Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Oranžni polži

Oranžni polži

Odgovor na objavo uporabnika
Nastia, 04.09.2021 ob 07:59

Še malo pa jih ne bo več. Potem pa bo do maja mir.

Kako so tej polzi pomembni da si mogla temo dvignit iz druge strani.

Si pač prava kura, ki caplja za črvi.

Odgovor na objavo uporabnika
Pikicapokica254, 04.09.2021 ob 08:10

Kako so tej polzi pomembni da si mogla temo dvignit iz druge strani.

Si pač prava kura, ki caplja za črvi.

Ne, še vedno čakam na neko dobro rešitev kako se znebiti te golazni.

Evo jih. So se že pojavili. Pridem zdajle iz teka domov in grem čez teraso noter in sem že dva pohodila. Tako, da grem takoj v akcijo, da jih poberem.

Odgovor na objavo uporabnika
P_p, 04.04.2020 ob 05:41

Nabavi race, ni pomembno katere, one te bodo rešile polžev, dovolj bodo dve. Ogradiš vrt okoli vrta pa spusti race. Polži se čez dan skrivajo v travi in ponoči hodijo na vrt, račke bodo čez dan “prečesale” travo in polžev ne bo več.

Kaj Pa voda za race?

Ma meni bojo teli polži živce požrli. Letos so se poleg oranžnih pojavili še neki tigrasti. Tako se množijo, da jih ne morem sproti pobirat. Pobiram jih dvakrat na dan po eno uro. Kaj šele bo, če jih je že sedaj toliko?

Okrog vrta daj veliko soli, polzi se bodo v trenutku spremenili v driske

Odgovor na objavo uporabnika
Zdenky, 08.04.2020 ob 16:51

Ne morem verjet, da ste ene ženske lahko tako krute. Me prav zanima kakšno vest imate, ko ubijete nedolžno bitje.
Glede na to, na kakšne krute načine pobijate polže, izgleda, da prav uživate v tem početju.

Tako sem jaz razmisljala, dokler nisem imela svojega vrta. Prej sem jih pobirala iz kante za smeti in jih nosila na en travnik, zdaj jih mecem v vodo. Ali polzi ali mi. Oboji ne moremo preziveti.

Odgovor na objavo uporabnika
moj vrt, 16.05.2022 ob 18:57

Tako sem jaz razmisljala, dokler nisem imela svojega vrta. Prej sem jih pobirala iz kante za smeti in jih nosila na en travnik, zdaj jih mecem v vodo. Ali polzi ali mi. Oboji ne moremo preziveti.

Ja saj edino to pomaga. Problem je le, ker jih je treba vsako jutro in večer fizično pobrat. Jaz jih tudi mečem v osoljeno vodo, kjer počakam, da pocrkajo in potem to vodo zlivam okrog vrta in komposta. Se mi zdi, da to še najbolj pomaga. Pa humanost gor ali dol. Jaz vsakega poberem z nekim zadovoljtvom, ker vem, da mi ta ne bo več delal škode na vrtu. Tako je, kot si zapisala, mi ali oni.

Meni so ti polži tako nagnusni, da ne morem povedat. Jaz jih ne morem ročno pobirat, ker se mi gravžajo. Vcasih sem jih malo posolila, zdaj ga pa kar z motiko na pol presekam.

Odgovor na objavo uporabnika
Nastia, 04.04.2020 ob 04:43

Spet bo prišel čas, ko se bo treba spopasti z oranžnimi polži.
Preizkusila sem že jajčne lupine, žaganje, feramol, praprot, … , nobena stvar ne traja več kot par dni, oz. do prvega dežja.
Kakšne načine pa vi uporabljate, da se jih obranite? Jaz ne mislim delat in sadit na vrtu, da mi bodo potem oni vse požrli.

Še en način odstranjevanja polžev (https://www.youtube.com/watch?v=sxqE76AXmlk )

 

Odgovor na objavo uporabnika
TinaK968, 18.05.2022 ob 07:07

Meni so ti polži tako nagnusni, da ne morem povedat. Jaz jih ne morem ročno pobirat, ker se mi gravžajo. Vcasih sem jih malo posolila, zdaj ga pa kar z motiko na pol presekam.

O fak, si pa res kruta, ampak kaj pa naj. Jaz jih poberem v vrečko v katero dam malo soli in jo na vrhu zavežem in vržem v kanto. Se mi zdi, da najbolj pomaga, če jih fizično odstranim.

Rdeči polži so gudič, nimajo naravnih sovražnikov, razen tekačic jih nobena žival ne je. So ekstremno sluzavi tudi zelenjve se ne da oprati, moraš obrezati.

Tistih s hišico jaz ne uničujem.

Rdeče z rokavicami poberem v soljeno vodo, polijem s kropom. Včasih, predvsem pa gnezda, pobrenam z brenerjem za plevel.

Mi jih že leta in leta pobiramo in mečemo v slano vodo. Ko razpadejo, potem to polivamo okrog vrta in komposta. Edina zanesljiva metoda.

Sem slišala od kolegice, da jih posuva s pralnim praškom. Baje, da je manj škodljiv za zemljo, kot pa sol. Ali je že katera probala? Jaz bom mogoče danes, ko jih bom pobrala v vrečko in zraven notri vrgla še dve, tri žlice pralnega praška. Bom opazovala kaj se bo zgodilo.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimnna, 25.05.2022 ob 06:48

Sem slišala od kolegice, da jih posuva s pralnim praškom. Baje, da je manj škodljiv za zemljo, kot pa sol. Ali je že katera probala? Jaz bom mogoče danes, ko jih bom pobrala v vrečko in zraven notri vrgla še dve, tri žlice pralnega praška. Bom opazovala kaj se bo zgodilo.

To je dobra ideja. Vrečko dobro zaveži, da ne bo mogla priti notri voda in jih daj v pralni stroj oprati na program za belo perilo na 95*

Po pranju jih samo stresi v lonec, posoli in zalij s kisom za vlaganje, potem pa z njimi v kozarce za vlaganje. Pozimi ti lahko pridejo prav namesto kislih kumaric.

Letos jih je pri nas spet ogromno. Jaz jih po vrtu pobiram v vrečko in jih enostavno vržem v rjavo kanto. Po asfaltu in tlakovcih jih nasolim ali pa opečem z brenarjam za požiganje plevela. V tiste na travi pa preprosto zapičim zobotrebec, da mu onemogočim premikanje in se potem čez dan na soncu lepo posuši. Letos so prinas bolj rjavi, niso več oranžni tako kot včasih.

Odgovor na objavo uporabnika
Takole bom rekel, 25.05.2022 ob 07:48

To je dobra ideja. Vrečko dobro zaveži, da ne bo mogla priti notri voda in jih daj v pralni stroj oprati na program za belo perilo na 95*

Po pranju jih samo stresi v lonec, posoli in zalij s kisom za vlaganje, potem pa z njimi v kozarce za vlaganje. Pozimi ti lahko pridejo prav namesto kislih kumaric.

Amaterji… Oranži polži gredo za 2 dni na mariniranje v tržaško, potem pa v buzaro na belo. Cccc

Odgovor na objavo uporabnika
Kaja332, 23.05.2023 ob 05:32

Letos jih je pri nas spet ogromno. Jaz jih po vrtu pobiram v vrečko in jih enostavno vržem v rjavo kanto. Po asfaltu in tlakovcih jih nasolim ali pa opečem z brenarjam za požiganje plevela. V tiste na travi pa preprosto zapičim zobotrebec, da mu onemogočim premikanje in se potem čez dan na soncu lepo posuši. Letos so prinas bolj rjavi, niso več oranžni tako kot včasih.

Tole z zobotrbcem mi je všeč. Mislim, da ga bom lažje prebodla, kot pa pobrala. Po vrtu jih itak pobiram, na dvorišču pa posolim.

To metodo z zobotrebcem jaz uporabljam že vrsto let. Jaz jih prebadam povsod, po vrtu, travi, asfaltu. Takoj ko ga prebodeš se on ne more več premikat in na mestu crkne oz. se posuši.

Odgovor na objavo uporabnika
Jasmina102, 03.09.2023 ob 11:17

To metodo z zobotrebcem jaz uporabljam že vrsto let. Jaz jih prebadam povsod, po vrtu, travi, asfaltu. Takoj ko ga prebodeš se on ne more več premikat in na mestu crkne oz. se posuši.

Tole z zobotrebci je definitivno najboljša metoda.

 

Jaz ob vsaki gredi posejem timijan. Ko zraste pa vejice porežem in ob robovih poti namečem odrezane vejice in polžev ni, ker jim timijan smrdi. Ker pa timijan zraste iz semena imate potem polno potko novih vejic timijana, ki ga v jeseni komot izpulite. Probajte meni je uspelo pregnati lazarje.

New Report

Close