Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mesojedci ste …

Mesojedci ste …

Saj tudi krava ni majhna, ampak človek ne more prebaviti hrane, ki jo krava lahko.

Sedaj sem pa tako jezen, da grem kupit kilo mesa!

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.



Me prav zanima kje delaš gospod Vegan. Verjetno pri skledi solate in fižolu ne bos zmogel delati fizičnega dela… Če si pa cel dan čohaš jajca, verjamem, da ob skledi solate in fižolu živiš normalno. Če pa delaš težko fizično delo in ješ solato in fižol te zlomi.
Človek je mesojed že od nastanka. Če tebi ugaja se basat s solato se dej. Pusti ostale na miru. Za moje pojme nisi normalen
[/quote]
Fizičnih delavcev je zelo malo, večina danes ždi v pisarnah za računalnikom. Tako da večina populacije sigurno lahko preživi z vegansko prehrano.

Vici se pišejo kar sami:
[img]http://shrani.si/f/31/138/4p4VMfz2/soyboy.jpg[/img]

Zdaj si odgovoril. Ko boš delal fizično težko delo potem bluzi o veganstvu.
Imam jaz doma partnerico, ki je jedla samo travo. Delala je težko delo. Nekaj časa je šlo, potem jo je zlomilo.
[/quote]

Tkole na kratko, eni delajo z glavo, drugi z rokami, tretji z nogami …
In če delaš pretežno z glavo, si lahko privoščiš marsikaj, kar si fizikalec ne more. Žal.
Pa brez zamere.

Malo poguglajte vegani in vegetarijanci tudi vrhunski športniki.
Tako, da fizično delo ni izgovor.


Fizičnih delavcev je zelo malo, večina danes ždi v pisarnah za računalnikom. Tako da večina populacije sigurno lahko preživi z vegansko prehrano.
[/quote]

Malo fizičnih delavcev? Je lepo živeti znotraj vatke, ter se ne zavedati, kakšen je v resnici svet tam zunaj, kajne?

Mesek, krompir in mešana solata, nazadnje slaščica.
Zdaj so šli pubeci na kolesa proti Logarski, me pa pospravmo, pol pa tekat okol jezera, da bo šel mesek predelan naprej.
Smo pač “morilci in posiljevalci” – auč 😛

… ljudje, ki so spreminjali svet?
Nikola Tesla,
Albert Einstein,
Pitagora,
Leonardo da Vinci,
Gandhi,
Lev Tolstoj
……
????

Naj vam zaupam …. skoraj vsi VELIKI UMI so bili vegetarijanci.

Pa Adolf Hitler. Je zelo spremenil svet. Na tega nisi ponosna?


Veš da so zagotovoo bili, ker je eno useknao danes to tako napisalo. Res vsemu kar je najbolj prfuknjeno nekje, verjameš?


Fizičnih delavcev je zelo malo, večina danes ždi v pisarnah za računalnikom. Tako da večina populacije sigurno lahko preživi z vegansko prehrano.
[/quote]

Mogoče jih je manj, ampak še vedno je veliko fizičnih delavcev in ti ob skledi solate ne morejo preživeti. Ne morejo delati težko delo. Sam v tujini nadzorujem gradnje in niti enkrat nisem videl delavca, da bi v svojem sendviču namesto salama, sira imel samo solato. Kot sem že napisal v prejšnjem postu. Moja partnerica je delala fizično delo, bila je med.sestra in je tudi veliko dvigala ljudi. Poleg tega se je šolala še naprej. Jedla ni mesa. Samo zelenjavo. Nobenega mesa. Tudi rib ne. Jaz sem za kosilo pojedel normalen obrok z mesom. Ona pa skledo solate. Jaz sem bil sit. Ona pa čez dve uri spet na travi. Nekaj časa je to ji uspevalo. Postajala vedno bolj utrujena, bolehna, bleda v obraz. Neprestano je dobivala prehlade, viroze. Na koncu je padla skupaj in pristala v bolnici, kjer je bila kriva njena prehrana. Takrat sva hotela imeti otroka, ona ni zanosila. Ko je prišla k pameti nazaj je začela normalno se prehranjevati, tudi meso. Je postala zdrava, tudi zanosila, drugačna barva v obraz.
Njena odločitev glede prehrane, seveda mi pa nikoli ni očitala in žalila, kot gospod Vegan glede mesa.

Mogoče jih je manj, ampak še vedno je veliko fizičnih delavcev in ti ob skledi solate ne morejo preživeti. Ne morejo delati težko delo. Sam v tujini nadzorujem gradnje in niti enkrat nisem videl delavca, da bi v svojem sendviču namesto salama, sira imel samo solato. Kot sem že napisal v prejšnjem postu. Moja partnerica je delala fizično delo, bila je med.sestra in je tudi veliko dvigala ljudi. Poleg tega se je šolala še naprej. Jedla ni mesa. Samo zelenjavo. Nobenega mesa. Tudi rib ne. Jaz sem za kosilo pojedel normalen obrok z mesom. Ona pa skledo solate. Jaz sem bil sit. Ona pa čez dve uri spet na travi. Nekaj časa je to ji uspevalo. Postajala vedno bolj utrujena, bolehna, bleda v obraz. Neprestano je dobivala prehlade, viroze. Na koncu je padla skupaj in pristala v bolnici, kjer je bila kriva njena prehrana. Takrat sva hotela imeti otroka, ona ni zanosila. Ko je prišla k pameti nazaj je začela normalno se prehranjevati, tudi meso. Je postala zdrava, tudi zanosila, drugačna barva v obraz.
Njena odločitev glede prehrane, seveda mi pa nikoli ni očitala in žalila, kot gospod Vegan glede mesa.
[/quote]

Tvoja žena je delovala zelo neodgovorno, če je uživala samo solato.
To se vsekakor ne pričakuje od osebe, ki je po izobrazbi medicinska sestra.
Obrok mora biti polnovreden. Obvezno.
Brez beljakovin ne gre, so najpomembnejše spojine v živih celicah.
So osnovni gradniki živih celic, saj se v telesu razgradijo na aminokisline, ki spodbujajo rast in predelavo celic.
Rastlinske beljakovine so super hrana in so enakovredne beljakovinam živalskega izvora.

Top 12 najboljših rastlinskih beljakovin: grah, kvinoja, oreščki, fižol, čičerika, tofu, tempeh, mlada špinača, brokoli, Chia semena, sezam, mak, sončnična semena, sejtan, žit i napitki.

Pravi vegetarijanec, ki se zaveda kaj vse telo potrebuje za nemoteno delovanje ne uživa samo solate. To je neodgovorno in neodraslo.
Beljakovine in zdrave maščobe so pomembne. Brez tega ne gre!

Zato je lahko “igranje” vegetarijanstva zelo nevarno, za tiste ki temu niso dorasli.

Najboljša rastlinska beljakovina zame je leča! Leča je Feelgood superživilo.
Poiskusite, ne bo vam žal.

pa fižol.

Mogoče jih je manj, ampak še vedno je veliko fizičnih delavcev in ti ob skledi solate ne morejo preživeti. Ne morejo delati težko delo. Sam v tujini nadzorujem gradnje in niti enkrat nisem videl delavca, da bi v svojem sendviču namesto salama, sira imel samo solato. Kot sem že napisal v prejšnjem postu. Moja partnerica je delala fizično delo, bila je med.sestra in je tudi veliko dvigala ljudi. Poleg tega se je šolala še naprej. Jedla ni mesa. Samo zelenjavo. Nobenega mesa. Tudi rib ne. Jaz sem za kosilo pojedel normalen obrok z mesom. Ona pa skledo solate. Jaz sem bil sit. Ona pa čez dve uri spet na travi. Nekaj časa je to ji uspevalo. Postajala vedno bolj utrujena, bolehna, bleda v obraz. Neprestano je dobivala prehlade, viroze. Na koncu je padla skupaj in pristala v bolnici, kjer je bila kriva njena prehrana. Takrat sva hotela imeti otroka, ona ni zanosila. Ko je prišla k pameti nazaj je začela normalno se prehranjevati, tudi meso. Je postala zdrava, tudi zanosila, drugačna barva v obraz.
Njena odločitev glede prehrane, seveda mi pa nikoli ni očitala in žalila, kot gospod Vegan glede mesa.
[/quote]
Samo od solate pa človek res ne more preživeti.
Seveda pa veganstvo ni samo Jedenje solate.

A ni pred leti en mali otrok umrl zaradi veganstva?


Samo od solate pa človek res ne more preživeti.
Seveda pa veganstvo ni samo Jedenje solate.
[/quote]

Seveda, da ni jedla samo solato. Jedla je vse. Tudi mlečne izdelke pa jajca. Razen mesa ne. Nobenega. Niti ribjega. Ko smo mi jedli meso na ražnju je ona bučke, papriko na žaru.

Kdo lačen?
https://www.youtube.com/watch?v=VIzM27ZDsw8&t=1829s

Seveda, da ni jedla samo solato. Jedla je vse. Tudi mlečne izdelke pa jajca. Razen mesa ne. Nobenega. Niti ribjega. Ko smo mi jedli meso na ražnju je ona bučke, papriko na žaru.
[/quote]
Potem pa ni bila veganka.
Ti si en trol očitno.

Mogoče jih je manj, ampak še vedno je veliko fizičnih delavcev in ti ob skledi solate ne morejo preživeti. Ne morejo delati težko delo. Sam v tujini nadzorujem gradnje in niti enkrat nisem videl delavca, da bi v svojem sendviču namesto salama, sira imel samo solato. Kot sem že napisal v prejšnjem postu. Moja partnerica je delala fizično delo, bila je med.sestra in je tudi veliko dvigala ljudi. Poleg tega se je šolala še naprej. Jedla ni mesa. Samo zelenjavo. Nobenega mesa. Tudi rib ne. Jaz sem za kosilo pojedel normalen obrok z mesom. Ona pa skledo solate. Jaz sem bil sit. Ona pa čez dve uri spet na travi. Nekaj časa je to ji uspevalo. Postajala vedno bolj utrujena, bolehna, bleda v obraz. Neprestano je dobivala prehlade, viroze. Na koncu je padla skupaj in pristala v bolnici, kjer je bila kriva njena prehrana. Takrat sva hotela imeti otroka, ona ni zanosila. Ko je prišla k pameti nazaj je začela normalno se prehranjevati, tudi meso. Je postala zdrava, tudi zanosila, drugačna barva v obraz.
Njena odločitev glede prehrane, seveda mi pa nikoli ni očitala in žalila, kot gospod Vegan glede mesa.
[/quote]

a res? Imam več kot 30 let delovne dobe in delala sem marsikje, tako v uradih, kot v kuhinjah itd. Leta težkega fizičnega dela brez grama mesa, ki ga ne jem že 33 let. In veš še kaj, nikoli bolna, nikoli operirana, pravijo pa, da skrijem vsaj 20 let.

Nisem pa za to, da se zmerjamo med sabo z morilci itd. Kdor pozna zgodovino ve, da so ljudje vedno jedli meso, vsak naj se odloči po svoji vesti.

Kaj pa vegani ali vegetarijanci s celiakijo jeste?
Pa ne mi reči, da tega ni.

Na onkološkem so večinoma starejši ljudje, ki za veganstvo v svojem lajfu še nikol niso slišali. Veganstvo in vegetarajanstvo je novejša iznajdba, ki jo prakticirajo mlajše generacije.
Kar se tiče zdrave prehrane, pa ne bi trdila, da brez mesa dieta je v redu, saj poznam kar nekaj zgodb, ko so razni vegetarjanci zboleli. Tudi z rakom. Pa tudi dojenčki so že umirali zaradi podhranjenosti.
Sama sem mnenja, da bi moral človek samo enkrat na teden jest meso. Druge dni pa bit vegetarjanec. Vegan pa ne bi bila nikoli. To da ne piješ ne mleka, ne jajc, mi je čisto mimo. Tisti izgovor, da žival trpi, ker nese jajca, ali pa krava trpi, ker ima mleko mi je mimo. Kura vedno nosi jajca, dokler je plodna. Krava pa ima mleko, od telitve dalje. Če je ne pomolzeš dobi mastitis in potem šele trpi.
Še vedno pa ne razumem, zakaj bi po tvojem mnenju bila posiljevalka. Bik bo kravo vedno naskočil. Kuro petelin pa tudi. Jaz ju ne tiščim skup.

Na onkološkem so večinoma starejši ljudje, ki za veganstvo v svojem lajfu še nikol niso slišali. Veganstvo in vegetarajanstvo je novejša iznajdba, ki jo prakticirajo mlajše generacije.
Kar se tiče zdrave prehrane, pa ne bi trdila, da brez mesa dieta je v redu, saj poznam kar nekaj zgodb, ko so razni vegetarjanci zboleli. Tudi z rakom. Pa tudi dojenčki so že umirali zaradi podhranjenosti.
Sama sem mnenja, da bi moral človek samo enkrat na teden jest meso. Druge dni pa bit vegetarjanec. Vegan pa ne bi bila nikoli. To da ne piješ ne mleka, ne jajc, mi je čisto mimo. Tisti izgovor, da žival trpi, ker nese jajca, ali pa krava trpi, ker ima mleko mi je mimo. Kura vedno nosi jajca, dokler je plodna. Krava pa ima mleko, od telitve dalje. Če je ne pomolzeš dobi mastitis in potem šele trpi.
Še vedno pa ne razumem, zakaj bi po tvojem mnenju bila posiljevalka. Bik bo kravo vedno naskočil. Kuro petelin pa tudi. Jaz ju ne tiščim skup.
[/quote]

Od raka umirajo pretežno 60letniki in manj. Teh ti ne vidiš, ker tam ne ležijo, razen po operacijah, ker so v večini samo na terapiji in potem domov, kjer pogosto tudi umrejo.
Starejši pa tam umirajo.

Ti bi rešili svetovno lakoto s tem, da ne bi več redili krav, prašičev za zakol itd.
Prehranjeval pa bi se z avokadom, ki rase na poljih v Sloveniji.
Sedaj porabimo 3/4 polj za prehrano živali, ki jih jemo. Ta polja pa bi potem ti uporabil za proizvodnjo hrane, avokada, krompirja, fižola itd. Ok, kje pa bodo potem te naše kravce in kokoške živele, se prehranjevale? Ji bo treba zaklat, sterilizirat? Na, pa bodo spet trpele…
Pa še vedno ne vem, če bo ok, da se na naša polja vnaša tujerodne vrste rastlin. Saj veš za biotsko raznovrstnost in kako lahku tuja invazivna vrsta učinkuje. Pomori vse, ogrozi obstoj tuje vrste…


Najraje pof…o kakšno veganko, ki ji kos neuporabne žvarovne priredi veliko zadovoljstvo!
Kos mesa, je le kos mesa, čeprav je le črevce!

New Report

Close