Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Odkar ne jem mesa, se veliko bolje počutim

Odkar ne jem mesa, se veliko bolje počutim

Vsak naj je kot mu paše vendar mw niben ne bo prepričal,da je bolj zdrav, ker je meso.

Nihče ni bolj zdrav, ker je meso in nihče ni bolj zdrav, ker ga ne je.

Je pa tako da nobeno črtanje česarkoli iz prehrane ni zdravo. Ne mesa, ne zelenjave, ne sadja, ne OH. Vsega po malem in bomo zdravi.

Kakršna koli dieta (način prehranjevanja), ki zahteva dodajanje posameznih vitaminov, pa ni zdrava. Žal.


Saj tze ne rabi noben prepričevat, le red bo treba naredit, če bomo sploh hoteli obstat. To se pa lako samo stori s priprtjem pipce polni riti, bo se ti pamet takoj začela vračat iz riti v betico, brez vsakega prepričevanja.

Nihče ni bolj zdrav, ker je meso in nihče ni bolj zdrav, ker ga ne je.

Je pa tako da nobeno črtanje česarkoli iz prehrane ni zdravo. Ne mesa, ne zelenjave, ne sadja, ne OH. Vsega po malem in bomo zdravi.

Kakršna koli dieta (način prehranjevanja), ki zahteva dodajanje posameznih vitaminov, pa ni zdrava. Žal.
[/quote]

Razumem vendar nekateri pravijo,da so bolj zdravi ko jedo meso.In yo me moti.Ko ga pa vprašaš zakaj pa nič pametnega ne pove.Ena je tud,da od nekdaj jemo meso.???


Saj tze ne rabi noben prepričevat, le red bo treba naredit, če bomo sploh hoteli obstat. To se pa lako samo stori s priprtjem pipce polni riti, bo se ti pamet takoj začela vračat iz riti v betico, brez vsakega prepričevanja.
[/quot
Ti že veš?

Raje z vrta dišečo sladko zelenjavo in skledo solate s kvinojo kot kos zrezka,ki se mi bo še cel dan valjal v trebuhu in me spravil na kavč.
Kaj bi jutri zakosilo?Mogoce špinačno lazanjo z mehkim sirom.Njami

Raje z vrta dišečo sladko zelenjavo in skledo solate s kvinojo kot kos zrezka,ki se mi bo še cel dan valjal v trebuhu in me spravil na kavč.
Kaj bi jutri zakosilo?Mogoce špinačno lazanjo z mehkim sirom.Njami

Kaj pa zrezek s popečeno zelenjavo?

Včasih, ko so si lahko privoščili meso samo za velike praznike, so bili v glavnem vsi zdravi, delali na kmetijah po cele dneve, raka praktično ni bilo, debelosti je bilo manj.

Danes, ko je meso na mizi vsak dan, pa vemo, kako je stanje.

Vidim v tej temi, da počasi že kar prodira to znanje o tem, da je meso nezdravo. Če bi bil človek res vsejedec, bi jedel surovo meso, pa ga ne. Bo pa še trajalo nekaj let, da večina spozna, da je tudi mleko nečloveškega izvora nezdravo. Človek je edina vrsta na svetu, ki pije mleko od druge vrste (kravje, kozje …), narava nas vsekakor ni ustvarila, da pijemo mleko od krave, ki je namenjeno teličku, ki mora zrasti do več 100 kg.

Znanka,ki ne je mesa že nekaj let,je najmanj,ponavljam najmanj 5x na leto za sebe teden do 14 dni na bolniški-prehlad,nahod,viroza ipd. Tudi otroka ne jesta mesa,ker ga ne dobita, zbolita pa ravno tako kot drugi vsejedi otroci,če ne še večkrat,pa je spet na bolniški,zaradi otrok.

Zato me nihče ne prepriča,da se bolje počuti,ker ne je mesa,ali da je bolj zdrav,ker ne je mesa.
Sem vsejedka,redko se me loti kakšna viroza,a nikoli v taki obliki,da bi zato morala na bolniško.
In ne,ne verjamem,da je počutje in zdravje boljše zaradi tega,ker nekdo neha jesti meso.


Ko bi kaj vedelo, ne bi tako ekstremnih bedarij pisalo. Rak je še kako bil, ampak glede na to, da so ljudje živeli bistveno krajše kot danes, ni bilo toliko ljudi, ki bi zboleli, ne le za rakom, starejše kot je človekovo telo, slabše vse deluje, to je povsem logično, le trendovskim sektaškim prehranjevalnim ekstremom ne. Mleko so ljudje pili odkar so udamačili prvo žival, pa praviš da so bili bolj zdravi? Kaj potem, kaj se boš odločilo, da ne boš samo sebi nasprotovalo in se pod multinikom smešilo?


Ko bi kaj vedelo, ne bi tako ekstremnih bedarij pisalo. Rak je še kako bil, ampak glede na to, da so ljudje živeli bistveno krajše kot danes, ni bilo toliko ljudi, ki bi zboleli, ne le za rakom, starejše kot je človekovo telo, slabše vse deluje, to je povsem logično, le trendovskim sektaškim prehranjevalnim ekstremom ne. Mleko so ljudje pili odkar so udamačili prvo žival, pa praviš da so bili bolj zdravi? Kaj potem, kaj se boš odločilo, da ne boš samo sebi nasprotovalo in se pod multinikom smešilo?
[/quote]

Polarno gobezdalo, ko bi le ti vedelo, kako si se v preteklih letih osmešilo in diskreditiralo…

Vidim v tem postu,da neuživanje mesa škodi na umu.
V glavi niste zdravi.

Polarno gobezdalo, ko bi le ti vedelo, kako si se v preteklih letih osmešilo in diskreditiralo…
[/quote]
Slaba tolažba s tovrstno blodnjo ti je to. Amapk res, človeka se vpraša, ali ste sploh bili sposobni osnovno šolo opravit, ko take ven mečete in jasno kažete, da ne veste najnujneših osnov, ne o človeku, ne o zgodovini človeka, ničesar?

Imam ulcerozni kolitis, to je kronična vnetna črevesna bolezen. Ne smem jesti zelenjave, sadja, stročnic, semen. Vse to mi sproža hude bolečine in krvavitve.
Obstaja samo nekaj živil, po katerih nimam težav, to so: meso (kuhano, dušeno ali pečeno, ocvrto nikakor ne), ribe, jajca, krompir, riž, jogurt, kruh, zelena solata, potem se pa že skoraj neha.
Tako za zajtrk jem kruh s šunko, ali kruh z jogurtom ali kakšno banano (edino sadje, ki ga prenašam)
Kosilo je najpogosteje meso in zelena solata ali meso, riž, zelena solata ali pečen krompir in zelena solata ali ribe s krompirjem ali solato.
Najmanj težav mi povzroča meso.
Kaj bi dala, da bi smela jesti še kaj drugega, ampak ne smem.


Slaba tolažba s tovrstno blodnjo ti je to. Amapk res, človeka se vpraša, ali ste sploh bili sposobni osnovno šolo opravit, ko take ven mečete in jasno kažete, da ne veste najnujneših osnov, ne o človeku, ne o zgodovini človeka, ničesar?
[/quote]

A ni to cudno, za taksnega superiorneza se imas, realnost te pa demantira na vsakem koraku. Pred ekranom superman, v realnosti izgubljenec.

A ni to cudno, za taksnega superiorneza se imas, realnost te pa demantira na vsakem koraku. Pred ekranom superman, v realnosti izgubljenec.
[/quote]
Jp, ko bi bila realnost tvoje blodnje, dvomim pa, da se ti lahko kdaj uresničijo, je velika verjetnost, da te ta sreča nikoli ne dol. 😁Te pa mora bolet in to zelo močno. Naj te potolažim, da sem tudi v reali tako direkten in morda to dodatno doprinese, da me povsod spšoštujejo in cenijo, od sodelavcev v službi, do ogrono ljudi, s katerimi imam kakršnekoli kontakte.


Ko bi kaj vedelo, ne bi tako ekstremnih bedarij pisalo. Rak je še kako bil, ampak glede na to, da so ljudje živeli bistveno krajše kot danes, ni bilo toliko ljudi, ki bi zboleli, ne le za rakom, starejše kot je človekovo telo, slabše vse deluje, to je povsem logično, le trendovskim sektaškim prehranjevalnim ekstremom ne. Mleko so ljudje pili odkar so udamačili prvo žival, pa praviš da so bili bolj zdravi? Kaj potem, kaj se boš odločilo, da ne boš samo sebi nasprotovalo in se pod multinikom smešilo?
[/quote]

Včasih so pustili naravi svojo pot in so veliko večino kravjega mleka dejansko pili telički. V zadnjih nekaj desetletjih pa v “proizvodnji mleka” umetno oplodijo krave, po rojstvu telička čim prej odstranijo, 9 mesecev molzejo kravo in potem spet od začetka. Danes ljudje spijejo veliko več mleka kot nekoč.

Včasih so pustili naravi svojo pot in so veliko večino kravjega mleka dejansko pili telički. V zadnjih nekaj desetletjih pa v “proizvodnji mleka” umetno oplodijo krave, po rojstvu telička čim prej odstranijo, 9 mesecev molzejo kravo in potem spet od začetka. Danes ljudje spijejo veliko več mleka kot nekoč.
[/quote]Ja ja, ti prfliknjeno boš vedelo o tem kaj, ne mi, ki smo ob surovem in kislem mleku gor rasli……. jaooooo, pa to ne moreš verjet😅

Ja, tam nekje po 1. svetovni vojni, so kmetje pogruntali, da bi z mlekom lahko na lahek način malce več zaslužili. Sprva sicer ni šlo zlahka, ker ljudje niso razumeli, zakaj naj bi kar naenkrat začeli piti velike količine mleka. Potem se je pojavila propaganda, da je mleko kao zdravo in nujno in tako so se začele večati količne iz leta v leto. In še danes se večajo. Samo, da tam nekdo dobro zasluži, za zdravje ljudi mu je pa vseeno.

Tako, da če si star manj kot 80 let, verjamem, da si spil precej mleka v otroštvu.

Nekoga drugega zjebe fižolova juha, nekoga tretjega špinača, četrtega svež kruh, petega mastno meso, šestega preveč kisa v solati, sedmega zvijejo hruške, osmega mlečni izdelki…..
Ne delaj se pametne/ga okoli tega, kaj je nekomu težko prebavljivo….

Nekoga drugega zjebe fižolova juha, nekoga tretjega špinača, četrtega svež kruh, petega mastno meso, šestega preveč kisa v solati, sedmega zvijejo hruške, osmega mlečni izdelki…..
Ne delaj se pametne/ga okoli tega, kaj je nekomu težko prebavljivo….

Pogruntali po 1. sv. vojni? Torej namesto potice so jim sugerirali, da bi raje pili mleko? 🙂
To pa je težka logika zarot. Krava je še sedaj sveta žival v Indiji, krava je nekoč lahko preživela cele družine.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]


Jp, ko bi bila realnost tvoje blodnje, dvomim pa, da se ti lahko kdaj uresničijo, je velika verjetnost, da te ta sreča nikoli ne dol. 😁Te pa mora bolet in to zelo močno. Naj te potolažim, da sem tudi v reali tako direkten in morda to dodatno doprinese, da me povsod spšoštujejo in cenijo, od sodelavcev v službi, do ogrono ljudi, s katerimi imam kakršnekoli kontakte.
[/quote]

:))) Ljubček, ti misliš, da si direkten, v resnici si pa samo zblojen neotesanec, ki si fila ego tako, da celo okolico tlači dol – vsaj ti si to tako predstavljaš, v resnici zbujaš samo še posmeh. Tvoj največji delež kontaktov je prek ekrana na monu in tukaj pred celotnim občestvom veljaš za zgubo, nula, niente. Kar je seveda popolnoma tvoja krivda. Kar daješ, to dobiš.

Polarno gobezdalo, ko bi le ti vedelo, kako si se v preteklih letih osmešilo in diskreditiralo…
[/quote]

To pa je zadetek. To gobezdalo se smeši od severnega do južnega pola.
Vsak dan in tudi danes

New Report

Close