Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mesojedci ste …

Mesojedci ste …

Ker sem že slišala njihovo teorijo da bo v prihodnje vsa hrana veganska ampak mi niso pojasnili kako bomo to izvedli?

Seveda niso, zaradi pomanjkanja vitamina B13 jim pešajo možgani. V evoluciji človeštva je bila ena vrsta, mi je ušlo ime, ki je nehala jesti meso. Posledica je bilo manjšanje možganov in posledično izumrtje.

Nasploh so pa tile argumenti o pridelavi hrane malo mimo. Problem glede hrane oziroma praktično vseh resursov je večanje prebivalstva. Prideluj kakor hočeš, ljudi je enostavno preveč. Če jih še ni, jih pa na neki točki zelo kmalu bo. Na planetu z omejenimi resursi pač ne more živet nekaj 10 mlrd ljudi, obračaj kakorkoli hočeš.

Isto glede zdrave hrane. Imaš od mesa, polnega antibiotikov, do prešpricane, praktično zastrupljene zelenjave. In seveda zdravo zelenjavo in meso. Tako da deljnje po tej liniji je povsem mimo.

Kakorkoli že, jaz na veganstvo niti ne gledam kot na način prehranjevanja, ampak kot na duševno bolezen. Ena bolna manjšina napada normalno večino, pri tem pa ji pride vse prav, od multikulti doktorjev in inženirjev, pedrov, do veganstva. To je samo način, kako se v praksi kaže njihova duševna bolezen.

Imela sem veganko sodelavko. Cel ljubi čas je samo študirala kaj bo jedla. V glavnem so bili to sami “zdravi” prigrizki v obliki pravih mesnin, neke sejtan hrenovke in sojini zrezki in namazi, ki spominjajo na nekaj, kar pozabiš 3 mesece nekje odzadej v hladilniku 😀 Ves čas je spremljala hofer in lidl vegansko ponudbo, zjutraj je prihajala na delo z glavoboli, odhajala pa z mišičnimi krči “zaradi predolgega sedenja”. Itak samska in brez partnerja. O njeni sivini obraza in zdravih polnih ličkih raje ne bi 😀 Ko se ji je iztekla pogodba, ji šef ni podaljšal, nam pa se je pridušal, da bo na razgovorih za službo “potipal še po prehranskih navadah”.

Torej je Bog ustvaril živali zato, da jih ljudje jedo?
Zelenjava, stročnice in žita so pa za okras?

Nagradno vprašanje:
Koliko časa se prebavlja meso?
Koliko časa se prebavlja rastlinska hrana?

Namig:
Meso je težko prebavljivo in se težko izloča iz prebavil, razen kadar je v obrok vključena zadostna količina vlaknin.
To je zato ker ima meso visoko vsebnost proteinov, ki se presnavljajo dolgo časa, zato se v telesu zadržujemo dovolj dolgo, da rakotvorne spojine, ki so nastale med obdelavo mesa poškodujejo sluznico črevesne stene.

Ker traja dolgo, da se meso prebavi, v tem procesu meso začne gniti, gnitje pa proizvaja strupe, ki se kopičijo v jetrih, ledvicah in prebavilih, kjer uničujejo bakterijske kulture in napadajo sluznico tankega črevesja …

Nekateri živalski proteini so zelo podobni človeškim, vendar se telo nanje odzove kot na tujka,
ki ga je potrebno uničiti. S pogostim vnašanjem mesa (umetno) ustvarjamo stanje napetosti,
v katerem se telo nenehno brani pred tujki, kar lahko pripelje do razvoja avtoimunih bolezni,
kot so artritis, multipla skleroza, lupus.

O rastnih hormonih in antibiotikih, ki jih vsebuje meso, pa si sami lahko ustvarite sliko, kako vplivajo na telo.


A zato ima krava 8 želodcev.


Sem se že spraševala: če so se ljudem razvili možgani zaradi spremembe v prehranjevanju (kuhano, pečeno meso, hitrejše prebavljivo, telo je imelo čas početi še kaj drugega in ne samo prebavljati) mar to pomeni da se bojo sčasoma možgani in njegove funkcije zmanjšali?

A ti zato živiš, da ješ? Si prijatelje izbiraš po tem, kako te bodo pitali in stregli?
Pa še obrekuješ jih za hrbtom. Sram te bodi. Zakaj potem hodiš na obisk k vegijem,
če veš da boš pil samo vodo. Ostani doma in kvačkaj, boš manj pod stresom.
[/quote]
Jaz te samo sprašujem o odnosu, ki ga ne razumem, ostale komentarje lahko obrdžiš zasebe. Jih ne izbiram sam.

Nisem strokovnjak na tem področju. Ampak ravno včeraj sem gledal en dokumentarec in so rekli, da so se možgani začeli bolj razvijati, ko je človek začel jesti meso. Tud sicer sem to že večkrat slišal oziroma prebral.

Nasploh je meso bolj hranljivo. Vegiči sicer teoretično na papirju lahko sestavijo nek jedilnik, ampak v praksi je pa druga zgodba. Že za meso in vse ostalo je včasih težko dobit vse kar bi, kaj šele ko začneš filozofirat o nekih solatah in živilih iz veganske teorije.

Mene sicer nič ne moti če kdo česa ne je. Na živc mi pa stopi, ko mene začne s tem posiljevat.

Od ene krave je kar precej ljudi sitih. + dobimo še usnje itd.

Ko zorjejo eno njivo za vaše soje in kvinoje pa pobijejo na stotine malih živali (miši, kač). A te pa niso važne?


Jaz te samo sprašujem o odnosu, ki ga ne razumem, ostale komentarje lahko obrdžiš zasebe. Jih ne izbiram sam.
[/quote]

Nihče ni krivičen. Ne ti, ne oni (vegiji). Samo na različnih frekvencah ste.
Življenje dojemate različno, predvsem pa imajo eni višje zavedanje glede življenja kot drugi.
Eni zmorejo empatijo, drugi ne.

A veš kaj… glih zaradi takih grem danes na steak tak še mal krvav 🙂

Vegeterjanci ste pa pedri in kurcolizci.

Življenje dojemate različno, predvsem pa imajo eni višje zavedanje glede življenja kot drugi.
Eni zmorejo empatijo, drugi ne.

Ne nakladaj. Modna muha histeričnih žensk, so to našle, da se ven mečejo in mislijo, da so boljše kot drugi. Briga jih za živali, veganstvo se grejo zaradi svoje lastne bolne psihe, ne zaradi živali. Ne gre za empatijo, ampak za hinavščino na kvadrat. Že to, da pacaš po zidovih in napadaš ljudi v restavracijah kaže na duševne motnje.

Ko bo v modi nekaj drugega, bodo v hipu pozabile na ‘uboge živali’, šle na zrezek in nam s čim drugim po glavi skakale. Sem srečal precej takih ‘humanitark’. Reševale bi cel svet, zloba pa kar seva iz njih.

Save animals – kill people who eat them!

Smiri doživljaj, vzemi bronhi! 😉

New Report

Close