Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Odkar sem ločena nisem nikjer dobrodošla, niti na silvestrovanju pri prijateljici

Odkar sem ločena nisem nikjer dobrodošla, niti na silvestrovanju pri prijateljici

Še enkrat: sploh ne gre za to, da bi jaz morala it nekam na zabavo. Gre za to, da je ženska nekaj vredna samo, če ima partnerja, če je samska, še za silvestrovanje ni dobra. In gre za to, da je malce grenek občutek, ko se zaveš, kako zlagana so v resnici prijateljstva. Razumeš poanto mojega pisanja?
Če pa je prvo, kar vam pade na pamet, da bi se nastavljala moškim svojih prijateljic, ste ali same take ali pa bolestno nesamozavestne.
[/quote]
koliko samskih, vdovih, ločenih … prijateljic si TI povabila na kakšno praznovanje???
to je pač reala – si garjava za druge ženske v vezah

Sploh ne gre za to, da moram. Kje si to prebrala. Gre za to, da so me na zabave vabili, ko sem imela partnerja, zdaj ko sem samska, me pa ne. Razumeš?
[/quote]
Ja in? A znaš bit sama ali ne? Kaj imaš od tega, če bi te povabili? Si odvisna od njih? A je tvoja vrednost odvisna od količin njihovih povabil? Daj ženska odrasti!

In kako pišem? Pišem popolnoma normalno. Kako pa bi ti tako situacijo opisala? Bi jo ocvetličila? Dodala smeškote? Pomanjševalnice?
[/quote]

A bereš za sabo? Iz tebe veje negativizem, zafurstriranost in težka si.
Mogoče si bila taka že celo leto, tudi prijateljice imajo pravico do “frej dneva brez tebe in tvojega teženja”, lahko da si pri njih s takim obnašanjem porabila kvoto potrpljenja in te imajo enostavno dovolj.

In še dejstvo: ločila si se, si samska, nisi več v paru. Če vabijo le pare, potem si ti zdaj izvisela. Tako pač je. Prej ko boš dojela, lažje ti bo.

Razvezana ali poročena ženska je vredna natanko toliko kot se sama ceni in dokazuje s svojimi dejanji in načinom obnašanja. Pika
In če se ti počutiš manjvredno, ker nisi bila povabljena na zabavo, tiči problem izključno in samo v tebi.
In ne domišljaj si, da so vse s katerimi popiješ kavo in predebatiraš nepomembne dogodke tvihe prijateljice. To so znanke s katerimi se družiš na kavi, kaj globljega pa še niste ustvarile.
Imeti dobro prijateljico pa pomeni biti dobra prijateljica, v dobrem in slabem, kar pa še vedno nikogar ne obvezuje, da te mora vabiti na novoletno zabavo. Eventuelno se lahko srečate zunaj na trgu, malce poklepetate, mogoče nazdravite, potem pa vsak tja, kamor spada.
In ja skupni prijatelji, ki ste se mogoče v času, ko sta bila s partnerjem še skupaj se upravičeno izogibajo povabilom enega izmed njiju, ko sta zaživela narazen. Zakaj, se ni treba spraševati. Da so pa vabili na zabave, ko si bila poročena samo tebe, brez moža pa ne verjamem. Potem je vzrok, da te sedaj ne vabijo več drug, je pa vsekakor v tebi in ne v njih.

Pa kdo joka, samo napisala sem.Saj ne vem, ste nekateri tako neumni ali tako privoščljivi ali kaj je z vami narobe?

A bereš za sabo? Iz tebe veje negativizem, zafurstriranost in težka si.
Mogoče si bila taka že celo leto, tudi prijateljice imajo pravico do “frej dneva brez tebe in tvojega teženja”, lahko da si pri njih s takim obnašanjem porabila kvoto potrpljenja in te imajo enostavno dovolj.

In še dejstvo: ločila si se, si samska, nisi več v paru. Če vabijo le pare, potem si ti zdaj izvisela. Tako pač je. Prej ko boš dojela, lažje ti bo.
[/quote]

To vse, kar si meni pripisala, lahko komot pripišeš sebi in sebi poodobnim, ki tukaj stresate privoščljivost in žlehtnobo.
Neverjetno, koliko zlobe najdeš tukaj.
Saj ste ubogi.

Jao spet ena virtualna psihoterapevtka. Pa kje si ti prebrala, da se jaz počutim manjvredno?
Prihrani svoje bedaste prihoterapije zase, jih bolj potrebuješ kot jaz 🙂
Pa ne se trudit pisat romane, ker preberem samo prvo vrrstico in vidim, da sama zdraviš svoje frustracije in tvojega blebetenja sploh ne berem do konca.

To vse, kar si meni pripisala, lahko komot pripišeš sebi in sebi poodobnim, ki tukaj stresate privoščljivost in žlehtnobo.
Neverjetno, koliko zlobe najdeš tukaj.
Saj ste ubogi.
[/quote]

Pa spet smo drugi krivi. V prvem postu so bile prijateljice, zdaj smo mi….
Ko boš dojela, da si vse to sama…te bo mogoče še kdo kam povabil.

Pa spet smo drugi krivi. V prvem postu so bile prijateljice, zdaj smo mi….
Ko boš dojela, da si vse to sama…te bo mogoče še kdo kam povabil.
[/quote]

Pa kdo govori o kakšni kirvdi? Pojdi si prebrat še enkrat pa boš mogoče dojela, o čem pišem.
Do takrat pa mi prihrani svoje bedaste in zgrešene psihoanalize?
Saj res, kaj pa ti počneš tu gor na silvestra, pa tako priljubljena si in vsi te imajo radi hehe
Aja, ne, v resnici si sama in tu gor zdaj name zlivaš svoj žolč. Žalostno, smiliš se mi 🙁

Sem vdova. Tudi sama sem se pred leti tako počutila kot ti….saj so me kam povabili, vendar se nikjer nisem počutila dobro, ker sem se sama med pari počutila kot vrinjenec. Zato sem se začela potem sama umikat takšnim zabavam. Vsi so se trudili,, da bi me zabavali. Nikoli nisem vedela, če se obnašam prav. Da ne izpade, da sem preveč vsiljiva, da ne bo zgledalo, da kateri pleše preveč z mano.
Če ne boš našla moške družbe, ali družbo samskih žensk (hmmm….veliko jih ima otroke, tam boš spet odveč…), se čimprej sprijazni, da določene dneve si sama, pa ne bodi osamljena….najdi dobro muziko, nalij si deci dobrega vina, pa knjigo…zavij se v deko, zamisli si še kaj lepega in noč hitro mine…..
Sama sem kar nekaj novih let preživela sama, nekatere prespala, nekatere predelala v službi. Pa sem še vedno optimistična….verjamem pa, da prvo leto, ko si takole sama, je pa kar kruta… vseh teh, ki kokodakajo, da si zagrenjena…hja, pismo…kako zagrenjene so šele one….

Ampak res si neverjetna. Da bi se zazrla sama vase in dobro prebrala odgovore, kaj ti ljudje pišejo in sporočajo, to pa ne. Krivce vedno iščeš zunaj sebe. Vsi so krivi, samo ti ne. Nisi zastonj ločena. Mož je laho vesel, da se te je rešil.

Sem vdova. Tudi sama sem se pred leti tako počutila kot ti….saj so me kam povabili, vendar se nikjer nisem počutila dobro, ker sem se sama med pari počutila kot vrinjenec. Zato sem se začela potem sama umikat takšnim zabavam. Vsi so se trudili,, da bi me zabavali. Nikoli nisem vedela, če se obnašam prav. Da ne izpade, da sem preveč vsiljiva, da ne bo zgledalo, da kateri pleše preveč z mano.
Če ne boš našla moške družbe, ali družbo samskih žensk (hmmm….veliko jih ima otroke, tam boš spet odveč…), se čimprej sprijazni, da določene dneve si sama, pa ne bodi osamljena….najdi dobro muziko, nalij si deci dobrega vina, pa knjigo…zavij se v deko, zamisli si še kaj lepega in noč hitro mine…..
Sama sem kar nekaj novih let preživela sama, nekatere prespala, nekatere predelala v službi. Pa sem še vedno optimistična….verjamem pa, da prvo leto, ko si takole sama, je pa kar kruta… vseh teh, ki kokodakajo, da si zagrenjena…hja, pismo…kako zagrenjene so šele one….
[/quote]

Hvala. Ja saj imaš popolnoma prav. Saj nisem hotela ne jamrat ne nič, samo napisala sem, kar mi je ležalo na duši in potem ko vidiš, kako so nekateri žleht in zagrenjeni, se ti kar dvigne razpoloženje. Je pa tudi dober test, koliko je med nami kač strupenjač, ampak se v resnici dokaj uspešno skrivajo.
Želim ti vse naj naj v letu 2018, veliko smeha, sreče in zdravja.

Bla bla bla. Kaj nimaš nikogar okoli sebe, na kogar bi lahko bruhala žolč? Pa ne da si sama za silvestra? Ccccc
Sem vesela, da nisem taka strupenjača kot ti!

@ Avtorica: če rabiš fuk daj tukaj kontakt … vse ostalo je: si ovca, ki jo vsakdo striže tudi pozimi in si nesprejemljiva družba. Crkn

Bla bla bla. Kaj nimaš nikogar okoli sebe, na kogar bi lahko bruhala žolč? Pa ne da si sama za silvestra? Ccccc
Sem vesela, da nisem taka strupenjača kot ti!
[/quote]

Imam moža zraven sebe. Tvoj bivši pa proslavlja, ker se te je rešil. Uboga si na duhu, se mi prav smiliš. In ne vem zakaj pišeš na forum, če nisi sposobna se soočiti z resnico.

Poznaš pesmico Vsak je sam ostane sam, duša je ptic brez kril…no si spoznala ljudi? Ko boš razčistila s sabo, se postavila izključno na svoje noge in računala samo nase, ravnanje ljudi pa sprejela le kot dar, ne kot odvisnost od odnosov bo bolje.

Imam moža zraven sebe. Tvoj bivši pa proslavlja, ker se te je rešil. Uboga si na duhu, se mi prav smiliš. In ne vem zakaj pišeš na forum, če nisi sposobna se soočiti z resnico.
[/quote]

Nič nimaš. Tu gor visiš in zlovaš žolč po meni, zato da se bolje počutiš. Prav ubogo.

ne ukvarjaj se danes s Starševskim čvekom, tu je samo negativizem … poišči si raje dober film ali muziko, meni je trenutno dobro na HRT 1, vsi ti hrvaški hiti

vse dobro ti želim

Res je. A vendar človek je družbano bitje.

Avtorica je samo povedala, kaj se ji dogaja. Ne razberem noben užaljenosti (pa bi lahko bila, kar se mene tiče), zateženosti ali česa podobnega. Mene bi zagotovo prizadelo, zlagane in neiskrene stvari me.

Ampak punca, po drugi strani je to spoznanje lahko tudi priložnost za pričetek nečesa novega. Obrni list. Odkajlala si bivšega, stori enako tudi s hinavci. Na svetu je še vedno dovolj fajn ljudi. Samo potrpežljiva in selektivna bodi. In ne išči podpore med monami, še posebej na ta večer. Prižgi radio ali TV, odpri eno fajn boco in se imej rada.

Drži se! Što ne ubije jača. Ob letu osorej pričakujem zapis o fantastičnem letu:)

Drži. Koliko zlobe in privoščjivosti, saj to je neverjetno. Grem gledat kak film. Srečno vsem dobrim dušam tukaj 🙂

Hvala. Me veseli, da ste tudi normalni in dobronamerni ljudje, ki razumete, kaj sem napisala!
In tudi to je res, da vsak konec pomeni nov začetek.
Gremo novim zmagam naproti 🙂

[hashtag=Zlagana]#Zlagana[/hashtag] prijateljstva” jaz te razumem. Tudi meni se je zgodilo popolnoma enako, ko sem se ločila. Pri vezanih prijateljicah nisem bila več dobrodošla, niti me niso več vabili na obisk in to kljub temu, da smo prej skupaj praznovali svoje rojstne dni ter rojstne dni otrok, silvestrovali, šli skupaj na zabave… Enostavno je bilo vsega konec. Nikoli nisem izvedela zakaj, sem pa po kakem letu dni srečala moža in sina ene izmed njih, ki je bil prej vsa leta tudi naš zavarovalniški agent in mi je povedal, da je njegova žena (prej od osnovne šole moja prijateljica) zahtevala, da mi ne hodi več delat zavarovanj. Takrat sem prvič izvedela, da je baje blazno ljubosumna in ima težave z vsako samsko žensko.
Priznam, da me je zelo prizadelo. Bila sem prepričana, da me je v vseh teh letih spoznala in ve, da se ji mene res ni potrebno bati. A spoštovala sem njeno željo in razen pozdrava na ulici smo prekinili vse stike. Čez nekaj let, ko je imela težave v zakonu, me je poiskala in takrat sem ji tudi povedala, kako zelo me je njeno dejanje prizadelo.
Seveda se je izgovarjala in govorila, da je pač slišala od sosedov vse mogoče stvari o meni in je bila raje previdna, pa da saj v resnici jim ni verjela… Ampak je bilo prepozno. Zdaj greva občasno na kavo, ampak to je to. Nikoli več ne bova prijateljici. Sva le znanki.
Še vedno zaboli, da v resnici nisem imela nobene prave prijateljice, ki bi mi v težkih trenutnih stala ob strani. Še danes je tako. Ker sem samska, me ne povabijo nikamor. Ko sem imela partnerja je bilo drugače… A tako pač je. Nesmiselno jih je pa karkoli prepričevati. In nesmiselno je pričakovati, da nas bodo razumeli tisti, ki nikoli niso bili na našem mestu.
Ne privoščim jim, ampak lahko se zgodi, da bodo kdaj na svoji koži občutili kako smo se oz. se še počutimo in takrat bodo verjetno spremenili mnenje. Ali pa tudi ne…

Poznam to situacijo, ker sem tudi sama ločena in živim sama kar nekaj let. Sama nekako vedno izpadem od vseh, ko so prazniki, dopusti. S pari se itak ne družim, samskim prijateljicam sem očitno konkurenca. Eno je ko si sam pri 20ih, ko je večina, pri 30ih, 40ih, ko je večina v parih pa nekako izstopaš. Kot si napisala tekom leta ne, ko imajo drugi probleme in te rabijo tudi ne, ko pa ti rabiš njih pa je druga pesem.
Jaz bi ti rekla, da se ne ukvarjaj s tem in se sprosti. Uživaj, delaj stvari, ki te veselijo, za katere ti zmanjka časa… Jaz sem se na primer lotila študija. Za vsako krizo pridejo boljši časi. Zdaj jih ne vidiš. Čez čas ko ne boš več sama pa se spomni še na koga, ki takrat bo. Pri nas je res tako čudno, da se pari družijo samo s pari, družine sami z družinami, zato pa je potem toliko travm in nasilja. Za vse bi bilo bolje, da bi bili bolj odprti. Glavo gor, speljala si ločitev, vse je ok, zdaj bo šlo na bolje. Srečno

Mah lepo vas prosim, sama sem se tudi razvezala pa sem bila vedno in povsod vabljena in dobrodošla. Glede prijateljstva. Povej mi s kom se družiš in povem kdo si. Iste sorte tičev skupaj leta. Upam, da sem bila dovolj jasna.

New Report

Close