Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Novinarji prosim ukrepajte – mladostniki morajo v šole še v tem šolskem letu ! Hvala.

Novinarji prosim ukrepajte – mladostniki morajo v šole še v tem šolskem letu ! Hvala.

Napačne pozivaš za pomoč. Novinarji so eni glavnih krivcev, da se je panika zaradi korone razširila čez vse meje, ker oni živijo od tega. Če ni senzacionalizma, ne bo njihovih člankov nihče bral in potem ostanejo brez plače. Raja itak nasede na vse. Saj ko bodo izčrpali svoj denar iz štunfa in vlada ne bo dobila novih kreditov za bonbončke, bodo tudi tisti, ki so zdaj proti, zahtevali, da grejo otroc v šolo, oni sami pa na delo. Drugače si lahko že danes vsak izbere svojo jamo v kateri bo vegetiral, dokler ne crkne od lakote.

Drugi val epidemije bo itak kmalu tukaj. In bi spet zaprli šole. Nima smisla. Ljudje se danes tolk družijo po ulicah, da je veselo!
In kaj se bodo naučili če gredo junija v šolo? Samo še mal požurat?
Veliko so se naučili tudi doma. Nova izkušnja, nova znanja.
Nobenih groznih posledic ne bodo imeli zaradi teh treh mesecev šolanja doma.

Bo treba, da se peticija prične pisat.

Kam smo prišli!!! Peticijo morajo starši pisat, da se otrokom v šolo dovoli.

Šole naj se odprejo za vse !
Grki, ki imajo slabše stanje kot mi, bodo odprli 11. maja šole za zadnje letnike srednjih šol, 18. maja pa za vse ostale dijake.
Grkom je mar za njihovo mladino. Sloveniji pa za mladino dol visi. Ni čudno, da bodo mladi spokali in Slovenijo, če se bo le dalo zapustilo. Kaj pa jim nudi Slovenija? Dijakom bo zaprla šole v tem šolskem letu, pa še v naslednjem. Adijo pamet, kakšni fenomenalni ukrepi. Bravo. Mislim, da ni druge evropske države tako pametne, kot je naša.

Šole se morajo odpreti za vse !
Po vseh statistikah vidimo, da Covida 19 pri nas skoraj da več ni, ker ga je večina prebolela že januarja in februarja, ko so bile vse bolnice polne, razredi, vrtci pa prazni.

Pa kaj zdaj čoknjeno nikoli odraslo babovje ponavljate kot papige, ste izdale sklep, da so od jutri šole odprte ali niste?😁

Naj se odprejo vsaj gimnazije in srednje šole vsem. Dijaki znajo ravnati z razkužili, maskami in niso kritična skupina.
On line šolanje za njih ni primerno !

Če gledate poročila potem lahko vidite da novinarje briga te dni le odpiranje barov in trgovin ter posli z zaščitno opremo.
Napredek je le v tem da se ne hvali več učenja na daljavo. Čeprav ne vem kje so našli primere ko je potekalo učenje na daljavo tako super. Vse ki jih jaz poznam, jim to učenje na daljavo ni všeč.

odpira se vse, kjer se obraca denar, celo cerkve, kjer se zbira najbolj ranljiva skupina! Pa bari, kozmeticni saloni, celo hotele mislijo odpirat konec maja. Same res zivljenjsko nujne stvari!
Šolarji pa nikogar ne brigajo, ket tam ni denarja, niti volilnih glasov. Za gospodarstvo je vseeno če grejo otroci v šolo ali ne. Ministrica itak reče kar ji naročijo, svojih možganov nima. Za to vlado so otroci samo nebodigatreba, ki jih hoče pospraviti v zadnji predal. Bolj ko bodo doma, pasivni, prilepljeni na ekrane, bolje za njih. Sramota.

učenje na daljavo je katastrofa, kar pike dobim, ko ministrica vsa ponosna pove, da poteka “dobro”. Je neka provizorična, začasna rešitev, dobra za mesec ali dva, ko res ni bilo druge možnosti. Nekateri učitelji so se zelo angažirali in izkoristili tehnologijo, drugi manj, tretji sploh ne … ampak na splošno pa to ne more dolgoročno nadomestiti pouka v razredu. Si kar predstavljam, kako moja soseda, sama pol pismena, otrokom “pomaga” pri slovenščini ali angleščini.

In ja, vsem dol visi za otroke, samo da se biznis spet zalaufa.

Mladostniki lahko gredo v bar, v šolo pa ne.

Tako kot tukajšnjo babovje, na monu imate cajt viset, za otroke pa nimate časa in norite, da morajo za otroke drugi skrbet..

Kako se res v tej državi nič ne gleda na mladino. Potem se pa čudijo, da mladina odhaja v tujino. V šoli ni žarišč in šole bi se morale odpreti. Gimnazijci in dijaki strokovnih šol ne morejo opraviti svojega programa preko online šolanja.

Kako se res v tej državi nič ne gleda na mladino. Potem se pa čudijo, da mladina odhaja v tujino. V šoli ni žarišč in šole bi se morale odpreti. Gimnazijci in dijaki strokovnih šol ne morejo opraviti svojega programa preko online šolanja.
[/quote]

Aja, multinično blesavo, ker je pandemija samo pri nas in šole zaprte samo pri nas ,ne?

Grki imajo slabše stanje kot pri nas in šole bodo pri njih odprte za vse od 18. maja dalje.

https://www.peticija.online/peticija_za_vrnitev_vseh_uencev_in_dijakov_v_ole

Jaz pa sem za čimprejšnji zaključek tega šolskega leta. Potem pa pregledati učne načrte in zmetati ven ves balast ter točno določiti tisto, kar je res nujno, kar so osnove. Za prihodnje leto (in vsa naprej) pa pripraviti variante šolanja na daljavo. Ker se bo zadeva verjetno še kdaj ponovila, pa bomo takrat res lahko boljše pripravljeni.


Tako bi bilo potrebno ja, ampak tega ne bodo naredili, ker imajo vsi prijatelje, katerim nekaj v žep kapne, če dodajo svojo šeflco mineštre v program.


Super. Hvala.

Prosim ne piši v imenu vseh staršev. Naš najstnik uživa doma, lepo dela za šolo, skuha kosilo, naredi trening moči in na koncu dneva igra tudi računalniške igrice. Organizira si dan, že kak teden se občasno druži z dvema prijateljema. Vesel je, da mu ni treba poslušati ure in ure starokopitnih zdolgočasenih učiteljev, odpika tiste dve uri pouka po videokonferenci, potem pa se malo uči samostojno. Zadnjič je mož ujel predavanje po videokonferenci in ga je skoraj vznak vrglo, ko je slišal kako učiteljica pol ure porabi za kramljanje, 15 minut pa za to, da pove, kaj naj sami preštudirajo v knjigi! Hvala lepa, takšnih ur pouka ne potrebujemo! Najstnik več naredi zase, če zjutraj spi do 12ih, potem pa odteče 4 kroge okrog hiše ali bloka. Sosedov najstnik je devetošolec in mora v šolo, ima starejšega očeta, ki je zdravstveno ogrožen. Vsi v družini se tresejo, da bo prinesel iz šole domov virus in ogrozil zdravje očeta. Z mojega vidika je korona prinesla nujno potrebno modernizacijo šolstva in krčenja balasta v učnih programih. Ukrepe sprejema in odreja Vlada, kakršnakoli že je, ne pa novinarji. Naše šolstvo je bilo že desetletje zelo slabo in ni velike škode, če imamo malo predaha od šol in nadlegovanja zahtev učiteljev. Šolstvo v Sloveniji je itak samo podpora socialnemu sistemu, saj slovenski vzgojno-izobraževalni sistem zaposluje ogromno ljudi. Če bi ga posodobili, bi polovica učiteljskih dinozavrov pristala na zavodu, kar ni socialno vzdržno. V tej situaciji, kateri bo sledila velika gospodarska kriza, se bo potrebno prilagoditi povsod. Kdor je vedoželjen, pameten in priden, bo morda lahko študiral, a le, če si bodo starši to lahko privoščili. Zaradi krize bodo številni mladi morali v slabo plačano službo, kjer bodo opravljali nižja dela, če jo bodo seveda dobili. In če bo finančno šlo, potem študirali ob delu. Novi družbeni ureditvi se bomo morali prilagoditi čisto vsi, tudi najmlajši. Včasih sem bila zelo proti učenju dodatnega tujega jezika, zdaj se mi sploh ne zdi napačno v 8. razredu dodatno učiti se kitajsko ali vsaj nemško, da greš lahko vsaj na začasno delo na Dunaj… Obvezno bi moralo biti minimalno znanje osnov programiranje že v o.š., tudi za dekleta. Vse se spreminja, svet se spreminja, potrebe na trgu del ase bodo drastično spremenile. Velike in željene spremembe družbenega sistema na bolje pa naj vsak začne pri sebi. Srečno!

Super, da ste zadovoljni. Pri nas pa ima veliko podajanj preko zooma, veliko nalog, ki jih mora v določeni uri poslati nazaj rešene, tako da je okopiran s šolo še pa še. Ko je hodil v šolo, je bilo dela s šolo mnogo manj.

Prosim, TI ne piši v imenu vseh staršev samo zato, ker TVOJEMU najstniku način dela od doma ustreza. Šolanje na daljavo je namreč vedno možno, otroka izpišite iz šole in ga šolajte doma.

Glede zastarelega učnega načrta se ni bi mogla bolj strinjati s tabo, ampak to je popolnoma drugo vprašanje, ki nima nobene veze s trenutno situacijo, predvsem pa ga ne bo rešilo šolanje od doma. Česar šola ne bo dala otrokom, jim pač damo mi, sama pa se spreminjajočega se sveta zelo dobro zavedam, ker že leta delam v globalnem okolju.

Kaj misliš pa da je delal v šoli ves ta čas, ko si ti v službi recimo??
Manj dela, ja! Ti si imela manj dela. 🙂

Prosim, TI ne piši v imenu vseh staršev samo zato, ker TVOJEMU najstniku način dela od doma ustreza. Šolanje na daljavo je namreč vedno možno, otroka izpišite iz šole in ga šolajte doma.

Glede zastarelega učnega načrta se ni bi mogla bolj strinjati s tabo, ampak to je popolnoma drugo vprašanje, ki nima nobene veze s trenutno situacijo, predvsem pa ga ne bo rešilo šolanje od doma. Česar šola ne bo dala otrokom, jim pač damo mi, sama pa se spreminjajočega se sveta zelo dobro zavedam, ker že leta delam v globalnem okolju.
[/quote]

Lepo da imaš delovno mesto v globalnem okolju, kljub nerazumevanju enostavnih besedil.
Napisala sem, da mojemu otroku tak sistem ustreza in s tem hotela povedati, da en sistem nekaterim ustreza, drugim pa žal ne- mnogim zaradi zdravstvenih razlogov.

Zakaj mi svetuješ, naj šolarja šolam na daljavo? Tudi sama menim, da je bistveni del socializacija, a če je ne bo pol leta, se ne bo podrl svet. Z vidika zamejitve virusa je bolje, da se otroci družijo z dvema drugima sošolcema, ki nimata zdravstveno ogroženih staršev, kot da sedijo v razredu s 30imi.
Zanima me, ali imate doma neobvladljive divjake, ki jih ne morete več prenašati in si zato želite, da gredo čim prej v šole?

Torej še poenostavljen prevod zate: ” En sistem nekomu ustreza, drugemu pa ne. Nikoli ne bo sistem tak, da bi bi bili vsi zadovoljni” .

New Report

Close