko šolo za polimere. Ker je pač bolj poceni.
In vse se vrti nazaj v fevdalizem.

Ne oddajam nobenega stanovanja. Sem pa imela eno idejo o nakupu in neki neoderuški oddaji, dokler otroci ne zrastejo. Vendar je nakupna cena primernega stanovanja tako visoka, da so moje izbire:

– relativno ugodna oddaja luknje,
– oddaja lepega stanovanja po relativno visoki ceni,
– pozabiti na vse skupaj in vložiti v kaj drugega.

Gre mi dovolj dobro, da sem prišla na to idejo, ker bi rada vsaj nekomu omogočila ugoden najem, saj sem osebno spoznala kaj pomeni živeti v luknji. Žal pa nisem božiček. Nočem oddajati luknje, ne morem pa si privoščiti nakupa stanovanja za 200k+ in ga oddajati za ceno nižjo od obroka za kredit na 30 let (da ne govorimo o pologu).
[/quote]

300 € na sobo, dve postelji + nerealni stroški še na vsako posteljo ti ne znesejo za mesečni obrok?

Še enkrat, koliko je tak najem za 1 m2?
[/quote]

Trenutna oglasevana cena lepega 3 sobnega stanovanja – torej dve spalni sobi za 4 studente- je cca 180k. Ce poberem 600 evrov najemnine, od tega placam se 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} davka, se lahko kar lepo pod nosom obrisem za mesecni obrok kredita. Zaracunat nerealno visoke “stroske” pa niti slucajno ni v moji domeni.

Ne pravim, da se ne da, nimam pa zelje biti se en oderuski najemodajalec.

Kdo bi si mislil, da sem toliko ljudem stopila na žulj,.

Kaj vas muči, ker niste dobili štipendije? Kako zabiti so eni, ki še vedno mislijo, da je Zoisova štipendija dobljena po vezah,. Fovšija in neumnost enih res nima meja.
Ja, res vas mora ene to boleti, da take laži širite okrog,.
Pa trditve, da niste imeli možnosti za tako štipendijo?
Kdo vam je pa kriv, da je niste imeli?Sami ste si krivi,.
Najboljši pa ste seveda tisti, ki mislite, da imajo do izobrazbe pravico samo bogati. Taki ste pa res najboljše perle.
Ja, super ste tudi tisti, ki se hvalite, da ste imeli vse zastonj v šoli, od šole v naravi do knjig in zraven vam ni jasno, da ponekod pa ni bilo vse to zastonj.
Same brihtne perle.
Da ne omenjam, da eni napadate otroke, ker očetje ne skrbijo zanje. Me zanima kaj je to krivda otrok, če foter ne skrbi zanje?
Same brihtne perle.

Kaj je spet problem ? Nekateri se vsak dan našiht iz bele krajine vozijo v Lj. Niste center sveta niti nihče od nas ne bo puzal pred vami da bi nam dovolili v tej prenagužvani močvari živet. Če bi že šel živet izven domačega kraja bi lepo iz prve šel v tujino.

Matr kot da so samo pri vas službe. Res ste bolani v glavo. Kot da smo vam kaj dolžni.
[/quote]

Poglej ti tole logiko:
Če je Ljubljana predraga, se je pač treba pri izboru fakultete omejit. Enostavno.
Se pravi, da bodo bodoče generacije zdravnikov, violinistov, japonologov, strojnikov, nanoinženirjev itd., samo iz vrst premožnih, po možnosti ljubljanskih družin.
Ostali pa, kakorkoli so nadarjeni, naj gredo na visoko šolo za polimere. Ker je pač bolj poceni.
In vse se vrti nazaj v fevdalizem.
[/quote]

Seveda. Študij je primeren samo za bogate, po možnosti LJubljančane. Kaj bi pa neki provincialci študirali? Pa saj sploh nimajo za vlak za LJ in bi študirali?
Študij je samo za take, ki imajo keš, ne za reveže, ki so itak butasti in nesposobni. Važno je, da hodijo v službo in plačujejo davke, da bodo LJubljančani lahko šolali svoje otroke.
Ljubljančani so višja kasta, ne pa neki podeželski reveži.
Da ne omenjam nekih avš s podeželja, ki so take ničvrednice,d a jih lasten oče ni maral in ni skrbel zanje. Kaj bi take zgube na faksu?


Buc buc, sej te mamo radi no. Od razliko od kakih tvojih ožjih družinskih članov, kar je očitno pustilo posledice.


Buc buc, sej te mamo radi no. Od razliko od kakih tvojih ožjih družinskih članov, kar je očitno pustilo posledice.
[/quote]

Večkrat se sprašujem, tudi v tej temi, zakaj se eni ODRASLI tako radi naslanjate ob ljudeh, ki so imeli oz imajo smolo in jih kak njihov družinski član zavrgel, največkrat je to oče?
Vam je tako naslanjanje ob bolečini drugih v užitek?

Kaj je spet problem ? Nekateri se vsak dan našiht iz bele krajine vozijo v Lj. Niste center sveta niti nihče od nas ne bo puzal pred vami da bi nam dovolili v tej prenagužvani močvari živet. Če bi že šel živet izven domačega kraja bi lepo iz prve šel v tujino.

Matr kot da so samo pri vas službe. Res ste bolani v glavo. Kot da smo vam kaj dolžni.
[/quote]

Poglej ti tole logiko:
Če je Ljubljana predraga, se je pač treba pri izboru fakultete omejit. Enostavno.
Se pravi, da bodo bodoče generacije zdravnikov, violinistov, japonologov, strojnikov, nanoinženirjev itd., samo iz vrst premožnih, po možnosti ljubljanskih družin.
Ostali pa, kakorkoli so nadarjeni, naj gredo na visoko šolo za polimere. Ker je pač bolj poceni.
In vse se vrti nazaj v fevdalizem.
[/quote]

Kot državljan RS sem upravučen do koriščenja na javnih storitev kjerkoli v državi. Da boste vi sedaj mene podili stran ker nisem Ljubljančan, to ne bo šlo. Če komu kaj ni prav, njegov problem. Mimgrede bi bilo treba fakultete prestaviti iz centra Ljubljane na obrobje, kar se hvalabogu počasi dogaja pri nekaterih.

Še najbolj nestrpni do prebivalcev drugih regij ste Ljubljančani. Čez vse se imate za pritožit, ko nekdo reče nekaj čez vas pa avtomatsko užaljeni.

Pa treba se zavedat, da vam mimgrede tudi denar nosimo v občino s tem ko pridemo. Nimate se kaj bunit.

Poglej ti tole logiko:
Če je Ljubljana predraga, se je pač treba pri izboru fakultete omejit. Enostavno.
Se pravi, da bodo bodoče generacije zdravnikov, violinistov, japonologov, strojnikov, nanoinženirjev itd., samo iz vrst premožnih, po možnosti ljubljanskih družin.
Ostali pa, kakorkoli so nadarjeni, naj gredo na visoko šolo za polimere. Ker je pač bolj poceni.
In vse se vrti nazaj v fevdalizem.
[/quote]

Kot državljan RS sem upravučen do koriščenja na javnih storitev kjerkoli v državi. Da boste vi sedaj mene podili stran ker nisem Ljubljančan, to ne bo šlo. Če komu kaj ni prav, njegov problem. Mimgrede bi bilo treba fakultete prestaviti iz centra Ljubljane na obrobje, kar se hvalabogu počasi dogaja pri nekaterih.

Še najbolj nestrpni do prebivalcev drugih regij ste Ljubljančani. Čez vse se imate za pritožit, ko nekdo reče nekaj čez vas pa avtomatsko užaljeni.

Pa treba se zavedat, da vam mimgrede tudi denar nosimo v občino s tem ko pridemo. Nimate se kaj bunit.
[/quote]

Pametno, podpis pod tole.
Tudi UKC bi bilo fajn, da ga drugam prestavijo.
Fakultete, bolnice, muzeji in tako naprej, je vse naše. Ne pa samo ljubljansko. In zdaj bi ti naduvanci pobrali naš denar, zgradili te ustanove, potem bi jih pa sami koristili , nam, plačnikom, pa govorili, da naj izginemo?
Da ne omenjam, da imajo oni te storitve na dosegu nog. Mi pa rabimo čas, denar za prevoz in še velike zneske parkirnine jim dajemo (ko pa Ljubljančani pridejo k nam, parkirajo pa vse križemkražem, tudi po privat zemljiščih).

Na žulj si stopila z zmerjanjem Ljubljančanov. Res ni krivda otrok za razmere, katere živijo, je krivda odraslih. In ti si sedaj odrasla, pa tega še kar ne razumeš.
Preproste računice koliko stane stanovanje in koliko je ekonomsko vzdržna najemnina ne vidiš, ne slišiš in ne razumeš. Živiš zaujčkana od nekega sveta, ki vam je, socialcem, omogočil, da stvari same prihajajo in so samoumevne. Socialni transferji so nič, študentski dom je nič, invalidnina je nič, subvencioniran vrtec je nič, zate je nič vse, kar drugi plačujemo. Še štipendija, ki si jo prejemala, je samoumevna, ker si pač bila pridna (pametna ravno ne deluješ). Tvoji prav veliko niso prispevali v ta fond, za takšno držo, kajne? Seveda ste bili reveži, ampak sociala ne omogoča standarda, zgolj in samo preživetje. Ni jasno, ne? Tudi, če danes vplačuješ sama v ta sistem, miselnosti vseeno nisi spremenila. Na srečo, res veliko srečo, da imamo pri siceršnji gospodarski neuspešnosti tako soliden socialni model, ker sicer bi veliko ljudi stradalo in veliko ne bi zmoglo ohranit niti socialnih stanovanj, tako pa država še kar daje. Ne moti me, da se tak model ohranja, ampak za boga milega, ljudje, ki vse življenje živijo od drugih, mi pa res ne bodo očitali požrešnosti, ker sem se v življenju za to, kar imam, morala pošteno stegniti, tudi na račun tistih, ki ste vse življenje bili neto prejemniki.


Buc buc, sej te mamo radi no. Od razliko od kakih tvojih ožjih družinskih članov, kar je očitno pustilo posledice.
[/quote]

Večkrat se sprašujem, tudi v tej temi, zakaj se eni ODRASLI tako radi naslanjate ob ljudeh, ki so imeli oz imajo smolo in jih kak njihov družinski član zavrgel, največkrat je to oče?
Vam je tako naslanjanje ob bolečini drugih v užitek?
[/quote]
Kje pa vidiš da sem se ‘naslajal’? To je samo provokativni odziv na zafrustrirano in verbalno agresivno objavo.

Na žulj si stopila z zmerjanjem Ljubljančanov. Res ni krivda otrok za razmere, katere živijo, je krivda odraslih. In ti si sedaj odrasla, pa tega še kar ne razumeš.
Preproste računice koliko stane stanovanje in koliko je ekonomsko vzdržna najemnina ne vidiš, ne slišiš in ne razumeš. Živiš zaujčkana od nekega sveta, ki vam je, socialcem, omogočil, da stvari same prihajajo in so samoumevne. Socialni transferji so nič, študentski dom je nič, invalidnina je nič, subvencioniran vrtec je nič, zate je nič vse, kar drugi plačujemo. Še štipendija, ki si jo prejemala, je samoumevna, ker si pač bila pridna (pametna ravno ne deluješ). Tvoji prav veliko niso prispevali v ta fond, za takšno držo, kajne? Seveda ste bili reveži, ampak sociala ne omogoča standarda, zgolj in samo preživetje. Ni jasno, ne? Tudi, če danes vplačuješ sama v ta sistem, miselnosti vseeno nisi spremenila. Na srečo, res veliko srečo, da imamo pri siceršnji gospodarski neuspešnosti tako soliden socialni model, ker sicer bi veliko ljudi stradalo in veliko ne bi zmoglo ohranit niti socialnih stanovanj, tako pa država še kar daje. Ne moti me, da se tak model ohranja, ampak za boga milega, ljudje, ki vse življenje živijo od drugih, mi pa res ne bodo očitali požrešnosti, ker sem se v življenju za to, kar imam, morala pošteno stegniti, tudi na račun tistih, ki ste vse življenje bili neto prejemniki.
[/quote]

Kot prvo: nikjer nisem zmerjala Ljubljančanov povprek. Ampak samo tiste, ki so oderuški stanodajalci. Verjetno niso vsi Ljubljančani oderuhi? Tisti, ki niso, se niso čutili napadene.

Od kje ti ideja, da sem jaz socialec? Aja, pač lažeš in si izmišljušeš. Isto kot si se zlagala, da Ljubljančane kar povprek zmerjam.

O kakšni socialnih transferjih ti govoriš? A misliš to, kar jaz plačujem, da ti dobivaš otroške dodatke? ja, to plačujem ja.
Invalidska penzijo dobijo tisti, ki so plačevali v pokojnisko blagajno. Če te moti to, si zlomi vrat in boš dobivala tudi ti vse invalidske ugodnosti, ki si jih nevoščljiva. Jaz nobenemu invalidu nisem nevoščljiva, sem vesela, ker jaz ne dobivam kake invalidske penzije.
Študentski dom: nisem vedela, da so notri socialci? Kaj pa drag vozni park? Od kje ti ideja, da je študentski dom za reveže?
Nisi ravno razgledana, a ne? Zoisova štipendija ni za pridnost. In ja, tudi ti in tvoji otroci, čeprav bi imeli ne vem kako bogastvo, imate pravico do Zoisovih štipendij. NIso namenjene revežem in socialcem in tudi ne za pridnost. Ampak nekomu, ki ni razgledan, je to težko dojeti.

In kaj imam jaz s subvencijami za vrtce? V vrtec nisem nikoli hodila. Plačujem pa seveda, da imajo tvoji otroci subvencioniran vrtec. Si to mislila?

Veš jaz sem že sedaj več prispevala v ta socialni žakelj kot sem kdajkoli prejemala. veš vsak mesec krepko plačam za to, da tvoji otroci lahko hodijo v brezplačno šolo pa, da imajo neke fonde knji pa subvencioniran vrtec. Jaz sem morala knjige plačevat, vrtca nisem nikoli koristila. Šolanje pa je, sem koristila tako kot ti in tvoji otroci.
Otroški dodatek sem pa dobivala od osmega razreda naprej. Ne tak kot tvoji otroci, ki ga dobivajo že od malega. Včasih pač niso tako delili otroške dodatke kot vam sedaj delijo.
In ja, sigurno sem jaz vplačala več za tvoje otroke kot si ti zame.
Se mi zdi, da sem iz skupnega žaklja dobila dosti manj kot ti in tvoji otroci, plačujem pa krepko več.
Ne vem kake socialne stanovanje ti omenjaš, a živiš v takem? Če je tako, potem tudi za to jaz plačujem. Ne samo za tvoje otroke.

Na žulj si stopila z zmerjanjem Ljubljančanov. Res ni krivda otrok za razmere, katere živijo, je krivda odraslih. In ti si sedaj odrasla, pa tega še kar ne razumeš.
Preproste računice koliko stane stanovanje in koliko je ekonomsko vzdržna najemnina ne vidiš, ne slišiš in ne razumeš. Živiš zaujčkana od nekega sveta, ki vam je, socialcem, omogočil, da stvari same prihajajo in so samoumevne. Socialni transferji so nič, študentski dom je nič, invalidnina je nič, subvencioniran vrtec je nič, zate je nič vse, kar drugi plačujemo. Še štipendija, ki si jo prejemala, je samoumevna, ker si pač bila pridna (pametna ravno ne deluješ). Tvoji prav veliko niso prispevali v ta fond, za takšno držo, kajne? Seveda ste bili reveži, ampak sociala ne omogoča standarda, zgolj in samo preživetje. Ni jasno, ne? Tudi, če danes vplačuješ sama v ta sistem, miselnosti vseeno nisi spremenila. Na srečo, res veliko srečo, da imamo pri siceršnji gospodarski neuspešnosti tako soliden socialni model, ker sicer bi veliko ljudi stradalo in veliko ne bi zmoglo ohranit niti socialnih stanovanj, tako pa država še kar daje. Ne moti me, da se tak model ohranja, ampak za boga milega, ljudje, ki vse življenje živijo od drugih, mi pa res ne bodo očitali požrešnosti, ker sem se v življenju za to, kar imam, morala pošteno stegniti, tudi na račun tistih, ki ste vse življenje bili neto prejemniki.
[/quote]

Res se mi gnusite ljudje, ki tako grdo lažete.

osnova ekonomije: ponudba in povpraševanje.
To tudi kreira ceno, ki pa se jo da izpogajati za nižjo.

še kaj? … aja, kompromise je treba sprejemati glede na osebne preference in vrednotenja

En kratek povzetek za vse, ki podtikajo lažnive stvari.
Vrtca nisem nikoli koristila. Torej nobenih subvencij.
Mama ni bila nikoli na socialni podpori. Je pa pošteno garala, veliko plač ni nikoli dobila.
V šoli nisem imela zastonj malice, nobenih zastonj izletov, nobenih zastonj šole v naravi, nobenih subvencij v to smer. Knjige je bilo treba plačat, ker ni bilo nobenih fondov knig.
Otroški dodatek sem imela od približno 13. leta naprej.
Socialne oz. republiške štipendije nisem nikoli imela.
Nikoli nisem bila v nobenem socialnem stanovanju.
Še koga kaj zanima? Ali boste še naprej podtikali laži?

Plačujem pa za vaše otroke, da imajo otroške dodatke, republiške štipendije, za vas, da imate socialna stanovanja, porodniške, kaj vem kake socialne transferje še vse koristite.

Ja, socialna stanovanja so samo za mestjanarje, predvsem Ljubljančane, ker ne zmorejo preživet.
Potem pa mislijo, da vsi ostali tudi živijo v socialnih stanovanjih. Pa za nemestjanarje to sploh ne velja. Največji socialni problemi so ravno mestjanarji.

Zdaj pa ne verjamem več, da si imela kdaj zoisovo, ker si bralno nepismena. Izražaš se itak čist neizobraženo, ampak pustiva to na strani. Kakor se spomnim, ni nihče rekel, da se Zoisovo dobi po vezah, je pa ena omenila, da si včasih moral bit predlagan, kar je pač res!
Predlagati so te morali učitelji, po kakšnem ključu je šlo ne vem, vem da na naši šoli ni bil skoraj nihče predlagan, pa nas je bilo precej takih s priznanji, odličnjakov čez vsa leta. Šele ko sem bila nekje v srednji šoli, se je okoli razširila novica, da se lahko po novem prijaviš sam. Pa sem stara pod 30.

Mogoče so predlagali samo tiste, ki so šli na njim všečno srednjo šolo, kaj pa vem. In mogoče je ravno to nekaj, s čimer se vam v manjših krajih ni treba ukvarjat, ker je srednjih šol manj in ni vse razdeljeno na elitne/manj elitne (pa nisem iz LJ, da ne bo pomote).

Zdaj pa ne verjamem več, da si imela kdaj zoisovo, ker si bralno nepismena. Izražaš se itak čist neizobraženo, ampak pustiva to na strani. Kakor se spomnim, ni nihče rekel, da se Zoisovo dobi po vezah, je pa ena omenila, da si včasih moral bit predlagan, kar je pač res!
Predlagati so te morali učitelji, po kakšnem ključu je šlo ne vem, vem da na naši šoli ni bil skoraj nihče predlagan, pa nas je bilo precej takih s priznanji, odličnjakov čez vsa leta. Šele ko sem bila nekje v srednji šoli, se je okoli razširila novica, da se lahko po novem prijaviš sam. Pa sem stara pod 30.

Mogoče so predlagali samo tiste, ki so šli na njim všečno srednjo šolo, kaj pa vem. In mogoče je ravno to nekaj, s čimer se vam v manjših krajih ni treba ukvarjat, ker je srednjih šol manj in ni vse razdeljeno na elitne/manj elitne (pa nisem iz LJ, da ne bo pomote).
[/quote]

Ni res. Ena je v tej temi trdila, da moraš profesorjev lesti v rit, da dobiš Zoisovo. Torej, ni to po vezah? Ena druga je pa trdila, da dobiš za pridnost.
V mojem času smo pisali teste v 7. razredu. Najboljši so dobil štipendijo. Pisali smo teste vsi. nihče se ni sam prijavil. Ampak smo vsi šli skozi to in pač ene so izbrali psihologi, ki so izvajali teste. Priznanj pa nisi rabil imet, vsaj jaz jih nisem imela.
Tako, da to, kar pišeš, je čista neumnost. Ni to imelo nobene veze na katero šolo se vpišeš.

Kdo pa potem oddaja stanovanja v Ljubljani po oderuških cenah? A nemestjanarji?

Glede na opisano potem ti nikoli ali nisi bila socialni problem ali pa tvoja mati zaradi ponosa ni hotela zaprosit za pomoč (z vlogo seveda).

Kaj ima vse to zgoraj opisano z t.i. oderuhi pa še zdaj ne vem.

Zdaj pa ne verjamem več, da si imela kdaj zoisovo, ker si bralno nepismena. Izražaš se itak čist neizobraženo, ampak pustiva to na strani. Kakor se spomnim, ni nihče rekel, da se Zoisovo dobi po vezah, je pa ena omenila, da si včasih moral bit predlagan, kar je pač res!
Predlagati so te morali učitelji, po kakšnem ključu je šlo ne vem, vem da na naši šoli ni bil skoraj nihče predlagan, pa nas je bilo precej takih s priznanji, odličnjakov čez vsa leta. Šele ko sem bila nekje v srednji šoli, se je okoli razširila novica, da se lahko po novem prijaviš sam. Pa sem stara pod 30.

Mogoče so predlagali samo tiste, ki so šli na njim všečno srednjo šolo, kaj pa vem. In mogoče je ravno to nekaj, s čimer se vam v manjših krajih ni treba ukvarjat, ker je srednjih šol manj in ni vse razdeljeno na elitne/manj elitne (pa nisem iz LJ, da ne bo pomote).
[/quote]

Ojej, ženska od kje ti take neumnosti?
Pa kaj vam ni jasno?
Štipendijo dobijo tisti, ki so v šoli najbolje opravili IQ test. Lahko so leni kot gnoji, če imajjo visok IQ dobijo štipendijo pa , če se vpiešjo na frizersko šolo. Je pa res, da jo lahko izgubijo, če imajo recimo zadosten uspeh. Z dobrim se mi zdi, da še zvozijo.

Glede na opisano potem ti nikoli ali nisi bila socialni problem ali pa tvoja mati zaradi ponosa ni hotela zaprosit za pomoč (z vlogo seveda).

Kaj ima vse to zgoraj opisano z t.i. oderuhi pa še zdaj ne vem.
[/quote]

Včasih niso tako kot danes vsem po vrsti delili otroške dodatke.
In zadevo je uredila približno pri mojem 13., 14. tem letu. Ker je prej veljalo, vsaj uradno, da oče skrbi zame, čeprav tega ni počel. In ni nič plačeval.
Domnevam, da si mislila na to vlogo?
Res pa je, da je moja mama ponosna ženska in da ni nikoli prosila recimo na RK ali pa kaj takega.

Zdaj pa ne verjamem več, da si imela kdaj zoisovo, ker si bralno nepismena. Izražaš se itak čist neizobraženo, ampak pustiva to na strani. Kakor se spomnim, ni nihče rekel, da se Zoisovo dobi po vezah, je pa ena omenila, da si včasih moral bit predlagan, kar je pač res!
Predlagati so te morali učitelji, po kakšnem ključu je šlo ne vem, vem da na naši šoli ni bil skoraj nihče predlagan, pa nas je bilo precej takih s priznanji, odličnjakov čez vsa leta. Šele ko sem bila nekje v srednji šoli, se je okoli razširila novica, da se lahko po novem prijaviš sam. Pa sem stara pod 30.

Mogoče so predlagali samo tiste, ki so šli na njim všečno srednjo šolo, kaj pa vem. In mogoče je ravno to nekaj, s čimer se vam v manjših krajih ni treba ukvarjat, ker je srednjih šol manj in ni vse razdeljeno na elitne/manj elitne (pa nisem iz LJ, da ne bo pomote).
[/quote]

Ni res. Ena je v tej temi trdila, da moraš profesorjev lesti v rit, da dobiš Zoisovo. Torej, ni to po vezah? Ena druga je pa trdila, da dobiš za pridnost.
V mojem času smo pisali teste v 7. razredu. Najboljši so dobil štipendijo. Pisali smo teste vsi. nihče se ni sam prijavil. Ampak smo vsi šli skozi to in pač ene so izbrali psihologi, ki so izvajali teste. Priznanj pa nisi rabil imet, vsaj jaz jih nisem imela.
Tako, da to, kar pišeš, je čista neumnost. Ni to imelo nobene veze na katero šolo se vpišeš.
[/quote]

Ne, to ni po vezah. Ker lezenje v rit nekomu, ki je 2x starejši od tebe, ki je tvoj profesor, ni enako kot imeti kontakt nekje in preko njega priti do službe/ugodnosti. A razumeš?

In ja, v letih ko si moral bit predlagan za Zoisovo, je bilo zgleda bistveno, da si učiteljem všeč in ne, zgolj dobre ocene/IQ niso dovolj za to.

Pa ne bluzi no, smo tudi mi pisali teste. Pa kljub rezultatom, priznanjem iz matematike, slovenščine, angleščine in še kaj, kljub vsemu temu NIKOLI nisem imela Zoisove. Na točki, ko si se lahko predlagal sam, se s tem nisem več ukvarjala, ker se mi je zdelo vse že brezveze. (In zdaj boš rekla, da lažem, ker ti resnica ni všeč.)

Ampak vidim tukaj en drug problem, ti si očitno bila že vzgajana v duhu, da se imajo “ljubljanske srajce” za nekaj več in da si ti nekaj manj, in zdaj si ta victim mentality ponotranjila še v odrasli dobi.

Glede na opisano potem ti nikoli ali nisi bila socialni problem ali pa tvoja mati zaradi ponosa ni hotela zaprosit za pomoč (z vlogo seveda).

Kaj ima vse to zgoraj opisano z t.i. oderuhi pa še zdaj ne vem.
[/quote]

Včasih niso tako kot danes vsem po vrsti delili otroške dodatke.
In zadevo je uredila približno pri mojem 13., 14. tem letu. Ker je prej veljalo, vsaj uradno, da oče skrbi zame, čeprav tega ni počel. In ni nič plačeval.
Domnevam, da si mislila na to vlogo?
Res pa je, da je moja mama ponosna ženska in da ni nikoli prosila recimo na RK ali pa kaj takega.
[/quote]

Sem rekla, da si bralno nepismena, pa še vedno to potrjuješ.

Vlogo za karkoli! Za cenejše kosilo v šoli, za učbenike v šoli, itd.

Če je uradno veljalo, da zate skrbi, potem to pomeni da je bilo uradno urejeno, da plačuje preživnino. Če je ni, obstajajo sredstva kako se to reši. Če tvoja mati tega ni naredila, je to drug problem.
Enako priznavaš s tem, ko govoriš, da je ponosna ženska in ni šla na RK, če bi bilo treba. Očitno se na enak način ni borila za svojo neizplačano plačo.

Lej, ti moraš malo razčistit s tem kaj se je v tvoji primarni družini dogajalo. Ker npr. slabe finančne odločitve staršev lahko naredijo to, da si ti socialni problem, istočasno pa na papirju nisi, in tako nisi upravičen do nič. Ampak za to ne moreš krivit LJ požeruhov, kot jim ti praviš.

Ker glede na to kar ti pišeš, vse ne gre skupaj.

Ni res. Ena je v tej temi trdila, da moraš profesorjev lesti v rit, da dobiš Zoisovo. Torej, ni to po vezah? Ena druga je pa trdila, da dobiš za pridnost.
V mojem času smo pisali teste v 7. razredu. Najboljši so dobil štipendijo. Pisali smo teste vsi. nihče se ni sam prijavil. Ampak smo vsi šli skozi to in pač ene so izbrali psihologi, ki so izvajali teste. Priznanj pa nisi rabil imet, vsaj jaz jih nisem imela.
Tako, da to, kar pišeš, je čista neumnost. Ni to imelo nobene veze na katero šolo se vpišeš.
[/quote]

Ne, to ni po vezah. Ker lezenje v rit nekomu, ki je 2x starejši od tebe, ki je tvoj profesor, ni enako kot imeti kontakt nekje in preko njega priti do službe/ugodnosti. A razumeš?

In ja, v letih ko si moral bit predlagan za Zoisovo, je bilo zgleda bistveno, da si učiteljem všeč in ne, zgolj dobre ocene/IQ niso dovolj za to.

Pa ne bluzi no, smo tudi mi pisali teste. Pa kljub rezultatom, priznanjem iz matematike, slovenščine, angleščine in še kaj, kljub vsemu temu NIKOLI nisem imela Zoisove. Na točki, ko si se lahko predlagal sam, se s tem nisem več ukvarjala, ker se mi je zdelo vse že brezveze. (In zdaj boš rekla, da lažem, ker ti resnica ni všeč.)

Ampak vidim tukaj en drug problem, ti si očitno bila že vzgajana v duhu, da se imajo “ljubljanske srajce” za nekaj več in da si ti nekaj manj, in zdaj si ta victim mentality ponotranjila še v odrasli dobi.
[/quote]

Konec osnovne šole je bilo vse odvisno od profesorjev in marsikaj od ritolezenja. V srednji šoli si bil pa pač z zlatim priznanjem na naravoslovnem nivoju ter odličnim uspehom avtomatsko kandidat. Če si se po testih uvrstil med zgornja 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} populacije, si štipendijo avtomatsko dobil.

Ja, dejansko so bila merila za neritolezce višja, vendar dosegljiva. Pač si sposobna, pridna, genij pa pač ne. Kot na žalost sicer tudi mnogi Zoisovi štipendisti. Vendar pa apriori ne moreš sklepati o nekem štipendistu.

New Report

Close