Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Oranžni polži

Oranžni polži

Tista ki ima vrt,ki se trudi da na njem kaj pridelaki vlozi kar nekaj mesecev dea v to da ima kaj domacega za pojest je pac primorana delat kaj takega, saj meni se je tudi na zacetku zdelo to grozno,ampak ko ti ta golazen v enem dnevu unici vec kot pol vrta verjemite da tudi ve nebi vec ostale tako humane. Je pa dejstvo da ve verjetno vrta sploh nimate in tega ne in ne boste nikoli razumele. Aja kante s polzi dostavljam tudi jaz 😂😂😂


Točno tako. Ne moreš biti human do njih, če oni niso do tebe.
Mene popolnoma nič ne gane ali pa peče vest, kk ga posolim ali pa vržem v vodo.
Lahko jih tudi jaz naberem v košarico in jih dostavim.
Upam, da jih letos ne bo, ali pa da jih bo malo.

Zdenky, Zdenka, nehaj že s temi tvojimi humanimi izpadi. Ženska je prosila za pomoč, mnenje, nasvete kako se obraniti pred polži. Dobila je kar nekaj dobrih idej, od tebe žal nobene. Samo moraliziranje o humanosti ne bo na human način odgnalo te golazni.
Jaz namenoma ne bom napisala, kako se jaz spopadam z njim, da ne bom spet označena z ………
Če nimaš pametnega nasveta ali odgovora se vzdrži komentiranja.

Si se pa razjezila. Pojdi na kavico in čik.
Uživaj na polno.

Saj je res bolje, da ne napišeš. Vsi te poznamo, da uživaš, ko jih na najbolj krut in sadističen način pobijaš.
Res ne vem kakšna ženska si.
Za tiste, ki je ne poznate, preberite si njene komentarje v različnih temah.

Ampak, a veš kaj, Zdenky. Tudi jaz jih na ta tvoj nehuman način odstranim. Potem smo po tvoje vse ženske …….., kot si napisala za Alenny.

No zdenka, kam ti jih dostavimo. Treba je narediti plan še preden se pojavijo.
Potem pa se ti humano z njimi ubadaj.

Mi jih bomo kar tradicionalno, s soljo po zelenicah, po vrtu pa pobiranje, namakanje in nato polivanje tam kjer jih je največ. Nobena druga stvar ne pomaga, razen da jih fizično odstraniš, pa humanost gor ali dol. Horda te golazni je v eni noči sposobna uničit gredo solate, bučk, kumaric, tudi okrog krompirja sem jih že dobila.
Tista, ki ni nikoli imela opravka z njimi, žal ne more vedeti kakšno škodo delajo in zato obsojati tiste, ki jih pač odstranimo z vrta ni primerno. Tukaj ni uživanja, je samo en kup nagravžnega dela. Priznam pa, da je pogled na lep in urejen vrt brez polžov edinstven, to pa je užitek pogledati.

Nisi normalna. Ali se sploh zavedaš kaj narediš polžu. Ne morem verjet, da ste ženske lahko tako okrutne. Me prav zanima kakšne ste v normalnem življenju, če ga seveda sploh imate.
[/quote]Saj veš te iste mame, se NE zgražajo, ker je una dekla zlila 200 l mleka stran, ker je veganka. Je širila obzorja 🤣
Tu gor imaš te sadistične veganke, ki ne ločijo med crkovino in crkovino. Hahahaaaa.
Nacistična pripadnica itak vodi, ona, si jo še zlajfa hkrati.

Saj veš te iste mame, se NE zgražajo, ker je una dekla zlila 200 l mleka stran, ker je veganka. Je širila obzorja 🤣
Tu gor imaš te sadistične veganke, ki ne ločijo med crkovino in crkovino. Hahahaaaa.
Nacistična pripadnica itak vodi, ona, si jo še zlajfa hkrati.
[/quote]

In kaj si sploh hotla povedat s tem postom. Mene zanima samo kako se znebit polžov.

In kaj si sploh hotla povedat s tem postom. Mene zanima samo kako se znebit polžov.
[/quote]Si prebrala vse, Al ti je sam moj kom. padel v oči?
Veselo na delo pobiraj jih v posodo z zemljo in jih nosi v gozd.
Aja tega zgoraj nisi razumela, je pretežko zate, lenoba lena.

Ti jih kar nosi v gozd. Nimam niti časa niti volje.

Pa ti si vprasala, ne jaz.
Kaj pol sprasuješ.

Ali ti to počneš, pobiraš in jih nosiš v gozd?

In kaj si sploh hotla povedat s tem postom. Mene zanima samo kako se znebit polžov.
[/quote]Ti sprasujes?
Al si kratke pameti da sproti pozabiš. Saj maš nasvet veselo na delo in manj čivkanje.

En cas smo jih (ko jih ni bilo veliko) fizicno pobirali in zazigali.
Potem smo nabavili race tekacice in je od takrat je mir. Super so in priporocam jih vsakemu, ki ima to moznost.
[/quote]
Jaz sem tudi pomislila nanje, pa jih nikoli še nisem imela. Zato me zanima par osnov. Kje jih imate čez noč in čez zimo?


Jaz sem tudi pomislila nanje, pa jih nikoli še nisem imela. Zato me zanima par osnov. Kje jih imate čez noč in čez zimo?
[/quote]

Nebi jaz se še z račkami ubadala. Saj so lepe za pogledat, ampak imam premajhen vrt. Tako bom ostala kar na preizkušenih metodah.

jp račke pa vse pojejo, jih imam doma to vse prebrskajo, tekačice so najboljše za take polže, to jim je posladek če jih najdejo 😀

Daj prosim povej kje jih imate čez noč. V “kurnikih”? Kaj pa pozimi?
Jaz imam možnost dobit tekačice, samo ne vem kako se skrbi za njih. Verjetno poleg polžev rabijo še kakšno drugo hrano. A jejo tudi listnato zelenjavo z vrta?

Daj prosim povej kje jih imate čez noč. V “kurnikih”? Kaj pa pozimi?
Jaz imam možnost dobit tekačice, samo ne vem kako se skrbi za njih. Verjetno poleg polžev rabijo še kakšno drugo hrano. A jejo tudi listnato zelenjavo z vrta?
[/quote]

So zelo preproste živalce, rabiš koruzo in pšenico pa seveda solato imajo tud zlo rade, pa kakšen bazenček vode potrebujejo ko se umivajo in plavajo v njem, mi imamo en tak majhen bazenček narejen, zravn pa še v posodah vodo. So pa res zlo pridne pri iskanju polžev, čisto vse poberejo

Pri nas jih kar z apnom posujemo. Žlico ali dve na vsakega in se lepo posuši. Z apnom naredimo manj škode na vrtu kot s soljo in raznimi drugimi strupi.


Ali si kdaj pomislila, da bi nate kdo vrgel živo apno? Verjetno nisi.


Ali si kdaj pomislila, da bi nate kdo vrgel živo apno? Verjetno nisi.
[/quote]
Daj ti enkrat en pameten in uporaben nasvet napiši.


Daj ti enkrat en pameten in uporaben nasvet napiši.
[/quote]Saj ga je.
Že na prejšnji strani.
Ti? Dej neki pametnega enkrat od sebe.
Saj to razumeš, ni pretežko zate?

No daj, me prav zanima katera jih po dvakrat na dan nosi v gozd?

New Report

Close