Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mesojedci ste …

Mesojedci ste …

Jaz se strinjam z vsem napisanim, in imam sebe za slabica ker ne morem crtst mesa, sem ga zmanjšala pa zopet padla nazaj v rutino. Veš zajeb..no je če si odraščal v kuhinji polni mesa. Zagotovo vem, da če bi morala ubiti žival mesa ne bi jedla, tako si pa zanalašč zatiskamo oči in kupim že pripravljenega. Meso resnično ni dobro za zdravje, sploh pa iz energijskega vidika. Ampak brez skrbi vso to karmo bomo plačali. Jaz vam brezmesnim lahko samo čestitam.


Oi! če nimaš nobene potrebe po mesu, zakaj ješ vegi kolobaso, hamburger?
[/quote]

Ma zakaj ti vedno ne ješ samo zrezka? Zakaj ješ polpete, bolonez, cevape, golaž? Za raznolikost si slišal?!?

Kako pa nameravamo pridelati toliko zelenjave brez kolateralne škode (deževniki, krti, polži,…) A imamo že kakšen plan?

Za koga, za Slovenijo? S samooskrbo.
Kakšna kolateralna škoda, če so naravno prisotni in potrebni?
Polži? Kaj bodo ptice idr.živali brez hrane? Bodo vegani?

Ma zakaj ti vedno ne ješ samo zrezka? Zakaj ješ polpete, bolonez, cevape, golaž? Za raznolikost si slišal?!?
[/quote]

Zakaj vegani jeste sojo, če je strupena rastlina, pa tako ste osveščeni?

Jaz se strinjam z vsem napisanim, in imam sebe za slabica ker ne morem crtst mesa, sem ga zmanjšala pa zopet padla nazaj v rutino. Veš zajeb..no je če si odraščal v kuhinji polni mesa. Zagotovo vem, da če bi morala ubiti žival mesa ne bi jedla, tako si pa zanalašč zatiskamo oči in kupim že pripravljenega. Meso resnično ni dobro za zdravje, sploh pa iz energijskega vidika. Ampak brez skrbi vso to karmo bomo plačali. Jaz vam brezmesnim lahko samo čestitam.
[/quote]

Brez skrbi, v sili hudič še muhe žre.
Nikoli ne reci nikoli. Tudi v Sloveniji smo jo že občutili in nisem edina.

Meni ajdova kaša.

Sej ne rabiš vnašat tujerodnih vrst. Imamo naših zadost. Tujerodne itak lahko kupujemo v Hoferju po nizkih cenah.

Kar se tiče pa kravc in kokošk – enostavno se jih ne bo več vzrejalo – sčasoma jih bo vedno manj. Ta vrsta goveda je itak plod človekove namenske vzreje.

Sej ne rabiš vnašat tujerodnih vrst. Imamo naših zadost. Tujerodne itak lahko kupujemo v Hoferju po nizkih cenah.

Kar se tiče pa kravc in kokošk – enostavno se jih ne bo več vzrejalo – sčasoma jih bo vedno manj. Ta vrsta goveda je itak plod človekove namenske vzreje.
[/quote]

Sanjaj. Koze, kure in zajci so redili in ohranili naš izmozgani narod. In še ga bodo, ker je to najboljše meso, najboljše mleko, najkakovostnejša hrana. Na najmanjši potrebni površini, z najmanj dela in brez ogrožanja bogvečesa. Plus pujs. Njegova mast je najbolj zdrava, sploh za srce in ožilje.
Avtohtone pasme in sorte. Kot sadje in zelenjava.

Ko izvem za koga, da je vegetarijanec ali celo vegan mi mnenje o njem močno pade.
Veganstvo je namreč vera, ki je skregana z logiko, zdravo pametjo in znanostjo.

Gre za človeka z duševno motnjo, ki gre tako daleč, da mu preprečuje, da bi se zdravo prehranjeval. Večina vegetarijancev in veganov ima pomanjkanje za življenje potrebnih snovi, ki jih v zelenjavi ni. Zato izgledajo in se počutijo slabo.

Ponavadi gre pri veganu ali vegetarjancu tudi za človeka, ki je nedemokratičen in svoje manjšinsko mnenje konstantno vsiljuje večini.

Gre tudi za rekreativno ogorčenje. Vegetarjanci, vegani so ponavadi ljudje, ki iščejo teme, ob katerih se lahko zgražajo in počutijo boljše. Tako poskušajo zdravit svojo duševno bolezen.
Niso še na ravni, da bi ugotovili, da je treba delati na sebi, spreminjanju in izboljševanju sebe, ne pa na poskusih spreminjanja drugih.

Današnje poljedeljstvo je zaradi intenzivnega gojenja krivo za več smrti med živalmi kot lovci. Vse žuželke, vsi glodalci, srne, merjasci, jeleni, čebele in podobno, morajo umreti, da imajo ljudje lahko zelenjavo pridobljeno z intenzivnim kmetijstvom.
Zelenjava, ki se kupuje po trgovinah je po 30 krat špricana s strupi in kot taka nevarna za zdravje.
Meso, še posebej divjačina je ena od najbolj zdravih stvari, ki jih lahko poješ. Obenem pa je pravi superfood, obenem je lokalna in kot taka dobra za planet, saj ga ne obremenjuje s transportom.
Vegani in vegetarjanci obremenjujejo planet s predelano hrano, kot je naprimer tofu, ki je narejen z GSO sojo. Predelana hrana je energetsko potratna prav zaradi predelave, prav tako je energetsko potratno, da vozijo stvari iz Indije, Kitajske in ostalega sveta ter s transportom onesnažujejo planet.

Kakšni ljudje so to vegeterjanci in vegani, kaj vi mislite???
Če pridem k njim na obisk, me postrežejo z vegansko ali vegeterjansko hrano, ali pa z nič,
Če pridejo k meni jih jih jaz posebej postrežem z njihovo hrano, sebi pa z svojo mesnato,
So krivični v odnosu do mene, kadar sem pri njih.?
Sem jaz morda krivičen v odnosu do njih, kadar so oni pri meni? Zanima me vaše gledanje na to.

To je itak tipično za vse vegije. Ga ne poznam junaka, ki bi za goste pripravil meso, sami pa na obiskih pričakujejo zelenjavico, tudi če je nihče od gostiteljev ne je. Oni ne mislijo na naravo in na živali, to je en velik tralala. Oni so pač in, vse na kar mislijo, so pa oni sami.

Koliko njiv bi potrebovali za gojenje zelenjave, pa vode za zalivanje itd.? Koliko bi skrčili naravni prostor (denimo gozdove), da bi nasadili vso to rastlinje, če bi se vsej 7 milijard odločilo za veganstvo?

Imas po eni strani prav. Na onkoloskem ni veganov, ker jih pobere se preden klicejo dohtarja.

Imas po eni strani prav. Na onkoloskem ni veganov, ker jih pobere se preden klicejo dohtarja.
[/quote]

Jaz pa vem za enega vegana, ki je umrl pri 50-ih zaradi raka na želodcu.

Meni ajdova kaša.
[/quote]

👍
Ja, tudi je zelo dobra. Sploh za večerjo.

Sanjaj. Koze, kure in zajci so redili in ohranili naš izmozgani narod. In še ga bodo, ker je to najboljše meso, najboljše mleko, najkakovostnejša hrana. Na najmanjši potrebni površini, z najmanj dela in brez ogrožanja bogvečesa. Plus pujs. Njegova mast je najbolj zdrava, sploh za srce in ožilje.
Avtohtone pasme in sorte. Kot sadje in zelenjava.
[/quote]

Groza.
Pujsi so izjemno inteligentne, socialne in čiste živali.
Čutijo. Vse te razumejo. So ljubeznive.
Vi jih pa jeste!
Kje imate srce?

Pa podlo zavajanje otrok z animiranimi filmi, kjer so glavni “igralci” živali…
Piščančki, pujsi, krave, konji … otroci jih obožujejo, a ob enem ne vedo,
da jim te – njim ljube živali – starši sevirajo na krožniku.

Tile vegiči so vse bolj podobni moteni verski sekti.

Povečini histerične nep…. ženske, ki delajo kraval, ker imajo preveč časa.

No, ko je že govora o veri. Jezus je bil vegetarijanec in prijatelj živali.
🙏

Pujsi so izjemno inteligentne, socialne in čiste živali.

Jp, in ta izjemno inteligentna, socialna in čista žival hitro fenta in požre človeka, če se pojavi prilika.

No, ko je že govora o veri. Jezus je bil vegetarijanec in prijatelj živali.
🙏
[/quote]

Hitler tudi.

Prašiči pravzaprav pojejo čisto vse, kar dobijo pod rilec, tudi trupla takole zginevajo v njihovih prebavilih.

A ti zato živiš, da ješ? Si prijatelje izbiraš po tem, kako te bodo pitali in stregli?
Pa še obrekuješ jih za hrbtom. Sram te bodi. Zakaj potem hodiš na obisk k vegijem,
če veš da boš pil samo vodo. Ostani doma in kvačkaj, boš manj pod stresom.

No, ko je že govora o veri. Jezus je bil vegetarijanec in prijatelj živali.
🙏
[/quote] Čudno, mar ni jedel pri zadnji večerji velikonočno jagnje s svojimi učenci?

Ni bilo še odgovora kako pridelati toliko hrane za vse? In to brez špricanja? Torej bio, eko, (pa kako se že reče tisti pridelavi brez vsega) drugače spet živali trpijo. Vsaj v Sloveniji, da bomo samozadostni? Ima kakšen vegan vsaj približen odgovor. Ker sem že slišala njihovo teorijo da bo v prihodnje vsa hrana veganska ampak mi niso pojasnili kako bomo to izvedli?

New Report

Close