Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Oranžni polži

Oranžni polži

Si prebrala vse, Al ti je sam moj kom. padel v oči?
Veselo na delo pobiraj jih v posodo z zemljo in jih nosi v gozd.
Aja tega zgoraj nisi razumela, je pretežko zate, lenoba lena.
[/quote]

Eno izmed najbolj invazivnih tujerodnih vrst, ki se jo kmetovalci trudijo iztrebiti, bi ti nosila v gozd, da se še bolj namnoži in povzroča še več škode v naravi in nevarnosti za ljudi?!?

En polž ima lahko naenkrat do 400 potomcev.
En polž poje do 600 g hrane.
Ena ‘družina’ polžev torej lahko poje 240 kg hrane! V enem letu!

Eno izmed najbolj invazivnih tujerodnih vrst, ki se jo kmetovalci trudijo iztrebiti, bi ti nosila v gozd, da se še bolj namnoži in povzroča še več škode v naravi in nevarnosti za ljudi?!?

En polž ima lahko naenkrat do 400 potomcev.
En polž poje do 600 g hrane.
Ena ‘družina’ polžev torej lahko poje 240 kg hrane! V enem letu!
[/quote]Ti si tudi ena mestna pojava.
Da so hrana ptičem in ostalim žvalcam ti pa ne pade v tvoj ozek domet?

Ti si tudi ena mestna pojava.
Da so hrana ptičem in ostalim žvalcam ti pa ne pade v tvoj ozek domet?
[/quote]

Sem v svojem življenju imela že dovolj opravka z lazarji, da imam čisto dovolj vedenja o tem, kdo jih (ne) je.

Tistim, ki jih tako obožujete, pa jih lahko tudi jaz darujem kakšen paket. Dodam še škatlo harlekinskih pikapolonic, da boste imeli še večjo zabavo.

Sem v svojem življenju imela že dovolj opravka z lazarji, da imam čisto dovolj vedenja o tem, kdo jih (ne) je.

Tistim, ki jih tako obožujete, pa jih lahko tudi jaz darujem kakšen paket. Dodam še škatlo harlekinskih pikapolonic, da boste imeli še večjo zabavo.
[/quote]Ja očitno si pozabila in sem te spomnila kako kiksaš.
Pa vrtičkarce le niste tolk srečne kot se delate.
Le vrt mora biti lepši od sosedovega. a? 🤣

Monća, daj mi prosim napiši kako gre to vaše namakanje. Bi poskusila še ta način.

Čaki malo. A ti bi meni polže? Kam jih pa naj dam, če trenutno nimam vrta 😀 😀 😀
Ajaaaa, polži so za nekatere specialiteta 🙂
[/quote]

monmonci

Cudno sem citirala…😉

Tumbasti zdency sem mislila… una naj napise naslov… bo dobivala redno dostavo od mene😁


monmonci

Cudno sem citirala…😉

Tumbasti zdency sem mislila… una naj napise naslov… bo dobivala redno dostavo od mene😁
[/quote]Huh, ko morate reve trpet, da je vaš vrt lepši od sosedovega.
Kar kar cel svet se vam smeje.

Ja očitno si pozabila in sem te spomnila kako kiksaš.
Pa vrtičkarce le niste tolk srečne kot se delate.
Le vrt mora biti lepši od sosedovega. a? 🤣
[/quote]

S čim kiksam?
Nisem vrtičkarka, prav nič me ne zanima niti, kako izgledajo vrtovi sosedov.

Huh, ko morate reve trpet, da je vaš vrt lepši od sosedovega.
Kar kar cel svet se vam smeje.
[/quote]
Reva si ti v svoji glavi s svojimi bizarnimi scenariji o tekmah in competiciji . Alias Zdenky multinamarka. Ki misli da je sosed vsakemu na ” hofu”.
Napisi naslov , dobis se bramorje za druzbo polzem.
Glede na to da ti “spila” si predvidevam samica. Se vaskega posebneza Mirkota ti pripeljem, garant ti bo se floto motoriziranega prhljaja prinesel.

Frikishljubiteljicegolazni… pfuj🤮

Vstanem okrog petih zjutraj oz. ko začne vzhajati sonce, se na hitro oblečem in grem na vrt. Že od prejšnjega dne imam pripravljeno vedro z vodo, približno tri litre vode in 25 do 30 dag soli, nato poberem vse polže, najprej po vrtu, nato še po zelenici, to traja približno eno uro, med tem še na hitro skadim tri čike. Ko končam me čaka zajtrk, ki mi ga pripravi možek, ko pojem se grem preoblečt, do konca uredit in na delo v pisarno. Zvečer, ko začne padati mrak grem spet na vrt pobrat polže. Nato pripravim novo vedro za zjutraj. Ko polži v vedru razpadejo to brozgo polijem med vrtom in zelenico, pod živo mejo, po kompostu. Če to redno počneš zmanjšaš količino polžov za 70 procentov na sezono. To delaš dan za dnem, vsak dan dvakrat. Ni fino, ampak, če hočeš kaj pridelat in se znebit vsaj dela polžov, ni druge. Je treba bit vztrajen.
Namesto soli lahko uporabiš še kis ali apno. Koliko ga daš v vodo nevem, ker nisem še poizkusila. Čas razpadanja polžov je odvisen od tega koliko jih pobereš, več kot jih je, dlje časa razpadajo.
Humano ali nehumano, me ne zanima.
Bistveno mi je, da na vrtu kaj pridelam.
Če bi sedela križem rok, potem imam vrt lahko samo za polže.

Vstanem okrog petih zjutraj oz. ko začne vzhajati sonce, se na hitro oblečem in grem na vrt. Že od prejšnjega dne imam pripravljeno vedro z vodo, približno tri litre vode in 25 do 30 dag soli, nato poberem vse polže, najprej po vrtu, nato še po zelenici, to traja približno eno uro, med tem še na hitro skadim tri čike. Ko končam me čaka zajtrk, ki mi ga pripravi možek, ko pojem se grem preoblečt, do konca uredit in na delo v pisarno. Zvečer, ko začne padati mrak grem spet na vrt pobrat polže. Nato pripravim novo vedro za zjutraj. Ko polži v vedru razpadejo to brozgo polijem med vrtom in zelenico, pod živo mejo, po kompostu. Če to redno počneš zmanjšaš količino polžov za 70 procentov na sezono. To delaš dan za dnem, vsak dan dvakrat. Ni fino, ampak, če hočeš kaj pridelat in se znebit vsaj dela polžov, ni druge. Je treba bit vztrajen.
Namesto soli lahko uporabiš še kis ali apno. Koliko ga daš v vodo nevem, ker nisem še poizkusila. Čas razpadanja polžov je odvisen od tega koliko jih pobereš, več kot jih je, dlje časa razpadajo.
Humano ali nehumano, me ne zanima.
Bistveno mi je, da na vrtu kaj pridelam.
Če bi sedela križem rok, potem imam vrt lahko samo za polže.
[/quote]

A si ne bi raje nabavila raco?

Letos se bom ponovno spravila na vrt. Sem opustila zadnja 3 leta, ker sem obupala nad polzi. Toliko jih je….. Tudi meni se upira jih posipati s soljo. Ker zivimo ob reki, sem pomislila, da bi jih pobrane pometala v reko. Tam je kar nekaj rac, capelj, recnih galebov. Bi to slo? Vracat jih v naravo, sem prebrala, da ne. Ravno zaradi njihove invazivnosti. Pa veselo vrtickanje vsem 🙂


Reva si ti v svoji glavi s svojimi bizarnimi scenariji o tekmah in competiciji . Alias Zdenky multinamarka. Ki misli da je sosed vsakemu na ” hofu”.
Napisi naslov , dobis se bramorje za druzbo polzem.
Glede na to da ti “spila” si predvidevam samica. Se vaskega posebneza Mirkota ti pripeljem, garant ti bo se floto motoriziranega prhljaja prinesel.

Frikishljubiteljicegolazni… pfuj🤮
[/quote]Pobiralka črvov.
Najboljš da si jih pripraviš za kosilo, bo zate najlažje😁😃🤣

Vstanem okrog petih zjutraj oz. ko začne vzhajati sonce, se na hitro oblečem in grem na vrt. Že od prejšnjega dne imam pripravljeno vedro z vodo, približno tri litre vode in 25 do 30 dag soli, nato poberem vse polže, najprej po vrtu, nato še po zelenici, to traja približno eno uro, med tem še na hitro skadim tri čike. Ko končam me čaka zajtrk, ki mi ga pripravi možek, ko pojem se grem preoblečt, do konca uredit in na delo v pisarno. Zvečer, ko začne padati mrak grem spet na vrt pobrat polže. Nato pripravim novo vedro za zjutraj. Ko polži v vedru razpadejo to brozgo polijem med vrtom in zelenico, pod živo mejo, po kompostu. Če to redno počneš zmanjšaš količino polžov za 70 procentov na sezono. To delaš dan za dnem, vsak dan dvakrat. Ni fino, ampak, če hočeš kaj pridelat in se znebit vsaj dela polžov, ni druge. Je treba bit vztrajen.
Namesto soli lahko uporabiš še kis ali apno. Koliko ga daš v vodo nevem, ker nisem še poizkusila. Čas razpadanja polžov je odvisen od tega koliko jih pobereš, več kot jih je, dlje časa razpadajo.
Humano ali nehumano, me ne zanima.
Bistveno mi je, da na vrtu kaj pridelam.
Če bi sedela križem rok, potem imam vrt lahko samo za polže.
[/quote]

Monća hvala za res lep in izčrpen odgovor.

Monća hvala za res lep in izčrpen odgovor.
[/quote]

Zanimivo, da Zdenky nič ne komentira.
Upam, da ji je zmanjkalo besedila.

Sicer pa hvala Monći za dober opis in realno sliko. Bom upoštevala njen način.

Zanimivo, da Zdenky nič ne komentira.
Upam, da ji je zmanjkalo besedila.

Sicer pa hvala Monći za dober opis in realno sliko. Bom upoštevala njen način.
[/quote]

Ne provocirajte. Nima smisla z vami izgubljat čas. Sem napisala kar mislim in to je to.

Mi imamo 3 kompostnike. Ugotovila sva, da se pri nas slepci skrivajo v kompostniku, saj nimajo drugih skrivališč. Ko mož obrezuje drevje, določeno količino vej vsako leto nareže na bolj majhno in znotraj kompostnika naredi plast vej, da slepci lažje prehajajo. Naj bi se prehranjeval z golimi polži. Jaz polže mečem kar v kompostnik, jih pa nimamo veliko.
Je pa že kakšen slepec zašel in padel v eno prostor pri podkletnem oknu. Mož vzame rokavico in ga reši.
Tudi sicer pazimo pri delu na vrtu na slepce, da jih ne bi slučajno presenetili in poškodovali.

Zanimivo, da Zdenky nič ne komentira.
Upam, da ji je zmanjkalo besedila.

Sicer pa hvala Monći za dober opis in realno sliko. Bom upoštevala njen način.
[/quote]Zakaj te moti.
Sem se jst namet nje.
Ona je sam komentirala da je nedopustno jih natikat na zobotrebce.
Sama sem dodala, da, si jih natikajte na vilice in kot priloga solatki vam dober tek. 😂

Jaz sem bolj humana: utapljam jih v pivu (vabe po vrtu), da utonejo v alkoholni omami.
[/quote]

In kako te pol tisti pir kaj bolj zadane, ko ga spiješ ? 🙂

Ne provocirajte. Nima smisla z vami izgubljat čas. Sem napisala kar mislim in to je to.
[/quote]

A komarje, klope, miši in podgane in ostalo golazen imaš tudi rada?

A komarje, klope, miši in podgane in ostalo golazen imaš tudi rad
[/quote]A ti miši prebadas z zobotrebci. Fuuuuj

A ti miši prebadas z zobotrebci. Fuuuuj
[/quote]

Ja, veš de, tebi na ljubo.

Drgač. a ti si žaba, k znaš tko kwakat?
No, za žabe obstaja drugačen recept za kuhanje; si že slišal/a zanj?

Ja, veš de, tebi na ljubo.

Drgač. a ti si žaba, k znaš tko kwakat?
No, za žabe obstaja drugačen recept za kuhanje; si že slišal/a zanj?
[/quote]😂paa srcek pogovarjam se v tvojem jeziku.

Še slepcev pa ne bi imela na vrtu. Jr kar uredu tako kot je.

Kako pa lahko 10 slepcov požre 50 polžov?

New Report

Close