Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek mojih staršev že 15 let ne zanima kje spim ali kaj jem

mojih staršev že 15 let ne zanima kje spim ali kaj jem

Primitivke niste vredne enega prdca. Nisem vam jaz kriva če vam mož vtika naokoli. Za tople besede ostalim pa hvala. Nasvidenje

Tiste ki se norčujete iz nekoga vedite-na istem pristanete.

Kaj si pa ti naprimer naredila iz svojega življenja čisto sama? Da ti nihče ni stal ob strani; ne starši, ne žlahta, ne sestra, ne brat, ne prijatelji, ne znanec, noben, čisto sama? A te lahko iz helikopterja posadimo nekam v puščavo in ti nam sama zrasteš v naselje tako pametnih in sposobnih kot si ti?[/quote]

Nisem menka, lahko pa odgovorim. Pri nas ni puščave. če si želel delati, si delal, pa če ti nihče ni pomagal. Od 18. leta, ko sem šla študirat, sem brez pomoči sorodstva in staršev. Študirala sem in delala popoldan in zvečer, da sem preživela. Diplomirala v roku, dobila zaposlitev in se preselila v majhno najemniško sobico. Potem sva z bodočim možem živela skupaj v podnajemu, hkrati pa šparala. Nihče mi ni pomagal, ne starši, ne žlahta. Pa moja zgodba ni edina taka.

Eni ste se pač odločili jamrati in stokati ter za vse kriviti starše. Saj sem jih tudi jaz na začetku, ampak ko sem naredila nekaj iz sebe in doštudirala, sem nehala s tem. zdaj vem, kot pravi zgoraj klara, da starša pač nista bila sposobna biti starša. Odpustila sem jima. Eni pa pač izberete sebe za žrtev. Obravnavate se kot žrtev, ki so jo drugi naredili za tako, vi niste nič krivi, se uboge žrtve svojih staršev, sistema, družbe. Ehhh….[/quote]

No, prav. Ti izhajaš še iz nekih preteklih časov, ko si delal, če si želel in bil tudi plačan za to, predvidevam. Imela si fanta, ki te je podpiral in najbrž od nekje denar prinašal tudi, ker ni bil lenuh, kajne? V dvoje vama je šlo lažje. Koliko je morda kakšen brat, sekica, kakšen striček vseeno prispeval, vedno se kakšen v žlahti najde, ampak to se ne spomnimo več, vse smo sami, sami, imeli srečo, ker so takrat še zaposlovali in sposobni smo! Ja, saj jaz sem na podoben način tudi, ampak se zavedam, da je bila moja rit takrat v pravem trenutku na pravem mestu. Deset let kasneje z vso izobrazbo, z vsem sranjem in jeziki tujimi in bedarijami je mnogim z mojimi referencami mnogo težje. Nemogoče praktično. Raje se zahvali usodi, ne pa pameti, da si kam prišla. Sicer pa še ni prepozno niti zate, da se naučiš javkat. Dovolj bo samo, da ti pri petdesetih propade firma in letiš na cesto. Bomo brali potem tvojo retoriko izpod tipkovnice, če ti je ne bodo rubežniki prej iztrgali iz krempljev.

“Kriza je ” bravo. Ko bodo vse zgubile bodo propadle

Za zanima me………….Verjetno si samska oziroma brez družine,da so ti naložili 80€ za DSO….
Meja socijalne varnosti za preživetje je 435€…ostalo ti pa poberejo….Kaj pa pritožba…..
Vem,da če imaš kredit in se pritožiš na CSD,ki je odločbo izdal oni potem to posredujejo na 2 stopnjo in tam potem to rešujejo(res,da traja in traja)ampak je ponavadi v prid pritoženca…Poznam 3 take primere

Drugače bo pa tako,kot je Blanka napisala………
Imejmo se radi,tudi sama nisem imela srečnega otroštva,večkrat tepena….Ampak staršev nebi menjala,ker če njiju nebi bilo tudi mene nebi bilo…Zdaj imam pa prekrasne otroke,prečudovitega partnerja..V življenju se moramo naučiti oproščati in jaz sem…
Srečno

avtorica res imaš v zivljenju same slabe izkušnje. smiliš se mi in če je mogoče bi ti rad pomagal. oglasi se na ZS pa se bova pogovorila

Nedorasla si za svoja leta, če misliš da ima nekdo brate ,sestre, starše, žlahto in vsi mu nosijo in dajejo. Pljuniti je treba v roke, delati, odgovorno živeti pa tudi uspehi ne izostanejo. Veliko otrok nima pogojev v materialnem smislu in starši nimajo in ne morejo dati pa so otroci vendarle uspešni in ustvarjalni.
Koliko delovne dobe pa imaš? Kje delaš? Ne reci da dela ni, če želiš lahko zaslužiš čeprav na črno, moraš pa pljuniti v roke in dvigniti rit, ne pa očitati staršem da so zapravili dom. Tvojega verjetno ne. In kje živijo starši? Pod mostom? Jedo prijateljičin kruh?

Menka drži gobec za zobmi in me nehah žalit in se lagat o češ moji nedoraslosti. Jaz sem prehitro odrasla. Slovenceljnov pa je veliko doma po 40 letu. Še enkrat me užali po nepotrebnem in boš odgovarjala.

In ti si normalna? Ti obsojaš starše? Zamisli se nad seboj, nečudim se da si kjer si.

Menka vrni se nazaj v norišnico.

Očitno sta se starša ločila, ko si bila že polnoletna, pri 21-tih letih.
Glej, starša sta bila po zakonu zate dolžna skrbeti do 18-tega leta. Seveda večina staršev takrat ne preseka vezi z otrokom in mu stoji ob strani, ampak pri 36-tih travmirati zaradi tega, ker staršev odrasli otrok ne zanima…
Odrasti tudi dejansko, ne le po letih in se spoprimi z življenjem ter pomiri z dejstvom, da staršev ne moreš spremeniti, lahko pa spremeniš sebe.
Menda si se ja izšolala, si ustvarila neko eksistenco, če pa si propadla, nikar za to ne obtožuj staršev.
Vsak je svoje sreče kovač.

Tako se govori! Tudi ne obtožuj vlade in Bratuškove ter Milana Kučana, če si končal faks, pa danes zaposlitve nimaš. Ne obtožuj drugih, če imaš danes 400 evrov penzije ali manj. Ne zahtevaj, da te otroci na stara leta preživljajo! Ne misli, da je tuja krivda, če si brezposeln! Če je firma propadla in si danes na cesti! Niso tajkuni krivi! Sam si skoval svojo srečo!

glej lubica. Glede na nivo komunikacije, ki si ga tu pokazala si se nedvomno sposobna skregat s prav vsakim. V tebi je toliko zlobe, ki kar čaka, da pride na dan, da za kaj drugega ni prostora.
Dokler boš krivdo za lastno nesrečo iskala izključno drugje, boš ostala tu, kjer si.
Odrasti. Stara si 36 let ljuba duša. Že davno ne bi smela biti več odvisna od staršev. Ne čustveno, ne drugače.
Kaj si pa delala 15 let. To je kar nekaj časa. Dovolj da narediš kak faks, poiščeš znanje, ki te potegna z dna? Si kaj od tega naredila, razen da jambraš kakšni so drugi.
Vem da časi niso rožnati, ampaki vsi smo v istem dreku.

“Lubica” zabita kokoš po sloveniji ljudje ostajajo na cesti, z doktoratom ostanejo brez dela in ti tej mladi pogumni ženski ki ti ni nič dolžna pamet soliš. Zabij glavo v vedro ledene vode in nauči se pisat “Ljubica”.

zate velja isto – najprej pometi pred svojim pragom

Ti se kar tolaži. Poznam primer, kjer sta starša vse otroštvo zlorabljala hčerko, ki je pri 14-ih letih pobegnila od doma in se preselila k fantu (z vednostjo in privoljenjem njegovih staršev seveda). Skrbeli so zanjo, ji plačevali šolanje itd. Danes je to dekle odrasla ženska. Starša sta (še vedno) alkoholika, zadolžena do amena in nesposobna skrbeti sama zase. Kdo je odgovoren zanju in kdo bo plačeval dom, v kolikor dobita prostor in ju tja nastanijo? Ja, njuna hčerka, valjda. In ne, ne more se jima odpovedat. Lahko se odpove dedovanju, ko bo do tega prišlo (itak drugega kot dolgov ne bo), ne more pa se odpovedati vsemu ostalemu sranju.
Tako da ne biti preveč sigurne, kako vam nič ni ali ne bo treba. Znate biti precej presenečene.

Odrasli smo odvisni sami od sebe in v nas je kako sprejemamo dobre ali slabe čase. Življenje nas tepe, premetava, dviguje in zopet trešči v tla, v nas pa je kako se bomo s tem soočili, sprejeli pobrali in živeli.
Rojstvo prizadetega otroka, ločitev, nesreča z invalidnostjo, izguba doma……..vse to so težke situacije, iz katerih moramo priti, izberemo pa lahko jezo in bes in to projiciramo okoli nas, da se nam vsi umikajo, lahko pa si priznamo bolečino, jo sprejmemo in na vse gledamo pozitivno. V tem primeru ljudje okoli nas ne bodo bežali, pač pa nam bodo pomagali lahko samo s pogovorom, razumevanjem…..čutili se bomo sprejeti in razumljeni in lažje nam bo.
Bodite pozitivni in stojte na realnih svojih nogah

Ne, ni dolžna skrbeti za njih, ker oni niso skrbeli zanjo. Dolžnost skrbeti za starše je sorazmerna temu, koliko so starši skrbeli za otroke. Pa še eno: otroci so dolžni skrbeti za ostarele starše samo, če imajo dovolj denarja zase in svojo družino, potem šele pridejo na vrsto starši…

Ja, s tem, da moraš v tem primeru prispevat vse, kar je nad minimalcem. Fajn, a ne?
Sicer sem pa zgoraj opisala konkreten primer. Toliko o sorazmernosti…

Povej mi kaj več,ker ga grem takoj spodbijat na kaj vem katero sodišče!!!!![/quote]

124. člen

(1) Polnoletni otrok je dolžan po svojih zmožnostih preživljati svoje starše, če ti nimajo dovolj sredstev za življenje in si jih ne morejo pridobiti.

(2) Polnoletni otrok ni dolžan preživljati tistega od staršev, ki iz neopravičenih razlogov ni izpolnjeval preživninskih obveznosti do njega.

V praksi je tako, da moraš črno na belem dokazati, da starš ni izpolnjeval preživninskih obveznosti do tebe – iz neopravičenih razlogov. Torej če je šlo za ločitev in oče ni plačeval preživnine (kar se da dokazati), to velja samo v primeru, če je imel zaposlitev in bi lahko plačeval. Če je bil brezposelen, pijanec…. brez dohodka… se šteje, da so razlogi bili opravičeni, da ni skrbel zate. Če sta bila poročena z materjo, pa itak ne moreš ničesar dokazat, tudi če se oče ni brigal zate, te zapostavljal itd. Edino če bi imela črno na belem dokaze, da te je pretepal – dokaze od zdravnika npr., bi veljalo, da zanj nisi upravičena skrbeti na stara leta.

Drugače pa, če se odloči starš iti v dom, pa je treba doplačat domsko oskrbo, boš seveda plačevala – krediti niso šteti, jih ne zanima, koliko kreditov imaš. Tudi če si na minimalcu, prednost ima plačilo doma za starša. Edino če si brezposelna, ti ni treba plačevati, plačuje občina dokler si brezposelna, drugih otrok pa ni. Tako na kratko.

Glede česa bi pa tole izpodbijala?[/quote]

O KAKO BEDEN ZAKON!!!
Torej en starš lahko zavrže svoje otroke, jih ne povoha, sam živi v udobju, svoje imetje pretopi grabežljivi novi partnerici, za otroke plačuje bedno preživnino, ko je obnemogel pa so ga dolžni podpirati zavrženi otroci. Za bruhat. Upam, da se bodo taki in podobni starši CVRLI V PEKLU, oz. FAJN TRPELI PREDEN SE STEGNEJO.
Jezna, da ne izbiram besed. Ničvredneži in pokvarjenci. Kakšen pa je človek, ki mu ni mar za bitje, ki ga je ustvaril?! Podn!

Kaj misliš, da bodo celo življenje gledali kje spiš in kaj ješ?
Zmigaj se in nehaj se smilit sama sebi ! Vsi so krivi za tvoje jokanje in nesposobnost a ne?

Že v osnovi je narobe, da morajo otroci plačevati za starše. Za starega človeka bi moralo biti poskrbljeno s tem, kar je vse življenje vplačeval v skupni žakelj. Pa tudi če ni vplačeval dovolj. Družba ne bi nikogar smela pustiti na koncu življenja v bedi.

Kakšen starš je bil kdo, je čisto druga problematika. Tudi za najboljše starše na svetu je do konca poniževalno, da so na koncu prepuščeni dobri volji svojih potomcev.

Ne razumem jas ljudi ki vse skozi kaj starse sekirajo ker jim niso dali tega ali onega konforta ..
V naravi se vsaka odrasla zival sama znajde za prehrano.. -Vzemi opice iz katerih se mi pridemo
njihova mama dobro za njih skrbi in jih vsega uci kako v jungli preziveti kako plezat na drevesa
kaj lahko jejo kaj pa ne -kako se braniti proti drugim itd .Oce se sploh z tem ne bavi saj jih se komaj
pozna on samo svojo druzbo brani in za sebe briga .Kar pa mamine skrbi tice to traja samo nekaj let nato se ta zival zacne sama hranit in pocasi se vsega nauci da prezivi ..Zakaj je pa clovek tako nesposoben cetudi pravi da ima super inteligenco .Zakaj bi morali starsi jim rit brisati vse do 50 leta in jim vse pod nos prinesti da bi bli srecni .Je veliko vec primerov v svetu kjer so tudi otroci oni ze kar mladi delajo in celi druzini pomagajo kot nasprotno –glejte kaj se dogaja v Kitajski v Srilanka ali v Indiji .Ali ti otroci jamrajo
ker morajo ze po 5 letu iti na delo da cela druzina prezivi …? jas mislim da je to cista nesposobnost da zmeraj na druge racunamo kaj nam bojo dali da nam kar v gobec pade cisto pripravljeno brez skrbi brez muke ..v mojem primeru sem imel mamo ki je garala oce je bil pijanec pa sibe in pasa sem dosti dobil po riti in nisem zaradi tega umrl ..Revcina je bila ljudje so ziveli z tem kar so imeli ..Ce vam recem da smo stirje v isti postelji spali veste kaj je to –ce vam recem da je v spalnici po zidu led bil si sploh ne morete tega zdaj domisljat..Najveckrat se kruha pozimi nismo imeli iz sirka zamletega smo zadnji kruh pekli brez kvasa Zvecer ko smo iz dela z starsi prihajali ni blo nic drugega kot suhega kruha katerega smo v vino in vodo raztrgali vi ne veste vsi kako ubogo zivljenje smo imeli na kmetih ..vedel sem da nas vse ta mala zemljica nebi redila in ze ob 12 letih v svet odsel in v zacetku hlapec samo za jelo delal .. po sestih mesecih so eno staro suknjo razsili in mi en reklc zasili pri mojstru to je bla moja prva placa .po 14 letu sem se poklica zacel uciti in kasneje v Ljubljani v kovinski delat ter pomagat mami ki je se enga brata imela ter sama garala .saj mi se na misel nebi prislo da se tozim zakaj mi starsi tega ali tega niso dali .
Slovenske place mi niso ble vsec in komunisticna partija se manj– kaj pa se trosenje casa za vojni rok — sem pa prej v tujino potegno Tam sem z casom mojo situacijo zboljsal vse dokler en drug poklic ne pocnem da bi boljse zasluzil .Moja druzina ni nicesar manjkala jas pa tudi ne — Starsem sem pa vseeno se vedno pomagal vse dokler moj brat ne zraste in dobi svoj poklic in delo ..Moj oce je medtem casom ze pozabil dihat in mama se je ze pozenila vse se je za njih tudi spremenilo na boljse . ..Vse tole da vam recem cim nam roke na dobro dolzino zrastejo se moramo sami znajti in ne druge kriviti –kako smo nesrecni zaradi njih cetudi je pot trnjava vsak je svoje srece gospodar ..Tisti ki pa svoje starse zanicujejo in vse od njih pricakujejo pa so lenuhi nesposobnezi plesnava gniloba in sploh nebi smeli se zivet ker na ta nacin tudi same sebe zanicujejo ..Njeni starsi so jo ze celo naredili brez handikapa z 2 nogami in rokami pa se z eno glavo to je pa dosti da sami sebi zadostujemo ..Ne nigdar pozabiti da so te starsi negovali v solo spremljal, hranili, govorit in pisat ucili ITD vse do 21 leta do gdaj pa bi jih ti hotela pumpat — ali so to zasluzili da takole govoris zdaj ko je njim tvoja nega potrebna SRAM TE BODI MENI SE NE SMILIS

zrasla sem ob materi alkoholičarki in očetu, ki je lovil druge ženske…bilo je vsega pri nas, alko, kurbarija, pretepi, žaljivke, siromaštvo
zgodaj sem šla na svoje in si rekla – to je za menoj… ne vlečem zamer iz preteklosti
našla delo, tudi dodatno, dozorela, si ne sposojam, ker to je delala moja mati
ne preklinjam, ne pijem, ne kadim, ne kurbam se…tega je bilo dovolj …
ko sem se nehala smiliti sama sebi, je bilo življenje lažje..

za to, da si moraš sposojati denar danes, ni krivo tvoje otroštvo… ampak dejstvo, da si se odločila igrati žrtev in ti tako ustreza…

verjemi, da vem, kaj si preživela…a postavi se na svoje noge in pusti preteklost tam, kamor sodi…

pa še vulgarna in zamerljiva si…verjetno imaš tudi psihične težave…pojdi po pomoč, težko se boš sama iz tega izvlekla…

Kako vi slovenci govorite o vasih starsih sram vas bodi oni so vam vse kar imate dali se sonca nebi nigdar vidli brez njihove pomoci …

Vi govorite kako so nerazvite drzave uboge ali zaostale toda vedite da na Japonski -Kitajski -Vietnam

Malasie Singapur in tudi v vseh Drzavah Afrike da se otroci brigajo za njihove starse .. Prav tako kot se mati bavi z otrokom oni venerijo svoje starse .

Ljudje ki takole o starsih govorite ste Govno Drek Cheizel De la MERDE

Ubijte se takoj da nebi zemljo zakuzili …

New Report

Close