Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ljubljančani, prosim, bodite odkriti in iskreni

Ljubljančani, prosim, bodite odkriti in iskreni

Za nas in otroke je veliko naredil, urejena igrisca, spehajalne poti, kolesarske poti, subvencionirano otrosko varstvo med pocitnicami, zastonj klubske dej. v soli, prireditve za otroke, Lj. je res lepa in vesela sem, da lahko tukaj zivimo.

Pa sej vidiš, da se tem bedakom zdi mesto, polno čefurjev, svetovljansko, plače 900 eurov in stanovanja po 150 tisoč pa sanjski standard. Ti klošarji so prepričani, da so centerr sveta, drugi dunaj phaha…

Dejstvo je, da je Jankovič (in predvsem njegov arhitekt Koželj) prerodil Ljubljano, jo postavil na svetovni zemljevid, ji vrnil šarm, razpihal meglo, ki jo je leta dolgo dušila. Spomnim se Ljubljane pred Jankovičem, z nesposobnimi župan(jami) Strgarjem, Potočnikovo, Simšičevo… vred – nihče ni omembe vreden. Dejstvo je, da je Jankovič sposoben organizator, človek z energijo in vizijo, ki pa ima karakterno in moralno svojo senčno, morda celo mračno plat. Vsekakor so prejšnji “župani” naredili Ljubljani več škode kot koristi, po drugi strani pa ima Jankovič kaj pokazati, navkljub temu, da se marsikdo zelo trudi njegovo zapuščino zamazati z blatom in gnojnico. Seveda pa je treba v Ljubljani še marsikaj urediti, predvsem na področju prometne in stanovanjske politike. In ravno zato bi bila škoda, če bi moral zapustiti krmilo in ga prepustiti v roke kakšnemu županskemu nesposobnežu.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Dejstvo je, da je Jankovič (in predvsem njegov arhitekt Koželj) prerodil Ljubljano, jo postavil na svetovni zemljevid, ji vrnil šarm, razpihal meglo, ki jo je leta dolgo dušila. Spomnim se Ljubljane pred Jankovičem, z nesposobnimi župan(jami) Strgarjem, Potočnikovo, Simšičevo… vred – nihče ni omembe vreden. Dejstvo je, da je Jankovič sposoben organizator, človek z energijo in vizijo, ki pa ima karakterno in moralno svojo senčno, morda celo mračno plat. Vsekakor so prejšnji “župani” naredili Ljubljani več škode kot koristi, po drugi strani pa ima Jankovič kaj pokazati, navkljub temu, da se marsikdo zelo trudi njegovo zapuščino zamazati z blatom in gnojnico. Seveda pa je treba v Ljubljani še marsikaj urediti, predvsem na področju prometne in stanovanjske politike. In ravno zato bi bila škoda, če bi moral zapustiti krmilo in ga prepustiti v roke kakšnemu županskemu nesposobnežu.
[/quote]

Postavil na svetovni zemljevid ha ha ha….joj kako ste žabarji polni sebe, LJ je navadna klošarija, nič drugega, najbližje svetovljansko mesto je Dunaj.

razpihal meglo, ki jo je leta dolgo dušila.

Kako mu je pa to uspelo, bi pa tudi mene zanimalo.
A zdaj nimate več megle v Ljubljani?

razpihal meglo, ki jo je leta dolgo dušila.

Kako mu je pa to uspelo, bi pa tudi mene zanimalo.
A zdaj nimate več megle v Ljubljani?


Pridi kaj pogledat, ne se bat. Po nedeljski maši v rovtah, na izlet v belo Ljubljano. 😉

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Zoki je LOPOV.
Ljubljano je sicer v strogem centru našminkiral, ampak pri vsakem projektu pobasal procente od vrednosti projektov v svoj žep. Z njim (Občino) sodelujejo le tisti, ki so pripravljeni iti v kriminal (podkupnine).
Ko gledam razna dela (pa naj gre za infrastrukturo, obnovo, spremembo…nima veze kaj), ki se izvajajo po mestu vidim, da so projekti narejeni tako, da se venomer nekaj, kar je narejeno, dodatno popravlja (na tak način dražijo dela na projektih in zakrivajo vrednost del). Ogromno je projektov, kjer ne moreš preveriti vrednosti projekta (recimo obnova Tržnice Koseze), tam je očitno, da so se fantje igrali in preko “ureditve prostora” skanalizirali veliko denarja….

AMPAK!

Je kje drugače? Tudi drugi žepani delujejo enako. In se pelješ skozi neko vukojebino in vse, kar vidiš, je neko krožno križišče s fontano na sredi in še kakšnim spomenikom na sredini… Enako sranje. Nedoločljiv stroške, na keterega se ne moreš obesiti glede vrednosti. In točno v tem je point.

Tako pač kradejo. Preko “del” in “projektov”, ki so 5x preplačani.

Razlika je samo v tem, koliko budgeta ima posamezna občina. Neka Ilirska Bistrica, Ptuj, Ribnica in podobna “mesteca” imajo precej manj denarja za pokrasti kot Ljubljana, temu primerni so tudi zneski, ki si jih fantje na občinah razdelijo.

Mi SMO Balkanci, kradli smo in kradli bomo. Delati nočemo. Slovenci smo enaki južnjakom, isti lopovi, isti Balkanci…. Slovenija je deep shit.

Res je – Slovenija je deep shit. Zgledujmo se po USA, tam jim uspeva vse porihtat brez balkanske mentalitete…

[img]https://www.cheatsheet.com/wp-content/uploads/2016/04/homelessman-640×427.jpg[/img]
[img]https://www.insideover.com/wp-content/uploads/2019/05/8701485_large-1024×683.jpg[/img]

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

[img]https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-1/p720x720/44639225_2276242412404207_1849347685694308352_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_oc=AQnymY92pHvxF1uabzI1Bod7pGA8CiZfaK1AmrsfjUdCWfelNFxp50G9AjarDVdkGjE&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&oh=d8de0d0c1022f2b87e54bdc3fe71ad1a&oe=5E1B8B78[/img]

Hvala vsem mojim oboževalcem, de, pa tudi vsem kritikom želim, da bi se vam življenje čimprej spravilo v red, de.


Zdaj imajo meglo v glavi, zato je zunaj ne opazijo. 🙂

Pri meni dobi +, ker je zaprl center za avtomobile, potegnil nove kolesarske steze, uvedel BicikeLj, uredil nabrežja Ljubljanice in postavil Žitni most.

– pa mu dam, ker dovoli, da se na področjih enostanovanjskih hiš gradi luksuzne večstanovanjske vile s podzemnimi garažami za 30 avtomobilov.
Drugi – pa dobi, ker je s Tromostovja pregnal res dobro ponudbo v zameno za brezvezen lokal, kamor bo Ljubljančan redko zašel, z zanič sladoledom.


Da megle ni več definitivno ni zasluga župana, umiku megle je botrovala izgradnja avtocest že ko se je zgradil prvi del AC LJ- Postojna je bilo znatno manj megle z izgradnjo vpadnic in ringa okoli Lj pa je v celoti ni več, zelo redko se pojavi v jesenskem času in še to za kratek čas zgolj na delu Barja pa še to večinoma zjutraj, megla kot je bila v moji mladosti tam v 50, 60 in začetku 70 je bila res gosta in se je včasih obdržala celi dan, mislim pa da komentarji o megli gredo od oseb, ki je niso nikoli doživeli in trobezljajo nekaj v tri dni, večina tukaj gor po moje pojma nima kako je izgledala vožnja v in iz Lj v času ko še ni bilo AC.


Slabo!
Nikoli ga nisem niti ga ne bom volil!

Jaz pa 73-74 in sem bil janez, mamino kinđe, konjušar, hrvati in srbi so itak imeli stalno trenje, za makedonce se ne spomnim, kosovarji pa poglavje zase, oni so bili tudi najpogostejše tarče srbskih glavašev. Beriša, je vseh 14 mesecev ebal ježa, kot žuti. Tisto sranje potem doli med srbi in kosovarji me sploh ni presenetilo in videti je, da je še danes isto.
[/quote]

nemoremdanebi
12 Okt 2019 14:47
FacebookTwitterPinterestDeli
Popay je napisal/a: ↑Sem bil dovolj star pa jaz takrat, da vem kako je bilo in kaj je bilo! Blagoje Adžič in izjava 2. julija.

nemoremdanebi
12 Okt 2019 14:52
nemoremdanebi je napisal/a: ↑In naj te spomnim na mitinge resnice 1989, kaj je bilo za njimi. Naj te še spomnim kaj se je začelo dogajati kasneje na hrvaškem, bosni, kdo se je branil in kdo okupiral.

Ok., pol nimam kaj, si starejši od mene, jst sem bil v vojski v 80 tih letih, se opravičujem za “vajenca”, pa naj dam nekaj odgovrov, saj si ti šel s tem kar sem citiral nazaj v jugo… Kot rečem, se mi jebe za jankoviča, če gre že dons v zapor in za jugo, mi je bilo pa vedno zoprno bit v bližini bedakov, ki so se duvali s svojo nacionalnostjo. Pa ajde, na svojem terenu naj to počnejo ampak spet vse v mejah nekih človeških humanih norm.
Juga, če pogledamo nazaj….., saj je lahko bit po vojni general, je bila totalno zgrešena država in glih s to Jugo je srbija največ izgubila, ko potegneš črto so izgubili v bistvu vsi narodi bivše juge… Kaj bi sloveniji falilo, če jo bi bilo pol pod italijo, pol pod avstrijo, na ene par kvadratnih kilometrih bi bila pa slovenija kot Luxemburg recimo.., kaj bi istri in dalmaciji manjkalo, če bi bili pod italijo, bosno si bi pa hrvati in srbi razdelili, to bosno itak na silo skup držijo itd…

Na mitinge resnice sem jst čisto pozabil, tako so mi bili brezvezni in sem bil prav presenečen, ko si jih omenil, pa še Ađiča povrh, men se je model zdel malo upaljen, recimo tako nekako kot Janša, takšni ljudje kot si ti pa živijo v tem, razmišljajo in v vas se zasidra gnev in sovražtvo in vidš, tukej je razlika med mojim pogledom na svet in mogoče men podobnim ljudem in takimi kot si ti…, jebeno je pa, da mava jst in ti pravico voliti na volitvah, pač zaradi demokracije, kot rečem, men jankovič, pa tud vsi bogati ljudje navsezadnje zgelda/jo motibariči ,vsazga mulca, ki žvižga z bmw in audijem bi dal čez sito, nervira me glasna turbo muzika iz avta, če jo slišim. Tud jst sem slišal od možakarjev, ki se grejo privatnike, da jankovič sprejema provizije ampak nobenga nism vprašal, a je teb rekel, da mu daš provizijo za posel, jst sem slišal in men je dost, važn, da mam jst čiste roke.
Amapk jst se ne bom ubadal s tem, zakaj so ljudje bogati in na kakšen način nategujejo državo, ko bom šel na volitve, bom volil pač proti tistemu, ki mi zgleda na nek način upaljen v glavo, zoprn, ima pa veliko šanso, da zmaga, ker ga volijo njemu podobni ljudje, ki jih poznam kot svoj žep in tako pač dam moj skromen glas nekako bolj normalnemu človeku za moj filing, pač jebena demokracija mi to dovoljuje, a ne…., razumem pa, da se čistokrvnim slovencom v SDS stranki dobesedno trga in so besni zarad tega. Amapk si pomislil, da tej čistokrvni slovenci, ki so se izselili iz lublane, lepo svoja stanovanja za lepe pare dajejo v najem arabajterejm, ki čistijo to lublano in poglej hudiča, imajo pa arbajtrji pravico it na volitve, pa je tako kot je, njim se pa še na volitve ne, da it, saj so raj na vikendih, ki jih imajo, denarja jim pa ne manjka… . Vsi vi, ki več veste o lopovščini jankoviča uporabite taktiko, ne bit histerični in besni, lepo dejte dokaze na kup, zjebite njegove odvetnike, lahko mene za trenerja vzamete, ni problema, o taktiki vem ogromno, sem celo življenje v športu, poznam karakter ljudi in jih čitam kot sportske novosti, če se malo zajebavam.
Pa še nakaj o taktiki, vidš na zadnjih volitvah, ko je jankovič izjavil, da gre na volitve samo zato, da janša ne zmaga…, kaj ti praviš na to….., jst sem prec vedel, da bo pušnil koliko je dolg in širok, pa še stranki desus je zjebal 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} glasov, SDS pa nabil dodatnih 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} glasov, ker vajenc v politiki misli, da je Slovenija Ljubljana, ne ve pa, kako v manjših mestih in naseljih gledajo na neslovence. Še večji dokaz kako nima pojm o taktiki je s temi 29 miljoni, on je to na izi rekel, da s temi 29 miljoni od sinov nima nič, kot, da bi kdo od nas rekel, da se nam jebe za 29€, hehe…, pa katera budala s trezno glavo bi to rekel, ko te za davkarija lovi za 10€, če jih ne plačaš…… Ko bi vsaj nekako tako ponavljal…. na neznanem kraju ob neznanem času in neznanem vremenu sem bil obtožen lopovščine, če se nekdo dela norca iz vseh na tak način, zakaj se ne bi še kdo drug.., taktika, taktika, politika je qurba in princ teme zna to qurbo odlično uporabljat, da jebe narod že toliko let v glavo z njo.
Kot je rekel peče v parlamentu, za jaja ta in sds je najbolje, da se vsi izselimo iz slovenije in ostanejo samo oni v sloveniji in vidiš, jst vem, da recimo nekdo iz sds stranke, ki bi ta zadnji stavek prebral bi zakričal…. TAKOOO JEEE, BRAVO, hehe…, pa kaj, jebe se takim kot sem jst za norce..

nemoremdanebi
12 Okt 2019 14:47
FacebookTwitterPinterestDeli
Popay je napisal/a: ↑Sem bil dovolj star pa jaz takrat, da vem kako je bilo in kaj je bilo! Blagoje Adžič in izjava 2. julija.

nemoremdanebi
12 Okt 2019 14:52
nemoremdanebi je napisal/a: ↑In naj te spomnim na mitinge resnice 1989, kaj je bilo za njimi. Naj te še spomnim kaj se je začelo dogajati kasneje na hrvaškem, bosni, kdo se je branil in kdo okupiral.

Ok., pol nimam kaj, si starejši od mene, jst sem bil v vojski v 80 tih letih, se opravičujem za “vajenca”, pa naj dam nekaj odgovrov, saj si ti šel s tem kar sem citiral nazaj v jugo… Kot rečem, se mi jebe za jankoviča, če gre že dons v zapor in za jugo, mi je bilo pa vedno zoprno bit v bližini bedakov, ki so se duvali s svojo nacionalnostjo. Pa ajde, na svojem terenu naj to počnejo ampak spet vse v mejah nekih človeških humanih norm.
Juga, če pogledamo nazaj….., saj je lahko bit po vojni general, je bila totalno zgrešena država in glih s to Jugo je srbija največ izgubila, ko potegneš črto so izgubili v bistvu vsi narodi bivše juge… Kaj bi sloveniji falilo, če jo bi bilo pol pod italijo, pol pod avstrijo, na ene par kvadratnih kilometrih bi bila pa slovenija kot Luxemburg recimo.., kaj bi istri in dalmaciji manjkalo, če bi bili pod italijo, bosno si bi pa hrvati in srbi razdelili, to bosno itak na silo skup držijo itd…

Na mitinge resnice sem jst čisto pozabil, tako so mi bili brezvezni in sem bil prav presenečen, ko si jih omenil, pa še Ađiča povrh, men se je model zdel malo upaljen, recimo tako nekako kot Janša, takšni ljudje kot si ti pa živijo v tem, razmišljajo in v vas se zasidra gnev in sovražtvo in vidš, tukej je razlika med mojim pogledom na svet in mogoče men podobnim ljudem in takimi kot si ti…, jebeno je pa, da mava jst in ti pravico voliti na volitvah, pač zaradi demokracije, kot rečem, men jankovič, pa tud vsi bogati ljudje navsezadnje zgelda/jo motibariči ,vsazga mulca, ki žvižga z bmw in audijem bi dal čez sito, nervira me glasna turbo muzika iz avta, če jo slišim. Tud jst sem slišal od možakarjev, ki se grejo privatnike, da jankovič sprejema provizije ampak nobenga nism vprašal, a je teb rekel, da mu daš provizijo za posel, jst sem slišal in men je dost, važn, da mam jst čiste roke.
Amapk jst se ne bom ubadal s tem, zakaj so ljudje bogati in na kakšen način nategujejo državo, ko bom šel na volitve, bom volil pač proti tistemu, ki mi zgleda na nek način upaljen v glavo, zoprn, ima pa veliko šanso, da zmaga, ker ga volijo njemu podobni ljudje, ki jih poznam kot svoj žep in tako pač dam moj skromen glas nekako bolj normalnemu človeku za moj filing, pač jebena demokracija mi to dovoljuje, a ne…., razumem pa, da se čistokrvnim slovencom v SDS stranki dobesedno trga in so besni zarad tega. Amapk si pomislil, da tej čistokrvni slovenci, ki so se izselili iz lublane, lepo svoja stanovanja za lepe pare dajejo v najem arabajterejm, ki čistijo to lublano in poglej hudiča, imajo pa arbajtrji pravico it na volitve, pa je tako kot je, njim se pa še na volitve ne, da it, saj so raj na vikendih, ki jih imajo, denarja jim pa ne manjka… . Vsi vi, ki več veste o lopovščini jankoviča uporabite taktiko, ne bit histerični in besni, lepo dejte dokaze na kup, zjebite njegove odvetnike, lahko mene za trenerja vzamete, ni problema, o taktiki vem ogromno, sem celo življenje v športu, poznam karakter ljudi in jih čitam kot sportske novosti, če se malo zajebavam.
Pa še nakaj o taktiki, vidš na zadnjih volitvah, ko je jankovič izjavil, da gre na volitve samo zato, da janša ne zmaga…, kaj ti praviš na to….., jst sem prec vedel, da bo pušnil koliko je dolg in širok, pa še stranki desus je zjebal 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} glasov, SDS pa nabil dodatnih 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} glasov, ker vajenc v politiki misli, da je Slovenija Ljubljana, ne ve pa, kako v manjših mestih in naseljih gledajo na neslovence. Še večji dokaz kako nima pojm o taktiki je s temi 29 miljoni, on je to na izi rekel, da s temi 29 miljoni od sinov nima nič, kot, da bi kdo od nas rekel, da se nam jebe za 29€, hehe…, pa katera budala s trezno glavo bi to rekel, ko te za davkarija lovi za 10€, če jih ne plačaš…… Ko bi vsaj nekako tako ponavljal…. na neznanem kraju ob neznanem času in neznanem vremenu sem bil obtožen lopovščine, če se nekdo dela norca iz vseh na tak način, zakaj se ne bi še kdo drug.., taktika, taktika, politika je qurba in princ teme zna to qurbo odlično uporabljat, da jebe narod že toliko let v glavo z njo.
Kot je rekel peče v parlamentu, za jaja ta in sds je najbolje, da se vsi izselimo iz slovenije in ostanejo samo oni v sloveniji in vidiš, jst vem, da recimo nekdo iz sds stranke, ki bi ta zadnji stavek prebral bi zakričal…. TAKOOO JEEE, BRAVO, hehe…, pa kaj, jebe se takim kot sem jst za norce..
[/quote]

Tole sedaj si pa napisal pod močnimi čustvi, ker je bilo kar težko razumet smisel.
Torej razpad je bil na vidiku, sprijaznili so se že vsi vrhovni politiki bivših republik, miren razhod, je bil takorekoč na dlani, koooo se je zalomilo v vrhu srbske politike, ki je imela na čelu JLA svojega človeka. A misliš da je ađič samovoljno dal tisto izjavo? Tiste dni sem bil v cankarjevem domu, in predobro vem kako je bilo in kaj je bilo. Janša in še par ljudi je bilo glavna tarča t.i. jugoslovanke oblasti sestavljena iz srbskih nacionalistov, kateri so bili pogooglaj.
Tukaj se vse začne odtod vso nacionalistnično sranje, razumem izgubili ste identiteto, če ste prej bili kao bratje srbi, ste naenkrat postali sovražniki, eni so se tako tudi obnašali, drugi so težili k temu, da spet postanemo “bratje”, po slovenski pomadi je postalo jasno, da “bratstva” ni več, tisti, ki so imeli krizo identitete, so zamerili, drugim se je žvižgalo. Iz krize identitete je nastala protisloveska mržnja, kar pa je janša izkoristil in obrnil v svoj prid.
So pa tudi v janševi stranki srbi, hrvati, še bosanci.
Janšo sovražiš ker si nanj projeciral svoj kompleks in ker ga kriviš za izgubo identitete.
V bistvu je to problem vseh priseljencev po vsem svetu, ki čutijo močno nacionalistično pripadnost , ker imajo osebnost zgrajeno na nacionalni pripadnosti.


Pridi kaj pogledat, ne se bat. Po nedeljski maši v rovtah, na izlet v belo Ljubljano. 😉
[/quote]

Ej, bom res enkrat prišla, pogledat stari del Ljubljane, ko vsi pravijo, kako je lepo zrihtan :))

Drugače pa – sem prišla z avtobusom in peš do UKC, pa tukaj nisem videla, da bi bilo kaj drugače kot pred 20 leti, ko me je pot bolj pogosto zanesla v Ljubljano. Pred cca 1 letom sem še dokaj redno hodila na kakšne dogodke stavbo v GZS, pa tudi tukaj je bilo vse po starem, razen, da stadion za Bežigradom propada. Stožice sem videla samo od zunaj, pa se mi ne zdijo nek arhitekturni presežek. Hodila sem tudi na seminarje v M hotel na Derčevi, pa po opravkih na Kmetijsko zbornico – razen tunela nič kaj novega. Tole s kolesi je super ideja, ampak na splošno za mestni promet ne vidim kakšnega napredka. Ena mamica se z otročkom v slabem vremenu ne more do vrtca peljati s kolesom. Gužva po cesta je pa precejšnja, ampak za to pač ni samo župan kriv. Moral pa bi skupaj s svetniki pogruntati kakšno rešitev – prepoved vstopa za “okolišane” pač to ni.

Tako, tak je moj pogled na Ljubljano od daleč. Mogoče ni prav, da komentiram, ker nisem Ljubljančanka in tudi nimam nobene želje, da bi to bila. Samo meni Ljubljana res ne deluje urejeno. Veliko lepše mi je Celje.

Se pa strinjam z mnenjem, da je bil oni Strgar slab župan.

….
na tem forumu pa si res našel pravo mesto za relevantno oceno 😀 😀


Zdaj imajo meglo v glavi, zato je zunaj ne opazijo. 🙂
[/quote]

Eh, odličen komentar.
Resničen, verjetno dobivajo tudi procente od predpisanih AD in AP. In ne le u Lublani. Bo kar večina Slovenije zajeta. Mafijska in rkc hobotnica širi lovke.
Ena brez druge sta pa crki. Tu je kavelc!

Ej, bom res enkrat prišla, pogledat stari del Ljubljane, ko vsi pravijo, kako je lepo zrihtan :))

Drugače pa – sem prišla z avtobusom in peš do UKC, pa tukaj nisem videla, da bi bilo kaj drugače kot pred 20 leti, ko me je pot bolj pogosto zanesla v Ljubljano. Pred cca 1 letom sem še dokaj redno hodila na kakšne dogodke stavbo v GZS, pa tudi tukaj je bilo vse po starem, razen, da stadion za Bežigradom propada. Stožice sem videla samo od zunaj, pa se mi ne zdijo nek arhitekturni presežek. Hodila sem tudi na seminarje v M hotel na Derčevi, pa po opravkih na Kmetijsko zbornico – razen tunela nič kaj novega. Tole s kolesi je super ideja, ampak na splošno za mestni promet ne vidim kakšnega napredka. Ena mamica se z otročkom v slabem vremenu ne more do vrtca peljati s kolesom. Gužva po cesta je pa precejšnja, ampak za to pač ni samo župan kriv. Moral pa bi skupaj s svetniki pogruntati kakšno rešitev – prepoved vstopa za “okolišane” pač to ni.

Tako, tak je moj pogled na Ljubljano od daleč. Mogoče ni prav, da komentiram, ker nisem Ljubljančanka in tudi nimam nobene želje, da bi to bila. Samo meni Ljubljana res ne deluje urejeno. Veliko lepše mi je Celje.

Se pa strinjam z mnenjem, da je bil oni Strgar slab župan.
[/quote]

Stara Ljubljana je v primerjavi s tisto pred 20 leti praktično neprepoznavna, brez motornega prometa (še pomnite LPP avtobuse na Tromostovju?), bistveno so se povečale površine namenjene pešcem, rekreativne površine (Špica, Mostec-Koseze, urejen Tivoli s čolnarno, Grad z vzpenjačo, Šmartinski park, Pot ob Savi Tomačevo, veliko je novih otroških igrišč… Seveda je treba še veliko urediti, npr. nova avtobusna in železniška postaja, treba je posodobiti in povečati učinkovitost javnega prevoza (moj predlog bi bil brezplačen javni prevoz LPP in 10x višje parkirnine znotraj obvoznice 😉 ) itd…

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Stara Ljubljana je v primerjavi s tisto pred 20 leti praktično neprepoznavna, brez motornega prometa (še pomnite LPP avtobuse na Tromostovju?), bistveno so se povečale površine namenjene pešcem, rekreativne površine (Špica, Mostec-Koseze, urejen Tivoli s čolnarno, Grad z vzpenjačo, Šmartinski park, Pot ob Savi Tomačevo, veliko je novih otroških igrišč… Seveda je treba še veliko urediti, npr. nova avtobusna in železniška postaja, treba je posodobiti in povečati učinkovitost javnega prevoza (moj predlog bi bil brezplačen javni prevoz LPP in 10x višje parkirnine znotraj obvoznice 😉 ) itd…
[/quote]

Star si pa?
Spremenilo, malo se je načičkalo pa nič drugo, potke pokajo, asfalt je načet, sreča da ni snežnih zim, bi z odsnežnjevanjem še dodatno poškodovali površine. Prometa res ni več, je pa zato ob koših poleti neznosno zaradi mrčesa, podgance ti ga šibajo sem in tja, kot da so domače živalce, prej jih je vsak kak avto tu in tam povozil……
Tiste ključavnice so OMG….balkanjeros v vsem svojem sijaju!
Poglej recimo primerljivi Graz, Zagreb.
Sedaj pridejo lučke, pa da vidimo ali se bomo letos vsaj približali Zagrebu!

Sem odprl temo, naj mi povedo, kaj se sploh da videti v LJ, pa ni bilo odgovora. Ljubljančani vedo, da so prazna nezanimiva lupina v mestu, kjer ni ničesar videti. je pa polno klošarjev in španske študentarije, ki se nima kam dati in poseda po Prešercu, to pa.

Star si pa?
Spremenilo, malo se je načičkalo pa nič drugo, potke pokajo, asfalt je načet, sreča da ni snežnih zim, bi z odsnežnjevanjem še dodatno poškodovali površine. Prometa res ni več, je pa zato ob koših poleti neznosno zaradi mrčesa, podgance ti ga šibajo sem in tja, kot da so domače živalce, prej jih je vsak kak avto tu in tam povozil……
Tiste ključavnice so OMG….balkanjeros v vsem svojem sijaju!
Poglej recimo primerljivi Graz, Zagreb.
Sedaj pridejo lučke, pa da vidimo ali se bomo letos vsaj približali Zagrebu!
[/quote]
Dober predlog!
Ponovna uvedba prometa v Stari Ljubljani z namenom deratizacije. 😉

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]


Dober predlog!
Ponovna uvedba prometa v Stari Ljubljani z namenom deratizacije. 😉
[/quote]

Ja lej, če ne gre drgač, naj jih pa povozijo! Tako kot so speljane kan. cevi je podgan še tako ali tako malo, očitno deratizacijska služba, ki je v lasti “poglej na google” pa vseeno dela dobro.
Če bodo center prekopali čez 5 let, da bodo ponovno položili cevi, se bova pa takrat pogovarjala, prav?

– 30 kil = isti Joker

New Report

Close