Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mož je vedno bolj škrt, nikamor noče

Mož je vedno bolj škrt, nikamor noče

Moje sožalje, da imaš doma take probleme, da moraš minimalno 1000 km stran od njih bežat. Vsi jih nimamo.[/quote]

A je res težko razumet, da sprememba okolja različno vpliva na ljudi in ni nujno bežanje vsaj 1000 km stran o problemov. Potovanje ali umik iz okolja pomeni prekinitev dnevne rutine ali odklop od problemov, ki se pojavljajo vsak dan. OK tebi je potovanje brez veze ker pogledaš slike na internetu iz svojega fotelja, ni treba čakat avion in to je to, v muzeje ne hodiš ker imaš vse na internetu itd. skratka bila si že po celem svetu in v muzejih, nekoč bi rekli s prstom po zemljevidu danes pa s klikanjem po internetnih straneh. Potovanje ni samo menjava okolja, je več kot samo to, so nove izkušnje, doživetje, nove situacije, stik z drugo kulturo itd. Dobro je it po svetu, da ne postaneš ali ostaneš zahojenec pa tudi če samo 100 km stran.

Kaj je škrtost? Ja očitno imamo različne lestvice. Za nekatere je itak vse brez veze karkoli je treba plačat in najbolj so veseli da je zastonj ali na račun drugega, nekateri si nič ne privoščijo in raje poiščejo izgovore kako je vse brez veze namesto da bi si priznali da so škrti, za nekatere se pa škrtost šteje šele od tam ko bi najraje svoj drek požrli itd.
Ne maram razsipništva, ne maram škrtosti, srednja pot je OK, življenje je prekratko za preračunavanje za vsak cent. V svojem življenju nimam škrtuhov, tisti ki so se pojavili so se pojavili samo za kratek čas… so hitro dojeli, da ne bo šlo.[/quote]

Pa kaj še toliko preseravaš?
To kar je zate 1.000 km, pa 100 km, je zame lahko pol ure, ura, dve, tri ure hoje. Brez da sedem kamorkoli. Niti v avto, bus..
In kaj je potrebno tukaj dojeti? Koga?
Kaj nekaj soliš po glavi? Vsak ima svojo in iz nje izhaja vse!

A je res težko razumet, da sprememba okolja različno vpliva na ljudi in ni nujno bežanje vsaj 1000 km stran o problemov. Potovanje ali umik iz okolja pomeni prekinitev dnevne rutine ali odklop od problemov, ki se pojavljajo vsak dan. OK tebi je potovanje brez veze ker pogledaš slike na internetu iz svojega fotelja, ni treba čakat avion in to je to, v muzeje ne hodiš ker imaš vse na internetu itd. skratka bila si že po celem svetu in v muzejih, nekoč bi rekli s prstom po zemljevidu danes pa s klikanjem po internetnih straneh. Potovanje ni samo menjava okolja, je več kot samo to, so nove izkušnje, doživetje, nove situacije, stik z drugo kulturo itd. Dobro je it po svetu, da ne postaneš ali ostaneš zahojenec pa tudi če samo 100 km stran.

Kaj je škrtost? Ja očitno imamo različne lestvice. Za nekatere je itak vse brez veze karkoli je treba plačat in najbolj so veseli da je zastonj ali na račun drugega, nekateri si nič ne privoščijo in raje poiščejo izgovore kako je vse brez veze namesto da bi si priznali da so škrti, za nekatere se pa škrtost šteje šele od tam ko bi najraje svoj drek požrli itd.
Ne maram razsipništva, ne maram škrtosti, srednja pot je OK, življenje je prekratko za preračunavanje za vsak cent. V svojem življenju nimam škrtuhov, tisti ki so se pojavili so se pojavili samo za kratek čas… so hitro dojeli, da ne bo šlo.[/quote]

Pa kaj še toliko preseravaš?
To kar je zate 1.000 km, pa 100 km, je zame lahko pol ure, ura, dve, tri ure hoje. Brez da sedem kamorkoli. Niti v avto, bus..
In kaj je potrebno tukaj dojeti? Koga?
Kaj nekaj soliš po glavi? Vsak ima svojo in iz nje izhaja vse![/quote]

A boli? hahahaha

@BM39 – in za kaj gre? Kaj je problem?
Če se ti lufta se mi javi ☺ …. plačava pa vsak svoje ☺


A na sprehod greš kam, v gore? To nič ne stane. Ali samo sediš na domačem balkonu ?

šparanje za bemveja :)))) to pa je motnja![/quote]

Razumem, da ne kupiš vsega, kar bi rad.Da gledaš na denar.
Da pa škrtariš za vsak cent in da si čisto nič ne privoščiš…

Jaz bi odšla.Stran od njega – za vedno.
Zakaj bi mi nekdo v skrajnost paral živce, če nimam v življenju nič od njega in mi je samo za coklo?
Naj gre v levo , jaz pa desno ali obratno!

In potem bom jaz uživala v življenju z ljudmi, s katerimi se bom imela fajn.
On pa naj sedi doma gol in bos na vreči denarja.Briga me.

Življenje je samo eno.zakaj bi ga zapravljala z enim težakom.

Eno je varčevanje, kar je smiselno, ne moreš imeti vsega. Mi gremo radi okoli, ampak vzamemo s seboj sendviče, ne razmetavamo denar. Vedno se da kam iti in priti ugodno čez. Vsekakor sem za to, da se denar ne razmetava, predvsem pa mi je neumno vzeti kredit za potovanje. Ampak taka zgodba kot jo avtorica piše, pa ni niti malo zdrava. To je občutno pretiravanje,taki maltretirajo celo družino, vse zaslišujejo, za vsak euro moraš polagati račune. To je noro in lahko gre za psihološke težave.

Ti si po moje ena ful zatežena ženska, ki ji je vse, ampak res čisto vse, odveč.

Zakaj bi razmišljala, kakšen bo pri 60 .-tih?
Odcepi se stran od njega, to je edino zdravilo za take težave.
Naj uživa po svoje.
Ti pa po svoje.Če mu ni pomoči.

Ne vem zakaj vse to prenašaš. Pojdita s hčerko sami na kosilo, na izlet, na morje. On pa naj gnije doma.
No, jaz bi ga že zdavnaj brcnila v rit. Kaj pa imaš od njega?

Najprej je treba ugotoviti, ali si res ne morete privosciti, ali pa je nacin sparanja napacen. Potem pa je treba ukrepati v skladu s tem.

Ce res nimate dovolj, seveda omejis izdatke ali se ogledas okrog za dodatnim zasluzkom. Ce gre za zelo razlicno pojmovanje, kaj je pametno porabljen denar, pa se je treba pogovoriti. Ce kompromis ni mozen, je treba nadaljevati vsak po svoji poti. Ne gre za to, kdo ima prav in cigav prav je boljsi.

Partnerstvo namrec ni to, da en ali drugi v celoti zataji samega sebe. Vsak ima samo eno zivljenje na razpolago in ga ne more kar podariti v upravljanje nekomu drugemu.


Kaj pa na dopust, izlet, kam greš ? Obiskovanje muzejev, razstav je tudi neumno ?[/quote]

Saj sem napisala, da potovanja ne maram. Za dopust uživam doma. Ne vem, zakaj bi se peljala 500 km ali več, da bi se tam počila na ležišče, če je to moj cilj in bi lahko počela doma. Muzeji in razstave so zastarel koncept, če te kaj posebnega zanima, si lahko pogledaš slike ali kak dokumentarec na internetu. Jaz tako počnem, pa sem še glede vsega našla dovolj informacij in to v dveh sekundah.[/quote]
Išćeš rešitve za svojo škrtost. Poznam veliko takih, z ogromno denarja, stiskajo, gredo samo tja, kjer je brezplačno, za vse jim je škoda denarja. Seveda sami sebe prepričajo, da jih to ne zanima. Ti kar šparaj, bo že prišel nekdo, ki bo dobil tvoje prihranke.

Saj sem napisala, da potovanja ne maram. Za dopust uživam doma. Ne vem, zakaj bi se peljala 500 km ali več, da bi se tam počila na ležišče, če je to moj cilj in bi lahko počela doma. Muzeji in razstave so zastarel koncept, če te kaj posebnega zanima, si lahko pogledaš slike ali kak dokumentarec na internetu. Jaz tako počnem, pa sem še glede vsega našla dovolj informacij in to v dveh sekundah.[/quote]
Išćeš rešitve za svojo škrtost. Poznam veliko takih, z ogromno denarja, stiskajo, gredo samo tja, kjer je brezplačno, za vse jim je škoda denarja. Seveda sami sebe prepričajo, da jih to ne zanima. Ti kar šparaj, bo že prišel nekdo, ki bo dobil tvoje prihranke.[/quote]

Ja itak, z avijona se vidi, kako samo sebe prepričuje, da ne rabi dopusta. Najbrž nima s kom iti, ali pa nima denarja in se tako tolaži. Obrambni mehanizmi pač.

500 km da greš na dopust in se pocis na posteljo? Hm… Redko kateri dopust grem 500 km daleč. Predvsem pa ne grem na dopust zato, da se bom tam vrgla na posteljo.
Tole u muzejih pa…ni vredno komentarja sploh. Morje najbrž itak tud na slikcah gledaš. V hribe tud redno “hodiš”? Virtualno seveda.

Zelo zelo dobro napisano.
Avtorica, preberi 10 x in razmisli o tem!


Išćeš rešitve za svojo škrtost. Poznam veliko takih, z ogromno denarja, stiskajo, gredo samo tja, kjer je brezplačno, za vse jim je škoda denarja. Seveda sami sebe prepričajo, da jih to ne zanima. Ti kar šparaj, bo že prišel nekdo, ki bo dobil tvoje prihranke.[/quote]

Ja itak, z avijona se vidi, kako samo sebe prepričuje, da ne rabi dopusta. Najbrž nima s kom iti, ali pa nima denarja in se tako tolaži. Obrambni mehanizmi pač.

500 km da greš na dopust in se pocis na posteljo? Hm… Redko kateri dopust grem 500 km daleč. Predvsem pa ne grem na dopust zato, da se bom tam vrgla na posteljo.
Tole u muzejih pa…ni vredno komentarja sploh. Morje najbrž itak tud na slikcah gledaš. V hribe tud redno “hodiš”? Virtualno seveda.[/quote]
glede na njeno logiko razmišljanja in vse mogoče izgovore, se vprašam zakaj sploh to virtualno počne – ker tudi to stane namreč – za to moraš imeti, računalnik ali tel. in dostop do interneta – vse to stane…je namreč ja veliko ceneje, če bi si to samo predstavljala v svoji glavi, brez da gleda slike po netu,edino to je res zastonj… vse drugo tudi stane… res zanimivo, da ji za to pa ni težko plačati, ko tako greda na vsak denar 🙂

Problem je v premajhni plači, očitno je avtoričin mož malo len , nesposoben in se mu ne da nič poleg službe delati. Sedaj pa škrtari za vsak cent. Pri nas so tudi prihodki padli, prihranke smo vložili in uredili sobe ki jih oddajamo. Sedaj imamo z tem dodatni vir prihrankov, eno plačo dobimo iz tega ven.
Treba je najti dodatni vir denarja, to kar dela avtoričin mož je najslabše, pa še družino uničuje.

Vzrok moževe škrtosti v bistvu sploh ni pomemben. Če ima res malo plačo ne bo niti v sto letih prišparal za tega bemfla.
Vprašanje, avtorica, je zate le: Zakaj misliš, da sta z možem zraščena skupaj? Če imaš svoj vir dohodkov pojdi tja in z ljudmi, ki si jih želiš, ko si to želiš.
Moža pa pusti, da doma počne to kar sam najraje, životari in tako ‘špara’.Da bi men en takle drekač preprečeval, da bi se dobila s hčerjo na kosilu, šla le na tri leta na morje, HALO!!! Zbudi se.
Ma na avtobus, vlak, kolo grem, sam da grem stran od tega težaka.
Vem, na skrivaj čakaš, da ga bo ‘spustilo’ NE!!! ne bo ga, le še hujše bo.
Prosim te vzemi nazaj vajeti življenja v roke, pridruži se društvu, prostovoljno delaj, karkoli – samo ne misliti, da je tvoja dolžnost, da zraven moža shiraš od teženja in škrtarjenja.
Če se ne moreš/želiš pravno ločiti, se loči čustveno, bivanjsko in v vseh drugih pogledih.
To ka opisuješ ni življenje, to je životarjenje.
Pa takoj v torek teci ločiti bančne račune, če jih nimaš že. Da si ne bi nadobudni možiček kaj ‘sposodil’ od tebe, da dobi svojega bemfla. Če bi ga dobil ga bo itak verjetno v garaži parkiranega s praznim tankom bencina občudoval ob suhem kruhu in vodi.

Tako je!
Popolnoma se strinjam!

To ni škrt. Eni smo asketi in tudi racionalisti. Odrekamo se malenkostim in takrat, ko je potrebno smo več kot radodarni. Darila, investicije….[/quote]
Ste radodarni, če pričakujete kakšno korist od tega, daj, poznam veliko takih bogatinov kot si ti. Umišljate se vseh mogočih imen, samo da ne bi bili označeni kot škrtuhi.

Ja itak, z avijona se vidi, kako samo sebe prepričuje, da ne rabi dopusta. Najbrž nima s kom iti, ali pa nima denarja in se tako tolaži. Obrambni mehanizmi pač.

500 km da greš na dopust in se pocis na posteljo? Hm… Redko kateri dopust grem 500 km daleč. Predvsem pa ne grem na dopust zato, da se bom tam vrgla na posteljo.
Tole u muzejih pa…ni vredno komentarja sploh. Morje najbrž itak tud na slikcah gledaš. V hribe tud redno “hodiš”? Virtualno seveda.[/quote]
glede na njeno logiko razmišljanja in vse mogoče izgovore, se vprašam zakaj sploh to virtualno počne – ker tudi to stane namreč – za to moraš imeti, računalnik ali tel. in dostop do interneta – vse to stane…je namreč ja veliko ceneje, če bi si to samo predstavljala v svoji glavi, brez da gleda slike po netu,edino to je res zastonj… vse drugo tudi stane… res zanimivo, da ji za to pa ni težko plačati, ko tako greda na vsak denar :)[/quote]

Ne vem, zakaj bi plavo slanico, ki zaseda 70 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zemlje, gledala na slikah, kaj šele, da bi plačala, da grem tja. Je veliko bolj zanimivih stvari za gledat. Vi se tolažite, ker morate zapravljat gore denarja zato, da ste srečni. Potem pa morate zaradi tega več delat, kar vas še bolj izmozga in se tako vrtite, dokler vas v krsti ne odpeljejo. Brezveze, kot neki hrčki na kolesu ste, sami svojo rit lovite in se tolažite z zlivanjem gnojnice na tiste, ki ne živijo isto kot vi. Obrambni mehanizmi pač.


glede na njeno logiko razmišljanja in vse mogoče izgovore, se vprašam zakaj sploh to virtualno počne – ker tudi to stane namreč – za to moraš imeti, računalnik ali tel. in dostop do interneta – vse to stane…je namreč ja veliko ceneje, če bi si to samo predstavljala v svoji glavi, brez da gleda slike po netu,edino to je res zastonj… vse drugo tudi stane… res zanimivo, da ji za to pa ni težko plačati, ko tako greda na vsak denar :)[/quote]

Ne vem, zakaj bi plavo slanico, ki zaseda 70 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zemlje, gledala na slikah, kaj šele, da bi plačala, da grem tja. Je veliko bolj zanimivih stvari za gledat. Vi se tolažite, ker morate zapravljat gore denarja zato, da ste srečni. Potem pa morate zaradi tega več delat, kar vas še bolj izmozga in se tako vrtite, dokler vas v krsti ne odpeljejo. Brezveze, kot neki hrčki na kolesu ste, sami svojo rit lovite in se tolažite z zlivanjem gnojnice na tiste, ki ne živijo isto kot vi. Obrambni mehanizmi pač.[/quote]
smešna si ti – če ma kdo obrambne mehanizme jih imaš to ti…
si že kdaj slišala,d a če človek nekaj si želi, mu zato ni težko nekaj narediti… tako,da za želje pač se trudimo,d a si jih lahko usreničimo in to nam je v veselje, nam daje energijo in zato nismo zmozgani…
zmozgana si ti od nenehnega pitoževanja nad vsem – dej povej kje živiš – imaš streho nad glavo – če joimaš – po tvoji logiki zakaj le… eč bi si lahko šotor zunaj postavlika in z ognjem kurila,da te neb zebl… zakaj maš računalnik in si zdaj na netu povej no — je ja brezveze… kaj sploh delaš tu – to je zapravljanje tvojega denarja – dej pejt počet neki kar je zastonj, da ti zato ne bo treba več delat in boš pol zmozgana….
jao sej ti je prav rekla ena zgoraj – eno hudo zateženo bitje, ki iz vsake dlake naredi zateženo zgodbo…

Jao, pa ta plava slanica ni samo za gledat, veš. Z njo se da veliko prijetnega početi. Že samo namočiti se vanjo je užitek.

To obrambni mehanizmi govorijo iz tebe, ker se ne moreš sprijaznit, da si hrček na kolesu. Dobro so te kapitalisti vzgojili v sužnja.

Hvala lepa, ne bi se namakala v slanici, v katero je še kanalizacija speljana, v tem uživate samo sprevrženi prašiči in še plačate za to, hahahhaaha.

Hvala lepa, ne bi se namakala v slanici, v katero je še kanalizacija speljana, v tem uživate samo sprevrženi prašiči in še plačate za to, hahahhaaha.[/quote]

Hja, pa lulam tudi v morje, pa kakam tudi če me prime.

Hvala lepa, ne bi se namakala v slanici, v katero je še kanalizacija speljana, v tem uživate samo sprevrženi prašiči in še plačate za to, hahahhaaha.[/quote]
Si se že kdaj zdravila? Bi poskusila? Družine predvidevam da nimaš. No, vsaj večje škode drugim ne delaš.

New Report

Close