Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mlajši sin zahteva, da mu jaz in mož plačava izpit za avto

Mlajši sin zahteva, da mu jaz in mož plačava izpit za avto

Ne gre za denar, saj to je menda jasno. Gre za princip: Ali sem vama enako vreden kot moj brat?

Zakaj sta si s svojim ravnanjem prislužila, da dvomi v to in vama očita, bosta pa sama vidva premislila. Že to, da se gresta otročje kregati okoli nečesa kaže na to, da sta precej slepa za svoje napake.

Zakaj sta si s svojim ravnanjem prislužila, da dvomi v to in vama očita,

Ni res, da so vedno starši tisti, ki so krivi, če je otrok izsiljevalski. Eni so pač taki, od malega. Ima sestra sina edinca in je tak, da ves čas izsiljuje, star 27. Pa sta potegnila črto, ampak vedno je težil, vedno zahteval, vedno krivi vsi ostali. Eni so pač taki po naravi. Če jim starši popuščajo, je slabše, ne boljše.

Malo mesate enakost.
Plus, danes je izpit nuja in je kot osnovna izobrazba.

Vsi gredo v osnovno solo, vsi v srednjio, vsi delajo izpit.
Potem se pa enakost neha.

Nekdo studira, drugi se zaposli, tretji gre v tujino.
Pomagas tistemu, ki pomoc potrebuje in v taki obliki, kot jo potrebuje.
[/quote]

In od kdaj je izpit nuja? Jaz sem svojim jasno povedala. Kdor bo delal izpit za avto, dokler še študira, bo imel plačano. Kdor bo delal kasneje (zaradi mene tudi pri 40-tih), si bo plačal sam, če bo hotel delat izpit. Dovolj jasno? Nič ni nuja, niti srednja šola. Če se noče učit, gre lahko delat tudi po OŠ. Kdor se bo pa želel učiti, pa ni problema, ga financiram dokler je v šoli.

Niti v snu mu pa nič ne pripada po tem, ko se je zaposlil. Če ni dokončal v roku srednje šole, naj si plača kot odrasel sam izobrazbo, ob delu. Smo cele generacije preživele tako, da smo ob delu še študirali, pa bodo tudi oni. Ujčkate jih preveč, to je. Potem pa imamo neodgovorno mladež, ki od staršev pričakuje, da jim bodo zaposlenim še dopuste plačevali. Kar ste vzgojili, to imate. Enkrat je bilo vprašanje, zakaj stari, ki so že dosegli dobo za upokojitev, ne gredo v pokoj. No, jaz imam dve taki kolegici, ki bi sicer radi šli v pokoj, pa ne moreta, ker morata financirat še odrasle otroke, stare 27+. Nad tem se pa zgražate. Ampak to je drugi konec iste zgodbe, dragi moji!!

In od kdaj je izpit nuja? Jaz sem svojim jasno povedala. Kdor bo delal izpit za avto, dokler še študira, bo imel plačano. Kdor bo delal kasneje (zaradi mene tudi pri 40-tih), si bo plačal sam, če bo hotel delat izpit. Dovolj jasno? Nič ni nuja, niti srednja šola. Če se noče učit, gre lahko delat tudi po OŠ. Kdor se bo pa želel učiti, pa ni problema, ga financiram dokler je v šoli.

Niti v snu mu pa nič ne pripada po tem, ko se je zaposlil. Če ni dokončal v roku srednje šole, naj si plača kot odrasel sam izobrazbo, ob delu. Smo cele generacije preživele tako, da smo ob delu še študirali, pa bodo tudi oni. Ujčkate jih preveč, to je. Potem pa imamo neodgovorno mladež, ki od staršev pričakuje, da jim bodo zaposlenim še dopuste plačevali. Kar ste vzgojili, to imate. Enkrat je bilo vprašanje, zakaj stari, ki so že dosegli dobo za upokojitev, ne gredo v pokoj. No, jaz imam dve taki kolegici, ki bi sicer radi šli v pokoj, pa ne moreta, ker morata financirat še odrasle otroke, stare 27+. Nad tem se pa zgražate. Ampak to je drugi konec iste zgodbe, dragi moji!!
[/quote]

Enkrat je bilo vprašanje, zakaj stari, ki so že dosegli dobo za upokojitev, ne gredo v pokoj. No, jaz imam dve taki kolegici, ki bi sicer radi šli v pokoj, pa ne moreta, ker morata financirat še odrasle otroke, stare 27+. Nad tem se pa zgražate. Ampak to je drugi konec iste zgodbe, dragi moji!!

Bingo! Točno to! Financirajo jih do onemoglosti. Pri 27 bi delal izpit za avto, ker pri 18 ni mogel, starša financirajta, ker ste tudi bratu, ki je naredil pri 18. Financirajte dopust! Financirajte stanovanje! …itak da stari ne morejo v pokoj, saj so molzne krave celo življenje. In to eni podpirate! Ampak to je samo na Balkanu, toliko da veste. Tega v Evropi ni, mladina se zaposli in odseli od doma in ne pričakuje ničesar več, niti dediščine. Normalno jim je, da bodo tisto, kar so stari ustvarili v življenju, porabili zase na stara leta, ne pa njim dajali še pred smrtjo. Pa vseeno skrbijo za svoje starše. To, kar imamo mi, je razvajena balkanska mularija, ki smo jo sami tako razvadili. In potem še pogojujejo vse skupaj s tem, da če mi pa nisi pri 23 plačala izpita za avto, čeprav sem že bil zaposlen, potem te pa betežne sploh ne pogledam več. Če mi nisi čuvala otroka, me ne zanimaš, ko boš stara… Dragi moji, bila po Evropi, tega tam ni. Samo zahojena Slovenija, Srbija, bosna… balkan pač. Kar nadaljujte s tem, daleč smo prišli, pa še dlje bomo.

Zakaj sta si s svojim ravnanjem prislužila, da dvomi v to in vama očita,

Ni res, da so vedno starši tisti, ki so krivi, če je otrok izsiljevalski. Eni so pač taki, od malega. Ima sestra sina edinca in je tak, da ves čas izsiljuje, star 27. Pa sta potegnila črto, ampak vedno je težil, vedno zahteval, vedno krivi vsi ostali. Eni so pač taki po naravi. Če jim starši popuščajo, je slabše, ne boljše.
[/quote]

In kdobje kriv, da je tak?
Jasno starsi!
To, da je edinec in da je tak od malega, nima veze. Starsa bi morala v startu potegnit crto.

Imam edinca, ki je razvajan z vseh strani, a je spostljiv in ve, kje so meje!

Enkrat je bilo vprašanje, zakaj stari, ki so že dosegli dobo za upokojitev, ne gredo v pokoj. No, jaz imam dve taki kolegici, ki bi sicer radi šli v pokoj, pa ne moreta, ker morata financirat še odrasle otroke, stare 27+. Nad tem se pa zgražate. Ampak to je drugi konec iste zgodbe, dragi moji!!

Bingo! Točno to! Financirajo jih do onemoglosti. Pri 27 bi delal izpit za avto, ker pri 18 ni mogel, starša financirajta, ker ste tudi bratu, ki je naredil pri 18. Financirajte dopust! Financirajte stanovanje! …itak da stari ne morejo v pokoj, saj so molzne krave celo življenje. In to eni podpirate! Ampak to je samo na Balkanu, toliko da veste. Tega v Evropi ni, mladina se zaposli in odseli od doma in ne pričakuje ničesar več, niti dediščine. Normalno jim je, da bodo tisto, kar so stari ustvarili v življenju, porabili zase na stara leta, ne pa njim dajali še pred smrtjo. Pa vseeno skrbijo za svoje starše. To, kar imamo mi, je razvajena balkanska mularija, ki smo jo sami tako razvadili. In potem še pogojujejo vse skupaj s tem, da če mi pa nisi pri 23 plačala izpita za avto, čeprav sem že bil zaposlen, potem te pa betežne sploh ne pogledam več. Če mi nisi čuvala otroka, me ne zanimaš, ko boš stara… Dragi moji, bila po Evropi, tega tam ni. Samo zahojena Slovenija, Srbija, bosna… balkan pač. Kar nadaljujte s tem, daleč smo prišli, pa še dlje bomo.
[/quote]

Pri avtorici so popolnoma druge okoliscine.
S tem, da ji je mlajsi otrok manjvreden!

A pol pravš da je iz Pola ušov 😂 bo počas nazaj pa na depo injekcije treba če ne žre tablet😂

In kdobje kriv, da je tak?
Jasno starsi!
To, da je edinec in da je tak od malega, nima veze. Starsa bi morala v startu potegnit crto.

Imam edinca, ki je razvajan z vseh strani, a je spostljiv in ve, kje so meje!
[/quote]

Ne, ni res! Meni se je sestrina vzgoja zdela celo preveč stroga, pa mi je rekla, da bi se, če bi bila popustljiva, fant še veliko huje obnašal. Bila je nežna in ljubeča, ampak dosledna. Brez skrbi, da je potegnila črto zelo hitro. Že kot dveletnik je lahko ure dolgo težil za nekaj, čeprav je vedel, da ne bo dobil, in sestra mu je vedno potrpežljivo razlagala, da tako pač je, tiste dragocene vaze ne bo dobil. Je tulil dve uri, na koncu mu je seveda ni dala. Moja hči je bila popolno nasprotje od nekdaj. Si ji rekel enkrat, največ dvakrat, je takoj ubogala. Pač različni otroci. Lahko dojamete, da obstajajo različni otroci, pridejo z genetskimi predispozicijami, mi jih samo obrusimo, nič drugega. Je pa res, če ne bi imela izkušnje s svojo sestro in nečakom, bi verjetno menila kot ti- za trmaste mulce so krivi starši. Tako so jih vzgojili. No, velikokrat ni tako.

Ma pa kwa bo sploh enmu prokletmu 23 letnemu pankrti izpit za avto, jst sm 25 stara, pa nimam in v lajfu niti izpita za avto nam mela, kaaj šele svojega prevoza!!!
[/quote]

Ej… I think u need help. Like, fast. Really fast. Before its too late.

Ne, ni res! Meni se je sestrina vzgoja zdela celo preveč stroga, pa mi je rekla, da bi se, če bi bila popustljiva, fant še veliko huje obnašal. Bila je nežna in ljubeča, ampak dosledna. Brez skrbi, da je potegnila črto zelo hitro. Že kot dveletnik je lahko ure dolgo težil za nekaj, čeprav je vedel, da ne bo dobil, in sestra mu je vedno potrpežljivo razlagala, da tako pač je, tiste dragocene vaze ne bo dobil. Je tulil dve uri, na koncu mu je seveda ni dala. Moja hči je bila popolno nasprotje od nekdaj. Si ji rekel enkrat, največ dvakrat, je takoj ubogala. Pač različni otroci. Lahko dojamete, da obstajajo različni otroci, pridejo z genetskimi predispozicijami, mi jih samo obrusimo, nič drugega. Je pa res, če ne bi imela izkušnje s svojo sestro in nečakom, bi verjetno menila kot ti- za trmaste mulce so krivi starši. Tako so jih vzgojili. No, velikokrat ni tako.
[/quote]

Prijazna vzgoja ni vedno prava.
Vcasih je potrebno odlocno udarit po mizi, ne ure in ure razlagat, ampak odlocen NE.
In tudi stroga, disciolinirana vzgoja ni kljuc do uspeha.
Prvo pravilo je, da otroka slisis! Potem pa vzgajas po tem, kar si slisal od otroka, da potrebuje.

Ce bi tvoj necak vedel, kje so meje in kaj je spostovanje, ne bi se vedno izsiljeval starsev!

Pri avtorici so popolnoma druge okoliscine.
S tem, da ji je mlajsi otrok manjvreden!
[/quote]

Manjvreden je v tvoji glavi, ne v avtoričini. Avtorica samo objektivno gleda na zadevo. Če veš, da je en otrok veliko bolj težaven kot drugi in veliko bolj izsiljevalski kot drugi, pač to priznaš samemu sebi, saj vidiš vsakodnevno. In če imaš enega otroka, ki ves čas izsiljuje, boš verjetno dvakrat razmislil, ali mu boš že zaposlenemu kaj dal, ker bo to samo izkoristil v svoj prid. Če mu daš, čeprav zahteva, je to vzgojno popolnoma napačna poteza. Če ti je vzgoja kolikor toliko blizu, bi morala vedeti, da vzgajamo glede na to, kakšen je otrok po naravi. Ne bomo enega plahega otroka, ki se vsega boji, vzgajali isto kot glasnega in pogumnega. In ta karakter vidimo že zelo zgodaj.

Največja napaka staršev je, da imajo idejo, da morajo vse otroke čisto enako vzgajat. Ni res, vzgajati jih je treba glede na njihovo osebnost. Doseči hočemo isto pri vseh (samostojnost, odgovornost), ampak pri enem bomo to dosegli z bistveno drugačnimi pristopi kot pri drugem. Nek otrok ne bo recimo nikoli izkoristil starševsko blagost ali rahlo nedoslednost, drugi pa vsakič. Pri katerem misliš, mora biti starš bolj dosleden?

In če je ta fantina navajen izsiljevat in zahtevat, je najslabše, kar lahko starš naredi, to, da mu ustreže. Usodna napaka!

Enkrat je bilo vprašanje, zakaj stari, ki so že dosegli dobo za upokojitev, ne gredo v pokoj. No, jaz imam dve taki kolegici, ki bi sicer radi šli v pokoj, pa ne moreta, ker morata financirat še odrasle otroke, stare 27+. Nad tem se pa zgražate. Ampak to je drugi konec iste zgodbe, dragi moji!!

Bingo! Točno to! Financirajo jih do onemoglosti. Pri 27 bi delal izpit za avto, ker pri 18 ni mogel, starša financirajta, ker ste tudi bratu, ki je naredil pri 18. Financirajte dopust! Financirajte stanovanje! …itak da stari ne morejo v pokoj, saj so molzne krave celo življenje. In to eni podpirate! Ampak to je samo na Balkanu, toliko da veste. Tega v Evropi ni, mladina se zaposli in odseli od doma in ne pričakuje ničesar več, niti dediščine. Normalno jim je, da bodo tisto, kar so stari ustvarili v življenju, porabili zase na stara leta, ne pa njim dajali še pred smrtjo. Pa vseeno skrbijo za svoje starše. To, kar imamo mi, je razvajena balkanska mularija, ki smo jo sami tako razvadili. In potem še pogojujejo vse skupaj s tem, da če mi pa nisi pri 23 plačala izpita za avto, čeprav sem že bil zaposlen, potem te pa betežne sploh ne pogledam več. Če mi nisi čuvala otroka, me ne zanimaš, ko boš stara… Dragi moji, bila po Evropi, tega tam ni. Samo zahojena Slovenija, Srbija, bosna… balkan pač. Kar nadaljujte s tem, daleč smo prišli, pa še dlje bomo.
[/quote]

Samo za te 27 letne otroke ni bilo Jazbinška, ki bi jim praktično podaril stanovanja. Če nimaš jurja in pol plače da ti odobrijo kredit, lahko samo životariš v najemu za 600 evrov na mesec, z minimalcem ali pa prekarno službo pa niti to ne. Povprečna plača pa je jurja, kar pomeni, da je mediana še nižje, zdaj pa računaj. Pa dobi še prihranke zraven. Te kolegice imajo očitno eno udobno službo, kjer jim za malo nič dela pripada lepa plača.

Sicer pa ja dobra motivacija za mlajšega sina, ker dela, ni upravičen do vozniškega. Mar bi raje bluzu po šolah, bi vsaj dobil plačan izpit. Potem pa se čudite, da se jim ne da delat.

Samo za te 27 letne otroke ni bilo Jazbinška, ki bi jim praktično podaril stanovanja. Če nimaš jurja in pol plače da ti odobrijo kredit, lahko samo životariš v najemu za 600 evrov na mesec, z minimalcem ali pa prekarno službo pa niti to ne. Povprečna plača pa je jurja, kar pomeni, da je mediana še nižje, zdaj pa računaj. Pa dobi še prihranke zraven. Te kolegice imajo očitno eno udobno službo, kjer jim za malo nič dela pripada lepa plača.

Sicer pa ja dobra motivacija za mlajšega sina, ker dela, ni upravičen do vozniškega. Mar bi raje bluzu po šolah, bi vsaj dobil plačan izpit. Potem pa se čudite, da se jim ne da delat.
[/quote]

To je vaša težava, vse gledate skozi oči: upravičen je do… pripada mu to in to… NIČ MU NE PRIPADA in do ničesar ni upravičen. Dajte nehat gledat na starše kot molznike, ki imajo zaposlene otroke, ki so kar upravičeni do ne vem česa. Tudi če gre za študenta, starši mu krijejo bivanje, če lahko in če imajo toliko. Drugače mora pač sam delat. Ni vsem vse na krožniku prinešeno. In danes ne moreš več “bluzit po šolah”. V prvi stopnji na faksu imaš eno možnost, da padeš letnik ali zamenjaš faks. In to je to! Eno leto. Ni več bluzenja, kot je bilo nekoč. In če ne naredi, naj se zaposli. Simpl. Tudi ne plačujejo vsi starši otrokom vozniškega. Če ne morejo, pač ne plačajo, znajdi se sam, delo prek študenta ali pa boš naredil vozniški, ko boš zaposlen. Je pa res, da jih večina plača. Nikjer v EU nima toliko 18-letnikov vozniškega izpita kot pri nas, gledala enkrat eno raziskavo. Tega v tujini ni. Normalno je, da boš naredil vozniški, ko boš zaposlen in imel keš. Edino pri nas je to domena staršev! Edino pri nas in na balkanu so otroci kar do vsega upravičeni in vse lahko zahtevajo. Sem se pogovarjala s portugalci, španci, avstrijci.., veliko jih ni imelo vozniškega, ker jim je brez veze, saj živijo v velikih mestih in gredo z metrojem, tisti, ki so imeli, so si vsi po vrsti plačali sami po tem, ko so se zaposlili, šele pri 24+. Niti enim niso plačali starši. Samo debelo so gledali, zakaj bi starši plačali njegov vozniški izpit….prodiciramo razvajene mamine sinčke, to je to.

Samo za te 27 letne otroke ni bilo Jazbinška, ki bi jim praktično podaril stanovanja. Če nimaš jurja in pol plače da ti odobrijo kredit, lahko samo životariš v najemu za 600 evrov na mesec, z minimalcem ali pa prekarno službo pa niti to ne. Povprečna plača pa je jurja, kar pomeni, da je mediana še nižje, zdaj pa računaj. Pa dobi še prihranke zraven. Te kolegice imajo očitno eno udobno službo, kjer jim za malo nič dela pripada lepa plača.

Sicer pa ja dobra motivacija za mlajšega sina, ker dela, ni upravičen do vozniškega. Mar bi raje bluzu po šolah, bi vsaj dobil plačan izpit. Potem pa se čudite, da se jim ne da delat.
[/quote]

Samo za te 27 letne otroke ni bilo Jazbinška, ki bi jim praktično podaril stanovanja. Če nimaš jurja in pol plače da ti odobrijo kredit, lahko samo životariš v najemu za 600 evrov na mesec, z minimalcem ali pa prekarno službo pa niti to ne

Tudi meni ni Jazbinšek nič podaril. In kaj, če ni bilo Jazbinška? A zato naj se zdaj zaposleni do 40. leta zajedajo na starše, ker jim pač ni bilo podarjeno? Ja, stanovanjska politika pri nas je zanič. Ja, treba bi jo bilo spremeniti. Ampak kaj ima veze to z dejstvom, da meniš, da je en zaposlen človek “upravičen” do plačila vozniškega izpita s strani staršev. Odrasel zaposlen človek, ki že itak živi pri starših in NE PLAČUJE NAJEMNINE. Zdaj naj mu pa še za vozniški dajo, pa za dopust, pa še kaj.. Al si eden od teh, ki je še vedno na grbi tastarih ali pa izdatno podpiraš že odrasle mulce.

Najslabš ti je delat razliko.
Če ste dal enmu, dajte tud drugmu.
A je sam kriv da je bil bolan? Glupo mi je od vaju to, da se izgovarjata na to, da sta mu pomagala ko je bil bolan. Valjda da sta mu, sej je vajin otrok. A če bi bil srarejši tud bolan, mu ne bi pomagala pa tud plačala izpita?
Jao res kakšna starša sta to.
V bistvu pa kot razumem, ima plačo ne glih velko in vama daje za stroške.
Skratka, brez premisleka bi na vajinem mestu plačala izpit tud njemu.

Jaz sem si sama plačala vozniški izpit, pa sen bila v srednji šoli., starši so plačevali osnovne zadeve, če sem hotela več ali boljše stvari sem si morala sama plačati. Pa sta oba imela dobre plače.

Tudi jaz. Pa na to nikoli nisem gledala kot na to, kako so starši grozni, ker mi niso hoteli plačat bla bla bla. Takrat je bila taka miselnost in nas je večina sama plačevala (štipendija, kakšno kelnarjenje, raznašanje časopisov, eni so imeli darila od sorodstva…), na misel mi ni prišlo, da bi zahtevala od staršev. Tako kot je danes še vedno povsod v EU razen na balkanu. Enkrat vmes smo začeli tako ščititi otroke in jih ujčkati, da ni res. Saj vidiš, da se večini zdi normalno, da morajo zaposlenemu otroku plačati izpit. Celo slabi starši so baje, ker o tem kolebajo. To se je tako razraslo, da je že nenormalno. Nikoli ne prerežejo popkovnice, vedno visijo na starših, njim pa to očitno paše.

Se mi zdi, ima tvoj otrok manjvrednostni kompleks.
Doma bi se morali usesti in pogovoriti o vaših občutkih, ne pa da se obmetavate z vzdevki kot tu na forumu in mečete naprej stvari iz preteklosti.
Moje mnenje je, da če želi delat izpit in nima denarja, da mu pomagajta finančno, če lahko. Če ima dovolj denarja, potem pomoči ne potrebuje. Mogoče jo bo pa kdaj drugič in takrat mu bosta pomagala, če bosta zmožna. To mu dajta vedeti. Naj se ne počuti manjvreden od brata. Mora pa razumeti, zakaj sta se takrat bratu odločila plačati izpit, njemu pa ne.
Tile vaši otroc se bodo pobili za dediščino, če ne boste razčistili zadev okrog denarja.

Če je otrok priden in odgovoren, se mi zdi prav, da se mu pomaga, malo olajša. Čeprav mi beseda zahteva ne zveni lepo, zaradi jurja in pol ali kolikor zdaj stane izpit, ne bi zapenjala. Bi imela malo slabo vest, da bi bil to razlog za slab odnos med bratoma, kar je v naši Slo kar pogosto.

Se mi zdi, ima tvoj otrok manjvrednostni kompleks.
Doma bi se morali usesti in pogovoriti o vaših občutkih, ne pa da se obmetavate z vzdevki kot tu na forumu in mečete naprej stvari iz preteklosti.
Moje mnenje je, da če želi delat izpit in nima denarja, da mu pomagajta finančno, če lahko. Če ima dovolj denarja, potem pomoči ne potrebuje. Mogoče jo bo pa kdaj drugič in takrat mu bosta pomagala, če bosta zmožna. To mu dajta vedeti. Naj se ne počuti manjvreden od brata. Mora pa razumeti, zakaj sta se takrat bratu odločila plačati izpit, njemu pa ne.
Tile vaši otroc se bodo pobili za dediščino, če ne boste razčistili zadev okrog denarja.
[/quote]

To je splošna slovenceljska zadeva- sprta mularija zaradi dediščine. Več ko jim daš, več hočejo in manj so zadovoljni. Imam daljno sestrično na Švedskem. Oba starša sta prodala svojo nepremičnino in se v pokoju preselila v Španijo. Sestrična ostala na Švedskem, plačuje si najem, zdaj šparata z možem za nekaj svojega. Na pamet ji ni padlo, da bi od prodaje stanovanja od staršev kaj za sebe zahtevala. Če bi ji onadva predlagala, bi bila proti. To je od staršev in ne spodobi se, da jima jemljem. Pa so v krasnih odnosih, starša prideta petkrat na leto na Švedsko, ostaneta pri njej v sobi nekaj tednov. Enkrat gredo oni v Španijo.

Res je drugačna mentaliteta. Starši so svoje opravili s tem, ko so jih privedli do kruha. Od tam dalje je vse na otrocih samih. Pri nas pa starši to starši ono, nikoli konca očitno.

Ali ne razumeš, da bolj kot poskušaš doseči, da vse enako obravnavaš, bolj so zahtevni in več je prepirov. Kot so že povedali, najbolj se Sloveniji glede tega prepirajo, pa ravno tu največ dobijo, nikjer drugje toliko. Več kot dobijo od staršev, več hočejo in bolj se kregajo.

Čaki mal. Fant ni šel v šolo, je šel pa v službo. In kaznovan je tako, da si mora sam plačati izpit?

Jaz sem tudi rekla otroku – če boš naredil izpit zdaj, pri 18-ih, ti ga plačam jaz, potem si ga boš pa sam. Ampak če bi bili objektivni razlogi, zakaj izpita ne more delat, sigurno pri tem ne bi vztrajala. Samo če izpita iz trme ne bi hotel delat – ker nekaj časa je celo imel take ideje.
Skratka, imam dva otroka in ja, oba dobita plačan izpit, če ga naredita v okviru šolanja. Ker to zame sodi pod osnovno šolanje.

Sama vzdržujem 3 otroke. Gledam, da dobijo vsi enako. Ne istočasno, mora pa biti brez razlike. Najstarejši otrok dela med počitnicami, ne glede na to, je moj namen pomagati plačati izpit za avto. Enako bo za druga dva..Zaslužen denar bodo rabili za šolanje ali nakup avta.
Niso potratni, ptihranke šparajo in zato je moj namen jih nagraditi, da jim plačam izpit.
Za vse enako, brez razlik. Ne vidim problema.

Tudi jaz. Pa na to nikoli nisem gledala kot na to, kako so starši grozni, ker mi niso hoteli plačat bla bla bla. Takrat je bila taka miselnost in nas je večina sama plačevala (štipendija, kakšno kelnarjenje, raznašanje časopisov, eni so imeli darila od sorodstva…), na misel mi ni prišlo, da bi zahtevala od staršev. Tako kot je danes še vedno povsod v EU razen na balkanu. Enkrat vmes smo začeli tako ščititi otroke in jih ujčkati, da ni res. Saj vidiš, da se večini zdi normalno, da morajo zaposlenemu otroku plačati izpit. Celo slabi starši so baje, ker o tem kolebajo. To se je tako razraslo, da je že nenormalno. Nikoli ne prerežejo popkovnice, vedno visijo na starših, njim pa to očitno paše.
[/quote]

Samo ne mi z EU. Verjetno je razlog, zakaj ima toliko otrok izpit na Balkanu tudi v tem, da imamo grozen javni prevoz in si brez avta praktično obsojen na to, da si doma. In je tudi za starše praktično, da se otroci čim prej naučijo vozit, da jim ni treba več taksi službe špilat.
Včasih je treba tudi malo možgane vklopit in se vprašat, zakaj je določena stvar takšna, kot je, in ne avtomatsko obsojat zablujene generacije. Če živiš nekje v velemestu in samo skočiš na podzemno, potem pa avta seveda ne rabiš. Ali če ti vsako uro vozi bus.

Glede na vse zlobne.komentarje, vam rečem samo eno: nosite se vsi skupi u tri pi*čke materine, jebal vas Hitler vse po spisku.

New Report

Close