Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nečesa v zvezi s hitrostjo v Hoferju ne razumete …

Nečesa v zvezi s hitrostjo v Hoferju ne razumete …

Nobeno zasebno ali javno podjetje si ne more nekaznovano privoščiti kršenje osnovnih človeških norm. Tudi forsiranje in prisiljevanje kupcev v nekaj kar jim ni pogodu je oblika diskriminacije. Zakaj bi morali biti počasnejši (starejši, otroci ipd.) diskriminirani zaradi nekaj hiperaktivcev vključujoč te prodajalke?
Tudi te norme so larifari, norma je lahko legalno postavljena le za delovno operacijo, na katero vpliv in rezultat le-te ima IZKLJUČNI vpliv delavec. Upam da se strinjamo, da v primeru Hofer ni tako, ker je zraven pomemben faktor KUPEC, na katerega PRODAJALEC NE MORE IN NE SME VPLIVATI.

Da se Hofra le ne bi pravniki resneje lotili, bo kar pokalo od tožb. Da ne bodo nazaj zaposlovali stotine bivših delavk, ki niso izpolnjevale takoimenovane “norme” in jim retroaktivno izplačevali plač in prispevkov za čas med odpovedjo in ponovno zaposlitvijo. Zna biti drago, drago.

Hodim… V Italijo in Avstrijo – a ne k lidlovcem in hofrjevcem….

Kaj od tega , kar sem naštela, sem si sama ustvarila? Da ni košar? Da so umazane? Da so med policami nakladalni vozički, ki se jim je treba izogibati?
Se pravi, vse to sem si izmislila in si delam probleme, kjer jih ni?
Nimam problema s Hoferjem, ker pač ne hodim tja, če se mu le lahko izognem,
Aja, še to. Prvič ko sem prišla v Hofer, so me odbile že table na parkirišču, ki so moje “zadrževanje” pri njih omejile na eno uro. Saj ne, da nakupujem kdaj več, kot eno uro, ampak da mi grozijo z odvozom vozila, če se ne skidam?
Cel odnos tega priganjanja na vsakem koraku je zgrešen. Hitro, hitro, dejmo, dejmo….
Ko da smo živina.
[/quote]

Haha, če se mu LAHKO ognem? A ti pištolo kdo tišči v glavo? Ne, ti bi pljuvala in kritizirala, tja pa še vedno hodila. Ker si monovska tečnoba, ki jo to napaja. Če ne moreš kritizira nekoga, nisi zdrava. Tako kot polovica tečk v tej temi, ki v Hofer kljub vsemu redno hodi. Če bi vas resnično kaj motilo, ne bi.

Ja, mislim da imaš prav.
Tole je lahko dober namig, za koga ki bo na novo začel s trgovino.

Haha, če se mu LAHKO ognem? A ti pištolo kdo tišči v glavo? Ne, ti bi pljuvala in kritizirala, tja pa še vedno hodila. Ker si monovska tečnoba, ki jo to napaja. Če ne moreš kritizira nekoga, nisi zdrava. Tako kot polovica tečk v tej temi, ki v Hofer kljub vsemu redno hodi. Če bi vas resnično kaj motilo, ne bi.
[/quote]

Dej no, se nauči brat. Čisto lepo piše, da ne hodim tja.
Spodaj pa obrazložitev zakaj.
Kritiziraš pa ti in to kar precej histerično …

Ja, mislim da imaš prav.
Tole je lahko dober namig, za koga ki bo na novo začel s trgovino.
[/quote]

V Ameriki ti trgovci zlagajo v vrečke – od Wallmarta, preko Targeta do Wholefoods, Trader Joe’s, CVS Wallgreens, praktično povsod po prodajalnah – še celo na pumpah… Načeloma te debelo gledajo, če hočeš sam zlagat.

Pri njih je to delovna naloga prodajalca/bagajničarja, da zlaga še notri v vrečke – imajo narpimer v marketih tak “vrtiljak” s praznimi vrečkami in noter šibajo robo, celo tematsko ti znajo zložit – hladna živila skupaj ( mleko, delikatesa), sadje in zelenjavo skupaj, oblačila skupaj, kozmetiko skupaj, pijače skupaj…..

in ko se enkrat hotela to sama ( pred leti) tako kot pri nas, je rekel prodajalec: please let me do it, that’s my job…..

Je tak koncept pri njih.

in ja, je to koneckonce tudi lepa gesta – ni divjanja, hitenja, marsikdo je zelo vesel ( sploh strejši), da jim to zložijo in celo v voziček položijo. Tam je kultura tudi pri nakupih popolnoma drugačna, kot pri nas , celo v SLoveniji – tukaj bi te ponekod najraje brcnili v rit,, da si čimprej skozi vhodna vrata, ko zapreš denarnico po plačilu na blagajni. Pa nisem mečkač pri zlaganju, vse sfolgam, tudi v Hoferju – samo gre za en odnos, zagotovo. Pri nas je hladen, nemški, tam pa popolnoma prijazen, ker so tudi drugače vzgojeni. Pa ne čakaš dolgo v vrsti, zagotovo ne. Gre hitro.

Ja, in takoj grem pri nas v tisto trgovino, ki bo imela tak koncept, da mi prodajalec zlaga v vrečke sproti- pa nisem nobena fina rit – gre za odnos trgovca ( ne prodajalca samega, da ne bo pomote, trgovca!) do kupca in denarja, ki ga pri njemu pusti. In k takemu se pač vedno vrneš z veseljem, ne iz nuje in včasih tudi z odporom…..

V Ameriki ti trgovci zlagajo v vrečke – od Wallmarta, preko Targeta do Wholefoods, Trader Joe’s, CVS Wallgreens, praktično povsod po prodajalnah – še celo na pumpah… Načeloma te debelo gledajo, če hočeš sam zlagat.

Pri njih je to delovna naloga prodajalca/bagajničarja, da zlaga še notri v vrečke – imajo narpimer v marketih tak “vrtiljak” s praznimi vrečkami in noter šibajo robo, celo tematsko ti znajo zložit – hladna živila skupaj ( mleko, delikatesa), sadje in zelenjavo skupaj, oblačila skupaj, kozmetiko skupaj, pijače skupaj…..

in ko se enkrat hotela to sama ( pred leti) tako kot pri nas, je rekel prodajalec: please let me do it, that’s my job…..

Je tak koncept pri njih.

in ja, je to koneckonce tudi lepa gesta – ni divjanja, hitenja, marsikdo je zelo vesel ( sploh strejši), da jim to zložijo in celo v voziček položijo. Tam je kultura tudi pri nakupih popolnoma drugačna, kot pri nas , celo v SLoveniji – tukaj bi te ponekod najraje brcnili v rit,, da si čimprej skozi vhodna vrata, ko zapreš denarnico po plačilu na blagajni. Pa nisem mečkač pri zlaganju, vse sfolgam, tudi v Hoferju – samo gre za en odnos, zagotovo. Pri nas je hladen, nemški, tam pa popolnoma prijazen, ker so tudi drugače vzgojeni. Pa ne čakaš dolgo v vrsti, zagotovo ne. Gre hitro.

Ja, in takoj grem pri nas v tisto trgovino, ki bo imela tak koncept, da mi prodajalec zlaga v vrečke sproti- pa nisem nobena fina rit – gre za odnos trgovca ( ne prodajalca samega, da ne bo pomote, trgovca!) do kupca in denarja, ki ga pri njemu pusti. In k takemu se pač vedno vrneš z veseljem, ne iz nuje in včasih tudi z odporom…..
[/quote]

Ooo, zdaj si se pa zafrknila. Pa ti veš, da imajo Hofer-Aldi tudi v Ameriki? Si morš mislit? In razvajenim Američanom tam noben ne pakira hrane na blagajni, pa preživijo! Neverjetno. In kljub temu radi hodijo tja. Ena Slovenka iz tretjerazredne Evrope pa pričakuje, da jo bodo v trgovini najmanj nosili po rokah.
Praksa filanja v vrečke je samo v določenih trgovinah, pa še tam je to bolj socialni program za zaposlitev študentov ali starejših kot resna služba. Mogoče pa predlagaš za javna dela? :)))

https://www.myjoyfilledlife.com/2014/04/25/10-things-know-shopping-aldi/

Ooo, zdaj si se pa zafrknila. Pa ti veš, da imajo Hofer-Aldi tudi v Ameriki? Si morš mislit? In razvajenim Američanom tam noben ne pakira hrane na blagajni, pa preživijo! Neverjetno. In kljub temu radi hodijo tja. Ena Slovenka iz tretjerazredne Evrope pa pričakuje, da jo bodo v trgovini najmanj nosili po rokah.
Praksa filanja v vrečke je samo v določenih trgovinah, pa še tam je to bolj socialni program za zaposlitev študentov ali starejših kot resna služba. Mogoče pa predlagaš za javna dela? :)))

https://www.myjoyfilledlife.com/2014/04/25/10-things-know-shopping-aldi/
[/quote]

narobe si razumela koncept mojega pisanja in narobe si me popredalčkala, te moram kar na zažetku razočarat. :))))

Ni napisano, da “pakira”, ampak da zlaga – je razlika…. Pakiranje je embaliranje, kar je pa mnogo več, kot samo zlaganje v vrečke….

Poglej si, kako to izgleda, da ti bo jasno:

https://www.google.si/search?q=walmart+check+out&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjelIGwyIbXAhUFI1AKHfI6BeMQ_AUICigB&biw=1440&bih=839

http://gephardtdaily.com/consumer/bet-15-trader-joes/

In ne, ni samo v “določenih” trgovinah tam tako – v večini naštetih in še več…. ker jasno, ameriški folk je malce razvajen, za njih lahko rečeš, da jiih “trgovci” nosijo po rokah, ker si želijo, da se k njim vračajo, zame pač tega ne moreš reči…. In da si ne bo kdo drzil še nakdat, da če kdaj evropejec to tam proba, da je razvajena rit… mu pač dupe vidi svet in vidi, kako to lepo funkcinira drugje. Z lepim obojestranskim ( kupec in prodajalec) odnosom.

Sicer znanstvena fantastika za nas/pri nas, ki smo za druge še vedno “Balkanci”…… In diskontarji pri nas to dobro vedo in so vstopili na slovenski trg v pravem času – ravno prav so “zdresirali” klientelo -tako, kot jo oni hočejo 🙂

Trader Joe’s… mislim da je Hofer/Aldi.

narobe si razumela koncept mojega pisanja in narobe si me popredalčkala, te moram kar na zažetku razočarat. :))))

Ni napisano, da “pakira”, ampak da zlaga – je razlika…. Pakiranje je embaliranje, kar je pa mnogo več, kot samo zlaganje v vrečke….

Poglej si, kako to izgleda, da ti bo jasno:

https://www.google.si/search?q=walmart+check+out&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjelIGwyIbXAhUFI1AKHfI6BeMQ_AUICigB&biw=1440&bih=839

http://gephardtdaily.com/consumer/bet-15-trader-joes/

In ne, ni samo v “določenih” trgovinah tam tako – v večini naštetih in še več…. ker jasno, ameriški folk je malce razvajen, za njih lahko rečeš, da jiih “trgovci” nosijo po rokah, ker si želijo, da se k njim vračajo, zame pač tega ne moreš reči…. In da si ne bo kdo drzil še nakdat, da če kdaj evropejec to tam proba, da je razvajena rit… mu pač dupe vidi svet in vidi, kako to lepo funkcinira drugje. Z lepim obojestranskim ( kupec in prodajalec) odnosom.

Sicer znanstvena fantastika za nas/pri nas, ki smo za druge še vedno “Balkanci”…… In diskontarji pri nas to dobro vedo in so vstopili na slovenski trg v pravem času – ravno prav so “zdresirali” klientelo -tako, kot jo oni hočejo 🙂
[/quote]

A kar povsod po Ameriki si bila, da veš, kako je drugje? Ali mogoče v kakšnih centrih, kjer je večji pretok ljudi, pa si dobila malo izkrivljeno sliko? Najbrž nisi bila v kakšnem črnskem getu? A misliš, da njim kdo PAKIRA v vrečke?
Prav smešna si. Za Američane so diskontarji ne v redu, super so jim, ti pa vihaš nos kot kakšna princeska na zrnu graha, ker ti ne razvijejo rdeče preproge. Američani se z veseljem pustijo zdresirati, ker vidijo prednosti hitrejšega nakupa, tebi pa v orto tolčejo na dan balkanski kompleksi. Čeprav je to sistem, ki je v navadi po celi zahodni Evropi.

Pa se je najdel “Hofer Gang”. Tesno povezani skupaj, ker uživajo samo Hofer izdelke. Nova ideja za Marvel ali boljš za grozljivko.

narobe si razumela koncept mojega pisanja in narobe si me popredalčkala, te moram kar na zažetku razočarat. :))))

Ni napisano, da “pakira”, ampak da zlaga – je razlika…. Pakiranje je embaliranje, kar je pa mnogo več, kot samo zlaganje v vrečke….

Poglej si, kako to izgleda, da ti bo jasno:

Pa izvoli citat Američana o tistih, ki si pustijo filat vrečke:

https://www.google.si/search?q=walmart+check+out&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjelIGwyIbXAhUFI1AKHfI6BeMQ_AUICigB&biw=1440&bih=839

http://gephardtdaily.com/consumer/bet-15-trader-joes/

In ne, ni samo v “določenih” trgovinah tam tako – v večini naštetih in še več…. ker jasno, ameriški folk je malce razvajen, za njih lahko rečeš, da jiih “trgovci” nosijo po rokah, ker si želijo, da se k njim vračajo, zame pač tega ne moreš reči…. In da si ne bo kdo drzil še nakdat, da če kdaj evropejec to tam proba, da je razvajena rit… mu pač dupe vidi svet in vidi, kako to lepo funkcinira drugje. Z lepim obojestranskim ( kupec in prodajalec) odnosom.

Sicer znanstvena fantastika za nas/pri nas, ki smo za druge še vedno “Balkanci”…… In diskontarji pri nas to dobro vedo in so vstopili na slovenski trg v pravem času – ravno prav so “zdresirali” klientelo -tako, kot jo oni hočejo 🙂
[/quote]

Pa izvoli citat Američana o tistih, ki si pustijo filat vrečke:

I always pack my own bags, while they’re ringing up my purchase, simply to.speed things up for everybody. I get annoyed with people who just stand there with their thumb up their ass

Ti si pa kar vse Američane popredalčkala kot razvajence z dvema levima rokama.

Se strinjam!

V Ameriki ti trgovci zlagajo v vrečke – od Wallmarta, preko Targeta do Wholefoods, Trader Joe’s, CVS Wallgreens, praktično povsod po prodajalnah – še celo na pumpah… Načeloma te debelo gledajo, če hočeš sam zlagat.

Pri njih je to delovna naloga prodajalca/bagajničarja, da zlaga še notri v vrečke – imajo narpimer v marketih tak “vrtiljak” s praznimi vrečkami in noter šibajo robo, celo tematsko ti znajo zložit – hladna živila skupaj ( mleko, delikatesa), sadje in zelenjavo skupaj, oblačila skupaj, kozmetiko skupaj, pijače skupaj…..

in ko se enkrat hotela to sama ( pred leti) tako kot pri nas, je rekel prodajalec: please let me do it, that’s my job…..

Je tak koncept pri njih.

in ja, je to koneckonce tudi lepa gesta – ni divjanja, hitenja, marsikdo je zelo vesel ( sploh strejši), da jim to zložijo in celo v voziček položijo. Tam je kultura tudi pri nakupih popolnoma drugačna, kot pri nas , celo v SLoveniji – tukaj bi te ponekod najraje brcnili v rit,, da si čimprej skozi vhodna vrata, ko zapreš denarnico po plačilu na blagajni. Pa nisem mečkač pri zlaganju, vse sfolgam, tudi v Hoferju – samo gre za en odnos, zagotovo. Pri nas je hladen, nemški, tam pa popolnoma prijazen, ker so tudi drugače vzgojeni. Pa ne čakaš dolgo v vrsti, zagotovo ne. Gre hitro.

Ja, in takoj grem pri nas v tisto trgovino, ki bo imela tak koncept, da mi prodajalec zlaga v vrečke sproti- pa nisem nobena fina rit – gre za odnos trgovca ( ne prodajalca samega, da ne bo pomote, trgovca!) do kupca in denarja, ki ga pri njemu pusti. In k takemu se pač vedno vrneš z veseljem, ne iz nuje in včasih tudi z odporom…..
[/quote]

Res je. In vsaka prodajalka/prodajalec te vpraša, kako si. Vsaj tam, kjer sem bila jaz nekaj mesecev službeno (jug). Hallo, how are you doing today? je obvezno vprašanje pa tudi če je za tabo kilometrska vrsta (kar nikoli ni, ker imajo ogromno prodajalcev povsod). Saj jih v resnici itak ne zanima odgovor, ampak taka je navada.

Jaz zlagam stvari v voziček, pa ne dohajam prodajalke. Že na začetku je v prednosti, ker začne, preden stranka pred menoj pospravi iz pulta in se umakne. Preden sploh uspem prisloniti voziček, je poskenirala že velik kup.
[/quote]

No če boš kdaj prišla za mano ne bo v prednosti. Jaz v Hofru striktno prvo pospravim blago potem pa šele plačam. Mi je šlo preveč ba živce to da meče drugo blago že na moje pa moje nalo manj kot da porine na tla. Tako da jaz si vzamem čas in se ne pustim motit. Se je pa že zgodilo da je porinila moje stvari še malo naprej da si pripravi že plac pa sem bazaj odrinila.

Res je. In vsaka prodajalka/prodajalec te vpraša, kako si. Vsaj tam, kjer sem bila jaz nekaj mesecev službeno (jug). Hallo, how are you doing today? je obvezno vprašanje pa tudi če je za tabo kilometrska vrsta (kar nikoli ni, ker imajo ogromno prodajalcev povsod). Saj jih v resnici itak ne zanima odgovor, ampak taka je navada.
[/quote]

Tudi pri nas zaželijo lep dan, ampak mi smo Balkan, pa tega še opazite ne. Samo Balkan so kupci, ne trgovci.

New Report

Close