Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nesreča nogometašev v Mariboru

Nesreča nogometašev v Mariboru

Kar se je zgodilo je izguba in žalost. Roko na srce le kdo iz med nas ni pri 20 letih naredil kako brezglavo in neodgovorno dejanje pa smo jo hvala bogu odnesli celi. Pred 30 leti smo imeli bistveno slabše avtomobile dosegali pa so ravno tako krebko čez 100 km na uro. Velikokrat so fantje vozili pod vplivom alkohola, v malo bolhico se nas je iz diskača peljalo tudi več kot 6 ljudi. Otroci takrat še niso imeli super sedežev, nismo bili prevezani tako kot smo danes……
Meni je hudo za vse svojce, za vse udeležence, danes vem da smo tudi mi marksidaj ravnali nepremišljeno.

Spet zbrisanan resnica s strani “moderatorja”, ki so jo mediji objavili, torej jo neupravičeno briše: hitrost je morala biti izjemno visoka, (krepko okrog 150, 160 km/h) – ker je enega s sedežem vred katapultiralo iz avta in ga vrglo na drugo stran.

Adrenalin še po treningu, mladost, hitrost in noga na gasu…. Žalostna resnica.

Ne bi ustavil, ker ni ustavljal in ni imel namena ustaviti, dokler ni videl, da mu bo en avto presekal poti. O kakšnem ustavljanju je govora, če letiš 150 na uro? Kdor misli ustaviti, ne vozi s takšno hitrostjo. Tudi jaz sem jezna, da so ukinili utripajočo zeleno, ampak to nima nobene zveze s to nesrečo.

Mi pa ni jasno, kakšen načrt so imeli, voziti 150 in prevoziti vse rdeče? V kateri realnosti naj bi se to dobro končalo? Se je to v avtu vsem zdel fajn ali bi si drugi trije želeli, da on ne bi tako vozil. Nekje sem prebrala tudi ugibanja (brez dokazov!), da naj bi fantje tekmovali, kdo bo prej od treninga prišel v Maribor. Če je to res, to ni bil edini avto, ki je tako divjal včeraj. In tudi prejšnje dni.

Nihče ni ničesar izbrisal.

Nihče ni ničesar izbrisal.[/quote]

Pardon, se opravičujem – sedaj je moje gornje sporočilo vidno – pred dvema minutama še ni bilo… Hvala!

Zdaj pa poišči statistiko nesreč in poglej, koliko smrtnih žrtev je bilo pred 30 leti in koliko jih je danes. Brezglavost smo tudi plačevali z življenjem, če je ti po nekem ključu nisi, je to hvala bogu. Nesreč je bilo pa mnogo, mnogo več.

Če sta kriva mladost in posledično brezglavost, naj se dvigne meja za vožnjo avta na 25 let.

Meni se zdi v takih primerih nevarno zamegljevati in opravičevati storilce. Naj se pove tako, kot je, in naj končno že začnejo ustavljat take divjake. Ker včasih gredo z njimi v smrt tudi čisto nedolžni ljudje.

Če sta kriva mladost in posledično brezglavost, naj se dvigne meja za vožnjo avta na 25 let.

Meni se zdi v takih primerih nevarno zamegljevati in opravičevati storilce. Naj se pove tako, kot je, in naj končno že začnejo ustavljat take divjake. Ker včasih gredo z njimi v smrt tudi čisto nedolžni ljudje.

Vozil je zelo hitro,zagotovo preko 130,zapeljal v rdeco,se izognil avtu,ki je ze imel zeleno na svoji strani..sama sreca,da ni poskodivan kdo od nedolznih v drugem avtu..

podpis[/quote][/quote]

je bolje polnit pokopališča?
včerajšnja nesreča je dokaz za to.

za bivšega župana dokaza o polnjenju žepov njegovi politični rablji niso našli.

A se ti zavedaš, da je protislovno, kar si napisal, al se ti zdi vse smiselno?
Po eni strani “če bi zelena utripala, bi imel 10 s več časa, da ustavi”, po drugi strani “ker zelena ne utripa, je pospešil v utripajočo rumeno in zapeljal v rdečo”

S tem da ne verjamem, da je karkoli utripalo, če je drug avto že zapeljal v križišče … Je morala biti že krepko rdeča, da se je na drugi strani zelena prižgala. Utripajoč semafor katere koli barve je tu brez pomena![/quote]
Sem čisto prav napisal. Še enkrat pazljivo preberi. Mulc je pripeljal prehitro, prižgala se je rumena, potem pa se je odločil tako kot se je. Če bi zelena utripala, bi izvedel, da se bo prižgala rumena in nato rdeča 10 sekund več in bi za odločanje kaj storit imel 10 sek več časa in tudi toliko več časa da se ustavi.
Torej mulc je pripeljal prehitro, prižgala se je rumena, potem pa je imel izbirat, zabremzat (pri preveliki hitrosti) na polno, ali pa po gasu pa prit čez križišče v rumeni ali malo v rdeči. In se je odločil za slednje. Rdeča pa ni prav dolgo gorela, gorela je le toliko, da je tisti iz Rutarja, ki je speljal pri zeleni, (ki se prižge sekundo za tem kot mulcu rdeča) malo nos pomolil naprej, torej par metrov, tidve vozili namreč nista trčili.

Tale nesreča je tipična posledica ukinitve utripajoče zelene.
Utripajoča zelena je takšnim (neizkušenim) kršiteljem, dala potuho, da so preživeli. Danes te potuhe ni več.

A se ti zavedaš, da je protislovno, kar si napisal, al se ti zdi vse smiselno?
Po eni strani “če bi zelena utripala, bi imel 10 s več časa, da ustavi”, po drugi strani “ker zelena ne utripa, je pospešil v utripajočo rumeno in zapeljal v rdečo”

S tem da ne verjamem, da je karkoli utripalo, če je drug avto že zapeljal v križišče … Je morala biti že krepko rdeča, da se je na drugi strani zelena prižgala. Utripajoč semafor katere koli barve je tu brez pomena![/quote]
Sem čisto prav napisal. Še enkrat pazljivo preberi. Mulc je pripeljal prehitro, prižgala se je rumena, potem pa se je odločil tako kot se je. Če bi zelena utripala, bi izvedel, da se bo prižgala rumena in nato rdeča 10 sekund več in bi za odločanje kaj storit imel 10 sek več časa in tudi toliko več časa da se ustavi.
Torej mulc je pripeljal prehitro, prižgala se je rumena, potem pa je imel izbirat, zabremzat (pri preveliki hitrosti) na polno, ali pa po gasu pa prit čez križišče v rumeni ali malo v rdeči. In se je odločil za slednje. Rdeča pa ni prav dolgo gorela, gorela je le toliko, da je tisti iz Rutarja, ki je speljal pri zeleni, (ki se prižge sekundo za tem kot mulcu rdeča) malo nos pomolil naprej, torej par metrov, tidve vozili namreč nista trčili.

Tale nesreča je tipična posledica ukinitve utripajoče zelene.
Utripajoča zelena je takšnim (neizkušenim) kršiteljem, dala potuho, da so preživeli. Danes te potuhe ni več.[/quote]

Ta nesreča je tipična posledica mnogo prevelike hitrosti. Če bi vozil vsaj samo 100 na uro, bi se mu ta čas že prižgala spet zelena 🙂
A se ti sploh zavedaš, kakšen kreten si in koga zagovarjaš? A ti bo res moral en tak zmleti mamo ali otroka, da boš nehal zagovarjati morilce?

Samo da tvoja zgodba nima skupnega imenovalca s tistim, kar so povedali očividci. Da niti poskusil ni ustaviti na rdeči, ampak je zaviral šele, ko se je hotel izogniti avtu, ki je zapeljal na križišče. Lahko predvidevava, da očividci vedo več od tebe.


pa zakon po katerem se mularij ne sme niti grdo pogledati ukiniti.
dve okoli kepe predno sede za volan pa med preventivne ukrepe – obvezno za starše, vzgojitelje, ….

Ne bi ustavil, ker ni ustavljal in ni imel namena ustaviti, dokler ni videl, da mu bo en avto presekal poti. O kakšnem ustavljanju je govora, če letiš 150 na uro? Kdor misli ustaviti, ne vozi s takšno hitrostjo. Tudi jaz sem jezna, da so ukinili utripajočo zeleno, ampak to nima nobene zveze s to nesrečo.

Mi pa ni jasno, kakšen načrt so imeli, voziti 150 in prevoziti vse rdeče? V kateri realnosti naj bi se to dobro končalo? Se je to v avtu vsem zdel fajn ali bi si drugi trije želeli, da on ne bi tako vozil. Nekje sem prebrala tudi ugibanja (brez dokazov!), da naj bi fantje tekmovali, kdo bo prej od treninga prišel v Maribor. Če je to res, to ni bil edini avto, ki je tako divjal včeraj. In tudi prejšnje dni.[/quote]
Če pelješ 130 km/h, pa ti začne zelena utripat 250m pred križiščem boš zmanšal hitrost in ustavil, druge ni. Tudi bedak ustavi. Če pa se ti 50m pred križiščem prižge rumena, imaš pa na izbiro na polno bremzat, ali pa malo pospešit, in pridet čez križišče v rumeni, če se ušteješ pa malce še v rdečo. No ta mulc se je uštel, pa šel malce preveč v rdečo. (mlad, neizkušen, divjak, bedak….)

To kar pišeš v drugem odstavku so pa še večje neumnosti kot v prvem. Ugibanja nisi nič drugega kot prazne izmišljotine. Tako se je začelo pri Mačku, ko je nekdo ugibal, ali ni mogoče za stavo šel kontra po AC. Sedaj je to pri njemu po mnenju javnosti postalo že dejstvo brez dokazov. na podlagi tega so mu dali najstrožjo kazen.

Spet ugotavljam, kot ob že marsikateri nesreči s smrtnim izidom, koliko mrhovinarskih komentarjev in prepucavanja. Začenši s tem, kak avto so vozili.
Redkokdo pa pomisli, kako je zdaj staršem in drugim svojcem teh mladih fantov.
Res žalostno.

Samo da tvoja zgodba nima skupnega imenovalca s tistim, kar so povedali očividci. Da niti poskusil ni ustaviti na rdeči, ampak je zaviral šele, ko se je hotel izogniti avtu, ki je zapeljal na križišče. Lahko predvidevava, da očividci vedo več od tebe.[/quote]
In kje jaz trdim drugače kot trdijo očividci? Tudi jaz namreč mislim, da je prej stopil po gasu, kot pa bremzal, ko se je prižgala rumena, in skušal skoz križišče prid čimprej, še v rumeni ali malce v rdeči.
Hitro se je treba odločit, in napačno se je v naglici odločil.

Če bi zelena utripala, bi imel 10s več časa da se odloči in ogromno več placa in časa da zaustavi še pred rdečo.

Saj sočustvujemo, nedvomno. Samo ni to nobeno mrhovinarstvo, če pa je bila prevelika hitrost, posledično žal nesreča s smrtnimi izidi in hitrost povzročena zaradi zavestnega tiščanja noge na gas… Saj to pa lahko razumeš po zdravi logiki, kajne?


Še en funkcionalno nepismen.
Ne zagovarjam jaz prehitre voznike, ampak kritiziram ukinitev utripajoče zelene, ki je znala te prehitre voznike ustavit še pred rdečo.


Še en funkcionalno nepismen.
Ne zagovarjam jaz prehitre voznike, ampak kritiziram ukinitev utripajoče zelene, ki je znala te prehitre voznike ustavit še pred rdečo.[/quote]

tako je, se strinjam


Še en funkcionalno nepismen.
Ne zagovarjam jaz prehitre voznike, ampak kritiziram ukinitev utripajoče zelene, ki je znala te prehitre voznike ustavit še pred rdečo.[/quote]

tako je, se strinjam[/quote]

Oba bluzita – četudi bi utripala še zelena na semaforjih dandanes kot je nekoč, , je to znak za vas nekatere, da je treba že prej ustavi, zmanjšat hitrost, ne pa potegnit, da ja ne boste čakali pred semaforjem, ubožci…..

Mularija preveč igrce špila in potem misli, da ima tudi v RL 10 življenj.

Kriva je le noro prevelika hitrost v vožnji proti križišču. Jaz ne najdem nobenega opravičila za voznika. Srečni vsi, ki se niso našli na njegovi poti. In srečen tisti, ki je zavijal v levo pri zeleni in opazil dirjajočega norca in USTAVIL, da si je rešil glavo.

Se strinjam z zeleno, čeprav je res, da je marsikdo peljal čez semafor ravno zaradi nje. Saj bo še šlo…
Po mojih izkušnjah je bila zelena boljša.

Ne verjamem, da bi šli ravno zavestno v rdečo z veliko hitrostjo (na TV so rekli, da preko 100 km/h). Ampak… mladi fantje pač… mladost je norost, adrenalin, testosteron… hormoni… na žalost. Najbrž je voznik skušal ujeti rumeno, pa je še bolj pospešil, ampak se je že prižgala rdeča. Vseeno tragedija, škoda mladih ljudi, pred katerimi je bilo še celo življenje:-([/quote]

Če bi hotel ujeti rumeno luč, pa mu ne bi uspelo, pomeni, da bi se mu rdeča ravno tisti hip prižgala. Če bi bilo tako, potem tisti drugi avto še ne bi mogel zavijati, ker še ne bi imel zelene. Ker pa je tisti drugi avto že zavijal, pomeni, da je že imel zeleno luč in pomeni, da je temu norcu rdeča luč že lep čas gorela. Kar pomeni, da je popolnoma zavestno zapeljal skozi rdečo!!!!
Mladi fantje pač…. te ni sram tega reči? In kaj, če bi zmečkal namesto sebe tistega, ki je zavijal?
Mladi fantje pač??? In če bi namesto sebe ubil tebe ali tvojega bližnjega? Aja, mladi fantje pač… fuj in fej!!!!

New Report

Close