Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Njegov razlog proti NE IMETI OTROK

Njegov razlog proti NE IMETI OTROK

Ne samo, da nisem ljubiteljica sončkov, jaz otrok ne maram. Ko se rodijo, so grdi in zdrizasti. Nato samo tulijo in serjejo smrdljiv drek. Ko so malo večji, postanejo prefrigani manipulanti, kričijo, kasneje se prelevijo v enititled potomce. Nato se kregajo, da ne bodo doplačevali tastarim doma. Še kasneje komaj čakajo dan, da tastare pobere, da prodajo dediščino. Vmes so pa še malo pravi luškani otročki.
Bi me zažgali na grmadi? BMK. Imejte svoje sončke.
[/quote]

Narobe si razumela moj post. Sem ena tistih, ki noce otrok in bi me vsi zaradi moje volje najraje zazgali na grmadi. Ce bi rekla da sem neplodna bi bilo ok. A zakaj bi lagala? Povem tako kot je.

Ko sem bila v zadnjem letniku srednje šole, je bilo že precej govora o naraščaju. Nekaj je bilo celo že nosečih. Bilo je to obdobje, ko smo pri osemnajstih večinoma bili zreli in odrasli, iskali smo si pripravništva, da se bomo takoj po diplomi zaposlili. Sošolka in njen leto starejši fant sta do konca SŠ spravila hišo pod streho, resda na domačem dvorišču in z mnogo udarniskih ur, pa vendar, to je bila take vrste odraslost, ki je danes ne srečaš več praktično nikjer. Otroci so prisesani na sesek doma do onemoglosti, brez prave volje osamosvojitve. Klica narave, nagona za ohranjanje rodu ni več, nadomešča ga moda imeti otroka, pri večini, ki ga načrtuje, in pa na drugi strani nepremišljeno razmnoževanje z namenom podaljšanja visenja na sesku države, ki to radodarno dopušča. Tistega zdravega vse ob svojem času in s primarnim namenom ter klicom narave pa je vse manj in manj.

Ne samo, da nisem ljubiteljica sončkov, jaz otrok ne maram. Ko se rodijo, so grdi in zdrizasti. Nato samo tulijo in serjejo smrdljiv drek. Ko so malo večji, postanejo prefrigani manipulanti, kričijo, kasneje se prelevijo v enititled potomce. Nato se kregajo, da ne bodo doplačevali tastarim doma. Še kasneje komaj čakajo dan, da tastare pobere, da prodajo dediščino. Vmes so pa še malo pravi luškani otročki.
Bi me zažgali na grmadi? BMK. Imejte svoje sončke.
[/quote]

Hm… jaz mislim ravno obratno. Ravno otroci so najsvetlejši, najbolj iskren, najboljši del človeštva. Osebno se nikoli ne naveličam njihove družbe, dovolj je le, da jih gledam pri igri, da poslušam njihove umotvore… ne vem… zame so daleč najboljša, najsvetlejša plat življenja.
Bomo videli, če bom še tega mnenja ko pridemo do pubertete… 😉

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Ti pa ne veš kaj pomeni beseda sebično kajnede.
[/quote]

l
eSSKJ – Slovar slovenskega knjižnega jezika

sebíčen -čna -o prid., sebíčnejši (ī) ki upošteva samo svoje koristi

Kaj je pa zate sebičnost?

O bravo. Poglej si plače in stroške in povej kako naj si povprečen 20-30 letnik privošči še otroka. Ti si stara ene 70 grem stavit

Saj je normalno, ljudi nas je že preveč, zdi se mi odgovorno ne imet otrok, ne sebično. Saj vidimo, težko se dobijo službe, da ne govorimo o bivanju, stanovanj primanjkuje, povpraševanje je visoko, ponudba premajhnja, ergo v Sloveniji je preveč ljudi.

Ko začne kdo razlagati o tem, kako je svet krut in da zato ni vredno živeti v njem, se jaz najprej vprašam po njegovem mentalnem zdravju. Po mojih izkušnjah to namreč ponavadi izustijo taki, ki imajo sami s seboj probleme, posledično pa tudi s celim svetom. Lahko gre za depresijo, anksioznost ali kaj drugega, ampak običajno se v taki njihovi izjavi odraža njihov lastni odnos do sveta in življenja.

Za človeka s takšnimi problemi in za njegove bližnje je pa v taki situaciji itak bolje, da nima otrok.

Tako je

To so izgovori za sebičneže, ki bi radi uživali v življenju in potovali po svetu in kdo ve kaj še vse.
[/quote]

Zakaj pa je potem posvojil otroka?
[/quote]

Ker se je prepozno zresnil in bi imel debilnega otroka, če bi ga imel sam.

Jep.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Izgovor ali ne, ampak kdor si otrok ne zeli, naj jih nima.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ne samo, da nisem ljubiteljica sončkov, jaz otrok ne maram. Ko se rodijo, so grdi in zdrizasti. Nato samo tulijo in serjejo smrdljiv drek. Ko so malo večji, postanejo prefrigani manipulanti, kričijo, kasneje se prelevijo v enititled potomce. Nato se kregajo, da ne bodo doplačevali tastarim doma. Še kasneje komaj čakajo dan, da tastare pobere, da prodajo dediščino. Vmes so pa še malo pravi luškani otročki.
Bi me zažgali na grmadi? BMK. Imejte svoje sončke.
[/quote]

Potem, ko odrastejo pa postanejo se zatezeni in niti podrazno ne zelijo otrok. Ja, tudi taksni so eni. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

l
eSSKJ – Slovar slovenskega knjižnega jezika

sebíčen -čna -o prid., sebíčnejši (ī) ki upošteva samo svoje koristi

Kaj je pa zate sebičnost?
[/quote]

Ce pomagas drugim, nimas le ti sam koristi. Vem pa kaj zelis povedat.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Sem pomislila tudi to preden sem jih imela, tu pa tam še sedaj pomislim, ko sem malo bolj pesimistično razpoložena. Kljub vsemu, mislim, da življenje ponuja tudi dosti lepega. Zakaj sem se zanje odločila, pa ne eno ne drugo ni igralo vloge.

Ne samo, da nisem ljubiteljica sončkov, jaz otrok ne maram. Ko se rodijo, so grdi in zdrizasti. Nato samo tulijo in serjejo smrdljiv drek. Ko so malo večji, postanejo prefrigani manipulanti, kričijo, kasneje se prelevijo v enititled potomce. Nato se kregajo, da ne bodo doplačevali tastarim doma. Še kasneje komaj čakajo dan, da tastare pobere, da prodajo dediščino. Vmes so pa še malo pravi luškani otročki.
Bi me zažgali na grmadi? BMK. Imejte svoje sončke.
[/quote]

Si ena izmed njih/nas. Res ne gre, da bi imela malo boljše mnenje o ljudeh in o sebi?

Razum še nikoli ni premagal nagona (seksa), je že narava poskrbela za to.
In naraščajoče človeštvo je dober dokaz, da je lepše seksat kot razmišljat.
[/quote]

Kar se tiče nagona in razuma, imaš že prav. Ampak pri nagonu ne gre zgolj za seks. Sploh v razvitih državah, kjer je kontracepcija na dosegu roke, sama želja po seksu nima več toliko veze z otroci. Je še tista neustavljiva želja, skoraj potreba, po otroku. Tudi posledica nagona. Ali pa samo uspešne socializacije.

Ker se je prepozno zresnil in bi imel debilnega otroka, če bi ga imel sam.
[/quote]

Ja, seveda, to je razlog. Posvojil je otroka, ki je že bil na svetu, da pa on ne bo imel svojih bioloških otrok, je pa povedal že zelo kmalu, ko je postal “slaven”. In je takrat tudi povedal, zakaj ne.

In, pri njegovem načinu življenja, ko ga ni bilo skoraj nič doma, je bila to zelo zrela odločitev. Veliko bolje kot pri številnih podobnih, ki so naštepali par otrok, oni so letali okoli, plezali po gorah, adrenalinčkali na polno, žena je pa doma za otroke in dom skrbela, pa še nikdar ni bila prepričana, ali se bo vrnil ali ne. Kdo je bolj odgovoren?

Vsekakor ima zelo prav. Na svetu je na milijone odvečnih otrok, ki umirajo na ulicah. Pa jih nihče noče.
Zato ni sebična rit in je raje posvojil otroka kot, da bi delal še dodatne otroke.
Enim pač ni pomembno, da gredo njihovi geni naprej.

Razum še nikoli ni premagal nagona (seksa), je že narava poskrbela za to.
In naraščajoče človeštvo je dober dokaz, da je lepše seksat kot razmišljat.
[/quote]

Seks ni nujno samo in zgolj reprodukcija! Oziroma je, ampak samo pri zabitih in nerazvitih. Človek, ki ima vsaj malo razuma, lahko fuuka, ne da bi bila baba vsako leto noseča (kot je to primer pri zabitih).

Narobe si razumela moj post. Sem ena tistih, ki noce otrok in bi me vsi zaradi moje volje najraje zazgali na grmadi. Ce bi rekla da sem neplodna bi bilo ok. A zakaj bi lagala? Povem tako kot je.
[/quote]

Uf, res je tako.
Ženska, ki noče otrok, velja za nekaj najslabšega. Kar naprej teženje kdaj bom imela otroke. Jaz jih pa niti pod razno nočem. Upam, da bo mir po 40tem.

Kar se tiče pa Hodaliča ima pa še kako prav. Pa v vednost vsem, ki pljuvate po njem, da je sebičen: za razliko od sebičnih riti, ki delate otroke zato, da se širijo vaši geni naprej, je on posvojil otroka. Ja, otroka, ki so ga naštepali neodgovorni starši, otroka, ki je bil odveč. Takega otroka je rešil.

Jebeš to filozofijo, verjetno tud v življenju kresal ni strasno, ker ni nalel na strastno žensko, umrl bo z otroki ali brez njih…, on vidi in slika gnil svet, od tega je kot zgleda tud dobro plačan in se je tako odločil…, nč hudga, v tistem trenutku, ko je on to rekel, se je rodilo 10 otrok staršem, ki se jim jebe za za to, če je svet lep al pa grd za ene..

Bedarija. Svet potrebuje dobre ljudi, da bi postal boljsi. Vec kot je dobrih ljudi, boljsi je (bo) svet. In v tem duhu bo vzgajal vsak normalen stars. Da bi otrok postal nekdo, ki bo znal delati dobro in tudi videti lepo v zivljenju.

Narobe si razumela moj post. Sem ena tistih, ki noce otrok in bi me vsi zaradi moje volje najraje zazgali na grmadi. Ce bi rekla da sem neplodna bi bilo ok. A zakaj bi lagala? Povem tako kot je.
[/quote]

Saj nas takih žensk niti ni tako malo. V bistvu nas je vedno več. ODKAR lahko same odločamo o tem ali bomo otroke imele ali ne.
Ne pozabimo, da ogromno žensk tudi danes, v 21. stoletju, o tem ne more odločati, ampak namesto njih odločajo moški…

Hodalič je super. Zaveda se kak je svet v resnici. Aja, posvojil je otroka.
In vi monovci, ki ste naštepali froce, ker vam je važno, da gre vaš rod naprej – kar je seveda zelo sebično, bi pljuvali po njemu?
On je posvojil otroka, ki sta ga naredila dva neodgovrna osebka. Ste toliko nesebični, da bi to naredili? Itak, da ne. Ker vam je pomembno, da gre vaš gnil rod naprej.

Svet je res krut. Ampak ljudje, vsaj jaz jih nekaj poznam, da nocejo otrok, ker otrok je danes luksuz. Nekateri so cele dneve v sluzbah, ce zamenjajo sluzbo, da bodo delali do dveh je pa problem denar. Otrok ogromno rabi. Vedno vec. Varstva babic ga ne bo, ker se bo delalo do pozne starosti. Da bos imel otroka, ki ga bo vzgajal en drug je res brez veze. Sama imam otroke. V najbolj kriticnih letih najstniskih, je bil velik problem sluzba. Mene me ni bilo. Moza tudi ne. Oba v sluzbah. Mulca pa norela. Danes, kot vidim kaksen je svet. Ne vem, ce bi imela otroka. Ogromno jim moras nudit. Pa ne mores.

New Report

Close