Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Oranžni polži

Oranžni polži

No pomisli kako bo polžu, ki je tudi živo botje, takot ti, ko ga boš vrgla v slano vodo, kjer bo v velikih mukah poginil.
Nisi normalna, če to počneš.

Nisi normalna ti, ki kompleksnost živčnega sistema polža enačiš s svojim. No, saj mogoče imaš celo prav….

Zdajle je čas, dajmo kakšno osnovno knjigo o biologiji v roke pa gasa…

Nisem napisala metanja v slano vodo, ampak samo posuti sol okoli vrta. Sol jih zaustavi.

Sol, sol in še enkrat sol fufare.

Pazi, da je ne boš v tem času preveč pojedel 😀

No pomisli kako bo polžu, ki je tudi živo botje, takot ti, ko ga boš vrgla v slano vodo, kjer bo v velikih mukah poginil.
Nisi normalna, če to počneš.
[/quote]

Bom pomislila nate. Te pa na tem mestu prosim, da mi podaš neko humano metodo kako se jih znebiti, da ne bo boleče. Še bolje pa, da ko se pojavijo, prideš do mene in jih ti na tvoj human način odstraniš.

Nisem napisala metanja v slano vodo, ampak samo posuti sol okoli vrta. Sol jih zaustavi.
[/quote]

Sol se spira v zemljo in jo uničuje. V slani zemlji nič ne raste.

Bom pomislila nate. Te pa na tem mestu prosim, da mi podaš neko humano metodo kako se jih znebiti, da ne bo boleče. Še bolje pa, da ko se pojavijo, prideš do mene in jih ti na tvoj human način odstraniš.
[/quote]

Jaz sem bolj humana: utapljam jih v pivu (vabe po vrtu), da utonejo v alkoholni omami.

Bom pomislila nate. Te pa na tem mestu prosim, da mi podaš neko humano metodo kako se jih znebiti, da ne bo boleče. Še bolje pa, da ko se pojavijo, prideš do mene in jih ti na tvoj human način odstraniš.
[/quote]

Monća, a veš kaj me zanima, čisto tako BTW, ali imaš najlonke oblečene, ko pobiraš polže?

Sol se spira v zemljo in jo uničuje. V slani zemlji nič ne raste.
[/quote]
Tolk soli ti ne boš natrosilo, da bi imelo kak vpliv na rast. Lahko pa tudi, če nimaš pameti. 😁 Vzameš solenko in vsakega polža malo posoliš, tako jaz počnem. 😁

Monća, a veš kaj me zanima, čisto tako BTW, ali imaš najlonke oblečene, ko pobiraš polže?
[/quote]

Zakaj te to zanima?
Jih imam, ja in ali je kaj narobe?


Tolk soli ti ne boš natrosilo, da bi imelo kak vpliv na rast. Lahko pa tudi, če nimaš pameti. 😁 Vzameš solenko in vsakega polža malo posoliš, tako jaz počnem. 😁
[/quote]

Če ga čisto malo posoliš, dlje časa crkuje.
Tako sem jaz prej delala, ker sem se bala, da bom preveč zasolila vrt.
Boljša metoda je, da jih mečeš v slano vodo in potem ko razpadejo, to polivaš okrog vrta, oz. tam od koder prihajajo.

Zakaj te to zanima?
Jih imam, ja in ali je kaj narobe?
[/quote]
Hvala za odgovor. Ne nič ni narobe, samo tako iz firbca me je zanimalo, ker v drugih temah pišeš, da si cele dneve v najlonkah.
Lep dan še naprej.


Tolk soli ti ne boš natrosilo, da bi imelo kak vpliv na rast. Lahko pa tudi, če nimaš pameti. 😁 Vzameš solenko in vsakega polža malo posoliš, tako jaz počnem. 😁
[/quote]

Eni se prav izživljate nad polži. Da vas ni sram. Prav tekmujete med sabo kdo bo iznašel bolj krute metode.


Tolk soli ti ne boš natrosilo, da bi imelo kak vpliv na rast. Lahko pa tudi, če nimaš pameti. 😁 Vzameš solenko in vsakega polža malo posoliš, tako jaz počnem. 😁
[/quote]

Haha, tako so eni naredili, ko jim je polž prišel pred vhodva vrata. Sedeli smo zunaj in opazovali. Polž se je skobacal iz tiste posoljene sline in lepo odrajžal naprej na svobodo. 😀

Haha, tako so eni naredili, ko jim je polž prišel pred vhodva vrata. Sedeli smo zunaj in opazovali. Polž se je skobacal iz tiste posoljene sline in lepo odrajžal naprej na svobodo. 😀
[/quote]

To se zgodi, če ga premalo nasoliš. Moraš ga ravno prav, bolj zadaj kot spredaj.
Se mi zdi, da meni ni noben ušel.

Naša soseda jih natikana vile, nato pa jih s palčko dol porine v kanto za smeti. Pri nas jih s škarjami za obrezovanje prerežemo na pol, pobiramo v vrečko v kateri je sol. Težko je biti human pri tej golazni, katera uničuje vse kar jim pride nasproti.

Ne morem verjet, da ste ene ženske lahko tako krute. Me prav zanima kakšno vest imate, ko ubijete nedolžno bitje.
Glede na to, na kakšne krute načine pobijate polže, izgleda, da prav uživate v tem početju.

Tisti ki pisete da je to nehumano definitivno se niste videle tega polza kaj sele da bi imele z njimi probleme na vrtu.
Pri nas jih poberemo cez poletje do 100na dan. Kam naj vsak dan odnesem 100 polzev tudi ce jih nesem v gozd bodo sli pa k drugemu sosedu. Doma jih zal ne bom crkljala ker imam vrt zase in za prezivljanje svoje druzine ne za polze. Jih pa z veseljem lahko naberem vsak dan v lepo kosarico z blazinico in jih pripeljem vam na dom (dostava brezplacna) in jih razvajajte humano naprej. 😀

Za tiste ki pa imate tezave s polzi pa: smo tudi ze probali z vsem zivim od tistega strupa za polze do soli ampak do zdaj se je najbolj obneslo kot so pisale predhodnice, redno pobiranje v vodo s soljo in potem polivanje s tisto tekocino po tleh kjer jih je najvec. S tem smo se jih lani res ful znebili ampak so pa se…glede posuvanja soli okrog vrta pa sem jaz brala da sicer potem umrejo ampak preden umrejo odlozijo jajceca kar pomeni da eden umre jih pa polno na novo nastane. Ne vem pa ali je to res,nekje sem zasledila.

Jaz jih pa ne solim, ne utapljam, ne sekam na pol, ampak jih prebodem z zobotrebcem in ostanejo lepo na istem mestu, se ne premikajo. Čez dan se na soncu posušijo. Zvečer ni nobenega od zjutraj več. To sem pokopirala po sosede in se mi zdi zaenkrat najboljša rešitev.
Torej, polža na polovici prebodete z zobotrbcem ki ga skoraj celega porinete skozi njega.

Nisi normalna. Ali se sploh zavedaš kaj narediš polžu. Ne morem verjet, da ste ženske lahko tako okrutne. Me prav zanima kakšne ste v normalnem življenju, če ga seveda sploh imate.

Nisi normalna. Ali se sploh zavedaš kaj narediš polžu. Ne morem verjet, da ste ženske lahko tako okrutne. Me prav zanima kakšne ste v normalnem življenju, če ga seveda sploh imate.
[/quote]

Imaš vrt? Imaš polže? Daj nasvet, kaj nardit, če ti vso zelenjavo poglodajo. Samo ne s tistim: nesi jih v gozd,….. Velike polže odneseš, mali ostanejo. Kaj, če nobenega gozda ni v bližini?
Pa vsak dan moraš polže odnašat.
Ti si ble.ava!

Imaš vrt? Imaš polže? Daj nasvet, kaj nardit, če ti vso zelenjavo poglodajo. Samo ne s tistim: nesi jih v gozd,….. Velike polže odneseš, mali ostanejo. Kaj, če nobenega gozda ni v bližini?
Pa vsak dan moraš polže odnašat.
Ti si ble.ava!
[/quote]

Da tocno napises naslov, kje imas vrt.
Jaz ti garantirano dostavim enih 10 jupolovih kant polzev… hiskarjev, tardecih, tacrnih, rumenocrnih, taogromnih lesnih… you name it. Dobis vse direkt v vrt ti jih dostavim… obljubim. Brezplacno 😉

Da tocno napises naslov, kje imas vrt.
Jaz ti garantirano dostavim enih 10 jupolovih kant polzev… hiskarjev, tardecih, tacrnih, rumenocrnih, taogromnih lesnih… you name it. Dobis vse direkt v vrt ti jih dostavim… obljubim. Brezplacno 😉
[/quote]

Čaki malo. A ti bi meni polže? Kam jih pa naj dam, če trenutno nimam vrta 😀 😀 😀
Ajaaaa, polži so za nekatere specialiteta 🙂

Imaš vrt? Imaš polže? Daj nasvet, kaj nardit, če ti vso zelenjavo poglodajo. Samo ne s tistim: nesi jih v gozd,….. Velike polže odneseš, mali ostanejo. Kaj, če nobenega gozda ni v bližini?
Pa vsak dan moraš polže odnašat.
Ti si ble.ava!
[/quote]

Dobro si ji napisala. Se podpišem pod tvoj post.
Do takrat pa bom pač prisiljena na nek nehuman uničevat to golazen.
Tebi Zdenky pa samo to, ni lepšega občutka, kot se po pobiranju in odstranjevanju polžov, usest na teraso, popit kavico, skadit par čikov in opazovat očiščen vrt. Zadovoljna?

New Report

Close