Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Otroci od prej – delitev stroškov

Otroci od prej – delitev stroškov


Ej majster. Tole kar pišeš je mit. Otroci jasno trpijo, ker starši ne živijo skupaj in se pač ne marajo. Za otroke je čisto vseeno koliko bitk je na sodiščih in koli ne, ker se to njih sploh ne tiče. Otroci trpijo v vsakem primeru praktično vsakodnevno, ker se morajo “selit” in nimajo enega prijaznega toplega doma. Ne ti men nabijat o nevemkakšnih odnosih. A misliš, da so otroci tako zelo glupi, da jim ni jasno, da če nimajo družine je pač nekaj narobe med njegovima staršema. V VSAKEM PRIMERU.In povej znanstvenik kako na primer jaz prenašam nastrojenost na otroka? No kako! Da slišim. ****** ste polni sranja!
[/quote]
ne ponižuj otrok – tudi oni so bitja in imajo čustva… in četudi jih ti ne vlečeš na sodišča fizično, še kako čutijo in vedo kaj se dogaja in tisto dogajanje tam vpliva nanje.
ne minimaliziraj sveta svojih otrok samo na fizično raven – ala selitve… čustva imajo, so ljudje in zdravi in še kako zaznavajo svet okoli sebe – ne podcenjuj jih tako in to precej bolj boli in trpijo zaradi tega kar se dogaja med starši precej bolj kot to če nekdo tuj, ki jim ni starš zraven njih živi. ker oni vedno kdo so njihovi starši – in tiste imajo radi in jih boli in prizadene in povzroča travme medsebojno najedanje in nagajanje med starši in uporabljanje otroka kot vmesnega tampona…
pa če ti temu rečeš mit ali ne… in si sam sebi lažeš – ni važno – je to tako in je res.
[/quote]

lahko celo ugotovijo, da je kakšen tanov/tanova čist ok človek.

Zanimivo. Otroci imajo po tvoje neke nadnaravne sposobnosti, da vedo, da se midva z mamo kregava po sodiščih. Res neverjetno. Seveda racionalnega in pametnega odgovora nimaš. Boš pa poveličeval mamo, ki se je odločila ločit in s tem storila za otroka resnično hudo stvar. Pač dvoličnost izključno v duhu, da more bit desc tih in sprejet tudi minimalne stike in enormno preživnino, ker za otroka je pa res škodljivo, če se starša kregata po sodiščih. Ker otroci imajo nadnaravne sposobnosti in to tko nekak telepatsko čutijo.
Eni pa res nimate stika z realnostjo pizda!


ne ponižuj otrok – tudi oni so bitja in imajo čustva… in četudi jih ti ne vlečeš na sodišča fizično, še kako čutijo in vedo kaj se dogaja in tisto dogajanje tam vpliva nanje.
ne minimaliziraj sveta svojih otrok samo na fizično raven – ala selitve… čustva imajo, so ljudje in zdravi in še kako zaznavajo svet okoli sebe – ne podcenjuj jih tako in to precej bolj boli in trpijo zaradi tega kar se dogaja med starši precej bolj kot to če nekdo tuj, ki jim ni starš zraven njih živi. ker oni vedno kdo so njihovi starši – in tiste imajo radi in jih boli in prizadene in povzroča travme medsebojno najedanje in nagajanje med starši in uporabljanje otroka kot vmesnega tampona…
pa če ti temu rečeš mit ali ne… in si sam sebi lažeš – ni važno – je to tako in je res.
[/quote]

lahko celo ugotovijo, da je kakšen tanov/tanova čist ok človek.
[/quote]
Super, če to ugotovijo. veliko bolj naravno pa je, da ga vidijo kot sovražen element, ker otroci upajo, da bosta starša skupaj in bodo družina. Ampak ta razlaga ti seveda ne paše.


ne ponižuj otrok – tudi oni so bitja in imajo čustva… in četudi jih ti ne vlečeš na sodišča fizično, še kako čutijo in vedo kaj se dogaja in tisto dogajanje tam vpliva nanje.
ne minimaliziraj sveta svojih otrok samo na fizično raven – ala selitve… čustva imajo, so ljudje in zdravi in še kako zaznavajo svet okoli sebe – ne podcenjuj jih tako in to precej bolj boli in trpijo zaradi tega kar se dogaja med starši precej bolj kot to če nekdo tuj, ki jim ni starš zraven njih živi. ker oni vedno kdo so njihovi starši – in tiste imajo radi in jih boli in prizadene in povzroča travme medsebojno najedanje in nagajanje med starši in uporabljanje otroka kot vmesnega tampona…
pa če ti temu rečeš mit ali ne… in si sam sebi lažeš – ni važno – je to tako in je res.
[/quote]

lahko celo ugotovijo, da je kakšen tanov/tanova čist ok človek.
[/quote]
to pa je itak praktično prepovedano, ker potem iz tega takoj nastane ljubosumje pri staršu in neka izmišljena fama,da hoče ta novi starša nadomestiti. kar seveda ni res niti slučajno, želi si samo olajšati razmere otroku za čimbolj normalno življenje, ampak starša v svoji nastrojenosti že itak drug drugega vidita za grožnjo, če je pa še kdo zraven na kateri koli stran, pa je itak po defoltu že samo še potencirana grožnja za starša na nasprotni strani – in po defoltu je v glavi nasprotnega starša slab, grozen, nemogoč in vse nepotrebno na tem svetu.
In bog ne daj, da se otrok v normali razume z njim k z znancem, ki sobiva z njim – nič z vidika starševstva, ampak starš nasprotni to najverjetneje takoj vzame kot ogroženost in bog ne daj zamero do otroka. kao dobro se razumeš z novo, novim na drugi strani – nisi več na moji strani in ne podpiraš več mene v tej bitki proti ločencu na drugi strani…
in to trganje – s strani staršev in nalaganje teh bremen otroku, je precej večji problem, kot samo golo fizično skupno življenje in navaditi se na to… ker ta otrok se staršu noče zameriti, ima ga nenadomestljivo rad in ga nikoli ne bo zamenjal z nikomer in on ne tekmuje z nikomer… samo rad bi v miru čimprej živel z normalnimi spoštljivimi odnosi med vsemi, pri tem med staršema še najbolj, ker sta samo ona dva starša in samo njiju ima oba enako rad kot starša. Samo staršem v njihovi jezi in medsebojnih bitkah in prizadetosti je to nemogoče spregledati – in raje trmajo, še huje kot bi bilo mali otroci.

lahko celo ugotovijo, da je kakšen tanov/tanova čist ok človek.
[/quote]
Super, če to ugotovijo. veliko bolj naravno pa je, da ga vidijo kot sovražen element, ker otroci upajo, da bosta starša skupaj in bodo družina. Ampak ta razlaga ti seveda ne paše.
[/quote]

tako razmišljaš samo ti in očetje tvojega kova, ki očitno upaš, da boš spet skupaj s partnerko. Vsem gre življenje dalje, samo ti si se zakvačkal v stare zamere. Nizko samospoštovanje je res hudič.

lahko celo ugotovijo, da je kakšen tanov/tanova čist ok človek.
[/quote]
to pa je itak praktično prepovedano, ker potem iz tega takoj nastane ljubosumje pri staršu in neka izmišljena fama,da hoče ta novi starša nadomestiti. kar seveda ni res niti slučajno, želi si samo olajšati razmere otroku za čimbolj normalno življenje, ampak starša v svoji nastrojenosti že itak drug drugega vidita za grožnjo, če je pa še kdo zraven na kateri koli stran, pa je itak po defoltu že samo še potencirana grožnja za starša na nasprotni strani – in po defoltu je v glavi nasprotnega starša slab, grozen, nemogoč in vse nepotrebno na tem svetu.
In bog ne daj, da se otrok v normali razume z njim k z znancem, ki sobiva z njim – nič z vidika starševstva, ampak starš nasprotni to najverjetneje takoj vzame kot ogroženost in bog ne daj zamero do otroka. kao dobro se razumeš z novo, novim na drugi strani – nisi več na moji strani in ne podpiraš več mene v tej bitki proti ločencu na drugi strani…
in to trganje – s strani staršev in nalaganje teh bremen otroku, je precej večji problem, kot samo golo fizično skupno življenje in navaditi se na to… ker ta otrok se staršu noče zameriti, ima ga nenadomestljivo rad in ga nikoli ne bo zamenjal z nikomer in on ne tekmuje z nikomer… samo rad bi v miru čimprej živel z normalnimi spoštljivimi odnosi med vsemi, pri tem med staršema še najbolj, ker sta samo ona dva starša in samo njiju ima oba enako rad kot starša. Samo staršem v njihovi jezi in medsebojnih bitkah in prizadetosti je to nemogoče spregledati – in raje trmajo, še huje kot bi bilo mali otroci.
[/quote]
Si že kdaj slišal/slišala besedo očim?


Super, če to ugotovijo. veliko bolj naravno pa je, da ga vidijo kot sovražen element, ker otroci upajo, da bosta starša skupaj in bodo družina. Ampak ta razlaga ti seveda ne paše.
[/quote]

tako razmišljaš samo ti in očetje tvojega kova, ki očitno upaš, da boš spet skupaj s partnerko. Vsem gre življenje dalje, samo ti si se zakvačkal v stare zamere. Nizko samospoštovanje je res hudič.
[/quote]

Jaz govorim o tem kako čutijo otroci in to je dejstvo, ti pa napadeš, da se je meni življenje ustavilo in me zmerjaš, da imam nizkosamospoštovanje. Hm.

lahko celo ugotovijo, da je kakšen tanov/tanova čist ok človek.
[/quote]
Super, če to ugotovijo. veliko bolj naravno pa je, da ga vidijo kot sovražen element, ker otroci upajo, da bosta starša skupaj in bodo družina. Ampak ta razlaga ti seveda ne paše.
[/quote]
vidiš, s tem svojim odnosom – boldano, nalagaš kot otroku občutek dolžnosti, da mora sovražiti novega, ker če ga ne bo, ga ti ne boš imel več rad – ker ne bo naredil tako kot je tvoje prepričanje … in potlej se zato, ker noče izgubiti tebe in tvoje ljubezni, raje sovraži človeka, ki mu ni naredil nič, in raje trpi v tako umetno ustvarjenih sovražnih odnosih – ki so posledica samo tvojega dejanja in nalaganja otroku nekih prepričanj… in posledično trpi v okoljih tako tam kot pri tebi… ker bi rad imel rad vse, ki so dobri z njijm, ampak si ne upa, ker mu bo starš, ki je sovražno nastrojen do tega novega, potlej to zameril…
ti sploh ne veš kakšno škodo se dela s tem otroku in trpljenje… in s takim odnosom mu otežujež ločitve in tudi ločeno življenje, pa ne samo tam, ampak tudi pri tebi… ker ve,da ti novega ne maraš in v odnosu s tabo vseskozi pazi,da ne bo kaj naredil narobe, kar bi bilo v nasprotju s tvojimi prepričanju in bi mu potem ti to zameril… taki nesproščeni odnosi so za vsakega hudo breme, za otroka, ki bi moral odraščati brez tovrstnih skrbi, pa še toliko bolj

tako razmišljaš samo ti in očetje tvojega kova, ki očitno upaš, da boš spet skupaj s partnerko. Vsem gre življenje dalje, samo ti si se zakvačkal v stare zamere. Nizko samospoštovanje je res hudič.
[/quote]

Jaz govorim o tem kako čutijo otroci in to je dejstvo, ti pa napadeš, da se je meni življenje ustavilo in me zmerjaš, da imam nizkosamospoštovanje. Hm.
[/quote]

ti govoriš, kaj čuti otroček Mick, ki je ostal na ravni 5 letnega otroka v telesu odraslega moškega. Tukaj sploh ni prostora za to, da bi tvoj otrok imel svoje občutke, mišljenje.
Tebe čakajo še težke stvari.


Super, če to ugotovijo. veliko bolj naravno pa je, da ga vidijo kot sovražen element, ker otroci upajo, da bosta starša skupaj in bodo družina. Ampak ta razlaga ti seveda ne paše.
[/quote]
vidiš, s tem svojim odnosom – boldano, nalagaš kot otroku občutek dolžnosti, da mora sovražiti novega, ker če ga ne bo, ga ti ne boš imel več rad – ker ne bo naredil tako kot je tvoje prepričanje … in potlej se zato, ker noče izgubiti tebe in tvoje ljubezni, raje sovraži človeka, ki mu ni naredil nič, in raje trpi v tako umetno ustvarjenih sovražnih odnosih – ki so posledica samo tvojega dejanja in nalaganja otroku nekih prepričanj… in posledično trpi v okoljih tako tam kot pri tebi… ker bi rad imel rad vse, ki so dobri z njijm, ampak si ne upa, ker mu bo starš, ki je sovražno nastrojen do tega novega, potlej to zameril…
ti sploh ne veš kakšno škodo se dela s tem otroku in trpljenje… in s takim odnosom mu otežujež ločitve in tudi ločeno življenje, pa ne samo tam, ampak tudi pri tebi… ker ve,da ti novega ne maraš in v odnosu s tabo vseskozi pazi,da ne bo kaj naredil narobe, kar bi bilo v nasprotju s tvojimi prepričanju in bi mu potem ti to zameril… taki nesproščeni odnosi so za vsakega hudo breme, za otroka, ki bi moral odraščati brez tovrstnih skrbi, pa še toliko bolj
[/quote]
No in s čim jaz to delam otroku? Tko konkretno povej!

Jaz govorim o tem kako čutijo otroci in to je dejstvo, ti pa napadeš, da se je meni življenje ustavilo in me zmerjaš, da imam nizkosamospoštovanje. Hm.
[/quote]

ti govoriš, kaj čuti otroček Mick, ki je ostal na ravni 5 letnega otroka v telesu odraslega moškega. Tukaj sploh ni prostora za to, da bi tvoj otrok imel svoje občutke, mišljenje.
Tebe čakajo še težke stvari.
[/quote]

Otroške psihologije niti malo ne poznaš in nekaj pametuješ. Ti trdiš, da je otrok nadvse vesel, ko mu mama domov pripelje novega desca, ki je zanj tujec in v njegovih očeh konkurenca pravemu očetu, ki ga ima rad. Kdo je tu nor?


vidiš, s tem svojim odnosom – boldano, nalagaš kot otroku občutek dolžnosti, da mora sovražiti novega, ker če ga ne bo, ga ti ne boš imel več rad – ker ne bo naredil tako kot je tvoje prepričanje … in potlej se zato, ker noče izgubiti tebe in tvoje ljubezni, raje sovraži človeka, ki mu ni naredil nič, in raje trpi v tako umetno ustvarjenih sovražnih odnosih – ki so posledica samo tvojega dejanja in nalaganja otroku nekih prepričanj… in posledično trpi v okoljih tako tam kot pri tebi… ker bi rad imel rad vse, ki so dobri z njijm, ampak si ne upa, ker mu bo starš, ki je sovražno nastrojen do tega novega, potlej to zameril…
ti sploh ne veš kakšno škodo se dela s tem otroku in trpljenje… in s takim odnosom mu otežujež ločitve in tudi ločeno življenje, pa ne samo tam, ampak tudi pri tebi… ker ve,da ti novega ne maraš in v odnosu s tabo vseskozi pazi,da ne bo kaj naredil narobe, kar bi bilo v nasprotju s tvojimi prepričanju in bi mu potem ti to zameril… taki nesproščeni odnosi so za vsakega hudo breme, za otroka, ki bi moral odraščati brez tovrstnih skrbi, pa še toliko bolj
[/quote]
No in s čim jaz to delam otroku? Tko konkretno povej!
[/quote]

otroku razlagaš, da si ti hotel družino, mama pa se je odločila drugače, ti plačuješ, mama pa zapravlja zase, ovajaš jo po inštitucijah s svojimi bolnimi izmišljotinami…


No in s čim jaz to delam otroku? Tko konkretno povej!
[/quote]

otroku razlagaš, da si ti hotel družino, mama pa se je odločila drugače, ti plačuješ, mama pa zapravlja zase, ovajaš jo po inštitucijah s svojimi bolnimi izmišljotinami…
[/quote]
Hm in ti veš kaj jaz otroku razlagam? Mama zapravlja zase, to je dejstvo, oz. za preživljanje otroka ne prispeva nič! Ovajam jo zato, ker je storila toliko in toliko kaznivih dejanj. Še kaj?

ti govoriš, kaj čuti otroček Mick, ki je ostal na ravni 5 letnega otroka v telesu odraslega moškega. Tukaj sploh ni prostora za to, da bi tvoj otrok imel svoje občutke, mišljenje.
Tebe čakajo še težke stvari.
[/quote]

Otroške psihologije niti malo ne poznaš in nekaj pametuješ. Ti trdiš, da je otrok nadvse vesel, ko mu mama domov pripelje novega desca, ki je zanj tujec in v njegovih očeh konkurenca pravemu očetu, ki ga ima rad. Kdo je tu nor?
[/quote]

Zdrav otrok je najprej ljubosumen, ker ga je strah izgube ljubezni mame. Če znajo to prebrodit, sčasoma novega človeka sprejme kot eno dodatno odraslo osebo in ne kot konkurenco očetu.
In ima po svoje rad vse te ljudi. To je, ko so v igri relativno zdravi ljudje.

Mogoče so pa tudi vse vrste bolnih variant.

Če je pa oče zafrustriran Micko, čez čas lahko otrok ugotovi (med odraščanjem), da je s fotrom nekaj resno narobe, takrat se pa uresničijo Mickotove bojazni.

In po tvoje je to za otroka celo blagodejno, ker ločitev itak ni že apriori stres. Bolno razmišljanje.

ločitev je bila za tvojo partnerko in otroka vsekakor boljša odločitev kot vztrajanje v takem bolnem odnosu, saj zdravega ti nisi sposoben. Vsak človek dela napake, tudi ona jo je, ko se je spentljala s tabo.

Če je kdo naredil napako, sem jo z njo jaz. Če že moramo o tem. Dejstvo pa je, da sta za bolan odnos potrebna dva, ti pa ne moreš iz svoje kože, ker si pač enko zagrenjeno zafrustrirano bitje, ki tega ne vidi. Točno tako kot bivša.

Moja izkušnja je taka:
Očeta nisem marala ne pred ločitvijo, ne po ločitvi. In kaj je mama naredila najbolj koristnega zame? Da se je ločila od fotra, žal preveč let prepozno.
In kaj sem od njega skoz poslušala, da on ni dolžan preživnine plačevat, da otroci niso njegova stvar. Da je preživnina zato, da jo moja mama porabi zase (plačeval je 60€, 3 leta nazaj). Da od njegovega denarja se gre mama luksuz in tako naprej.
Ko je mama našla novega tipa je grozil, da ga bo pretepel in podobno.
Tako, da ja so mi poznane zgodbe o tem kako mame zapravljajo denar za preživnine.
Aja, nikoli se ni želel družit z mano. Nikoli ni dal kakega dodatnega evra, recimo za spričevalo ali pa kar tako za novo leto.

Ni govora o preživninah 60 eur, gre za 300 EUR več. Drgač pa tak pač je. Ne maraš ga in to je to.

Jaz govorim o svoji lastni izkušnji. In o tem kake izpade imajo fotri glede preživnin. In ko začne tip nabijat o tem kako njegova bivša živi na njegov račun, mi gre na bruhganje, ker se takoj spomnim na situacijo do doma.
In kolikor vidim, je več takih fotrov, ki po ločitvi ne skrbijo za otroke kot taki, ki skrbijo.
Osebno pa ne poznam niti enega primera, da bi se oče grebel za skrništvo. Verjamem, da so, osebnon pa vseeno nobenega ne poznam. Jih pa dosti poznam, ki se izogibajo preživnini. Takih pa je dosti, že osebno jih poznam cel kup.

Zakaj se izogibamo plačevanju preživnin (govorim o normalnih preživninah in ne takih ala 60 EUR, ker to res ni nič)? Ker so povsem nerealne in na noben način ne zagotavljajo, da gre denar za otroka in njegove potrebe. V mojem primeru gre več kot pol preživnine za otrokovo bivanje v stanovanju bivše, ki je njeno lastno brez kredita. Če smo zato zajebani, pač smo, ne gre pa tudi za “neskrb” za otroka.


No in s čim jaz to delam otroku? Tko konkretno povej!
[/quote]

otroku razlagaš, da si ti hotel družino, mama pa se je odločila drugače, ti plačuješ, mama pa zapravlja zase, ovajaš jo po inštitucijah s svojimi bolnimi izmišljotinami…
[/quote]

Če je to res,počneš zelo grde stvari proti otroku.

otroku razlagaš, da si ti hotel družino, mama pa se je odločila drugače, ti plačuješ, mama pa zapravlja zase, ovajaš jo po inštitucijah s svojimi bolnimi izmišljotinami…
[/quote]
Hm in ti veš kaj jaz otroku razlagam? Mama zapravlja zase, to je dejstvo, oz. za preživljanje otroka ne prispeva nič! Ovajam jo zato, ker je storila toliko in toliko kaznivih dejanj. Še kaj?
[/quote]

Kakšna kazniva dejanje počne/je počela?
Mama ne hodi v službo – na kakšni osnovi imaš preživnino 350€?

Ta avtor si je to kar tko iz ljubega miru izmislil. Vse kar sem otroku glede mojih zadev z njegovo mamo povedal je, da jaz zanj plačujem mami vsak mesec za njegove potrebe. Je bilo pač nujno, ker čisto vsega mu pač ne morem nuditi, ker nekak pa tud ni fajn, da foter bankrotira.

Kakšna je osnova za otrokove mesečne stroške 700€,koliko je star,je otrok s kakšnimi zdravstvenimi težavami? Kako imate stike,počitnice?

New Report

Close