Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mladi starši in čas "zase"

Mladi starši in čas "zase"

Ja sigurno vas poslušajo ko seksate. Pa tudi če bi. To so samo izgovori za lastna egoistična dejanja. Ja saj na sestanke tudi stari starši hodijo. Pa k zdravniku. Ampak otrok je pa vas. Samo to je bistveno. Vzgajate jih ne, zgovarjate se, da so samostojni. Resnica pa je, da do vas ne cutijo nič in z veseljem gredo. Saj v tujini je ze trend da otroci lepo starše strpajo v dom, ko je prva sansa, bajto prodajo in to je to. Egoizem se ti slej kot prej povrne

Nismo vsi za kvikije, kot ti….. Kviki je za potešit nagon, ne pa za dober seks.

Nismo vsi za kvikije, kot ti….. Kviki je za potešit nagon, ne pa za dober seks.
[/quote]
Haha, vzameš dopust ko so otroci v vrtcu pa se žgeš cel dan. Tudi ponoci lahko se fajn dol daješ, samo izgovorov ne rabis iskat pa se vse da. Ce pa ti rabis ogrevano sobo na tocno 23 stopinj, smrtno tisino in ne vem kaj se vse, potem je pa problem

Zaradi tega, ker so to razvajeni mrhovinarji, samo parazitirat znajo.

Tvoj otrok doma sliši tvoj seks. Tega nočeš razumet.
[/quote]

Tudi če, nam to ne kreira življenja. Nikoli noben še omenil ni nič, verjetno tudi zato, ker ko gresta spat ne naredimo čiste tišine. Sta navajena zaspati tudi ob običajnem hrupu.
Veš imam možnost otroka dati k babici a bi me hudo čudno gledala, če bi jo vsak dan pripeljala za par ur ali za čez noč, zato da bi jaz sexala in imela nekaj trenutkov z možem. Verjetno bi mi slej ko prej starša tudi povedala, da tako ne gre. Otroke vozim k njima le, če potrebujem varstvo v primeru bolezni, ko ocenim, da je otrok iz tahujega ven (torej ni še za v družbo in ne rabi neke hude oskrbe).
Midva sva dva, oba ceniva čas z otrokom in oba ceniva čas zvečer ko je čas za naju. Pogovore v miru, kak film, itd.. Ne rabiva iti za par dni vsak teden nekam, zato da bi obdržala zakon.

Saj pol pa otrok starega starša navaja kot očeta in mami, jih pa biološki vozijo k psihologu kaj je narobe z njim. Ja le kaj. Sej razumem, enkrat na leto jih pošljete k staršem in mate malce miru. Nič narobe. Ogromno jih to pocne vsak vikend. Ko najinih ni bilo, sva stalno jih pogrešala.

Tudi če, nam to ne kreira življenja. Nikoli noben še omenil ni nič, verjetno tudi zato, ker ko gresta spat ne naredimo čiste tišine. Sta navajena zaspati tudi ob običajnem hrupu.
Veš imam možnost otroka dati k babici a bi me hudo čudno gledala, če bi jo vsak dan pripeljala za par ur ali za čez noč, zato da bi jaz sexala in imela nekaj trenutkov z možem. Verjetno bi mi slej ko prej starša tudi povedala, da tako ne gre. Otroke vozim k njima le, če potrebujem varstvo v primeru bolezni, ko ocenim, da je otrok iz tahujega ven (torej ni še za v družbo in ne rabi neke hude oskrbe).
Midva sva dva, oba ceniva čas z otrokom in oba ceniva čas zvečer ko je čas za naju. Pogovore v miru, kak film, itd.. Ne rabiva iti za par dni vsak teden nekam, zato da bi obdržala zakon.
[/quote]
Nista egoista, pa vesta zakaj imata otroke. Enim to ni jasno

No ja, ne zapenjajnmo sedaj za leta in nihče ne piše m da otrok hodi “sam naokorg”. saj vrtec, šola v naravi ni, da gre “sam naokorg – je z vrstniki, ki jih pozna, ne?
in 5 letnik gre komot k starim staršem za dlje, kot za en vikend. Ne rabi nobenih zadolitev. Samo voljo in željo mora pokazat. A ga ti naprimer ne pustiš z babico in dedijem ( če seveda sama izrazita željo, jima zdravje dopupla in sta trezne narave) samega z njima na morje)? Otrok ne bo imel nobenih travm, če ni bil ves ta čas na morju še z mamico in očijem, ampak samo z dedkom in babico. Ne rabi met vseh na kupu… tudi to je del odraščanja in osamosvojitve.. že pri teh letih. Brez kakršnihkoli travm.
[/quote]

To ni osamosvajanje. To je samo surogat. Samostojnosti se otroci učijo drugače. Na srečo je večina otrok zelo prilagodljivih in zelo uživa tudi s starimi starši. Ampak a veš zakaj? Ker se z njimi dobro počutijo, medtem ko jih starši prepogosto odrivajo … hm, k ta istim starim staršem. Če bi bila ti več z njimi in jih ne bi oddajala starim staršem ob vsaki priložnosti, bi, če bi imeli možnost izbire, rekli, da bi bili raje s tabo. Moji so vedno, če je bila možnost ostati doma in ne iti v vrtec, želeli ostati doma. Iti nekam z nama ali s starimi starši – z nama. Biti doma ali iti nekam s starimi starši – hm, odvisno, skoraj raje ostati doma. Jaz si štejem v čast, da so bili tako radi z mano. Ampak taki, kot si ti, tega ne morete razumeti.
Čas zame – to je bil čas, ko sem bila z otroki, ker sem takrat uživala! Mene so otroci polnili z energijo, srečo in zadovoljstvom, in to veliko izraziteje, ko so bili majhni, kot potem, ko so šli v srednjo šolo. Prej bi jih v srednji šoli komu oddala kot takrat, ko so bili majhni. Za to, da sem si odpočila, sem rabila mogoče daljše spanje kak vikend tu in tam.
Otroci so pa zelo različni. Evo moj najmlajši niti govora nikamor brez mene, to so bile hude travme in šele v 6. razredu je to mirno prenesel. Ne vprašaj, v srednji šoli pa že selitev od doma, v 4. letniku je šel v podnajem z nekaj prijatelji. Seveda tudi ob delni finančni podpori staršev, je pa imel štipendijo in delal prek študenta. Ne bi nikoli verjela, glede na to, da se mu je v šoli v naravi vedno trgalo od domotožja.
Obratno najstarejši, ciganček, ki je komaj čakal, da se kam gre, na srečo trenira tak šport, da gredo pogosto kam, niti govora, da bi se odselil od doma in sva ga morala z možem mehko prisiliti, da se je spokal v 2. letniku faksa.

Tudi če, nam to ne kreira življenja. Nikoli noben še omenil ni nič, verjetno tudi zato, ker ko gresta spat ne naredimo čiste tišine. Sta navajena zaspati tudi ob običajnem hrupu.
Veš imam možnost otroka dati k babici a bi me hudo čudno gledala, če bi jo vsak dan pripeljala za par ur ali za čez noč, zato da bi jaz sexala in imela nekaj trenutkov z možem. Verjetno bi mi slej ko prej starša tudi povedala, da tako ne gre. Otroke vozim k njima le, če potrebujem varstvo v primeru bolezni, ko ocenim, da je otrok iz tahujega ven (torej ni še za v družbo in ne rabi neke hude oskrbe).
Midva sva dva, oba ceniva čas z otrokom in oba ceniva čas zvečer ko je čas za naju. Pogovore v miru, kak film, itd.. Ne rabiva iti za par dni vsak teden nekam, zato da bi obdržala zakon.
[/quote]

Seveda, pa saj je logično no! Zakon, družina živita in cvetita doma, ne na dopustu. In ne takrat, ko so otroci pri babicah. Ko pridejo otroci, zakon pač postane drugačen in se je treba temu prilagoditi. Če se ne znaš prilagoditi oziroma meniš, da to ni treba, ker gredo otroci lahko k starim staršem, potem ne imej otrok. Ker imeti otroke pač pomeni, da zakon tistih 10 do 15 let diha precej drugače.
Ne štekam, kako ljudem to ni jasno. Samo čakam, da bo razlog za ločitev: stari starši niso imeli časa za vnuke.

Tudi če, nam to ne kreira življenja. Nikoli noben še omenil ni nič, verjetno tudi zato, ker ko gresta spat ne naredimo čiste tišine. Sta navajena zaspati tudi ob običajnem hrupu.
Veš imam možnost otroka dati k babici a bi me hudo čudno gledala, če bi jo vsak dan pripeljala za par ur ali za čez noč, zato da bi jaz sexala in imela nekaj trenutkov z možem. Verjetno bi mi slej ko prej starša tudi povedala, da tako ne gre. Otroke vozim k njima le, če potrebujem varstvo v primeru bolezni, ko ocenim, da je otrok iz tahujega ven (torej ni še za v družbo in ne rabi neke hude oskrbe).
Midva sva dva, oba ceniva čas z otrokom in oba ceniva čas zvečer ko je čas za naju. Pogovore v miru, kak film, itd.. Ne rabiva iti za par dni vsak teden nekam, zato da bi obdržala zakon.
[/quote]

da si karieristka in da ti je služba na prvem mestu in šele potem pridejo otroci, če jih daješ bolane k starim staršem namesto da bi bila z njimi doms. verjetno pa imaš v službi še kakšnega loverja in ti zato seks doma pomeni samo toliko da je.

Soseda je na bolniški zaradi manjše, rutinske operacije, po kateri pa mora vseeno vsaj 14 dni resno počivati.
In je njena vrla hči pripeljala za vikend v varstvo vnukinjo, ker menda deklica “pogreša babico”.
Sosedini hčerki sem jaz (ker se ji očitno noben drug ne upa) povedala, kar ji gre.
Namesto, da bi ona poskrbela za mater, ki okreva, ji kaj skuhati in pospraviti, ji je hotela v bolniško sobo spustiti otroka, da bi imela ona “čas za partnerstvo” (kot se je izkazalo).
Neverjetno, kako zelo so nekateri ljudje ostali brez kompasa.

Tisti, ki se guzijo naj tudi svoje dete čuvajo. Še en dokaz kakšni mrhovinarji so potomci, spočnejo otroka potem pa mora stara mama prevzeti vlogo mame, da oni lahko uživajo. Hvala bogu, da moji starši niso bili taki.

da si karieristka in da ti je služba na prvem mestu in šele potem pridejo otroci, če jih daješ bolane k starim staršem namesto da bi bila z njimi doms. verjetno pa imaš v službi še kakšnega loverja in ti zato seks doma pomeni samo toliko da je.
[/quote]

Aja opciji sta torej – otroke k babici in vsake dva dni v hotel oz. hosto sexat in
opcija 2 – sem karieristka, ki otroke bolne poriva k staršem, visi cele dneve v službi in sexa v službi – ker doma se pa res ne sexa, da slučajno otroci ne slišijo dihanja.

In ti praviš da imaš vredu zakon, so otroci srečni s tabo in te mož obožuje? Sploh ko se valjata po avtu v mrazu v gozdu ali katerem od motelov?

da si karieristka in da ti je služba na prvem mestu in šele potem pridejo otroci, če jih daješ bolane k starim staršem namesto da bi bila z njimi doms. verjetno pa imaš v službi še kakšnega loverja in ti zato seks doma pomeni samo toliko da je.
[/quote]

:-))
Dobro si jo pogruntala.

Aja opciji sta torej – otroke k babici in vsake dva dni v hotel oz. hosto sexat in
opcija 2 – sem karieristka, ki otroke bolne poriva k staršem, visi cele dneve v službi in sexa v službi – ker doma se pa res ne sexa, da slučajno otroci ne slišijo dihanja.

In ti praviš da imaš vredu zakon, so otroci srečni s tabo in te mož obožuje? Sploh ko se valjata po avtu v mrazu v gozdu ali katerem od motelov?
[/quote]

Očitno ti zelo manjka res kavliteten seks….. 🙂

Tudi ti nočeš razumeti – da nekateri stari starši prav prosijo, želijo imeti svoje vnuke – nič jim jih ne porivamo….. Bereš samo tisto, kar hočeš in imaš zakoreninjeno v svoji glavi.

Ja jih kar nekaj takih poznam, ki si redno jemljejo oddih stran od otrok. Res mi ni jasno zakaj za vraga sploh imajo otroke. Aja saj res, ker jih morajo imet pa če hočejo ali pa ne. Kolega to prakticirata že čisto od začetka. Že na začetku sta hodila čisto vsak vikend ven žurat, otrok pa za 2 dni k babici. Dokler ni babica znorela, da se tako pač ne bo delalo. Danes je otrok pri babici samo še 1x na mesec. Prej pa vsak vikend. Onadva pa skoz tečna, da se morata vsak dan z otrokom ukvarjat. Ja kaj pa drugega? Ti si ga naredil/a, ti se z njim ukvarjaj. Boljše, da pač nimaš otrok in to je to. Razumem, da si vzameta čas samo zase 1x na mesec pa gresta v savno za 3 ure pa na kakšno večerjo ali pa kaj takega. Vsak vikend? Halo no.

:-))
Dobro si jo pogruntala.
[/quote]

A to sama sebi pritrjuješ? 🙂

Narobe, zelo narobe. Kar je zate normalno , za 5, 7, 10, 12 letnika morda ni… ko mora poslušat, kako se vidva za sosednjo steno nabijata in nenormalno oglašata zraven – četudi si tiščita povštre na obrazih… je to normalno za razvijajočega se otroka?

Očitno ti zelo manjka res kavliteten seks….. 🙂
[/quote]

hahaha aja? raje vprašej moža, kako zelo mu je všeč, da mora sexati v gozdu ali pa plačevati za motel.

Tudi ti nočeš razumeti – da nekateri stari starši prav prosijo, želijo imeti svoje vnuke – nič jim jih ne porivamo….. Bereš samo tisto, kar hočeš in imaš zakoreninjeno v svoji glavi.
[/quote]

Razumem, da nekateri stari starši hlepijo po družbi vnukov.
Ti vnuki pa imajo (domnevam) odrasle starše, ki morajo presoditi, kdaj in za koliko časa je druženje primerno – in to druženje ne sme vplivati na preživljanje kvalitetnega družinskega časa.

A to sama sebi pritrjuješ? 🙂
[/quote]

Ne, avtorici “potem pa tako povej” – nisem to jaz…..

hahaha aja? raje vprašej moža, kako zelo mu je všeč, da mora sexati v gozdu ali pa plačevati za motel.
[/quote]

Dosti bolj , kot da bi mi moral doma tiščat povšter na obraz 😛

Tudi ti nočeš razumeti – da nekateri stari starši prav prosijo, želijo imeti svoje vnuke – nič jim jih ne porivamo….. Bereš samo tisto, kar hočeš in imaš zakoreninjeno v svoji glavi.
[/quote]
Kot otrok, ki hoče imeti psa, potem pa tudi starim staršem s časom dokurči.


Kot otrok, ki hoče imeti psa, potem pa tudi starim staršem s časom dokurči.
[/quote]

Žalostno, da imaš tako predstavo, morda zaradi lastnih izkušenj.

New Report

Close