Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Oranžni polži

Oranžni polži

Ja pri nas tudi. Noro jih je po tem dežju. Zjutraj jih pobere mami, zvečer pa jaz. Meni se jih ne ljubi pobirat in na vsakega vržem malo soli, da se speni in crkne.

Odgovor na objavo uporabnika
Kr ena420, 26.08.2021 ob 11:11

Ja pri nas tudi. Noro jih je po tem dežju. Zjutraj jih pobere mami, zvečer pa jaz. Meni se jih ne ljubi pobirat in na vsakega vržem malo soli, da se speni in crkne.

Fino ane, uživaš v tem, mami pa tudi, ko jih v zavozlani vrečki vrže v smeti.

Kako zanimivo.

Ko una krula v rdečem pride na mon s svojimi cipastimi izpadi, tud tema o crvih priplava na vrh.

Ne mi rečt da slučajno  hihohoho

Odgovor na objavo uporabnika
Saj ni res pa je, 27.08.2021 ob 07:21

Kako zanimivo.

Ko una krula v rdečem pride na mon s svojimi cipastimi izpadi, tud tema o crvih priplava na vrh.

Ne mi rečt da slučajno  hihohoho

In kaj si hotel s tem povedat?

 

Za znoret je koliko jih je spet po temu dežju. Nemogoče jih je vse pobrat. Ali obstaja še kakšen način, da se jih masovno znebim?

Odgovor na objavo uporabnika
Kr ena705, 27.08.2021 ob 14:49

Za znoret je koliko jih je spet po temu dežju. Nemogoče jih je vse pobrat. Ali obstaja še kakšen način, da se jih masovno znebim?

Nič ne pomaga, razen to da jih pobiraš, mečeš v slano vodo da pocrkajo in potem to polivaš tam od koder je največja invazija. Ni druge, žal.

 

Pri nas jih mečemo v hobuk od barve v katerega prej usujem kilo soli. Ko se vsa sol napije te sluzi jo pretresem v vrečko in vržem v kanto za smeti. To je najcenejši in najbolj efikasen način odstranjevanja te golazni.

Odgovor na objavo uporabnika
Anita989, 01.09.2021 ob 12:24

Pri nas jih mečemo v hobuk od barve v katerega prej usujem kilo soli. Ko se vsa sol napije te sluzi jo pretresem v vrečko in vržem v kanto za smeti. To je najcenejši in najbolj efikasen način odstranjevanja te golazni.

Iz soljenih polžev se še vedno izločajo jajčeca, čeprav so že mrtvi. Jaz jih zato polijem s kropom, pustim da se ohladijo, potem pa polijem po sosedovem travniku, kjer se sicer zadržuje največ polžev. Ker jim ta “mešanica” polžev, soli in vode smrdi, se preselijo k naslednjemu sosedu, jaz imam pa mir pred njimi vsaj 14 dni, potem pa po potrebi ponovim vajo.

Sam res.

Za nik

Saj ni res pa je

Sam res.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Ni najbolj efikasen, 02.09.2021 ob 15:37

Iz soljenih polžev se še vedno izločajo jajčeca, čeprav so že mrtvi. Jaz jih zato polijem s kropom, pustim da se ohladijo, potem pa polijem po sosedovem travniku, kjer se sicer zadržuje največ polžev. Ker jim ta “mešanica” polžev, soli in vode smrdi, se preselijo k naslednjemu sosedu, jaz imam pa mir pred njimi vsaj 14 dni, potem pa po potrebi ponovim vajo.

Tudi jajčeca pocrkajo, zato pa jih zmečem direktno na sol.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Anita969, 02.09.2021 ob 16:21

Tudi jajčeca pocrkajo, zato pa jih zmečem direktno na sol.

 

To pa mora mučno zgledat, ko živega polža dobesedno razžre. No ja, ampak, če ne gre drugače, pa pač tako.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Šnelca, 02.09.2021 ob 21:31

To pa mora mučno zgledat, ko živega polža dobesedno razžre. No ja, ampak, če ne gre drugače, pa pač tako.

 

Ni problem, je kar hitro spenjen. Dobro, da se je malo ohladilo, jih je že precej manj. Upam, da jih drugo leto ne bo več.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Anita969, 03.09.2021 ob 05:12

Ni problem, je kar hitro spenjen. Dobro, da se je malo ohladilo, jih je že precej manj. Upam, da jih drugo leto ne bo več.

 

Ti Anita, ko te bo živo razžiralo, boš imelo še timo moči da boš vedelo zakaj se ti je to dogodilo.

Dajte se malo zamislit nad tem kaj delate. Mogoče boste tudi sami kdaj v taki situaciji, polite s kropom, vržene v sol, nataknjene na kol, ……to so prispodobe, torej, ko boste umirale mučne smrti, se boste prav gotovo spomnile teh vaših dejanj.

Odgovor na objavo uporabnika
Zdenky, 03.09.2021 ob 07:38

Dajte se malo zamislit nad tem kaj delate. Mogoče boste tudi sami kdaj v taki situaciji, polite s kropom, vržene v sol, nataknjene na kol, ……to so prispodobe, torej, ko boste umirale mučne smrti, se boste prav gotovo spomnile teh vaših dejanj.

Jaz jih polijemo s kropom, da uničim jajčeca iz katerih bi se izvalili novi polži šele po tem, ko sol naredi svoje. In ne nič  💓 ne boli, ker jim dam račun za uničeno solato.

Odgovor na objavo uporabnika
P_p, 04.04.2020 ob 05:41

Nabavi race, ni pomembno katere, one te bodo rešile polžev, dovolj bodo dve. Ogradiš vrt okoli vrta pa spusti race. Polži se čez dan skrivajo v travi in ponoči hodijo na vrt, račke bodo čez dan “prečesale” travo in polžev ne bo več.

Saj kaj ko te race pojedo še vse drugo na vrtu …

Odgovor na objavo uporabnika
dgen, 03.09.2021 ob 11:29

Saj kaj ko te race pojedo še vse drugo na vrtu …

Res dobra rešitev, še z racami naj se ubadam. Še dobro, da jih je vsak dan manj.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Ne maram butlov, 03.09.2021 ob 08:25

Jaz jih polijemo s kropom, da uničim jajčeca iz katerih bi se izvalili novi polži šele po tem, ko sol naredi svoje. In ne nič  💓 ne boli, ker jim dam račun za uničeno solato.

Saj tudi ti boš dobila svoj račun. Muke, ki jih namerno prizadejaš.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Saj si butelj, 03.09.2021 ob 17:59

Saj tudi ti boš dobila svoj račun. Muke, ki jih namerno prizadejaš.

 

Si gornji nick izbrala v kopalnici med šminkanjem?

Odgovor na objavo uporabnika
Ne maram butlov, 03.09.2021 ob 18:19

Si gornji nick izbrala v kopalnici med šminkanjem?

Butelj kot si, dokazuješ, da si prava kmetica.

Ženske, ki so nekoč delale na kmetiji in od pridelkov živele, si nikoli niso dovolile takih nagnjusnih metod, kot ve gnjusnice.

Ker so vedele, da se jim bo narava, slej ko prej maščevala. Sedaj pa se babure greste kmetovanja za solatni list in en korencek😆🤣🤣🤣🤣

Prav ti je napisala, vse muke ki jih zadajas boš dobila nazaj.

Veliko polžev “spucajo” race tekačice. Sosedove hodijo prosto naokrog, pogosto pridejo tudi k nam in nam pojejo polže še preden pridejo do vrta. Nastavljanje strupa ne pride v poštev, saj se lahko z njim zastrupijo tudi druge živali recimo psi in mačke. Sol škodi zemlji.

Jaz se zadeve lotim z zračno puško.

Odgovor na objavo uporabnika
Bumerang, 03.09.2021 ob 18:27

Butelj kot si, dokazuješ, da si prava kmetica.

Ženske, ki so nekoč delale na kmetiji in od pridelkov živele, si nikoli niso dovolile takih nagnjusnih metod, kot ve gnjusnice.

Ker so vedele, da se jim bo narava, slej ko prej maščevala. Sedaj pa se babure greste kmetovanja za solatni list in en korencek😆🤣🤣🤣🤣

Prav ti je napisala, vse muke ki jih zadajas boš dobila nazaj.

Take neumnosti pišete take, ki nikdar niste imele opravka s polži.

Še malo pa jih ne bo več. Potem pa bo do maja mir.

New Report

Close