Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moja hči pri skoraj 18ih pravi, da nikoli ne bo imela otrok

Moja hči pri skoraj 18ih pravi, da nikoli ne bo imela otrok

To je popolnoma njena osebna odločitev. Lahko, da si premisli, lahko da ne. Še mi pa zdi travmatiziranje okoli tega povsem odveč. Ljudje, ki si želijo otrok, pa jih ne morejo imeti, trpijo, tisti, ki jih imajo, si večkrat po tihem pravijo, kaj jim je bilo tega treba in se z nostalgijo spominjajo obdobja, ko jih še niso imeli in tako dalje. Srečni niso ne eni ne drugi, vedno stremimo k tistemu, česar nimamo. Če pa ima človek pospravljeno podstrešje, pa to, ali ima otroke ali ne, niti ni pomembno. Bo znal najti pozitivno v obojem. Sicer so pa otroci plod močnega samoohranitvenega nagona, ki je nad razumom, zato se zanje odločijo tudi mnogi zapriseženi nasprotniki. Bistvo razploda je namreč ohranitev vrste, vse ostale idealizirane predstave okoli tega se kasneje bolj ali manj razblinijo. Če ima kdo otroke, da ne bo na stara leta sam, se lahko hudo ušteje, kajti zdravo vzgojeni otroci v odrasli dobi odletijo iz gnezda in odrasli jih pri tem nimajo pravice omejevati. Če pa so tarča starševskih manipulacij in v zbujanja slabe vesti (da so dolžni skrbeti za ostarele starše, se ne smejo odseliti iz države, se morajo poročiti z osebo nasprotnega spola in imeti otroke), pa bi bilo bolje, če se ne bi nikoli rodili.

povej tej tvoji hleri da je super pametna jaz išem ravno eno tako mlado punco da bova fu kala in da mi ga vleče da i ne bo treba pazit ko jo bom pošprical v pič ko jaz tudi e maram otrok naj mi pusti jmail


Zakaj pa blesavo multinično tako zelo trpi ?
In piše neumnosti, da vedno stremimo k temu česar nimamo.


Ali mora imeti otroke? Ali živimo na Bližnjem vzhodu? V Afriki?

Glavno, da si bo pri 40-ih premislila in potem skakala okrog po umetnih oploditvah, ker bo za naravni način že prestara.

Ona ima prav. Z vsako generacijo imamo več otrok, ki zbolijo za rakom pred dopolnjenim osemnajstim letom. Z vsako generacijo imamo več otrok, ki imajo avto imunske bolezni, alergije, duševne težave in avtizem.
Lepo je, da tako mlado dekle že zdaj razmišlja tako logično. https://www.youtube.com/watch?v=8b7R2i0-93g
Brez novih rojstev ne bo nikogar: ki bi metal bombe po otrocih in družinah v drugih državah; ne bo nikogar, ki bi uničeval naravo; ne bo nikogar, ki bi mučil živali v svojih laboratorijih; ne bo nikogar, ki bi zapiral druge vrste v premajhne kletke in ne bo nikogar, ki bi spolno napadal druge vrste.


Zakaj pa blesavo multinično tako zelo trpi ?
In piše neumnosti, da vedno stremimo k temu česar nimamo.
[/quote]

Dejstvo je, da je veliki večini žal, da ima otroke. Preveč se idealizirano starševstvo in potem pristanemo na trdnih tleh. Takoj po rojstvu jih je imet fajn, ko delajo hormoni na polno, ampak tu gre za zaslepljenost (kot pri zaljubljenosti), ne za realno stanje. Pa še takrat si čisto zmozgan od neprespanih noči in nenehnega vrescanja. Z leti je samo še slabše. Misliš, da bo bolje, ko malo zrastejo in te ne bodo več potrebovali 24/7,pa vidiš, da potem pridejo pa drugi problemi, še hujši. Ko odrastejo pa, če si jih dobro vzgojil, postanejo samostojni, sledijo svojim ciljem in to je to… Vzgajaš jih za družbo, za človeštvo, vmes pa izgubiš svojo mladost in zdravje. In vse to zaradi hormonov, nagonov, slepljenja samega sebe. V dobri veri, da počneš nekaj dobrega. Pa, globalno gledano, ne. Rodiš in vzgojis še dodatnih par ton odpadkov, ki jih zemlja še stoletja ne bo zmogla predelati itd. Pravzaprav delaš škodo.

Briga me za mnenje zafrustrirane še ne polnoletne smrklje.

Dejstvo je, da je veliki večini žal, da ima otroke. Preveč se idealizirano starševstvo in potem pristanemo na trdnih tleh. Takoj po rojstvu jih je imet fajn, ko delajo hormoni na polno, ampak tu gre za zaslepljenost (kot pri zaljubljenosti), ne za realno stanje. Pa še takrat si čisto zmozgan od neprespanih noči in nenehnega vrescanja. Z leti je samo še slabše. Misliš, da bo bolje, ko malo zrastejo in te ne bodo več potrebovali 24/7,pa vidiš, da potem pridejo pa drugi problemi, še hujši. Ko odrastejo pa, če si jih dobro vzgojil, postanejo samostojni, sledijo svojim ciljem in to je to… Vzgajaš jih za družbo, za človeštvo, vmes pa izgubiš svojo mladost in zdravje. In vse to zaradi hormonov, nagonov, slepljenja samega sebe. V dobri veri, da počneš nekaj dobrega. Pa, globalno gledano, ne. Rodiš in vzgojis še dodatnih par ton odpadkov, ki jih zemlja še stoletja ne bo zmogla predelati itd. Pravzaprav delaš škodo.
[/quote]
Potem pa odreši zemljo bremena, če delaš samo škodo.
Blesavo multinično, to ni dejstvo, ampak laž. Večini ni žal, da imajo otroke.
Žal postane starim kokljam, ko jim pri 40ih odbije zadnja ura.
Potem se spomnijo, da njihovo življenje nima smisla.
Saj so samo neodgovorno bluzile in ničesar ustvarile.
In tako sami sebi postanete največji problem.


Potem pa odreši zemljo bremena, če delaš samo škodo.
Blesavo multinično, to ni dejstvo, ampak laž. Večini ni žal, da imajo otroke.
Žal postane starim kokljam, ko jim pri 40ih odbije zadnja ura.
Potem se spomnijo, da njihovo življenje nima smisla.
Saj so samo neodgovorno bluzile in ničesar ustvarile.
In tako sami sebi postanete največji problem.
[/quote]

Govorim iz lastnih izkušenj. Imam otroke. In iz izkušenj veliiiko žensk, ki si upajo povedat, kar druge držijo v sebi, ker se ne spodobi tako razmišljat. Ti pač ne moreš, ker nisi ženska. Po možnosti si še oče stare šole, ki misli, da je z oploditvijo opravil svoje. Takšni pač nimate predstave, kaj starševstvo pomeni. Saj ne rečem, so tudi lepi trenutki… na 50 težkih, posije sonce… po dolgih deževnih dneh. Ko potegneš črto, vidiš, da se človek pri zdravem razumu, z razpoložljivimi informacijami, kaj vse ga čaka, če ne bi bili v svojem bistvu živali z osnovnimi nagoni, ki na koncu pretehtajo, ne bi odločil za otroke. Tako pač je.

Dejstvo je, da je veliki večini žal, da ima otroke. Preveč se idealizirano starševstvo in potem pristanemo na trdnih tleh. Takoj po rojstvu jih je imet fajn, ko delajo hormoni na polno, ampak tu gre za zaslepljenost (kot pri zaljubljenosti), ne za realno stanje. Pa še takrat si čisto zmozgan od neprespanih noči in nenehnega vrescanja. Z leti je samo še slabše. Misliš, da bo bolje, ko malo zrastejo in te ne bodo več potrebovali 24/7,pa vidiš, da potem pridejo pa drugi problemi, še hujši. Ko odrastejo pa, če si jih dobro vzgojil, postanejo samostojni, sledijo svojim ciljem in to je to… Vzgajaš jih za družbo, za človeštvo, vmes pa izgubiš svojo mladost in zdravje. In vse to zaradi hormonov, nagonov, slepljenja samega sebe. V dobri veri, da počneš nekaj dobrega. Pa, globalno gledano, ne. Rodiš in vzgojis še dodatnih par ton odpadkov, ki jih zemlja še stoletja ne bo zmogla predelati itd. Pravzaprav delaš škodo.
[/quote]

Ne verjamem, da je večini žal, lahko rečem, da ne poznam takih. Včasih seveda jamramo, ker smo preutrujeni, se jezimo, ker ne pospravljajo, so neprestano na računalnikih, se v nedeljo zvečer spomnijo na plakat za šolo v ponedeljek, a pod črto je veliko več plusov kot minusov. Veseliš se prvih besed, korakov, da se stisne k tebi, risbic, uspehov v šoli, športu, zadovoljstva ob lepih trenutkih. Tudi ko odrastejo in te pokličejo, pridejo, jih zanima, kako si, pomagajo, če je treba, uletijo kar mimogrede in ti prinesejo kakšno pozornost, te razveselijo, ko vidiš, da so zadovoljni.
Ko odrastejo, celo priznajo, da so imeli lepo otroštvo in naenkrat nisi več najbolj zatežena mtka, ki nič ne dovoli 🙂

Sem hotela napisati še, da pri 18. tudi meni ni bilo do otrok, še pri 25. ne.

Govorim iz lastnih izkušenj. Imam otroke. In iz izkušenj veliiiko žensk, ki si upajo povedat, kar druge držijo v sebi, ker se ne spodobi tako razmišljat. Ti pač ne moreš, ker nisi ženska. Po možnosti si še oče stare šole, ki misli, da je z oploditvijo opravil svoje. Takšni pač nimate predstave, kaj starševstvo pomeni. Saj ne rečem, so tudi lepi trenutki… na 50 težkih, posije sonce… po dolgih deževnih dneh. Ko potegneš črto, vidiš, da se človek pri zdravem razumu, z razpoložljivimi informacijami, kaj vse ga čaka, če ne bi bili v svojem bistvu živali z osnovnimi nagoni, ki na koncu pretehtajo, ne bi odločil za otroke. Tako pač je.
[/quote]
Če je tebi žal, še to ne pomeni, da je večini.
Seveda ti to tako vidiš, da je večini, ker se s tem tolažiš.
In namesto, da širiš in vsiljuješ svojo frustracije,raje pojdi do terapevta.
Ker jaz nisem iz tvoje stare šole.


Če je tebi žal, še to ne pomeni, da je večini.
Seveda ti to tako vidiš, da je večini, ker se s tem tolažiš.
In namesto, da širiš in vsiljuješ svojo frustracije,raje pojdi do terapevta.
Ker jaz nisem iz tvoje stare šole.
[/quote]

Če tebi (še) ni žal, ne pomeni, da večini ni. Jaz nobenemu nič ne vsiljuje, v nasprotju s teboj. Samo povem, kako dojemam stvari in kako jih dojema večina okoli mene. Menda imam pravico do svojega mnenja, ali je samo tvoje prepričanje absolutna resnica? Absolutna resnica je samo ta, da nas je globalno gledano par milijard preveč, da bi bilo še dolgoročno vzdržno za Zemljo in da se razmnožujemo zaradi samoohranitvenega nagona. Pa lahko svetohlinci še tako v celofan zavijate zadeve. Sicer s tem ne bi bilo nič narobe, če bi tudi sicer pustili naravi prosto pot in ne bi umetno podaljševali življenja in ohranjali pri življenju tistih, ki jim je namenjeno umreti,če se ne bi šli ekstenzivnega kmetijstva in masovne živinoreje. Tako nas bo pa pokopal androcentrizem.
Glede drugega pa se bom popravila. Večini ljudi, ki jih poznam, je žal, da imajo otroke ali vsaj priznavajo, da šele zdaj, ko jih imajo, vedo, da jim tudi brez njih ne bi bilo hudega, prav nasprotno. Dopuščam seveda možnost, da se bo kasneje moje stališče spremenilo, ampak trenutno imam svojih treh najstnikov poln kufer in bi bilo moje življenje mnogo enostavnejše brez njih. Pa jih imam zelo rada. Mogoče mi je prav zato toliko bolj težko.

Jaz sem si jih pa že od otroštva želela. In res so mi najlepša uresničena želja 🙂

Seveda je možno, da si premisli, morda posvoji kakšno siroto? Kdo ve kaj ji je življenje namenilo.. A take “zrele” ponavadi dobro vedo kaj hočejo in česa ne, jaz je ne bi prepričevala v nič, če bi bila moja hči. Naj se odloči ko in če to začuti, brez pritiskov (takšnih in drugačnih)

Tudi jaz sem od malega govorila, da ne bom imela otrok in to so prav vsi vedeli. Po 11 letih zveze sva se razšla s partnerjem, spoznala sem moža in že v prvem letu se je rodila želja po otroku. Od kar ga imava, skoraj ne mine dan, da ne bi pomislila kako neumna sem bila, sedaj bi jih imela 5.

Pri osemnajstih jaz niti slučajno nisem razmišljala o otrocih.
Razmišljala sem o šoli, o vozniškem, o fantih, o potovanjih, o glasbi, plesu – otroci mi niti na misel niso prišli.

Nekako tako ja, pa o študiju. Moram pa reči, da me pri teh letih ni nihče spraševal, če mislim kdaj imet otroke. Moje starše bi kap, če bi razmišljala o tem ali celo zanosila.

Če tebi (še) ni žal, ne pomeni, da večini ni. Jaz nobenemu nič ne vsiljuje, v nasprotju s teboj. Samo povem, kako dojemam stvari in kako jih dojema večina okoli mene. Menda imam pravico do svojega mnenja, ali je samo tvoje prepričanje absolutna resnica? Absolutna resnica je samo ta, da nas je globalno gledano par milijard preveč, da bi bilo še dolgoročno vzdržno za Zemljo in da se razmnožujemo zaradi samoohranitvenega nagona. Pa lahko svetohlinci še tako v celofan zavijate zadeve. Sicer s tem ne bi bilo nič narobe, če bi tudi sicer pustili naravi prosto pot in ne bi umetno podaljševali življenja in ohranjali pri življenju tistih, ki jim je namenjeno umreti,če se ne bi šli ekstenzivnega kmetijstva in masovne živinoreje. Tako nas bo pa pokopal androcentrizem.
Glede drugega pa se bom popravila. Večini ljudi, ki jih poznam, je žal, da imajo otroke ali vsaj priznavajo, da šele zdaj, ko jih imajo, vedo, da jim tudi brez njih ne bi bilo hudega, prav nasprotno. Dopuščam seveda možnost, da se bo kasneje moje stališče spremenilo, ampak trenutno imam svojih treh najstnikov poln kufer in bi bilo moje življenje mnogo enostavnejše brez njih. Pa jih imam zelo rada. Mogoče mi je prav zato toliko bolj težko.
[/quote]
in zakaj imaš potem tri?


in zakaj imaš potem tri?
[/quote]

A misliš, da imajo ljudje otroke, ker jim je fajn? Imajo jih zato, ker hormoni delajo med ovulacijo in po porodu in ti zaslepijo možgane.

Jaz jih tudi kar nekaj poznam, ki komaj čakajo, da otroci odrastejo in odidejo. Med njimi tudi takšne, ki so se zelo trudili za nosečnost (umetna oploditev).

A misliš, da imajo ljudje otroke, ker jim je fajn? Imajo jih zato, ker hormoni delajo med ovulacijo in po porodu in ti zaslepijo možgane.

Jaz jih tudi kar nekaj poznam, ki komaj čakajo, da otroci odrastejo in odidejo. Med njimi tudi takšne, ki so se zelo trudili za nosečnost (umetna oploditev).
[/quote]
so jih ze imeli on nenormalnih pogojih.
ker ce jih imaš ob normalnih pogojih te otroci ne motijo.
so ze stisnjeni v stanovanju in nimajo zasebnosti.
v primerno veliki hiši otrok ni odveč
svoje naredi tudi vzgoja.

Antinatalistk je vedno več in vedno več fantov je neplodnih. Da neplodnost se povečuje. Moj izračun kaže, da bomo do leta 2030 imeli že 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} neplodnih dvajsetletnikov. Pred dvajsetimi leti je bilo nepredstavljivo, da bi v oglasu pisalo: “ON išče NJEGA” čez dvajset let bo pač pisalo: “NEPLODNI in ANTINATALISTI iščejo antinatalistke in neplodne ženske” malo naprej pa: “NEPLODNE ŽENSKE IN ANTINATALISTKE iščejo neplodne moške in antinataliste”.

Morda pa se obremenjuje kako bo enkrat svojemu otroku realno obrazložila, da je bil otrok spočet iz ljubezni med staršema, ko bo ta kar naenkrat ugasnila.

Ravno zato, ker je pametna, tako nesebično razmišlja in ni podvržena družbenim normam, ki se pričakujejo od zensk!

To je bilo tudi meni jasno od otroštva. Ko sem prišla v leta za otroka imeti in resnega partnerja, pa so se začeli pritiski. Z mamo sem zaradi tega ko kretno zaropotala in jo postavilapred dejstvo ali me sprejme takšno ali pa bo najin odnos slab. Sedaj, ko se dogaja vse to okoli korone, sem še toliko bolj vesela za svojo odločitev. Nič mi ne manjka in niti za sekundo ne pomislim, da bi jih morala imeti in sem že preko 40.

New Report

Close