Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Obnašanje prodajalcev, če prideš v trgovino zrihtan ali ne

Obnašanje prodajalcev, če prideš v trgovino zrihtan ali ne

Odgovor na objavo uporabnika
kokoši, 03.06.2021 ob 18:32

“Otilia”

Odgovor na objavo uporabnika
Otilia, 01.06.2021 ob 13:23

Zato se jaz vedno uredim , ko hodim naokoli.  V trenirki sem izkljucno samo doma ali v telovadmici.  Poskusi tudi ti tako, sprememba bo ocitna.

Ha ha, torej hočeš biti le znamka, nalepka z ceno na dveh nogah. Hočeš, da to izraža tvojo človeško vrednost. Bedno.

Kokoši to je žalostna realnost našega sveta. Človek je vreden toliko kot ima denarja v denarnici.

Odkar sem bila prvic v New Yorku in dojela, da zenske hodijo po nakupih v trenirkah / sportnih oblacilih (in grejo potem npr na kaksno vadbo), nakupijo stvari v vrtoglavih zneskih, prodajalke pa prav vsako obravnavajo kot da je milijonarka, sem se nehala sikirat, ce grem v trenirki (npr po/pred sportni vadbi) ali v starih kavbojkah po nakupih. Ce me obravnavajo kot klosarja, grem pac drugam. Imam kaj bolj pametnega za poceti kot pa se eno uro rihtati da grem v trgovino. Sicer pa hvalabogu za online shopping, trenutno hodim v fizicne trgovine samo se takrat, ko potrebujem kaj za posebne priloznosti in potrebujem svetovanje ali pa ne poznam znamke in moje stevilke. Sicer pa ja, tudi zdajsnji avto sem kupila, ko sem sla v soboto popoldne mimo salona, ko sem se vracala s sprehoda s psom, v trenirki in cevljih za na travnik. Prodajalec prijazen u nulo, ceprav je bilo 10min do zaprtja salona in sem zgledala kot da nimam za burek. Pa se pes je dobil skledo vode. Je razlika med dobrim prodajalcem in med  studentko, ki dela za male pare. Zal.

“Luanda”

Odgovor na objavo uporabnika
Luanda, 01.06.2021 ob 13:20

To je cisto normalno. Temu se rece psihologija prodaje.  Tudi jaz drugace gledam nekoga v cliotu, kot nekoga v mercedesu.  Tako pac je.

A torej hočeš reči, da si sama tudi del te debilne mentalitete nad katero se zgražamo tukaj? Preberi sporočilo zgoraj nad mojim, da vidiš kako stvari v resnici stojijo.

Če jaz vidim koga v mercedezu pomislim, da je mogoče nek socjalkar, zadolžen, ki si svoj manjvrednostni kompleks zdravi z avtom, punce pa niti na pico ne more peljati.

Kaj pa ti vidiš? Če ga zato vidiš kot kaj več se mi smiliš. Preberi še sporočilo ki sledi drugo zaporedoma za tvojim na katerega zdaj odgovarjam.

Pač če so prodajalci debilčene majo pač na leto na tisoče evrov zgube. Kdo pa ve koliko ima premoženja negdo, ki je v trenirki ker je pač bil nekje kjer je trenirka primerna in ni potem zmatran šel kot debil se domov stuširat v drugo mesto in se nato lepo oblečen vrnil v ljubljano v BTC. Ne šel je v BTC v umazani  strgani trenirki, ki si jo je umazal v naravi in strgal ko se je podrajsal v vejo.

Te vprašam v kakšni debilni realnosti ti in te prodajalci potem sploh živite?

Da njihove trgovine tako zgublajo zaslužek. Ker poglej kaj drugi pišemo in kako osamljena si v svojem razmišlanju. Kot je večina napisala, se pač obrnemo in odidemo, js pa še prodajalko nazjam.

Še to. LUANDA praviš, da se temu reče psihologija prodaje. In kdo jo uči, debili? Očitno nima blage veze z psihologijo.

 

“Hm” , dobro napisano.

“Somebody”

Odgovor na objavo uporabnika
Somebody, 01.06.2021 ob 15:07

Odgovor na objavo uporabnika
Klasika586, 01.06.2021 ob 13:27

Klasika tak odnos, ki je po svoje prav smešen. Veliko tistih, ki so res bogati, ne čuti potrebe po razkazovanje in se oblačijo precej zadržano in nevpadljivo. Medtem pa kakšne frajlice, ki so do konca v minusu, še zapufane, živijo iz rok v usta, dajejo velik poudarek svoji fasadi. S tem zdravijo svoje komplekse in uživajo v lažni veličini, na katero padajo enake tepke, kot so one same. Izurjeno oko, ki pa je redko, hitro prepozna, kam kdo v resnici spada.

res je tako kot praviš.

ne vezano na tvoje. jaz se prav zanalašč oblečem tako da vedno znova vidim in spoznam da so ljudje eni navadni debli in glupsoni. pa mam za oblečt. ampak vseeno se našemim. tako vidim kako se maska sama sname. mislim res… halo… pa nebi rekel da je kakšna zelena mlada oseba ki ne ve da reeees ne šteje kaj maš na sebi ampak šteje kaj maš v sebi.. samo to so “odrasli” haloooo
ma sam da maš firmirano lahko lažeš si nadut spletkariš goljufaš varaš itd.
narobe svet…

obleči se tako pa boš videl kako se te tretira… kako se skida maska…

eh preveč bom spet napisu pa se mi boste u vejice utaknl

Js isto počnem kot ti, zanalašč se oblečem kot klošar, da z tem izvabim iz ljudi, da pokažejo kdo so.

Sam v tvojem primeru ti to nič ne pomaga, ker se kažeš isto omejenega kot so oni in obsojaš ljudi (naprimer pedre), ki jih že tako vsi, ki se imajo za nekaj več obsojajo. Zato ker so oni nekaj več, ker so pravilno usmerjeni, ker imajo otroke, ker imajo dobro službo, ker imajo dobr avto, ker imajo na sebi draga oblačila, ki so znamka.

Zato si ne misli, da si kaj boljši in drugačen od tistih, ki te označijo za klošarskega čefurskega socialkarja iz katerega nikoli nebo nič.

Drahe avte tiste k stanejo ces 100000 nimajo revezi k si nemore kupt tazga tud z lizing nemore banka ne da kredo,,to vozjo bohatunck  mafija al pa tajkuni.

Imam tako službo ko moram bit upedenana in ko sem prosta se najrajši oblečem v teniske in kavbojke. Sem doživela ko sem slučajno šla iz službe vsa upedenana v trgovino in so mi skoraj rdeč tepih postavlili. Ko sem v kavbojkah pa je po navadi vprašanje ko pridem v trgovino ”kaj boš?”

Odgovor na objavo uporabnika
kokoši, 04.06.2021 ob 18:19

“Somebody”

Js isto počnem kot ti, zanalašč se oblečem kot klošar, da z tem izvabim iz ljudi, da pokažejo kdo so.

Sam v tvojem primeru ti to nič ne pomaga, ker se kažeš isto omejenega kot so oni in obsojaš ljudi (naprimer pedre), ki jih že tako vsi, ki se imajo za nekaj več obsojajo. Zato ker so oni nekaj več, ker so pravilno usmerjeni, ker imajo otroke, ker imajo dobro službo, ker imajo dobr avto, ker imajo na sebi draga oblačila, ki so znamka.

Zato si ne misli, da si kaj boljši in drugačen od tistih, ki te označijo za klošarskega čefurskega socialkarja iz katerega nikoli nebo nič.

Obsojam… Blabla…
Vidim da me kar bereš in spremljas.
A nisi prebral tam v temi karta islama al kako je tema…
Delajte za zaprtimi vrati kar hocete. Sa 2 sa 3 sa 5 sa 10… Sa psima ako hocete.
Sem pa proti temu da se to servira druzbi kot normalnost in da to treba sprejet in ne vem se kake vse (“#%$) zadeve zahtevate… Dej za zaprtimi vrati kar ces.
Kako je enkrat tu en napisal
Tko prav prizadeto😂
Nekako on je gej (en njegov/njen sorodnik) ampak on ma potrebo da to folk ve, da to govori.

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.

Hehe, tudi meni se je zgodilo. Dvakrat v isti trgovini, drugi ljudje. Do tega, da me je najprej ozmerjala(in tikala, prevec  ocitno je, da nisem v srednji soli), naj pocakam zunaj, ceprav v trgovini sploh ni bilo max. stevila ljudi. Potem so se ukvarjale s strankami, za katere sem se sama videla, da samo gledajo. Seveda stranke niso kaj kupile na koncu. Ko sem izbrala zeljen kos za min ceno, ki sem jo lahko (zakaj bi za navaden sund dajal vec kot je potrebno?), me povprasa s posmehom na obrazu :” kartica zvestobe?” Mi je se danes zal, da ji nisem odvrnila, “a izgledam tako?” 😂  Sem pa vesela, da nisem bila nesramna, amoak vljudna in nimam obzalovanj. ta kos oblacila mi lepo sluzi, ne vidijo pa me kmalu pri njih. kdor zaposluje prodajalke v tisti trgovini/verigi, mu pa ocitno ni jasno, da zahteve dela mocno presegajo psihofizicne kapacitete trenutno zaposlenih.

“Somebody”

Odgovor na objavo uporabnika
Somebody, 04.06.2021 ob 22:56

Obsojam… Blabla…
Vidim da me kar bereš in spremljas.
A nisi prebral tam v temi karta islama al kako je tema…
Delajte za zaprtimi vrati kar hocete. Sa 2 sa 3 sa 5 sa 10… Sa psima ako hocete.
Sem pa proti temu da se to servira druzbi kot normalnost in da to treba sprejet in ne vem se kake vse (“#%$) zadeve zahtevate… Dej za zaprtimi vrati kar ces.
Kako je enkrat tu en napisal
Tko prav prizadeto😂
Nekako on je gej (en njegov/njen sorodnik) ampak on ma potrebo da to folk ve, da to govori.

Aha torej ne smemo v javnosti objet in poljubit fanta ko se je vrnil z potovanja. Ko sodelovci govorijo o svojih ženah, mi ne smemo govorit o svojih fantih?

Aha torej ti praviš, da se nesme to družbi predstavljati kot normalno in da se ne sme tega sprejeti. No in ti praviš, delajte kar želite in ne boš nobenemu škodoval, medtem ko kdo drug bo pa ravno zato ker to v družbi ni sprejeto kerga padra pretepel al zmerjal. Včasih se nas je pa pobijalo, celo v genocidih. Tako da ne misli, da brez razloga istospolno usmerjeni zahtevajo svoje pravice.

Medtem ko bosanci ga še 100 krat prej kot slovenci, dajo za potegnit moškemu. Če je kašen gej v družbi so takoj zato.

Sam sem vidu na lastne oči kako je en gej ga vleku 7 delavcem iz bosne, gradbincem. Ker so meli pač morda punce, žene dol v Bosni. Ampak on je pač peder za njih, oni pa so hetero in so mu ga pač samo dali za fafat in je to tajna o kateri se ne govori. Ampak zame niso heteroseksualci ampak so biseksualci tako kot je večina ljudi, vi heteroseksualci pa ste samo manjšina tako kot pedri. Medtem ko morda brat od katerega od teh delacev razbije kašnega geja, pa obenem ne ve da njegov brat ga pa daje gejom za vlečt.

In to je NAVADNA HINAVŠČINA. In v Bosni je te hinavščine dvakrat več kot v Sloveniji.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
0/(/:6(!=:!), 06.06.2021 ob 16:08

Odgovor na objavo uporabnika
0/(/:6(!=:!), 06.06.2021 ob 16:07
    Odgovor na objavo uporabnika
    Kar sam, 06.06.2021 ob 12:24

    Odgovor na objavo uporabnika
    odgoarja, 06.06.2021 ob 11:50

    Odgovor na objavo uporabnika
    Bagerist, 05.06.2021 ob 21:07

    Evo – resno hotem ima, priimke, naslove … formalno neznanih sklicateljev protestnikov ob petkih v LJ
    Tokrat (prejšnji petek) so zasedli ulice okoli Delavskega doma v LJ.
    V tem času je moji ženi začela odtekati porodna voda. Sva šla z avtom v porodnišnico… na koncu Celovške pa gamad nekih protestnikov, ki ni dovolila prometa proti porodnišnici. Sem klical 112 — pa so imeli težave priti do Tivolija …

    Ja Dojenček je “frderban” – bo ostal invalid, zaostal …
    Hočem zadoščenje!!
    Osebno in lastnoročno bom šel s kolom razbiti glave organizatorjem protestov !!
    A če me zaprejo … kot pravi predsednik države: So What ☺☺ Ti gnoji pač ne bodo več uničevali

    Odgovarjajo naj JJ, SMC in Desus. Če ne bi nategnili volivcev in se oklepali stolčkov, ne bi bilo nobenih protestov. Našteti politiki so krivi za tvojega “ferderbanega” novorojenčka.

    Če bi bila zgodbica resnična, bi avtorju že v porodnišnici povedali, da nosečnica, ki ji odteče voda, ne odkoraka do avta in se v sedečem položaju prevaža čez ljubljanske ulice, ki znajo biti tudi brez protestov zatrpane, ampak se (kot že omenjeno) pokliče rešilca, ki žensko odpelje v ležečem položaju.

    Ampak nekateri, ki vam osnovne stvari niso jasne, kar popadete na vrženo kost, pa čeprav je plastična in fluorescentna vijolične barve.

     

     

[/quote

Odgovor na objavo uporabnika
ponavadi nisem, 01.06.2021 ob 13:18

V trgovino grem običajno v nekih casual oblačilih. In priznam, da me moti, ker me prodajalke zaradi tega obravnavajo drugorazredno.

Ravno sveža izkušnja, pridem v trgovino z oblačili, pogledam, potem pa povprašam za nek artikel, za katerega je na spletu pisalo, da je na zalogi. Ne tega pa nimamo. Sem si sama vzela časa in ga seveda našla. Trgovinica je pa take velikosti, da dve prodajalki nimata kaj delati. Razen opravljati.

Za menoj pride neka upedenana gospa, njej malo da ji ne pogrnejo rdeče preproge. Me je že imelo, da bi stvari odložila in odšla. Saj lepo, da so prijazni do nje, ampak delati take razlike na podlagi tega kako je nekdo upedenan??

 

Preveč zares vzamete vse iz filmov. Tema je bila obdelana že v Pretty woman.

Meni je ostalo v spominu, ko sem kupovala prvi avto, že dolgooo nazaj. Sem hotela drugo znamko, mislim, da Opel. Pa grem v trgovino, pa me nihče ni jemal resno, kot da me ni, nič, pa so me videli in bili so prosti…. Pa sem samo šla v drugo, pa sem kupila Pegueta.

Ko sem kupovala “rabljen avto” sem šla iskat atija, ki je svojega peljal na servis n se zagledala v novega pride trgovec pa jst tega bi pa mela me gleda čudno. pridem čez 2 dni nazaj če mi lahko pripravi ponudbo mi ej naračunal 2500 več, kot je pisalo na tistem zraven katerega sva stala, gledam in rečem bom premislila. No pošljem mail da druga avtohiša ma pa tako pa tako pa tako ceno za tako pa tako opremo in dobim od drugega prodajalca ista avtohiša ja tudi takega vam lahko ponudimo celo za nižjo ceno. No v istem tednu sem šla  na testno vožnjo in 14 dni kasneje sem se odpeljala z novim avtom. Včasih pomaga če veš  točno kaj hočeš

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 2866, 06.06.2021 ob 12:48

Hehe, tudi meni se je zgodilo. Dvakrat v isti trgovini, drugi ljudje. Do tega, da me je najprej ozmerjala(in tikala, prevec  ocitno je, da nisem v srednji soli), naj pocakam zunaj, ceprav v trgovini sploh ni bilo max. stevila ljudi. Potem so se ukvarjale s strankami, za katere sem se sama videla, da samo gledajo. Seveda stranke niso kaj kupile na koncu. Ko sem izbrala zeljen kos za min ceno, ki sem jo lahko (zakaj bi za navaden sund dajal vec kot je potrebno?), me povprasa s posmehom na obrazu :” kartica zvestobe?” Mi je se danes zal, da ji nisem odvrnila, “a izgledam tako?” 😂  Sem pa vesela, da nisem bila nesramna, amoak vljudna in nimam obzalovanj. ta kos oblacila mi lepo sluzi, ne vidijo pa me kmalu pri njih. kdor zaposluje prodajalke v tisti trgovini/verigi, mu pa ocitno ni jasno, da zahteve dela mocno presegajo psihofizicne kapacitete trenutno zaposlenih.

hehe, sprobano v soboto v muellerju v BTC. Tista deklica, ki dela na parfumih (ne bom poimensko, ampak sem si zapomnila ime) je tam samo za lepo… res nisem bila upedenana, ker ob sobotah, ko delam tavelike nakupe, sem najraje v kavbojkah in supergah. Je šla dvakrat mimo, pol sem pa mal glas povzdignila. Je bilo takooo težko pokazat en parfum, ker očitno ni bil dovolj drag. Najprej je začela, da “mi tega nimamo”, pa sem ji povedala, da ga imajo v katalogu. Je mal barve spreminjala, pol pa le izvolila pokazat kje je. Ga pol zanalašč nisem kupila. Sem pravno prave volje, da bom šla še enkrat probat, če bo kaj popravila obnašanje 🙂

Ko kupujem avto, me briga za odnos prodajalcev. Hočem tak in tak avto po najnižji ceni, drugo me ne zanima.

Odgovor na objavo uporabnika
Kenya, 01.06.2021 ob 13:34

Ce si urejena,  ne pomeni, da si zafnana,  kot kaksna cefurka: umetne trepke, nohte, zlate cevlje…

Čefurka? Spoštovana gospa se morda zavedate svoje primitivne nestrpnosti????

Sem Slovenka , da ne bo pomote.

Sam res, sem prav danes doživela v trgovini za živali. Rečem, da iščem mačji pesek in ne preveč drag, ker me je peljala k nekem bio pesku. Pol pa iščem še fontano za vodo. Prodajalka pa, ja sam to je zelo drago (35 eur) in mi mal pokaže, pol pa reče, da ima drugo stranko. Pa sem želela kupit to fontano, mi ni problem imam za nov avto srednjega razeda na računu (čeprav vozim starejšega, ker mi je škoda denarja); pa pač nisem. Ker da nima casa za reveža, pa nić. Sem fontano že naročila prek neta.

To je moja doživela letos, prej se je preganjala okoli v Swiftu 4×4, niti  ne star, odnos pač kakeršen je bil, letos sem ji za rojstni dan kupil Mercedesa B klaso, je šla za sina po pisarniški stol v lesnino, pred leti s Suzukijem, je morala stol naložiti sama v avto, v mercedesa so ji vse spedenali zaposleni…

Moja izkušnja z remontom Labore kranj. Nekje leta 2006, avto sem pustil pri njih na servisu, pač okvara v garanciji, dali so mi nadomestnega, me kličejo avto je fertik, sedem kar v halji v avto in grem tja, pridem v štacuno, me gledajo tako izpod obrvi, kaj bo ta siromak, jaz pa , ok da vidimo koliko časa bom rabil , stojim tam sredi trgovine, trije v štacuni, eden je imel stranko katera bi Cliota celega na kredit, druga dva sta se delala da nekaj tipkata, vsake toliko pogled izpod obrvi, po petnajstih minutah mi postane dovolj, stopim k tistemu kateri je bil prvi, rečem za knjigo pritožb, ga prosim za ime, mu vržem ključ na mizo da ga je moral s tal pobirati, mene ste se lotili drkati, ko sem vam pred meseci pustil kup denarja  za novo laguno sem bil gospod, danes ko sem pa v halji sem pa drek.

To je bil moj zadnji reno, pa sem jih imel kar nekaj , vedno je bil tudi dostavnik pri hiši, klinc gleda reno in njihove trgovce.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 5468, 01.06.2021 ob 15:32

Tocno tako. Obnasajo se obupno, sploh v ljubljani! Kot da inajo one place  najmnanj tri jurje, pa inajo reve se manj kkt jaz. Odnos pa ogaben. Nalispane, napudrane afne, plus nadut odnos do strank. Nvm kje jih najdejo. Se v HM v lj so dame nadute afne.. res, zakaj jih zaposlujejo??? Prva stvar  je prijaznist in odnos do atrank. Tudi jaz prosim ta pomoc v CA v kranju.. vceraj in mi prodajalja naduto navrze da te in te firme njnajo vec jlac! Razen tistih roza, ki sem jih drzala v rokah innso bile  znizane.. in mi nabija privoscljivo da ne bom dobila take cene hlac nikjer vec.. tolk me je razkurila da sem pregledala vse police in znetala dol se in se hlac… in ‘ cudezno’ nasla se 4 druge barve hlac ,ista znamka napisana!!! In se ceneje! Potem sem ji jih sla naglas pokazat.. da so se druge trgovkw slisale kako nesposobna je. Sam pc, ne bo se ji nic zgodilo, se kar je kvakala da odslej naprej ne bo vec te firme hlac ker se jw bo ali kva ze.. preimenovala! Kura!!!

Za začetek bi bilo dobro, če bi se naučila vsaj osnov slovenščine.  Te sploh kdo razume, kar si nakracala skupaj?

Delam v prodaji. V podjetju ponujamo izdelke, ki so vredni 5.000€ +.
Svoje delo imam rada.

Iz prve roke vam povem, da hladen odnos s strani prodajalca potegnete vi, stranke. Pozdrav Ob prihodu, nasmešek je že perverzija….
Prodajalci smo ljudje in nismo lastnina podjetja.

Vsakega kupca lepo sprejmem, ne dovolim pa, da se stranke, do mene obnašajo arogantno, odrezavo, ne dovolim neprimernih komentarjev itd.

Brezzoba ženica, ki ima 300€ pokojnine bo imela od mene več, kot arogantna avša, ki ji na torbici pise LV

Odgovor na objavo uporabnika
pritiski, 07.06.2021 ob 14:41

hehe, sprobano v soboto v muellerju v BTC. Tista deklica, ki dela na parfumih (ne bom poimensko, ampak sem si zapomnila ime) je tam samo za lepo… res nisem bila upedenana, ker ob sobotah, ko delam tavelike nakupe, sem najraje v kavbojkah in supergah. Je šla dvakrat mimo, pol sem pa mal glas povzdignila. Je bilo takooo težko pokazat en parfum, ker očitno ni bil dovolj drag. Najprej je začela, da “mi tega nimamo”, pa sem ji povedala, da ga imajo v katalogu. Je mal barve spreminjala, pol pa le izvolila pokazat kje je. Ga pol zanalašč nisem kupila. Sem pravno prave volje, da bom šla še enkrat probat, če bo kaj popravila obnašanje 🙂

Takih stvari se ne resuje s prodajalci, ampak se pove nnjihovemu adrejenemu.

tole dost pove o tebi.

tip v cliotu je verjetno seljacina zate, tip v mecki pa cukrcek ane?

tole dost pove o tebi.

tip v cliotu je verjetno seljacina zate, tip v mecki pa cukrcek ane?

 

pojdi v tuš v sežano – tam te obravnavajo čudovito, kolektiv vsestranski – imaš res občutek da si v domač

New Report

Close