Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mlajši sin zahteva, da mu jaz in mož plačava izpit za avto

Mlajši sin zahteva, da mu jaz in mož plačava izpit za avto

Napisala si, da potrebuješ mnenje tretje osebe. Tega mnenja ti ne more dat nihče, ker tvoja zgodba ne pije vode. Namreč tvoja zgodba je olepšana in kot taka (polepšala si jo zato, da te ne bi kdo preveč nakuril) pač ne more dobit nekega mnenja. Celo tebe postavlja v drugi položaj.

Nisem bral odgovorov, ker sem zdaj uletu gor. Povem ti pa, da jaz takele zgodbice poznam (žal iz prakse) in v trenutku vem da so “polepšane”
Dejstvo je, da je tvoj otrok bil odvisnik (verjetno droga) in ste ga imeli na zdravljenju. Ok, seveda ti to olepšano poimenuješ bolezen. Ampak punca, to ni isto.
Torej otrok je problematičen, kar se potem sama izdajaš naprej. In draga moja, če bi tvoj otrok bil res bolan, da bi kar pol leta potreboval taka zdravila, da bi bil hin, potem ne bi imel ne zaposlitve in ne izpita in ne šole. Potem bi bil v domači oskrbi in bolan.
In takemu otroku bi ti nosila vse iz riti v usta, če ne bi imela, bi še kradla za njega. In oče za tako bolnega sina ne bi nikdar rekel, kufra pred vrata…
To ti dobro veš.
Ne, prav je da mu ne plačaš izpita. Ker si ga ne zasluži, če se je šele v zadnjih pol leta skinil toliko z droge, da bo tistega zdravniškega spacal, mu nikakor nisi dolžna plačevat nič.
Kot pravi tvoj mož – kufra pred vrata!

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University


Vidiš in sedaj si pokazala vso svojo dobroto,ki jo je tako veliko v prvem postu.
Nisem se zmotila.


Vidiš in sedaj si pokazala vso svojo dobroto,ki jo je tako veliko v prvem postu.
Nisem se zmotila.
[/quote]

joj, daj no. to lahko vsak napiše.:)))

No, jaz sem napisala, da predvidevam, da gre za jemanje ritalina zaradi vzgojno-osebnostne problematike. Morda kakšna ADHD in ves čas šolanja težaven otrok, nasilen…, potreba po umiritvi in jemanje ritalina, ki ga je morda jemal do konca šolanja. Tudi to je možno, ne zgolj droge. Ampak izkupiček je isti, zahteven, težaven otrok, ne pa ubogi bolnik.

Ko se odločite pomagati otrokom, ne delajte razlik. Če enemu plačate izpit, ga plačajte tudi drugemu. Če eden dela, drugi ne dela ipd. je postranskega pomena. Ni prav, da mlajši sin zahteva, čeprav ga razumem, da se mi zdi zamalo. Kar se me ne tiče so stroški za izpit za avto všteti v stroške staršev, tako kot npr. knjige za šolanje ali ureditev njegove sobe. To bi starši pa že morali nuditi svojemu otroku. Če res ni ka kš nega posebnega razloga, da ne morejo.

Moje mnenje pa ni ravno tako, da smo starši dolžni mulcu izpit plačat. Izpit se nekako dela v obdobju, ko se izvajajo mature in zaključni izpiti oz. so otroci v zadnjih letnikih srednjih šol. Izpit vzame nekaj časa in tudi učenja. Mogoče govorim zdaj, ko so mulci še majhni, ampak nisem pristaš, da se to dela v zaključevanju srednjih šol. Mogoče sem na tem, da se dela med počitnicami. Torej od 10. julija do 20. septembra imajo mulci počitnice in takrat naj naredi izpit, če misli da ga nujno potrebuje pri osemnajstih letih.
Je pa tako… Če imaš narejen izpit je dejstvo, da moraš začet tudi vozit, ker sicer se čez leto dni ni boš upal več v avto vsest. To je dejstvo. In potem mulc pričakuje da se bo dnevno vozu v šolo in do trgovine ki je 300 metrov stran.
Jaz sem ga delal ko sem bil star 22 let, ker sem vedu da sem si našparal s svojim počitniškim delom toliko, da si bom lahko kupu še en majhen avto.
Aja, mi je pa res fotr plačal izpit ja. Evo priznam. Ampak šele ko sem dnar pokazal da mam za avto.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Jaz sem delal izpit, ko sem potreboval avto. In to pri 30tih. Kljub temu, da smo trije otroc in so obema pred mano plačali starši izpit in še kaj drugega, mi niti na kraj pameti ni padlo, da bi šel staršem težit, da ga morajo plačat tudi meni, al pa dat pol zraven za bajto al pa stanvanje, če so že drugima dvema.

Omg. V takih druzinah se dogajajo tragedije.
Pri nas si je prva v vecini financirala ixpit sam, ker je takrat imela vec denarja kot midva. Potem sva ji kupila drazji telefon, ki ga je zelela in rabila, ker je sla studirat in delat v drug kraj. Drugemu sva izpit v ve ini placalai mdva, ker ni imel moznosti toliko delat- sola in korona, si paje telefon kupil sam. Zdaj dajeva nastran zatretjega, ki bo verjetno imel moznosti za stud. Delo manj, ker ima zdrav. Tezave. Podobno bova tudi pomagala 4 in 5. Tudi med sabo si pomagajo z uslugami itd…midva jim dava tokar lahko in to cutijo in so hvalezni, midva pa izpolnjena.

Pri nas enaka obravnava gre skozi, ker sta otroka ze od majhnih nog vedela kaj so nase vrednote, kaj se podpira in kaj lahko od naju pricakujeta. Vozniski izpit smo placali obema, kot popotnico za samostojnost ob zakljucku srednje sole. Da se avta in zensk ne posoja sta vedela takoj. Starejsi sin si je z delom kupil clia za 500€, 2 tedna potem, ko je nardil vozniski izpit, da ga bo treba vzdrzevat, registrirat in tankat pa mu je bilo jasno, ko je bilo za vecerne izhode samo dovolj za v soboto in ne tudi v petek in med tednom. Je blo treba fajn zavihat rokave tudi.
Bolj kot placilo izpita, vidim problem v tem, da je sin pri vas glavni in on je ta, ki foloca in ukazuje, ter zahteva. Tega si nikakor ne bi smela dovoliti, se ti lahk zgodi, da se ga nikoli ne bos resila na lep in spostljiv nacin.

Moje mnenje pa ni ravno tako, da smo starši dolžni mulcu izpit plačat. Izpit se nekako dela v obdobju, ko se izvajajo mature in zaključni izpiti oz. so otroci v zadnjih letnikih srednjih šol. Izpit vzame nekaj časa in tudi učenja. Mogoče govorim zdaj, ko so mulci še majhni, ampak nisem pristaš, da se to dela v zaključevanju srednjih šol. Mogoče sem na tem, da se dela med počitnicami. Torej od 10. julija do 20. septembra imajo mulci počitnice in takrat naj naredi izpit, če misli da ga nujno potrebuje pri osemnajstih letih.
Je pa tako… Če imaš narejen izpit je dejstvo, da moraš začet tudi vozit, ker sicer se čez leto dni ni boš upal več v avto vsest. To je dejstvo. In potem mulc pričakuje da se bo dnevno vozu v šolo in do trgovine ki je 300 metrov stran.
Jaz sem ga delal ko sem bil star 22 let, ker sem vedu da sem si našparal s svojim počitniškim delom toliko, da si bom lahko kupu še en majhen avto.
Aja, mi je pa res fotr plačal izpit ja. Evo priznam. Ampak šele ko sem dnar pokazal da mam za avto.
[/quote]

Bravo za nasvet leta! Otrok naj izpit naredi v času dopustov avtošol in izpitnih komisij! :))))))))))
Še ko ni dopustov, je težko dobiti inštruktorja za več kot dve uri tedensko. Časi, ko se je delalo izpit z 20 urami, so pa že daaaavno mimo.

Bravo za nasvet leta! Otrok naj izpit naredi v času dopustov avtošol in izpitnih komisij! :))))))))))
Še ko ni dopustov, je težko dobiti inštruktorja za več kot dve uri tedensko. Časi, ko se je delalo izpit z 20 urami, so pa že daaaavno mimo.
[/quote]

Seveda ja, tvoje sončece potrebuje počitniceeee in seveda glupo misliš, da avtošole kar zaprejo vrata čez poletje. Si ti ruknilo na glavo?

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Bravo za nasvet leta! Otrok naj izpit naredi v času dopustov avtošol in izpitnih komisij! :))))))))))
Še ko ni dopustov, je težko dobiti inštruktorja za več kot dve uri tedensko. Časi, ko se je delalo izpit z 20 urami, so pa že daaaavno mimo.
[/quote]

Jaz sem naredila izpit poleti, sicer pred mnogimi leti. Seveda je bilo odprto. Avtošole takrat najbolj služijo. Sin je večino ur imel poleti, izpit naredil septembra, imel je 23 ur pred 5 leti. O čem govoriš glede ur?

“Potem opravite teoretični del usposabljanja na avtošoli, teste cpp na izpitnem centru ter praktični del usposabljanja v obsegu najmanj 20 ur. Usposabljanje za vožnjo s spremljevalcem lahko kot kandidat v šoli vožnje začnete s šestnajstimi leti, z vožnjo s spremljevalcem pa potem lahko pričnete s šetnajstimi leti in pol in vozite dokler ne opravite vozniškega izpita.”

Še vedno velja minimum 20 ur vožnje. Kdo pa je tebe nasrraal, da je drugače? Ali pa kar na pamet bluziš?

Pri nas je tudi veljalo : najprej matura potem izpit za avto.
Delali so ga ponavadi vsi tam okoli 20 leta.
Placali so si sami pol mi2 pol.
Avta jim nisva kupila.

Dajte vsaki pol…. ali pa on teorijo pa prijavo na izpit vidva pa mu ure pokrijta 20 ur… ostalo on … testi vse….

Po moje je najbolje, da sklenete kompromis. Plačajta mu zdravniškega, sam naj plača prvo pomoč. Plačajta mu teoretični del izpita, vendar samo prvič, če bo padel naj si plačuje sam. Plačajta mu nekaj ur in praktični del izpita. Tako ne bo imel občutka, da mu nista nič dala, hkrati pa vidva ne bosta imela občutka, da sta mu vse plačala.

Jaz sem naredila izpit poleti, sicer pred mnogimi leti. Seveda je bilo odprto. Avtošole takrat najbolj služijo. Sin je večino ur imel poleti, izpit naredil septembra, imel je 23 ur pred 5 leti. O čem govoriš glede ur?

“Potem opravite teoretični del usposabljanja na avtošoli, teste cpp na izpitnem centru ter praktični del usposabljanja v obsegu najmanj 20 ur. Usposabljanje za vožnjo s spremljevalcem lahko kot kandidat v šoli vožnje začnete s šestnajstimi leti, z vožnjo s spremljevalcem pa potem lahko pričnete s šetnajstimi leti in pol in vozite dokler ne opravite vozniškega izpita.”

Še vedno velja minimum 20 ur vožnje. Kdo pa je tebe nasrraal, da je drugače? Ali pa kar na pamet bluziš?
[/quote]

Povprečje je 30 ur. Da ne bluziš ti na pamet??

To je splošna slovenceljska zadeva- sprta mularija zaradi dediščine. Več ko jim daš, več hočejo in manj so zadovoljni. Imam daljno sestrično na Švedskem. Oba starša sta prodala svojo nepremičnino in se v pokoju preselila v Španijo. Sestrična ostala na Švedskem, plačuje si najem, zdaj šparata z možem za nekaj svojega. Na pamet ji ni padlo, da bi od prodaje stanovanja od staršev kaj za sebe zahtevala. Če bi ji onadva predlagala, bi bila proti. To je od staršev in ne spodobi se, da jima jemljem. Pa so v krasnih odnosih, starša prideta petkrat na leto na Švedsko, ostaneta pri njej v sobi nekaj tednov. Enkrat gredo oni v Španijo.

Res je drugačna mentaliteta. Starši so svoje opravili s tem, ko so jih privedli do kruha. Od tam dalje je vse na otrocih samih. Pri nas pa starši to starši ono, nikoli konca očitno.
[/quote]

ja lepo, da je tako na Švedskem, kot vem je tako tudi v S Evropi in v Švici, kjer imamo znance ali sorodnike. Starši pomagajo, če pmagajo, res pa je ,da otroci ne pričakujejo to tako kot pri nas.
Ampak je pa tudi res, da v tem državah, če si npr. visoko izobražen brez problema prideš do stanovanja, vsaj izven mesta, sploh če sta dva.

zakaj imate nekateri svoje otroke, če potem po njih pljuvate, groza res….stari bi lahko bli zgled lastnim otrokm celo življenje….če jim ne gre zadosti dobro, da si med seboj pomaga…..danes vi pomaagte njemu, nekoč bo pa kontra.
Obup ste eni starši, za skozlat

Če si plačala enemu, daj še drugemu. Sicer (še) ne vem točno kolk stane izpit za avto, sigurno pa je kar nekaj denarja. In če je bil eden do tega upravičen, ne vem zakaj ne bi bil še drugi.
Pri nas z možem plačava vse, kar pade v kategorijo izobraževanje (no, jasno so limiti, do kam zmoreva/hočeva).
Je pa pri vas drug problem, namreč obnašanje tega mlajšega sina: kaj ima on za zahtevat od kogarkoli? Lahko lepo prosi, to je pa vse.
Tako, da na koncu odgovor na tvoje vprašanje ni enostaven: po eni strani je treba oba obravnavat enako, po drugi strani si pa ne moreš dovolit, da ti en mulc ukazuje. Drugo se mi zdi veliko večji problem, kot plačilo stroškov izpita. In tukaj morajo biti meje trdno postavljene, drugače stvari ne morejo normalno špilat. Kaj pa ko boš stara in odvisna od občasne pomoči? Kaj vse boš morala požret, da te bo mulc zapeljal do zdravnika (pa ga boš najprej lepo prosila, ne pa zahtevala)?

Plačajte mu sej ni on kriv da je na svetu

Ej ti si otrok res ne zasluzis. Prvic delas razlike med njima, drugic pa mu dejansko ocitas stroske ker je bil bolan? Verjetno zaradi kaksne dedne bolezni ki jo je itaq od tebe faso, al pa od fotra, morda pa od postara to ves ti, kriv pa definitivno ni sam.

Res nevem kaj vam enim dela, fukjeni do amena

Fuuuuj kaksna mama pa si???? Kaj ti ni jasno?? Otroku naprej metat zdravstvene težave? Ooooo packa nemarna fuj fuj fuj. Itak prvi sine je vse drugi pa je bil napaka k nista znala kondoma nataknt s tvojmu prašičm. Bah. Škoda otrok za take kot si ti.

Jaz sem imel drugacno situacijo. Odpovedal sem se maturalcu v srednji, da bi imel ta denar za izpit, priblizno enako je stalo, ker sta mi postavila pogoj ali ali. Da bi v tretjem letniku za pocitnice delal 3 mesece (stemal vsak dan) za manj kot minimalec, ker me privatnik izkoriscal, da bi si nasparal nekaj denarja za neke svoje zelje. Ko sta starsa videla da imam nekaj denarja sta rekla, da mi data polovico za izpit, kar ni bilo posteno. Naredil sem izpit iz prve, ker za ponavljanja sta tudi rekla da ne mislita placat.

Njihov avto na posojo tudi ni bil opcija, ati je rekel jaz imam avto za svoje potrebe in skrbim za njega, ti pa bi vozil malo ker ti je dolgcas. Tako da sem ga dobil v letu in pol samo trikrat na voljo pa se natankat ga koliko sem porabil, ker je jasno rekel da ne misli zjutraj, ko bo sel v sluzbo najprej na pumpo it, ker sem ga dan pren spraznil do rezerve.

Po srednji sem pavziral eno leto, kupil si star avto, nasparal se za fax pa zacel studirat. Danes sem im hvalezen za to.
Takrat sem bil jezen kako sosolci vozijo skoz avtomobile od starsev, vsak petek in soboto v disko itd. Nekaj ih je imelo nesreco in totalko z avtomobilom od starsih, na sreco materialna skoda.

15 let vozim niti enega prekrska v zivljenju nimam. Cenim voznisko in skrbim za svoje vozilo.

Povprečje je 30 ur. Da ne bluziš ti na pamet??
[/quote]

Kopirala sem ti, kako trenutno velja. NAJMANJ 20 UR!! Potem pa glede na (ne)sposobnost ali pa glede na to, kako te nategujejo v avtošoli, lahko imaš tudi 60 ur, če inštruktor misli, da bi morala imet. In če je povprečje 30 ur, ima kdo najbrž tudi 20 ur vožnje, nekdo drugi pa 40, ane?

Pri nas sta starsa vedno gledala da nista delala razlik med mano in sestro. Obema sta placala izpit in obema sta zelela placati študij v kolikor se bova redno šolali. Sestra ne šla študirat redno torej sta ji placala fax in kasneje magisterij. Jaz sem se po srednji šoli zaposlila ceprav sta mi nudila redno šolanje naprej. In ko sem šla studirat izredno sem si pač študij plačala sama.
Zdaj ko imava obe otroke starša ne delata razlik med vnuki. In tudi jaz ne med svojimi otroci vedno gledava da obe dobita enako. Pac ko kaj potrebujeta.
Brezveze se mi zdi da za nasvet sprašujete neznance na forumu. To naredite po svoji vesti. Jaz bi razbrala iz vasega zapisa da samo primerjate starejsega sz mlajsim. Otroci so različni. Oba sta vaša.

New Report

Close