Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Novinarji prosim ukrepajte – mladostniki morajo v šole še v tem šolskem letu ! Hvala.

Novinarji prosim ukrepajte – mladostniki morajo v šole še v tem šolskem letu ! Hvala.

Lepo da imaš delovno mesto v globalnem okolju, kljub nerazumevanju enostavnih besedil.
Napisala sem, da mojemu otroku tak sistem ustreza in s tem hotela povedati, da en sistem nekaterim ustreza, drugim pa žal ne- mnogim zaradi zdravstvenih razlogov.

Zakaj mi svetuješ, naj šolarja šolam na daljavo? Tudi sama menim, da je bistveni del socializacija, a če je ne bo pol leta, se ne bo podrl svet. Z vidika zamejitve virusa je bolje, da se otroci družijo z dvema drugima sošolcema, ki nimata zdravstveno ogroženih staršev, kot da sedijo v razredu s 30imi.
Zanima me, ali imate doma neobvladljive divjake, ki jih ne morete več prenašati in si zato želite, da gredo čim prej v šole?

Torej še poenostavljen prevod zate: ” En sistem nekomu ustreza, drugemu pa ne. Nikoli ne bo sistem tak, da bi bi bili vsi zadovoljni” .
[/quote]

Sistem je tak, da otroci hodijo v šolo. Da so tam fizično prisotni in imajo vse možnosti, ki jih ta sistem ponuja (umik pred morebitnim neprimernim okoljem doma, enakovredne tehnične in druge pripomočke za šolsko delo, pomoč in razlago učitelja, družbo sošolcev, laboratorijske in druge vaje, športne, kulturne in druge dneve itd.). Tak je sistem. Tisti, ki jim ustreza šolanje na daljavo, so trenutno na boljšem in se lahko mirno izpišejo iz sistema, če jim tako ustreza. Tisti, ki jim bolj ustreza običajno šolanje, pa te možnosti trenutno nimajo, pa bi jo nekateri, sploh tisti, ki niso v vato zaviti kot tvoj sinko, krvavo potrebovali. Eni ne vidite dlje od svoje riti.

Zakaj nimajo pravice do normalnega obiskovanja šole? Ker se je neka vlada tako odločila? Verjameš, da bomo zaradi tega ukrepa manj okuženi in bolni? Jaz ne.

Otrokom ne dovolijo v šolo, po drugi strani pa nikomur ni treba v karanteno, ko se vrne v državo. Še malo, pa bodo kolone na hrvaško in nazaj.

Kje je tu logika?

Uboga, ko nimaš servisa babic in dedkov. Saj zato gre, da skrb za otroke prepuščate drugim in krivdo valite na druge, tudi na tiste brez otrok.
Vsem se je obrnilo življenje na glavo, ne samo tebi, ki misliš, da se svet vrti okoli tebe in tvojega dobrega počutja. Kaj pa če bi odkrito govorila s svojimi pamži in jih postavila pred življenjsko dejstvo? A to pa ne, bi bila grda in hudobna! Če kdo potem ti rabiš psihološko obravnavo.
A sploh hodiš v službo, in če, kaj delaš, če si nesposobna se spopasti z vsakdanjimi izzivi?

bi rekla, da si najbolj želijo šole tisti starši, ki imajo probleme z lastno vzgojo in hranjenjem otrok.

Najstniki potrebujejo socializacijo ! S temi ukrepi bodo doma še 5 let, saj se non stop govori, kako bo prišel 2, pa 3, pa 4, pa 5 val.

Cel kup žensk je bilo brez ideje kaj kuhat SVOJIM otrokom, zdaj ko so bile vsak dan z njimi doma.so jim morali iz šol pošiljat jedilnike.
Ta korona je marsikaj privlekla na plano. Da cel kup ljudi živi v zlaganih odnosih in se sploh ne prenesejo, ko morajo biti skupaj. In da starši svojih otrok ne poznajo niti ne prenašajo, kaj šele vzgajajo. Potem pa take pametujejo ženskam brez otrok. Mi je jasno zdaj zakaj, ker jim nepopisno zavidajo. 🙂
Večina slovenskih mam zna samo noge narazen dat, naredit otroka, ga poturit mami ali tašči v varstvo in vzgojo, nato v b vrtec ali šolo, one bi pa pisarile po monu, hodile po trgovinah in kavicah. Jedle solatke v restavracijah, ker so itak na dieti, možje pa se futrajo v menzah. Korona je to vse privlekla na dan. Vso bedo nesposobnih slovenskim mam. So tudi izjeme, ampak jih je malo.

Želim si v šolo. Mi se imamo pa fajn v razredu, tako z učitelji kot s sošolci. Ogromno lepih stvari nismo doživeli zdaj, ko smo doma. Še šola v naravi nam je odpadla.

Malo si falila.

Tisti, ki otroke normalno vzgajamo in hranimo že od rojstva, jih bomo še naprej, šola gor ali dol. Smo tudi pred karanteno skuhali kosilo in popoldneve preživljali skupaj, pomagali pri šoli itd., samo učiteljev pač nismo špilali. Tisti, ki jim dol visi za otroke, bodo šli pa itak v službo in bodo otroci še naprej prepuščeni sami sebi, takšni starši bi si verjetno prej želeli, da se jim služba podaljša do večera oz. da se otroci preselijo k starim staršem. Moja soseda, ki se za otroke niti malo ne briga, je v “lajfu” in od doma od jutra do večera cele dni, tako da je čisto vseeno, ali je epidemija ali ne, njej šola ni faktor, ker niti opazi ne, da je otrok zdaj doma. Žal.

Jaz sem že naveličan šole na daljavo. Upam, da gremo čimprej v šolo.

Ja 😂😁😆val česa?
Prehlada.
Skratka absurdno kaj delajo iz mladostnikov.

Po drugi strani pa bodo tile mladi čez leto dve tri volilci in nikoli pozabili kako so njih izolirali od družbe.

se strinjam s spremembo sistema. Nujno bi ga bilo posodobiti cel sistem, od učnega načrta, do načina dela, do vrednotenja znanja.
Ti napišem samo današnji primer preverjanja glasbene umetnosti za 5.razred. Dobili so vprašanja za odgovarjat, naj bi bila ponovitev za celo leto. Ni znala odgovorit na več kot polovico vprašanj. Sem vzela njihov delovni zvezek. V bistvu je za rit obrisat. Vsebinsko nič povezan z vprašanji. Prečekirala zvezek. Je bilo noter par odgovorov. Prečekirala učne liste od teh 6. tednov. Na njih polno povezav na youtube pesmice, ki nimajo veze z teoretičnimi vprašanji. Sem učiteljici napisala, da še odrasli študenti dobijo vire za študij in da pričakujem, da se v osnovni šoli preverja in ocenjuje snov, ki so jo predelali. Če delovni zvezek ne dopolnjuje učno snov, ga potem ne rabijo. Če so pol leta peli pesmice, naj potem ocenjuje pesmice. Najhuje se mi zdi ker so iz npr. glasbe ali likovne naredili tako znanost. ne me narobe razumet, prav je, da se naučijo nekaj splošne izobrazbe (tudi mi smo se jo), ampak k umetnostim se v prvi vrsti pristopa umetniško. Če bodo potrebovali bolj poglobljeno, se bodo vpisali v npr.glasbeno šolo.
Bi se pa strinjala, z nekaterimi, da bi otroci in mladina šla v šole. Pač pod nekimi pogoji. Meni je npr. všečen avstrijski sistem, ki predvideva da 5 od 10 šolskih dni oddelajo od doma (imeli bodo sistem 3+2). Da se več-številčne razrede razdeli, da je zagotovljena razdalja med njimi. Dovolj bi bilo, da bi imeli malico. Kosila lahko jejo doma. Podaljšanja bivanja pač ne bi bilo. Ampak tak sistem zahteva kar nekaj prilagajanja učiteljev in sistema poučevanja. Zahteva tudi nekaj prilagajanja s strani staršev. Bi pa sigurno imel dosti koristi za mladež.

Tak ti je lajf. Sicer pa se da tudi doma veliko lepega doživet. Samo nehajte se smoliti sami sebi!

Tak ti je lajf. Sicer pa se da tudi doma veliko lepega doživet. Samo nehajte se smoliti sami sebi!
[/quote]Ja glavno da so tebi odprli kafice, frizeraj, nohteraj.

Potem pa vse nazaj zapret in se gremo pravičnost.

Nehaj se smilit sama sebi.

Ja glavno da so tebi odprli kafice, frizeraj, nohteraj.

Potem pa vse nazaj zapret in se gremo pravičnost.

Nehaj se smilit sama sebi.
[/quote]

Kam pa naj gredo mladostniki, če v šolo ne smejo. Ja, v kafiče. Tja se sme.

Ja glavno da so tebi odprli kafice, frizeraj, nohteraj.

Potem pa vse nazaj zapret in se gremo pravičnost.

Nehaj se smilit sama sebi.
[/quote]
Problemi s težavami? Dol mi visi za tvoje kafiče, frizeraj in nohteraj😆
Na živce pa mi greste jamrači. Mularija da potrebuje to pa ono, pa brez maturanca bo ostala? Dajmo se zjokat. Pa dat za eno mašo. Ker tja pa lahko grejo 😂

https://www.peticija.online/peticija_za_vrnitev_vseh_uencev_in_dijakov_v_ole

Vsi, ki želite, da se učenci in dijaki vrnejo v šole, podpišite peticijo.

Cel kup žensk je bilo brez ideje kaj kuhat SVOJIM otrokom, zdaj ko so bile vsak dan z njimi doma.so jim morali iz šol pošiljat jedilnike.
Ta korona je marsikaj privlekla na plano. Da cel kup ljudi živi v zlaganih odnosih in se sploh ne prenesejo, ko morajo biti skupaj. In da starši svojih otrok ne poznajo niti ne prenašajo, kaj šele vzgajajo. Potem pa take pametujejo ženskam brez otrok. Mi je jasno zdaj zakaj, ker jim nepopisno zavidajo. 🙂
Večina slovenskih mam zna samo noge narazen dat, naredit otroka, ga poturit mami ali tašči v varstvo in vzgojo, nato v b vrtec ali šolo, one bi pa pisarile po monu, hodile po trgovinah in kavicah. Jedle solatke v restavracijah, ker so itak na dieti, možje pa se futrajo v menzah. Korona je to vse privlekla na dan. Vso bedo nesposobnih slovenskim mam. So tudi izjeme, ampak jih je malo.
[/quote]

Učitelji mojih otrok so odlicni. Vsi vedno na razpolago. Odprte imamo ucilnice, od vseh pa smo dobili še maile in tel. številke. Glede ocenjevanja so spodbudni. Otrokom so ves čas na razpolago. Od tamalega (2.r) posname vso razlago, vse napiše, fotografira…da staršem ni treba nikamor brskat. Na vsak mail takoj odgovori, naloge popravlja ob 5.00 zjutraj, ker vidim na mailu, če ji pošljem zvečer. Pa ima otroke in zagotovo jim skuha. Nehajte torej kritizirat kar vse učitelje vprek. Par lenčin vrže slabo luč na vse.
Upam, da končamo šol. leto tako kot je sedaj. Pokažite otrokom naravo! Igrajte družabne igre. Naučite jih kuhat ali pa zašit gumbe…

Rad bi šel v šolo. Dosti mi je te šole na daljavo. Pouk kemije in fizike je obupen. Jaz pa bi šel rad ravno to študirat. Velike luknje v znanju bodo.


No sem mislila, da smo edini, ki nimamo le negativnih izkušenj. Moja dva sta srednješolca (vsak na drugi šoli)….in sistem deluje. Učitelji dosegljivi, tudi razlagajo snov… ne vsi…ampak večina pa.


Lepo nam je skupaj. Ne marajo sole. Pa ne snovi ampak specificne sosolke,ki spletkari proti mojemu otroku ter ji bolj ali manj uspeva. Zaradi tega se pocuti moj otrok sila neugodno v razredu in smo vsi veseli da tega sranja ni vec. Pa podivjane uciteljice tudi ne. Kaksen Dar!

Tudi jaz želim v šolo !!!!

Navodila so sedaj za srednješolce: po 12 dijakov največ v eni učilnici ( za te, ki bodo šli k pouku 18. maja).

Jasno vam mora bit, da ena šola torej v tem primeru nima dovolj učilnic za vse dijake :). iz tega preprostega razloga ne morejo it zdaj vači ostali šolarji k pouku…

Verjetno bi veljalo enako za vse osnovnošolce starejše nad 12 let, če bi se vrnili v kloši – po 12 max. Šole nimajo torej dovolj prostora; ni pa dovolj učiteljev za turnusni pouk.

Otroci nad 12 let se štejejo samo za prenašalce oziroma ne toliko ogoržene, kot mlajši od 12. let.

Prekuženost slovenske populacije pa je trenutno po “uradnih” podatkih “le 2-4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} . Premalo.

pardon popravek: se NE ŠTEJEJO samo za prenašalce……

Sem pa tudi mama dvema srednješolcema, ki se šolata na daljavo – njima je popolnoma OK, nikoli tudi nobenega problema kar se njunih šolskih obveznosti tiče, sta si sama to določila za prioriteto v življenju trenutno – vse sama porihtata. In sta se pač prilagodila trenutni situaciji in ne jamrata popolnoma nič.

Ravnokar članek, da je bil virus že decembra v Franciji, na Švedskem, torej ta virus smo imeli 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tudi mi januarja in februarja, ko otrok sploh ni bilo po razredih. 5 od 25 jih je sedelo v razredu. Večina je že prekužena.
Tako, da ta podatek o naši prekuženosti 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ne drži. Je veliko zavajanje.
Ne vem česa vas je strah. Bili smo v karanteni 2 meseca.
Dijaki in šolarji naj gredo v šole.

New Report

Close