Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek najemodajalski trg je neznosen

najemodajalski trg je neznosen


Nekateri res, in raje ne bodo oddali, kot pa da bi plačevali oderuški davek.
Pri tistih, ki prijavijo dohodek iz najemnine, se pa davek itak prelije v najemnino, tako da na koncu vse plača najemnik.

Če bi meni odnesli rit kot so tebi, se ne bi oglašala v tej temi. Empatija? Sedi – cvek.
Ljudje so danes res v stiski, dobijo službo v mestu, ker jih na deželi ni, vendar ne najdejo stanovanja, sobe, karkoli, ker stanovanj NI. Imaš tudi ti kakšno fino zrihtano stanovanje, ki ga oddajaš na airbnb?
[/quote]

Tule ne gre za nobeno empatijo ali realne zadeve, pač pa samo za pljuvanje. Saj lahko vidiš iz načina pisanja.

Zakaj ni nič za normalne najeme, kaj lahko naredimo mi nizkimi dohodki ki nimamo nič.
[/quote]

definiraj normalno najemnino…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Verjetno bomo tudi mi morali razmišljati o sobivanju. 2 para najameta trisobno stanovanje ali 2 ženski dvosobno. Sem bila v Londonu kratek čas. Luknjo par kvadratov oddajajo za mojo plačo.


Kako stanovanj ni?
Stanovanja se vseskozi gradijo, medtem ko število prebivalcev ne narašča.

Normalna najemnina bi morala bit usklajena z realnim dohodkom. 20 kvadratov ne bi smelo presegati 200 eur, ker so toliko poleg se stroški. .

Tule ne gre za nobeno empatijo ali realne zadeve, pač pa samo za pljuvanje. Saj lahko vidiš iz načina pisanja.
[/quote]

Pa ti razumeš, da lahko kdaj komu tudi dop…cveti? Si bil kdaj v situaciji, ko nisi imel začetnega kapitala, pomoči sorodnikov? Če nisi, ne govori. Očitno poznaš najemniški trg samo z vidika najemodajalca.


In potem mislite, kako so pri nas najemnine visoke.
In če država nebi vzela tistih 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, (po novem želi 35{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}) bi bile stanarine za toliko nižje.

Tako pa ima marsikdo stanovanje raje prazno, kot pa da plačuje oderuške davke in se zajebava z najemniki.

Pa ti razumeš, da lahko kdaj komu tudi dop…cveti? Si bil kdaj v situaciji, ko nisi imel začetnega kapitala, pomoči sorodnikov? Če nisi, ne govori. Očitno poznaš najemniški trg samo z vidika najemodajalca.
[/quote]

Ja, sem bil in ja, razumem da lahko komu gre čez pisker. A če to objaviš na tak način, pričakuj pljuvanje in zajeb****.

..za urbana mestna središča je, da se obdavči čisto vsak presežni kvadratni meter stanovanja, razen če je oddan. Kaj je primerna in kaj presežna kvadratura pa vemo.


In potem mislite, kako so pri nas najemnine visoke.
In če država nebi vzela tistih 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, (po novem želi 35{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}) bi bile stanarine za toliko nižje.

Tako pa ima marsikdo stanovanje raje prazno, kot pa da plačuje oderuške davke in se zajebava z najemniki.
[/quote]

Brez veze, država se bolj obremenjuje najemnika, ne najemodajalca, ker si poračuna davek v najemnino. Saj čas nihče ne kontrolira, davek mali kdo oddaja, v najemnine jih pa računate. Država mora določiti najemnine, če želi pobirat davke, sicer bo haus se večji kot je. Sistemizacija cen najemnin po občinah in regijah bi morala nekje biti. Pa neka meja se mora postavit ali je ni.

Brez veze, država se bolj obremenjuje najemnika, ne najemodajalca, ker si poračuna davek v najemnino. Saj čas nihče ne kontrolira, davek mali kdo oddaja, v najemnine jih pa računate. Država mora določiti najemnine, če želi pobirat davke, sicer bo haus se večji kot je. Sistemizacija cen najemnin po občinah in regijah bi morala nekje biti. Pa neka meja se mora postavit ali je ni.
[/quote]
Popravek
Saj vas nihče ne kontrolira, davek malo kdo odvaja, v najemnine ga pa računate.

Če me država oprosti davka
Če lahko najemnika, ki ne upošteva pogodbe, ne plačuje stroškov in najemnine in ki uničuje opremo, izselim v roku 30 dni in ga v razumnem času lahko iztožim za dolgove
Če zapustiš stanovanje pobeljeno in čisto, kot si ga dobila, ti brez težav 280 kvadratov oddam za 250 eurov.

Če bi meni odnesli rit kot so tebi, se ne bi oglašala v tej temi. Empatija? Sedi – cvek.
Ljudje so danes res v stiski, dobijo službo v mestu, ker jih na deželi ni, vendar ne najdejo stanovanja, sobe, karkoli, ker stanovanj NI. Imaš tudi ti kakšno fino zrihtano stanovanje, ki ga oddajaš na airbnb?
[/quote]Poznam ogromno lepih, praznih stanovanj, ki jih lastniki ne želijo odddajati, ker se ve za neprimerne najemnike, ki delajo samo škodo, plačujejo pa nič. Zato bo vedno manj neoddanih stanovanj. Če bi jih oddali, bi bilo pa dovolj stanovanj za vse.

Glej, sem lastnik in manjši del velikega meščanskega stanovanja v Lj. oddaja z.

Res misliš, da sva pripravljena za 4 evre na dan (120€ mesečno) oddajati sobo punci, ki pušča lase v tuš kabini, umivalnikuin tudi na hodniku? Ki, ko si skuha, nikoli za seboj ne počisti štedilnika…

120€ minus 22.5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} davka pa je koliko?

Nisva padla na glavo, še 10 evrov dnevno je premalo…

Davek pa bo šel v kratkem na 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}…

Kolikor tukaj berem, se najbolj “splača” kupiti dodatno stanovanje, ki potem stoji v nedogled prazno. Res dober biznis.

Bi imeli otroke?

Če me država oprosti davka
Če lahko najemnika, ki ne upošteva pogodbe, ne plačuje stroškov in najemnine in ki uničuje opremo, izselim v roku 30 dni in ga v razumnem času lahko iztožim za dolgove
Če zapustiš stanovanje pobeljeno in čisto, kot si ga dobila, ti brez težav 280 kvadratov oddam za 250 eurov.
[/quote]

Osebno zelo skrbim za stanovanje, kot da je moje, je pa zelo dobiti malo stanovanje za normalno ceno. Stanovanje se po prestolnici išče tudi po celo leto, luknja te bo pa nato stala, kot da si v New Yorku.

Osebno zelo skrbim za stanovanje, kot da je moje, je pa zelo dobiti malo stanovanje za normalno ceno. Stanovanje se po prestolnici išče tudi po celo leto, luknja te bo pa nato stala, kot da si v New Yorku.
[/quote]

Glej, zakaj pa vsi iščete stanovanje v Ljubljani? Pa si ga dobi v Domžalah in se vozi v Ljubljano, bo ceneje.Vsi iščejo stanovanja samo v Ljubljani. Če si komot, je potem to verjetno malo dražje. Ali pa si službo, fakulteto,..najdi izven Ljubljane, potem tudi stanovanja v Ljubljani ne potrebuješ.

Osebno zelo skrbim za stanovanje, kot da je moje, je pa zelo dobiti malo stanovanje za normalno ceno. Stanovanje se po prestolnici išče tudi po celo leto, luknja te bo pa nato stala, kot da si v New Yorku.
[/quote]

Povprečna neto plača po plačanem zdravstvenem zavarovanju je v NY cca 3500-4000$. Samo za orientacijo!

The average rent for a two bedroom apartment in Manhattan is $3,895, according to the January 2015 Citi habitat market report. For the record: that’s roughly equal to the entire monthly income of the typical U.S. worker

New York

Rent Per Month [ Edit ]
Apartment (1 bedroom) in City Centre 3,109.95 $
Apartment (1 bedroom) Outside of Centre 1,990.16 $
Apartment (3 bedrooms) in City Centre 6,436.09 $
Apartment (3 bedrooms) Outside of Centre 3,485.51 $

a to za državna stanovanja, ker privat najemodajalci niso dobrodelne ustanove….

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

DOKLER MAFIJAŠI NA ROKE KASIRAJO NA RAČUN IZČRPANIH NAJEMNIKOV, JE VSE V REDU, NE?

Stanovanja v Ljubljani se oddajajo preko Airbnb, zato jih je premalo za dolgoročne najeme. V centru praktično ne dobiš stanovanja za najem. Tako je povsod, ne samo pri nas, to je prinesel ta sistem prenočevanja….

kar se tiče pa davkov – še zmeraj večina oddaja na črno, zato davek ni noben izgovor. Cene se prilagajajo povpraševanju. Dokler bo ponudba občutno manjša kot je povpraševanje, bodo cene visoke.


[/quote]
Saj so stanovanja zelo poceni. In to čisto blizu Ljubljane. Zakaj ne najameš katerega od teh??

https://www.nepremicnine.net/oglasi-oddaja/ljubljana-okolica/stanovanje/cena-od-100-do-200-eur-na-mesec/ ">Vaš link

OK – zdaj pa realno; z babico sva imela debate pred desetletjem kaj je bilo normalno v normalnejših evropskih časih in državah – torej stanje v državah brez socializma in izven vojnih stanj:
Nekje od leta 1920 dalje.

Povedala mi je, da je bilo v teh letih normalno stanje cen, če je bila najemnina za cca dvosobno stanovanje (50 – 60 m2) v glavnem mestu približno enaka eni srednje dobri plači.

Po enem prispevku zgoraj, vidim da je v NY še vedno podobno, oz še malo dražje. V Lj je tudi podobno, le malo ceneje.
Torej?

New Report

Close