Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Odkar sem ločena nisem nikjer dobrodošla, niti na silvestrovanju pri prijateljici

Odkar sem ločena nisem nikjer dobrodošla, niti na silvestrovanju pri prijateljici

Mnogo let sem ločena, ampak sem pri svojih prijateljicah še vedno dobrodošla. In to tudi takrat, ko imajo može doma.

Zanimivo, kajne? Očitno ne delujem nevarna poročenim moškim:)))

Res je. A vendar človek je družbano bitje.
[/quote]se strinjam, le ljudi je treba jemati taki kot so in brez iluzij, kot je nekdo tekel, da ti vsak da le tisto kar zna Inna nivoju kot je. Ali drugače ne presoja ljudi, so kot do. Samo zelo dober človek ti je resnici lahko prijatelj.😈

Tudi meni se je zgodilo nekaj podobnega. Potem pa so se vloge zamenjale. Sem našla novega partnerja, prijateljica, ki me je ob moji ločitvi odpikala, se je pa potem sama ločila in me začela spet klicat in vabit. Ampak sem jo vprašal, kje je bila takrat, ko sem jo potrebovala. In je bila tiho. Vse se obrača.

Avtorica ne seikiraj se. To se ti dogaja zato ker si samska in te tvoje kvazi prijateljice se bojijo, da bi te osvajal njihov moz. Si pac konkurenca in najbrz zgledas bolje od njih.

avtorica teme je krula, ki nima je.bača in je zato zatežena.
naj crkne, ka bo svet lepši

Dobra tolažba. Mogoče bo avtorica kupila.

Že večkrat sem brala in slišala, da je ženska po ločitvi deveto kolo v družbah, ker je bila prej sprejeta in zaželena. Kar verjamem, da predstavlja potencialno nevarnost.
Sicer pa razberem, da avtorica ni zatežena in ne išče družbe, le moti jo odnos prijateljic, ki to očitno niso bile.
Se bo treba sprijazniti in vzeti kot priložnost, da počasi odpikaš stare in narediš prostor za nove.
Aja, pa po praznikih bi malo blefirala, da si se imela tako dobro, kot že dolga leta ne, ter se pri tem skrivnostno nasmihala.

Se strinjam.

Tudi meni je to všeč, da bi rekla, da si se imela fajn kot že dolgo ne.

Koga bo farbala in zakaj bi? A smo v vrtcu?

Zal bo tole drzalo. Drzi pa tudi za samske moske.meni se je tole tudi zgodilo…. ni lepo od frendov, samo tako so se pac odlocil. Screw them all :))) srecno novo leto ti zelim

Niti slučajno nisem zafrustirana. Ne vem zakaj neki bi bila? Saj ne veš, zakaj sem se ločila. Moda pa čutim olajšanje.
[/quote]
Ne sekiraj se, te povsem razumem. Tako je pač to. Morda te bodo poiskale, ko te bodo rabile in sedaj veš koliko je ura. Začni povsem novo življenje, obdrži tiste prijatelje, ki so res pravi prijatelji tudi takrat, ko si v težavah. Ostale skenslaj!

Se strinjam.
[/quote]

Podpis.

Avtorica posta, naredi si prostor za nove ljudi, prijateljstvo, hobije. Sedaj si spoznala kam so frendice taco molile in njihov pravi karakter. Vem da je težko, ker pozabiti je kar takoj težko. Iskreno, sem vezana, ampak me boli kar berem, saj prave frendice ne ni odpikala ker se je ločila. Imam samsko frendico, ki pa žal noče z mojo družbo ven, ker ji je bed ker je samska. Velikokrat sem jo vabila, a pravi vedno, da ima nekaj. Sem nehala vabit in to spoštujem in se druživa raje same. Pač eni imajo obratno sceno, da pa ne marajo hodit ven. Skratka, menim, da najdi take ljudi, ki te bodo cenili ne glede na tvoj status zakona in zaradi tega kar si. Mogoce je celo to zelo dobrodoslo, ker sedaj imas priliko spoznati vse tiste, ki jih prej zaradi druženja s starimi, ne bi.

Zelim ti obilo poguma pri tem in vedi, da si ok, da s teboj ni nic narobe.

Srečno vsem, ki ste prebrali ta post, vsak izmed vas je poseben in vreden vsega lepega!

Pregovor pravi, da v stiski spoznaš prijatelje. In še res je. Te tvoje bivše prijateljice, niso nobene prijateljice.
Poišči si nove, take, ki te bodo razumele, ki te bodo sprejemale. Kar je bilo, je bilo. Preteklosti se ne da spremeniti. Velikokrat nas ranijo tisti, za katere si ne bi mislili, da so tega zmožni. Srečo 2018!

Jaz mislim, da je bolj problem, da oznacimo za “prijatelja” nekoga, ki to sploh ni. Jaz imam resnicne prijateljice, take, ki so ob meni ze dolga leta. In imam krog parov, ki se je zblizal zato, ker je bil moz prijatelj mojega moza, ali smo se spoznali zaradi otrok, ipd. Ampak ti ljudje niso moji pravi prijatelji, ceprav gremo ven, kaj specemo na zaru, itd. Tudi ne pricakujem od njih nic posebnega.

Pa kdo joka, samo napisala sem.Saj ne vem, ste nekateri tako neumni ali tako privoščljivi ali kaj je z vami narobe?
[/quote]
Avtorico razumem. In res je večina, ki tukaj pisari, zabita. To so tipični slovenceljski runklji zahojeni, ki sploh ne poslušajo, kaj človek reče, ampak samo planejo s svojim zateženim, šankarskim, neizobraženim pametovanjem.

Teza, da so te prijateljice (ki so zdaj v narekovajih) odpikale zato, ker se bojijo, da boš lovila njihove bumbarje, je malo čudna. Saj bi ja silvestrovali vsem na očeh! Kako boš zdaj flirtala in zapeljevala enega njihovega bumbarja? Če je ta teza pravilna, je enako potem pravilna tudi ta, da te niso povabile, ker nimaš ob sebi svojega bumbarja, ki bi ga lahko one zapecale.

Mislim, da je vsa stvar v tem, da kriterije prijateljstva za te ljudi preprosto spustiš. Pač, to so ljudje, ki te bodo pustili na cedilu. Zdaj veš. Še vedno ti pa lahko kdaj prav pridejo. Torej jih ni treba zdaj aktivno sovražiti in jim zameriti in se jim maščevati in ne vem kaj. Zelo verjetno je, da so reagirali iz čistega neznanja, kaj v takih primerih storiti. Niso vedeli, ali povabiti ali ne, a bi bilo primerno (“glede na njeno stanje” …) ali ne, čutili so se poklicani “biti obzirni” do tebe, želeli so skratka na nek neroden, polovičarski, plitek način pokazati, da “sočustvujejo s tabo” – ko se takim ljudem zdi najboljša rešitev, da zadevo preprosto pustijo pri miru. Pa saj to se v življenju rado zgodi. Ne veš, kaj bi, pa vse skupaj pustiš pri miru. Zato tudi ni verjetno, da bi mislili, da bi jim kvarila družbo (podobno, kot mislijo butasti pametnjakoviči tule na forumu). Enostavno nočejo misliti na zadevo, ker ne vedo, kako se obnašati v takem primeru. Izkaz prijateljstva to gotovo ni. Ni pa zdaj neko namerno sovraštvo ali zloba. Pač, ljudem se v osnovi fučka za druge, dokler imajo svoje riti preskrbljene.

Vzemi na znanje njihovo vedenje, to je pa tudi vse. Več si tudi oni ne zaslužijo, da se ukvarjaš z njimi.

Dejansko iz tvojega opisa lepo izhaja, da ste bili družba. Le spoznati še moraš, da če si član neke družbe, to ne pomeni nujno, da gre za prijatelje in prijateljice. Lahko gre le za kolege, znance, sorodnike…
Nisi edina, ki morda družbo in malce čvekanja hitro poveže s prijateljstvom. Pravi prijatelji ostanejo skupaj v dobrem in slabem in prava prijateljstva se težko razdrejo ali prekinejo. Ravno zaradi takšnega dokaj naivnega pristopa se ljudem pogosto dogaja, da so razočarani, ker se počutijo zavrženi ali izdani od prijateljev. V resnici pa morajo le sami spoznati, da to nikoli niso bili prijatelji… razen v njihovih glavah so jih tako doživljali.

Zapomni si… prijatelj je s teboj v dobrem in slabem… zato so prijatelji redki kot diamanti.

Vaš link

-------------------------------------------------------------------------------------------------------- There are only five things we need in life: - good friends, good job, good food, good sleep & good _UCK (whatever you thinking is right) Great minds discuss Ideas; Average minds discuss Events; Small minds discuss People.

Petnajst let sem stala prijateljici ob strani v začetku v hudem, kasneje v dobrem, pa manj dobrem in na dnu….. Ne samo jaz, tudi mož. Bila je z nama na dopustih, izletih, obiskih, druženjih. Sedaj je dobro leto poročena, prijeten mož, dober prijatelj. Ima manj časa za naju, tistega, ki ga preživimo skupaj, pa ne omaja nič. To je prijateljstvo, vse ostale pa štejem bolj za znanke, s katerimi imamo odnos kot ga imaš s svojimi prijateljicami ti.

Jp podivjane tupoglavke, marsikaj se vam upravičeno vrača, glede na to kaj ste storili in kaj dejansko same ste kot osebe, pa ste toliko tumpaste da tega ne dojamete.

Potem so neumne, ker poročene bolj pecajo, prepovedan sadež je najslajši.

Nič od tega, kar si napisala ne drži. Zakaj me pa vabijo na kave in v šoping, ko gremo same ženske? In zakaj sem bila prej dobra za skupne zabave, ko sem imela partnerja, zdaj pa nisem več.?
Samska ženska enostavno ni dobrodošla v družbi, kjer so sami pari, tako enostavno je to.

Pa tudi če bi bila zagrenjena ali karkoli, a to je prijateljstvo, da prijateljico s katero prijateljuješ 15 let ne povabiš na silvestrovanje, čeprav ste se še lani dogovarjali, da boste skupaj silvestrovali?
[/quote]
Dojemi, da si potencialno nevarna njihovim zvestim možem!

verjamem in razumem avtorico. Vsaj veš, koliko so iskrene. Ko bo katera osamljena, ali bo v kakšni
stresni situaciji , bo verjetno iskala tvojo pomoč. Ne nasedaj jim več.

Je razlika. Pri meni je bilo isto,ko še nisem imela stalne zveze oziroma zdajšnjega moža. Tiste v parih, so bile pač vedno skupaj s svojimi polovicami, jaz pa s svojimi starši. Pa ne mislim silvestrovega ampak tudi sicer. Dokler so bile prijateljice še brez para, so nekako iskale tudi mojo družbo, potem pa sem se večkrat počutila samo odveč. Ena me je nekoč na nek način celo napodila domov, ko sem prišla k njim na obisk in dokler je bila sama, ni bil problem. Potem pa je prišel iz službe njen ”zlati” možek in mi je dala vedet, da zdaj bo pa treba domov, čeprav ni minila niti ena ura, ko sem bila pri njej in to čisto sredi sproščenega klepeta. In to niso bili obiski kar tako kadarkoli ampak zelo redki, čeprav sva bili pred njeno poroko kot rit in srajca. Ko sem se pa jaz omožila, pa mi je za take začelo dol viset, ker sem se ob svojem možu in otroku počutila čisto dovolj pomembna. Ampak vedno sem v svoji družbi uživala tako s tistimi v parih, kot tudi s prijateljicami brez svojih polovic. In tako je še danes, midva nisva nek zaprt krog ampak sprejemava vse in vsakega.

Omg, na silvestrovo gres pisat tak post in seveda dobis kup negativnih odgovorov (pozitivni praznujejo ponavadi na ta vecer, sami ali v druzbi), tu pa eni komaj cakajo, da zlijejo svoj zolc.

Se mojih 5 centov:

Kdor ima take prijatelje kot ti, ne potrebuje sovraznikov. In res, ko jih jeb… verjetno je res glavni razlog ljubosumje zensk. Verjetno zgledas bolje kot one. In NE – ni normalno, da te ne povabijo. Ravno sedaj bi te morali, ce ste pravi prijatelji.

Imam moža zraven sebe. Tvoj bivši pa proslavlja, ker se te je rešil. Uboga si na duhu, se mi prav smiliš. In ne vem zakaj pišeš na forum, če nisi sposobna se soočiti z resnico.
[/quote]

To, da je tvoj mož danes zraven tebe, ti ne daje nobene garancije, da bo tudi naslednje leto…. mogoče pa samo še nima dovolj jajc, da bi te odpikal (lahko se zgodi tudi nesreča…)….ne moreš sodit tistega, kar nisi vsaj približno okusila na sebi…..

New Report

Close