Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mladi starši in čas "zase"

Mladi starši in čas "zase"

Prosim, tudi ti ga ne imej, saj niti pretiravanja ne razbereš, kako si boš šele kaj drugega ‘gor prišla’ 😉
[/quote]
Jih imam, pa nisem imel želje da se jih znebim

Saj večino ne moti, če vi svoje otroke vsak prosti čas tlačite k babici. Tisti, ki majhnega otroka res posluša ve, da nobena babica, igrača ne odtehta staršev in njihovega ukvarjanja z otrokom.
Ko bo star 14 ga ne bo treba več k babici vozit pa tudi vseeno mu bo ali si doma ali te ni.

Seveda nihče ne govori o vsakem vikendu, še celo sama sem poudarila, da ne vsak vikend. Ampak nekateri prebrano razumejo tako, kot hočejo razumeti, samo da se lahko kregajo in žalijo vsepovprek. Mislim, da dve noči od 30-ih v mesecu ne pomenita, da se nam ne da ukvarjat s svojimi otroci.
Tudi tebi vse lepo!
[/quote]
Ubistvu pomeni tocno to. Ker ce k temu dodas se noci ko vaju ni, pa otrok ima obveznosti, pridemo na 2 od 6 noci kar je tretjino vseh sproščenig noci. Sploh pa ti predpostavljaš da bo tvoj se nerojeni otrok bil tocno tak kot ti in šel rad k starim starsem. Grozljiv egoizem nevreden starševstva


Najbolj se vidi to potem ko starš rabi kaksno pomoc. Takrat pa ni nobenega blizu. Tako kot so starši iskali vsako moznost da se znebijo otroka, potem oni naredijo isto. Vse se vraca, vse se placa

Ni res – ne posplošuj – naš je šel pri 9ih mesecih prvič z dedkom in babicoo sam na morje. in potem vsako leto, z veseljem. Sam . Vmes tudi skupaj z nama.

pa pri 14ih je tudi šel, z veseljem, kljub puberteti. gre z veseljem pomagat in se z njima druži. Je pa zrel za svoja leta, pubertetniška leta, zelo. In nikoli, res nikoli ni očital, da bi bil raje z nama, kot pa s starima staršema, ko je bil pri njima in obratno. Nikoli. Zna uživat trenutek, kjer je. Enako, kot mi , tastari.


Najbolj se vidi to potem ko starš rabi kaksno pomoc. Takrat pa ni nobenega blizu. Tako kot so starši iskali vsako moznost da se znebijo otroka, potem oni naredijo isto. Vse se vraca, vse se placa
[/quote]

Me ne čudi, kaj vse tlači zemljo slovensko….


Ubistvu pomeni tocno to. Ker ce k temu dodas se noci ko vaju ni, pa otrok ima obveznosti, pridemo na 2 od 6 noci kar je tretjino vseh sproščenig noci. Sploh pa ti predpostavljaš da bo tvoj se nerojeni otrok bil tocno tak kot ti in šel rad k starim starsem. Grozljiv egoizem nevreden starševstva
[/quote]

Inteligentni otroci inteligentnih starev in inteligentnih starih staršev nimajo težav z/s (so) bivanjem, kjerkoli že so.

v vseh njegovih 43 letih mi enkrat ni prišlo na misel da bi svojega sina porivala starim staršem. še danes je moja skrb.

in nobenemu turili zato tudi ne vidim razloga,da bi jaz svoje otroke drugim tlacila. Na bruhanje mi gredo taki starsi. Potem pa vse nevzgojeno in neempaticno okoli nas. Ko si stars tam do 12leta ne mores in ne smes postavljati svojih potreb na prvo mesto ker je pred tabo zelo pomembna naloga,ki zahteva cas in doslednost in v ta cas poleg sluzbe ne mores vriniti se vse kar si prej ko si bil brez otrok. Tako je. Grow up and prevzamite polno odgovornost ne pa furat nezrelega, nedoraslega egoizma.

OMG…..Dekle, prosim začni delati na svoji samopodobi. Čimprej.

Ni res – ne posplošuj – naš je šel pri 9ih mesecih prvič z dedkom in babicoo sam na morje. in potem vsako leto, z veseljem. Sam . Vmes tudi skupaj z nama.

pa pri 14ih je tudi šel, z veseljem, kljub puberteti. gre z veseljem pomagat in se z njima druži. Je pa zrel za svoja leta, pubertetniška leta, zelo. In nikoli, res nikoli ni očital, da bi bil raje z nama, kot pa s starima staršema, ko je bil pri njima in obratno. Nikoli. Zna uživat trenutek, kjer je. Enako, kot mi , tastari.
[/quote]
In ti predpostavljaš da ti bo priznal? Hehe

sočustvujemo…..

Tako hudo ni, da zdaj nehas ziveti. Definitivno pa se moraš prilagoditi. Razen seveda ce ne podturiš otroka komu drugemu. Potem je pa vseeno


In ti predpostavljaš da ti bo priznal? Hehe
[/quote]

Dosti bolj zrelo pri svojih letih razmišlja in se pogovarja, kot pa nakazuje tvoje pisanje in razmišljanje pri tvojih letih. Žal, ti moram to napisat.

Sej zato vemo zakaj imajo tiste, ki se hvalijo kako super mame so, dalec najslabse vzgojene otroke. Pa vse lahko naredijo in oh in sploh. Ubistvu jim pa mamica vse dela. Psihično je še doma, fizicno se je pa selila. Zato da se lahko pohvali kako super je.

Dosti bolj zrelo pri svojih letih razmišlja in se pogovarja, kot pa nakazuje tvoje pisanje in razmišljanje pri tvojih letih. Žal, ti moram to napisat.
[/quote]

Haha, ko resnica zaboli. Ko se te bo znebil kot zadnjo smet bo tudi zrelo razmisljal. Ko egoist, ki lastnega otroka ni sposoben sam vzgojiti, drug pametuje o zrelosti razmisljanja, ves da je svet v riti. Globoki.

Sploh pa ne obstaja otrok ki pri 14 zrelo razmišlja. To trdijo samo tisti ki lastnega otroka sploh začutili niso.

Rezultat nezrelosti pri 30ih so ravno otroci, ki so bii “prilepljeni” vedno in povsod (predvsem) na kikle mam in na hlače očetov….. [/quote]

Premalo pozorno si brala to temo. Nekateri se čutijo zrele za starše, a že vnaprej računajo, da jim bodo drugi dosegljivi “za odklop”. Da bodo sploh lahko ohranjali intimo in funkcionirali v najosnovnejšem partnerstvu. Zatrjujejo, da imajo srečne spomine na čas, preživet pri svojih starih starših.

Vidim, da ti je jasno, da so nezreli, ker so še danes prilepljeni na svoje starše.

Slednje so v tej temi zatrdili tudi drugi.

Haha, ko resnica zaboli. Ko se te bo znebil kot zadnjo smet bo tudi zrelo razmisljal. Ko egoist, ki lastnega otroka ni sposoben sam vzgojiti, drug pametuje o zrelosti razmisljanja, ves da je svet v riti. Globoki.
[/quote]

Res te je zabolelo, je opaziti.

Tudi v Sloveniji so 14, 15. letniki, ki so zrelejši od vas, mnogo starejših, pišočih tukaj na forum.

Vidim take primere, ampak se rajši ugriznem v jezik, kot da bi kaj komentirala. Ker tisto, čemur bi jaz rekla izkoriščanje starih staršev, ti isti razumejo povsem drugače in se jim še fajn zdi, da je tako.
Zato sem rajši tiho.

Ne da se mi brat te cele kace na 7 straneh, zato samo nekaj faktov. Tega egoistinega pocetja, ki meni ni razumljivo, je cedalje vec. In, ja, najveckrat gre za izkoriscanje starih starsev, ki so tiho, samo da je mir. Jaz sem bila tudi veliko pri babicah,a ne zato ker bi sla moja dva cez vikend v terme brez mene ampak ker sta delala pri hisi. Seveda ni tudi nama padalo parkrat na leto kam mahnit jo brez otrok, a sva se zavedala, da bo kar nekaj let dopust prilagojen njim. Jaz preprosto ne razumem kako greste na oddih brez otrok? Zihr bi sel noro rad na izlet ali na bazen z vami. A se jim potem lazete, da ste v sluzbi al kako? Lastnemu otroku? Al mu poveste iskreno, da si vad potem tri fni prefstsvlja na bazenu, kjer bi on najbolj uzival?? Ce bi moja dva to meni kdaj naredila, bi jima to do konca bi zamerila. Pa nista. Tudi zato imamo zdaj cudovit odnos, starsi, otroci in vnuki. Kaksnega boste imeli pa vi cez desetljetje ali dve?

Berem in se čudim. Kje so potem Aleš, Metka in Angelca vzeli vojsko podivjanih babic, ki tulijo MENI VNUKE, MENI, MENI!!?

[img]http://radio.ognjisce.si/get_img?NrArticle=21624&NrImage=2&ImageRatio=90[/img]

Zato, ker nisi vsega prebrala ( ker, jasno, niti nisi hotela): to ni nobeno egositično početje. Je samo deviacija od tradicionalnosti, ki je zakoreninjena v glavah premonogh SLovencev.

Zakaj taki imajo sploh otroke, se je tukaj malo za vprašati. Rajši jih nimam, kot da so povsod, le z mano ne. Vsaj za vikend, ko ne delaš si vesel da si malo z njim, ne pa da si vesel da gre malo v varstvo.

New Report

Close