Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek NAJEMODAJALCI SRAM VAS BODI!!!

NAJEMODAJALCI SRAM VAS BODI!!!

a si ti istospolno usmerjen? “Greva s tipom še v kopalnico”..?

Predvidevam, da je “tip” najemodajalec, ki je razkazoval stanovanje in tudi kopalnico – in ne kak njegov tip, partner.


Vau res si izviren/a. Kaj te daje, a si se prepoznal/a v tem postu kot eden takih najemodajalcev pa ti ne odgovarja tema, pa iščeš dlako v jajcu? Dej pacient spel se.

Po moje se bo veliko ljudi, ki si danes jemljejo kredite za stanovanje, ki jih bodo odplačevali do penzije, na koncu zafrustriralo do skrajne bolečine. Danes mislijo, da bodo nekaj ustvarili zase, v resnici pa samo za državo in špekulante. Ves denar bodo zagonili za beton, na stara leta pa obupne pokojnine in nobenih prihrankov. Država jim bo seveda ponudila miloščino v obliki varstvenega dodatka v zameno za stanovanje. Če bodo izgubili zaposlitve v trajno nezaposljivi starosti, bodo odstopili luknje v zameno za socialno podporo oziroma državni kredit na hipoteko. Če bodo v stiski prodajali sami, jih bodo v pogojih presežne ponudbe enakih nesrečnikov, špekulanti olajšali lastništva za drobiž…

kaj pa tisti,ki ne dobijo kredita,pa lahko vseeno plačajo najemnino???se kdaj to vprašate?ne,samo nabijate tja v tri dni,če lahko plača 400 evrov ima za kredit,BEDAKI SMOTANI!!!sprva se prepričajte,kako jim delodajalci nakazujejo plače….za tiste:med 20 in 30 leti zakreditiranosti,očitno ne razmišljate,da se vam lahko med tem časom tudi zdravje kaj poslabša,kaj pa potem?

Predvidevam, da je “tip” najemodajalec, ki je razkazoval stanovanje in tudi kopalnico – in ne kak njegov tip, partner.[/quote]
Ja točno to in vsak normaln bo to kapiral tko ampak očitno ma ta osebek takšna nagnenja če ne ne bi v vsaki stvari videl takšne stvari. Men še na misel ne bi padl da bo kdo iz tega ven razbral kej tazga.
Jebiga je sebe prepoznal/a 2 krat v mojem postu. Kot takšen gnil najemodajalec in kot istospolno usmerjen.
LOL

Tole pa meni ne gre skupaj…
400x12x20=96.000eur … če je kredit zelo ugoden, ga je bilo cca 75.000 eur
V okolici LJ bi 400eur najemnine bilo za stanovanje 50-60m2 … taka so naprodaj od 120.000 eur navzgor
za 75.000 eur bi lahko kupil garsonjero ali enosobno, manjše, starejše … najemnina za takega je cca 250 eur
zdaj pa ne vem, praviš da bi te (enako) 400eur prišla najemnina za garsonjero? kje pa živiš, če smem vprašat?

tak ko sem že napisal,eni nabijajo tja v tri dni nekaj

no pa dejva po domač pogledat, tko za butaste matematično, vzameš stanovanje v najem, najemnina plus stroški recimo 500 eur, pa vzamva kredit za flat, 500 eur mesečno vštete obresti in vse, plačaš zraven še vse stroške, ti po nekaj mesecih ali letih pride do problemov v službi, nove ne dobiš, pri najemnini nekje že napraskaš tistih 500 eur pa greš če je opcija začasno živet k staršem, potlej pa če se šansa pokaže vzameš pač eno manjše stanovanje z nižjo najemnino in stroški, pri kreditu ti pa ostane ne samo 500 eur za odplačat ampak še za celih 20 let plus zamudne obresti, v obeh primerih stanovanje nikoli ni tvoje, s tem, da imaš pri najemnini mesečni strošek recimo skupno 500 eur, pri kreditu pa recimo 500 eur plus stroški zraven…[/quote]

kako pa si plačeval najemnino, ko si bil brez joba? te je bejba zalagala al ti je mamica pomagala?

no pa dejva po domač pogledat, tko za butaste matematično, vzameš stanovanje v najem, najemnina plus stroški recimo 500 eur, pa vzamva kredit za flat, 500 eur mesečno vštete obresti in vse, plačaš zraven še vse stroške, ti po nekaj mesecih ali letih pride do problemov v službi, nove ne dobiš, pri najemnini nekje že napraskaš tistih 500 eur pa greš če je opcija začasno živet k staršem, potlej pa če se šansa pokaže vzameš pač eno manjše stanovanje z nižjo najemnino in stroški, pri kreditu ti pa ostane ne samo 500 eur za odplačat ampak še za celih 20 let plus zamudne obresti, v obeh primerih stanovanje nikoli ni tvoje, s tem, da imaš pri najemnini mesečni strošek recimo skupno 500 eur, pri kreditu pa recimo 500 eur plus stroški zraven…[/quote]

kako pa si plačeval najemnino, ko si bil brez joba? te je bejba zalagala al ti je mamica pomagala?[/quote]

mal sem denarja iz računa dvignil…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Ali pa takole: najemodajalci, bodite zahtevni, stanovanje je vaše!!

Mansarda je zakon!

Tole pa meni ne gre skupaj…
400x12x20=96.000eur … če je kredit zelo ugoden, ga je bilo cca 75.000 eur
V okolici LJ bi 400eur najemnine bilo za stanovanje 50-60m2 … taka so naprodaj od 120.000 eur navzgor
za 75.000 eur bi lahko kupil garsonjero ali enosobno, manjše, starejše … najemnina za takega je cca 250 eur
zdaj pa ne vem, praviš da bi te (enako) 400eur prišla najemnina za garsonjero? kje pa živiš, če smem vprašat?[/quote]

Ne vem, kaj ti je čudno. Jaz imam tudi obrok kredita 400 evrov, kupila sem 1,5 sobno stanovanje v Ljubljani. Toliko bi plačevala tudi najemnine za 1-sobno stanovanje, za garsonjero 250 – 300 evrov.
Ne moreš tako enostavno računat, ker ne veš, kdaj je lastnica kredit vzela, koliko je imela svojega denarja, nan koliko let, kakšna je obrestna mera, kakšen pribitek, itd.

hahahah..faaak kaj si dobro napiso! Sam to je res! Maš pa talenta za pisanje! Prav nasmejo si me s temle!

Tole pa meni ne gre skupaj…
400x12x20=96.000eur … če je kredit zelo ugoden, ga je bilo cca 75.000 eur
V okolici LJ bi 400eur najemnine bilo za stanovanje 50-60m2 … taka so naprodaj od 120.000 eur navzgor
za 75.000 eur bi lahko kupil garsonjero ali enosobno, manjše, starejše … najemnina za takega je cca 250 eur
zdaj pa ne vem, praviš da bi te (enako) 400eur prišla najemnina za garsonjero? kje pa živiš, če smem vprašat?[/quote]

Ne vem, kaj ti je čudno. Jaz imam tudi obrok kredita 400 evrov, kupila sem 1,5 sobno stanovanje v Ljubljani. Toliko bi plačevala tudi najemnine za 1-sobno stanovanje, za garsonjero 250 – 300 evrov.
Ne moreš tako enostavno računat, ker ne veš, kdaj je lastnica kredit vzela, koliko je imela svojega denarja, nan koliko let, kakšna je obrestna mera, kakšen pribitek, itd.[/quote]
No to vidiš! Najem in nakup enačite tisti, ki pojma nimate o najemu!
Lahko je reči “plačujem 400eur kredita za dvosobno stanovanje”, če ti polovico denarja zanj posodi mamica! Kdor pa je brez prihrankov ali sponzorjev, pa bi za 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kredit plačeval skoraj dvakrat večji mesečni obrok, kot bi za enako stanovanje plačeval najemnine 😉

Ne vem, kaj ti je čudno. Jaz imam tudi obrok kredita 400 evrov, kupila sem 1,5 sobno stanovanje v Ljubljani. Toliko bi plačevala tudi najemnine za 1-sobno stanovanje, za garsonjero 250 – 300 evrov.
Ne moreš tako enostavno računat, ker ne veš, kdaj je lastnica kredit vzela, koliko je imela svojega denarja, nan koliko let, kakšna je obrestna mera, kakšen pribitek, itd.[/quote]
No to vidiš! Najem in nakup enačite tisti, ki pojma nimate o najemu!
Lahko je reči “plačujem 400eur kredita za dvosobno stanovanje”, če ti polovico denarja zanj posodi mamica! Kdor pa je brez prihrankov ali sponzorjev, pa bi za 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kredit plačeval skoraj dvakrat večji mesečni obrok, kot bi za enako stanovanje plačeval najemnine ;)[/quote]

No, tudi to ne drži. Jaz sem pred nekaj leti vzela 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} hipotekarni kredit 90 tisoč evrov in imam obrok posojila 420 evrov.

Čisto tako je. Tele najemodajalce iz LJ -oderuhe po domač povedan bi jaz v vrsto pa streljaj, mal za hec mal zares.
Niso vredni da jih pes po….

Vse je stvar ponudbe in povpraševanja in zavedanje potrošnika in njegovih pravic. Nobeden vam ne drži pištole na sencah, da podpišete pogodbo ali se dogovorite brez pogodbe.

Zadeva je zelo simpel. Izbira je na najemojemalčei strani, ne na strani najemodajalca.

Ampak pri nas vse radi obračamo in zvračamo krivdo na druge.

Najemodajalec pa zagotovo ni socialna ustanova. Ni vas dolžen podpirati in vzdrževati in vam lajšati življenja.

Kako bo najemojemalec živei in kaj bo izbral je popolnoma in samo njegova odločitev!!!

Če ne znate najti, izbrati, niste sposobni plačati itd … je vaš problem ne pa problem nekega individuuma, ki oddaja stanovanje.
Sprijaznite se s tem!

No, avtorici uvodnega prispevka naj povem, da to, kar je ona opisovala, resnici na ljubo, je bolj izjema kot pravilo in tisti, ki vzame tako stanovanje za tako ceno, naj kar lastni neumnosti pripiše. Ne vem, pišeš, da si že nekaj let v najemu… zgleda pa kot da prvič iščeš stanovanje. Stanovanje se išče par tednov, če ne že kar mesec in se to dela preudarno, pa četudi je “le” najem, navsezadnje gre za tvoj denar.
Ja, v Lj najdeš marsikaj in seveda te hočejo tudi žejnega čez vodo peljati, ampak se da tudi v Lj najti veliko dobrih stvari za solidno ceno. Recimo v eni izmed treh stolpnic blizu železniške dvosobno stanovanje, kjer so dobrodošle družine in hišni ljubljenci(!!! redkost!!!) 450eur. Z normalnimi pogoji najema. Sam ne se zaletevat, pa nasedat- če zveni predobro, da bi bilo res, verjetno je. So pa tudi že mene nategnili, ampak sem pripisala sebi, ker je šlo res za mojo naivnost.
Vsekakor pa me to ne odvrača od najema. Sedaj sem v stanovanju v katerem sem zadovoljna s praktično vsem, vključno z lastnikom (kar se mi zdi še posebej pomembno poudarit!) in nimam namena v kratkem kam it (vsaj ne po lastni volji).
In niti najmanj mi ne diši kredit, o tej opciji, iskreno niti ne razmišljam ,niti se s tem ne obremenjujem. Ne čutim potrebe po tovrstnem lastništvu in verjamem, da mi dajejo moji prihranki večjo svobodo, kot kredit in garsonjera za katero bi se zakreditirala za xx let, kar ljudje dejansko počnejo – “sam, da je moje”. Po možnosti pa začne odstopat parket, odpadat barva … sploh v teh tako (pre)cenjenih novogradnjah. Ne, hvala 😛

Mimogrede – jaz bi si z veseljem kupila stanovanje in vzela kredit, pa kljub dovolj visokemu zaslužku nimam redne zaposlitve in mi nobena banka ne bo dala kredita. Lahko, da bo tako še naslednjih 20 let – kaj mi torej preostane poleg najema?

Imeli smo že enkrat v eni urejeni garsonjeri ene iz Kosova, ki so skurili naše stole, ko je zmankalo lesa, namesto da bi se šli zaposlit in kupit les, dovolili smo mlajšim zakoncem a se jih je naselilo 15 z večnim izgovorom, da so obiski. Poraba vode in elektrike v luft, oni nimajo za plačat, ne moremo jih dat na cesto ker so socialni problem (kot da mi nismo) in moramo še zanje plačat režije ker ne zmorejo. Imeli smo ene z krasnim dohodkom in enim otročkom, ki so vedno imeli za smučanje v Italiji, Avstriji, Švici, za najemnino pa ne.
Imeli smo enega pridnega črnca, ki je imel komaj za študij, pazil na garsonjero in vse plačal redno. Različno je.
V centru Portoroža je krasno stanovanje 25m2 za 450 eur, v Piranu temna luknja brez oken na vrhu hriba 35m2 500eur. Ni logike, iskat je treba.

Hm, kako in kje v garsonjeri kuriš na drva? Kam v garsonjero spraviš 15 ljudi?
Tole mi ni jasno.

Aja, zakaj jih ne morete ven spravit? Ste oddajali oz. oddajate brez pogodbe?

Sej to je to, kar je čudno, sej se ne da niti sedet notri, koliko jih je bilo. Eni so šli, eni so prišli, vedno jih je bilo notri vsaj 5, različnih in zjutraj so vsakič drugi šli ven. Pa se nam je nekam zdelo čudno, tako pogosto te obiski.

Ja lahko bi jih dali ven, če bi slikali vsako jutro in večer, pa špegali skozi okno pa fotkali koliko jih je notri ponoči, kar je skoraj neizvedljivo. Pa se vleč po sodišču in take, da dokažeš. Smo želeli vsaj ta 2, ki so najela prisilit da plačajo režije in prisilit naj ssi poiščejo kaj drugega, pa vedno ista zgodba. Ostali so samo obiski. Ja pa ja. Nas je 6 pa ne porabimo tolko elektrike in vode, pa septična jama se polni z svetlobno hitrostjo. Tudi če imamo pogodbo, to nič ne pomeni, treba je imeti dokazni material in po ne vem kakšnem zakonu ne smeš vržt človeka v stiski na cesto.

Ja, žal, to je edina garsonjera, kateri smo se v hiši lahko odrekli – torej prostor je bil že za 2 zelo na knap, 18 m2, kaj šele za več ljudi. Mi smo se stisnili v preostalem delu hiše. In ja, kurili smo na peč, ker smo skromni. To je bilo 15 let nazaj. Takrat bi lahko o klimi le sanjali. Sedaj je le ena klima, v drugem prostoru je še vedno peč, v tej garsonjeri, kje je sedaj brat, je tudi še vedno peč za gretje.

Kakšne dokazne materiale potrebuješ pri pogodbi? V pogodbi imaš jasno določeno, kdaj in v kolikem času se mora človek izselit, če ne izpolnjuje s pogodbo določenih pogojev.

New Report

Close