Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moja hči pri skoraj 18ih pravi, da nikoli ne bo imela otrok

Moja hči pri skoraj 18ih pravi, da nikoli ne bo imela otrok

Med dopustom sem obiskala nekaj starejših žensk. Se mi zdi, da je kar velika razlika v razpoloženju med tistimi, ki imajo otroke in vnuke in tistimi brez. Nekako več veselja je v njih, sploh ko spregovorijo o vnukih. Tudi imajo neke kratkoročne cilje, ko se veselijo obiskov mladih. Pa še v kakšno pomoč so.
Saj ne da bi v mladih letih, ko sem se odločala za otroka, kalkulirala, kako mi bo v pomoč na stara leta, a zdaj vidim, da včasih pride prav, da nama mimogrede olajša kakšno delo. Sploh med karanteno sem videla, da je bilo nekaterim samskim starejšim težje. Saj dobri sosedje in prijatelji pomagajo, a vedno tudi ne moreš računati na njih.
Samo v razmislek.


otroka nimaš zaradi staršev.haloooooooooooooo

Mislim, da je tvoja 18 letnica orng naumno bitje skupaj z mamo.

Vedno več jih je. Na koncu bomo pa ostali brez vnukov, ker smo s svojimi sankcijami pobili nedolžne otroke v Venezueli, Severni Koreji, itd…
Mi, ki se imamo za svetilnik demokracije, s svojimi dejanji ubijamo otroke v Jemnu. Se še čudite, da zaradi tega, več kot polovica mladih hoče postati antinatalisti? Nočejo več s sankcijami in bombami ubijati svojih vrstnikov v Severni Koreji in Libiji.
Ljudi zaprejo v občine in jim vzamejo izobraževanje in osebne stike. Potem se pa čudijo, ko bo letos natalizem šel v antinatalizem in bo rodnost namesto željene 2,1 šla v 0,5.
Zato, ker smo uničili Sirijo in Irak, bomo svojo državo brez vsakega boja predali v roke Sircev (Palestince štejem med Sirce) in Iračanov.
Zaradi naših sankcij so od lakote umrli otroci v Venezueli, Iraku in Severni Koreji. Zaradi tega se zdaj naši mladi (in tudi poročeni pari) odločajo za antinatalizem.

Mislim, da je tvoja 18 letnica orng naumno bitje skupaj z mamo.
[/quote]

Otroci bodo trpeli v tem svetu v katerem je umrla celo osebna svoboda. Zato je odločitev za antinatalizem edina logična ideja.

Iskreno?
Ne dramatiziraj!
Tudi jaz sem pri 18-tih govorila, da ne bom nikolin poročena in da niti slučajno ne mislim imeti otrok. Fast forward 12 let – poročena in dojenček.

Odločitev o otroku je stvar dveh – in ne obupane potencialne babice, ki si ne predstavlja, da ne bo imela vnukov. če jih ne boš imela – ja kaj pa bo potem narobe? Boš padla na socialni lestvici? Ne boš imela o čem govoriti z lastnim otrokom?

Ah daj no, če bo otroka (otroke) imela ali ne, imej jo rada, to je tvoja hči. V življenju se itak redko kaj zgodi čisto tako, kot si zamislimo.

mi ni jasno, da ženske, ki se komaj odločijo za enega samcatega otroka, potem tako jokcajo za vnuki? One bi imele otroke samo, če jih drugi rojevajo namesto njih?

V naši družini je v generaciji stari med 30-40 je 8 bratrancev/sestričen. Vsi visoko izboraženi (najmanj bolonjski magisterij, če ne več), finančno samostojni, z dolgotrajnimi partnerstvi 10+ let, a samo 1 ima 1 otroka.

očitno so družinske frustracije udarile ven in vsi mencajo. Pa še nekaj je, dostikrat gre tudi za tekmovanje, pri vas očitno v denarju. Če bi se pa recimo, samo en od teh otrok pri 20tih odločil in začel delati otroke, bi se mu kmalu pridružili tudi ostali, ker bi tekmovali z otroci.
Pa nič se sekirat, boste pa malo več davkov plačevali za romske, albanske, sirske, afganistanske otroke.

Pri nas enako, le da je moja hči stara 26 let. Ne razumem žensk, ki mislijo, da je otroke nujno imeti. Da si kaj manj ženska, če jih nimaš ali, da nisi normalna. Zaostalo razmišljanje.

Tako sem tudi sama govorila. Da bom imela pse, konje, osla, koze,…. Da ga ni tipa za katerega bom jaz za šporgetom stala. Pa da bom svetovna popotnica, pa še in še enih zamisli sem imela.
No danes imam doma 17- letnika, v zakonu 22 let, kuham vsak dan. Imam enega psa, potujem, vendar premalo, da bi se okitila z nazivom svetovne popotnice. Ni mi žal, da sem se tako odločila, razen občasno, to je takrat, ko mi mož ali sin fino po živcih hodita. Ampak to je življenje. Ni vedno vse samo premočrtno.

Imam pa na drugi strani prijateljice, ki so se zavestno odločile, da otrok ne bodo mele. Pa kaj pol. Za srečno in polno življenje otrok ni pogoj. Morda jim bo kdaj žal, morda ne. Same bodo nosile posledice svojih odločitev.

Vam pa svetujem, da si najdete hobi, ki vas bi izpolnjeval, če ostanete brez vnukov. Kar navsezadnje ni nič čudnega na čase v katerih živimo.

Še vedno pa lahko pridete h nam, ki nimamo nobene babice in nobenega dedka. Pa bi jih z veseljem imeli.

Srečno!!!

Tako ti povem strokovno: mogoče si bo premislila. Mogoče si pa ne bo.

Pa še ena strokovna: bolj kot se boš s tem ukvarjala, manj si bo želela otroke.

Kako egoistični ste tisti, ki težite glede otrok.

Na svetu je bila pred 100 leti ena miljarda ljudi, danes jih je skoraj 8. Naravne viri porabljamo hitreje kot se lahko obnavljajo.

Zakaj hočete, da bi vaši prapravnuki živeli v bedi?

Toliko kot veste, da moramo takrat v prihodnosti geji imeti pravico pri prednosti do pitne vode, glede na to da znanstveniki raziskujejo možnost, da nas narava ustvarja kot zaščito same sebe pred uničenjem, proti kateremu nas peljete heteroseksualci.

Kako je lahko človeški egoizem tako močen, da se niti eden v tej temi ni spomnil, da bi za razliko od ostalih naredil dobro delo in posvojil otroka?

Odgovor na objavo uporabnika
jaz sem do, 21.05.2020 ob 17:48

25. leta govorila, da ne bom imela otrok in tudi nisem čutila potrebe.
Pri 27. sem pa imela že prvega, zdaj pa že tri.

to je klasika. Moja hči ima 24, pa isto govori. Jo bo že minilo, ko bo čas…

Jaz nisem del tvoje tvojo klasike.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Sejto, 21.05.2020 ob 18:30

Tudi jaz sem tako govorila in bila trdno prepričana. Do tam okoli 30, ko se je nikoli spremenil v “mogoče 1x, a ne še zdaj”. Pri 35 me je pa na1x zagrabilo. Zdaj imam 2 in sem vesela, da sem otroka dobila točno takrat, ko sem bila pripravljena.

Odgovor na objavo uporabnika
0/(/:6(!=:!), 06.06.2021 ob 16:08

Odgovor na objavo uporabnika
0/(/:6(!=:!), 06.06.2021 ob 16:07
    Odgovor na objavo uporabnika
    Kar sam, 06.06.2021 ob 12:24

    Odgovor na objavo uporabnika
    odgoarja, 06.06.2021 ob 11:50

    Odgovor na objavo uporabnika
    Bagerist, 05.06.2021 ob 21:07

    Evo – resno hotem ima, priimke, naslove … formalno neznanih sklicateljev protestnikov ob petkih v LJ
    Tokrat (prejšnji petek) so zasedli ulice okoli Delavskega doma v LJ.
    V tem času je moji ženi začela odtekati porodna voda. Sva šla z avtom v porodnišnico… na koncu Celovške pa gamad nekih protestnikov, ki ni dovolila prometa proti porodnišnici. Sem klical 112 — pa so imeli težave priti do Tivolija …

    Ja Dojenček je “frderban” – bo ostal invalid, zaostal …
    Hočem zadoščenje!!
    Osebno in lastnoročno bom šel s kolom razbiti glave organizatorjem protestov !!
    A če me zaprejo … kot pravi predsednik države: So What ☺☺ Ti gnoji pač ne bodo več uničevali

    Odgovarjajo naj JJ, SMC in Desus. Če ne bi nategnili volivcev in se oklepali stolčkov, ne bi bilo nobenih protestov. Našteti politiki so krivi za tvojega “ferderbanega” novorojenčka.

    Če bi bila zgodbica resnična, bi avtorju že v porodnišnici povedali, da nosečnica, ki ji odteče voda, ne odkoraka do avta in se v sedečem položaju prevaža čez ljubljanske ulice, ki znajo biti tudi brez protestov zatrpane, ampak se (kot že omenjeno) pokliče rešilca, ki žensko odpelje v ležečem položaju.

    Ampak nekateri, ki vam osnovne stvari niso jasne, kar popadete na vrženo kost, pa čeprav je plastična in fluorescentna vijolične barve.

     

     

[/quote

Punca je stara 18 let. Vse kolegice so govorile da nočejo otrok. Zdaj pri 30ih vse imajo otroke. Ženske so k u r 8 e, tako da brez skrbi – ko bo našla moškega, bo kar naenkrat hotela biti samo eno in nič več drugega.

Odgovor na objavo uporabnika
o čem vi to, 21.05.2020 ob 20:11

Tudi jaz sem že kot mlada punca vedela, da otrok ne bom imela. Si jih pač nikoli nisem želela. Zdaj grem proti 60. letu in mi ni žal. Živim življenje, kot si ga sama želim in ne kot bi si zame želeli starši. Vseeno nisem osamljena, na srečo imam dovolj družbe.
[/quote]

Kako pa ti je pri srcu, ko ti kdo omeni, da si suha veja?

Življenje brez otrok je lahko zelo lepo, prijetno in umirjeno. Ko ti nekdo omeni, da si suha veja, najprej človek pomisli, da je volilec desnice ali nekdo, ki ima zelo veliko skrbi s svojimi otroki in mu je žal, da se ni drugače odločil.

Odgovor na objavo uporabnika
mamiiica, 21.05.2020 ob 17:24

Danes se pogovarjava s 18 letno hčerko in ona začne, da ne misli v ta svet roditi otroka, saj je svet krut, otrok in ljudi je že tako in tako preveč…da ne ve, zakaj bi jih imela. In da jih ne bo….

pravi, da je vedno tako govorila, a ni res. Nikoli ni omenila karkoli glede tega. Je bolj dorasla, zelo inteligentna in me čudi, da kar naenkrat tako pravi…

ima sicer fanta..in jo vprašam, kaj on pravi (imajo 3 otroke pri njemu) in da je on istega mnenja. Rečem ji, da zato tako govori, ker on to pravi….ona pravi, da nihče ne bo nikoli nanjo vplival in da tudi to ne vpliva….da se je tako odločila že pri 8 letih…

sedam pa razmišljam…poznam jo..vem, da je pametna, razgledana…upam, da jo bo minilo,
je kdo od vas imel podobno situacijo…je katera imela hčerko, ki je bila 18 in rekla, da nikoli ne bo imela otrok, in jih nato imela? Že sama misel, da ne bom nikoli babi….čudno

prosim za iskrene komentarje….

Bravo za mlado punco, ki vidi da v svetu ne potrebujemo več otrok, ker nas je preveč. In popolnoma se strinjam z njo, svet je krut, zakaj bi proizvedel novega “nekoga” ki se bo še naprej mučil tako kot se večina nas.

vsaj ne bo na svet spravljala nedolžnih bitij za brezveze. Itak nas je ljudi 100x preveč, tako da jaz bi bla ponosna na hčerino razmisljanje. Sicer smo pa v 21.stoletju, to da zenska MORA imet otroke je out.

Pa se to. Sama misel da nikoli ne bom babi???? Kako si sploh drzneš napisat nekaj tako egoističnega in ogabnega. Fak vi stara generacija ste res eni izrodki, k se ne znate s svojimi zivljenji ukvarjat.

Tako sem tudi jaz govorila. Nikoli si nisem želela otrok.

Danes sem ponosna babica, otroci so mi največja dragocenost. Se mi je pa nekaj zgodilo, da sem tako spremenila mišljenje. Če se to ne bi, bi verjetno ne imela otrok. V resnici si jih nisem želela.

Jaz bi jih imel, ampak sem včasih brezposelen oz. dobim nekaj za delat, slabša plača, in bolje da otrok ni.

Zastrupljena hrana in voda, punce na kt od 12,13 leta, valda da imajo cel sistem v qrcu in ni želje.

Drugače pa poznam en kup babnic, ki so celo življenje prale drugim mozak, češ kaj spravljajo reveže v ta kruti svet…90% jih je pri 40 začelo letat po umetnih.

Odgovor na objavo uporabnika
Ma9, 07.06.2021 ob 13:13

Jaz bi jih imel, ampak sem včasih brezposelen oz. dobim nekaj za delat, slabša plača, in bolje da otrok ni.

otroka je potrebno finančno vzdrževati po zakonu do polnoletnosti, če študira, do 26 leta, če se razideš z otrokovo mamo, če je mama povprečno normalna, je otrok dodeljen njej, ti moraš plačevati alimente do polnoletnosti oz. do 26leta). Mislim, da pri nezagotovljenem dohodku ne bo vedno enostavno. Je vredno razmisleka.

Ženska narava je taka, da ima v globini duše vsaka ženska neskončno rada otroke.

drug drugega programiramo

New Report

Close