Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Oranžni polži

Oranžni polži

Ojla, Monika ali se že pripravljaš na pobiranje polžov?

Ali morajo biti te race tekačice v ogradi ali se lahko prosto gibljejo.

Ali morajo biti te race tekačice v ogradi ali se lahko prosto gibajo?

lahko se prosto gibljejo

lahko se prosto gibljejo
[/quote]

Ali nikamor ne pobegnejo? Kaj pa še drugega jejo razen polžov? Kaj pa naj naredim v jeseni z njimi?

Pri nas so se že pojavili. Zaenkrat jih še obvladujemo. Je pa letos veliko sivih s črnimi črtami. Kako se pa druge spopadate z njimi?

Ja posoli ga, ane. Preden ti uide. Jutri jih bo iz tega enega, najmanj pet.

Ja posoli ga, ane. Preden ti uide. Jutri jih bo iz tega enega, najmanj pet.
[/quote]

Ma neee, to si samo škodo delaš na vrtu. Lepo vrtne škarje ali oster nož in cak, hitro, humano in neškodljivo.

Ma neee, to si samo škodo delaš na vrtu. Lepo vrtne škarje ali oster nož in cak, hitro, humano in neškodljivo.
[/quote]

Ja tudi to je varijanta. Ni mi pa všeč, ker so potem škarje vse pocaste.

Ja tudi to je varijanta. Ni mi pa všeč, ker so potem škarje vse pocaste.
[/quote]

Ni ti všeč, ker ubogi polž prehitro pogine.
Zato pa jih solite, natikate na palčke, prebadate z zobotrebci, mečete v vodo, ……, da uživate in se naslajate, medtem ko oni v mukah umirajo.

Ni ti všeč, ker ubogi polž prehitro pogine.
Zato pa jih solite, natikate na palčke, prebadate z zobotrebci, mečete v vodo, ……, da uživate in se naslajate, medtem ko oni v mukah umirajo.
[/quote]

Malo se ohladi s temi tvojimi komentarji.

Tudi sama imam vrt in v življenju nisem ubila enega polža. Enostavno jih odnesem stran, kjer nikogar ne motijo in naprej živijo svoje polžje življenje… Da bi jih s škarjami žive rezala na pol, posipala s soljo, tlačila v vrečke in žive v smeti??!! Ma, nimam besed, nad takim mučenjem! Čeprav nisem grozovito trpinčila teh živali, imam vedno dovolj vse zelenjave…. A imate vaše sončke zraven na vrtu, ko režete žive polže na pol? Sigurno so zelo ponosni na svoje starše, ko to počnete….

veš kaj, ti sploh ne veš, kaj je imeti polže. Ampak – zares imet polže! ne enega, dva, pet, deset.. Ampak tisoč! Oni ti vsee pojedo.
Tudi sama sem včasih raje stran pogledala, kot da bi ga ubila. Potem so se pa tako namnožili, da sem morala ukrepat.
Jaz jih solim. Rezati jih ne upam.. bi kozlala zraven.

Ne provocirajte. Nima smisla z vami izgubljat čas. Sem napisala kar mislim in to je to.
[/quote]Ti avša, na prejšnji strani jo pa izzivaš, da nič ne komentira. Psihična bolnica, najdi si prav o terapijo.

Ti avša, na prejšnji strani jo pa izzivaš, da nič ne komentira. Psihična bolnica, najdi si prav o terapijo.
[/quote]Seveda je komentar namenjen Broniji.

Takole ti bom napisala. Ni problem v enem ali dveh, problem je v tem, da iz teh dveh jih v enem tednu nastane sto.
Ko jih boš vsako jutro pobirala po sto in več komadov se oglašaj s svojo humanostjo in preseljevanjem te golazni. Meni niti na misel ne pride, da bi jih po dvakrat na dan nekam transportirala. Eni zgubijo, drugi dobijo, tako je v življenju. Naj grejo drugam, ne k sosedi, ampak na travnik, tam pa jim ni všeč, ker ni mlade solatke, ni kumaric, paprike, paradajza.
In še to, tudi otroka jih pridno pobirata. Zvečer rada pomagata, da hitro končamo.

Takole ti bom napisala. Ni problem v enem ali dveh, problem je v tem, da iz teh dveh jih v enem tednu nastane sto.
Ko jih boš vsako jutro pobirala po sto in več komadov se oglašaj s svojo humanostjo in preseljevanjem te golazni. Meni niti na misel ne pride, da bi jih po dvakrat na dan nekam transportirala. Eni zgubijo, drugi dobijo, tako je v življenju. Naj grejo drugam, ne k sosedi, ampak na travnik, tam pa jim ni všeč, ker ni mlade solatke, ni kumaric, paprike, paradajza.
In še to, tudi otroka jih pridno pobirata. Zvečer rada pomagata, da hitro končamo.
[/quote]Koliko sem sledila nihče nima nič proti pobiranju.
Temveč proti nepotrebnem seciranju živalic.

Koliko sem sledila nihče nima nič proti pobiranju.
Temveč proti nepotrebnem seciranju živalic.
[/quote]

Glej, ne bom se nekaj prerekala. Vsaka ima nek svoj način bojevanja s to golaznijo.
Jaz bi raje videla, da se mi ne bi bilo treba z njimi ubadat, vzamejo mi vsaj eno uro na dan.

Preden komentiraš si preberi vsaj nekaj postov nazaj gor in pa predvsem tistega na katerega sem odgovorila.

Takole ti bom napisala. Ni problem v enem ali dveh, problem je v tem, da iz teh dveh jih v enem tednu nastane sto.
Ko jih boš vsako jutro pobirala po sto in več komadov se oglašaj s svojo humanostjo in preseljevanjem te golazni. Meni niti na misel ne pride, da bi jih po dvakrat na dan nekam transportirala. Eni zgubijo, drugi dobijo, tako je v življenju. Naj grejo drugam, ne k sosedi, ampak na travnik, tam pa jim ni všeč, ker ni mlade solatke, ni kumaric, paprike, paradajza.
In še to, tudi otroka jih pridno pobirata. Zvečer rada pomagata, da hitro končamo.
[/quote]Očitno ti ne veš v vsej svoji zmešnjavi, komu od ihte repliciraš.
Sami sadisti, je prav povedala, zakaj torej se zapletaš?
Na to, sem tudi jaz tebi dala odgovor.

Vse, ki tukaj zagovarjate, da polžev ni treba pobiti, sprašujem:
Kaj bi storile, če bi ugotovile, da se je v vaš dom naselila podgana(e)?
Kaj storite, ko vam v dom vdrejo mravlje in kaj, ko vam sredi noči ali v toplem poletnem večeru pribrenčijo komarji okrog glave? Ko vidite, kako muhe sedajo na hrano, ki ste jo pozabile na pultu in je niste pokrile s pokrovko?
Predvidevam, da ve vse te živalce nežno polovite in jih odnesete v gozd?
Rdeči polži so invazivna, neavtohtona, hitro se razmoževajoča in zelo požrešna vrsta polžev, ki jih v našem okolju ne rabimo.
No, naj mi ena odgovori, kaj bi storila s podgano, muho, komarjem, mravljami.

Seveda je komentar namenjen Broniji.
[/quote]

Hvala za kompliment.

Upam, da je čimveč ljudem uspelo prebrati članek, ki ga je pripela Senza.
Opraviti s polži se da tudi na naravi prijazen način.

Lep pozdrav in dobro letino želim.

Me zanima koliko se vas upa javno izpostavti in prizanti, da nimate prav nobenega sočutja do teh živali.
Če preberemo podrobno celo temo dobimo občutek, da nekatere prav tekmujete, katera se bo bolj brutalno izživljala nad njimi in katera jim bo povzročila največje muke pred smrtjo.
Človek dobi tak občutek, da nekatere prav uživate ko jih pobijate.

Jaz se komot.
Če mi požrejo mojo hrano na vrtu, to ni kaj bistveno drugače, kot če mi pridejo v stanovanje in pojedo hrano iz hladilnika.

Baje velja naravna selekcija. Preživi močnejši. In zaenkrat smo ljudje močnejši. Kaj je brutalno bi morali pa polži povedati. Uporabljati človeška merila ni relevantno.

Polže se lahko odganja tudi z devetvoltno baterijo. Na videu je preprost električni pastir za odganjanje polžev.
https://www.youtube.com/watch?v=ZoBeKS64_xc

New Report

Close