Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pa imamo še en referendum!

Pa imamo še en referendum!

Če bi upoštevali vse božje zapovedi, bi:
– morali prepovedati zunajzakonsko skupnost (ker ta v skladu s 6. božjo zapovedjo ni dovoljena – seks je dovoljen le v zakonu in zunajzakonski otroci so greh);
– morali prepovedati splav (ker je ta v nasprotju s 5. božjo zapovedjo)
– morali prepovedati kontracepcijske tablete (ker so v nasprotju s 6. božjo zapovedjo)
– morali pozapreti vse lopove in tajkune, ker kršijo 7. božjo zapoved
– morali pozapreti vse prisklednike in prikoritnike, ker kršijo 7. in 10. božjo zapoved
– morali pozapreti vse tiste, ki krivo pričajo (npr. afera Patria), ker kršijo 8. božjo zapoved;
– morali uzakoniti praznovanje vseh cerkvenih praznikov (npr. tudi vnebohod in telovo (ta praznik bo jutri) – 3. božja zapoved.

Tako, da ne bluzi.[/quote]
1.Jaz sem GOSPOD, tvoj Bog, ki sem te izpeljal iz egiptovske dežele, iz hiše sužnosti. Ne imej drugih bogov poleg mene!
2.Ne delaj si rezane podobe in ničesar, kar bi imelo obliko tega, kar je zgoraj na nebu, spodaj na zemlji ali v vodah pod zemljo! Ne priklanjaj se jim in jim ne služi, kajti jaz, GOSPOD, tvoj Bog, sem ljubosumen Bog, ki obiskujem krivdo očetov na sinovih, na tretjih in na četrtih, tistih, ki me sovražijo, 6 toda izkazujem dobroto tisočem, tistim, ki me ljubijo in izpolnjujejo moje zapovedi.
3.Ne izgovarjaj po nemarnem imena GOSPODA, svojega Boga, kajti GOSPOD ne bo pustil brez kazni tistega, ki po nemarnem izgovarja njegovo ime!
4.Spominjaj se sobotnega dne in ga posvečuj! Šest dni delaj in opravljaj vsa svoja dela, sedmi dan pa je sobota za GOSPODA, tvojega Boga: ne opravljaj nobenega dela, ne ti ne tvoj sin ne hči ne hlapec ne dekla ne živina ne tujec, ki biva znotraj tvojih vrat! Kajti v šestih dneh je GOSPOD naredil nebo in zemljo, morje in vse, kar je v njih, sedmi dan pa je počival. Zato je GOSPOD blagoslovil sobotni dan in ga posvetil.
5.Spoštuj očeta in mater, da se podaljšajo tvoji dnevi na zemlji, ki ti jo daje GOSPOD, tvoj Bog!
6.Ne ubijaj!
7.Ne nečistuj!
8.Ne kradi!
9.Ne pričaj po krivem proti svojemu bližnjemu!
10.Ne žêli hiše svojega bližnjega! Ne žêli žene svojega bližnjega ne njegovega hlapca in dekle, ne njegovega vola in osla, ne česar koli, kar pripada tvojemu bližnjemu!

torej kar precej napak v tvojih navedbah.

… ampak pri nas so podpise zbirali po maši iz praktičnih razlogov. Takrat je bilo tam največ družin na kupu, ki so bile pač za referendum. Nič posebnega torej, samo bližina cerkve vas verjetno moti. Žpk na primer ni imel nič pri tem.

Če bi upoštevali vse božje zapovedi, bi:
– morali prepovedati zunajzakonsko skupnost (ker ta v skladu s 6. božjo zapovedjo ni dovoljena – seks je dovoljen le v zakonu in zunajzakonski otroci so greh);
– morali prepovedati splav (ker je ta v nasprotju s 5. božjo zapovedjo)
– morali prepovedati kontracepcijske tablete (ker so v nasprotju s 6. božjo zapovedjo)
– morali pozapreti vse lopove in tajkune, ker kršijo 7. božjo zapoved
– morali pozapreti vse prisklednike in prikoritnike, ker kršijo 7. in 10. božjo zapoved
– morali pozapreti vse tiste, ki krivo pričajo (npr. afera Patria), ker kršijo 8. božjo zapoved;
– morali uzakoniti praznovanje vseh cerkvenih praznikov (npr. tudi vnebohod in telovo (ta praznik bo jutri) – 3. božja zapoved.

Tako, da ne bluzi.[/quote]
1.Jaz sem GOSPOD, tvoj Bog, ki sem te izpeljal iz egiptovske dežele, iz hiše sužnosti. Ne imej drugih bogov poleg mene!
2.Ne delaj si rezane podobe in ničesar, kar bi imelo obliko tega, kar je zgoraj na nebu, spodaj na zemlji ali v vodah pod zemljo! Ne priklanjaj se jim in jim ne služi, kajti jaz, GOSPOD, tvoj Bog, sem ljubosumen Bog, ki obiskujem krivdo očetov na sinovih, na tretjih in na četrtih, tistih, ki me sovražijo, 6 toda izkazujem dobroto tisočem, tistim, ki me ljubijo in izpolnjujejo moje zapovedi.
3.Ne izgovarjaj po nemarnem imena GOSPODA, svojega Boga, kajti GOSPOD ne bo pustil brez kazni tistega, ki po nemarnem izgovarja njegovo ime!
4.Spominjaj se sobotnega dne in ga posvečuj! Šest dni delaj in opravljaj vsa svoja dela, sedmi dan pa je sobota za GOSPODA, tvojega Boga: ne opravljaj nobenega dela, ne ti ne tvoj sin ne hči ne hlapec ne dekla ne živina ne tujec, ki biva znotraj tvojih vrat! Kajti v šestih dneh je GOSPOD naredil nebo in zemljo, morje in vse, kar je v njih, sedmi dan pa je počival. Zato je GOSPOD blagoslovil sobotni dan in ga posvetil.
5.Spoštuj očeta in mater, da se podaljšajo tvoji dnevi na zemlji, ki ti jo daje GOSPOD, tvoj Bog!
6.Ne ubijaj!
7.Ne nečistuj!
8.Ne kradi!
9.Ne pričaj po krivem proti svojemu bližnjemu!
10.Ne žêli hiše svojega bližnjega! Ne žêli žene svojega bližnjega ne njegovega hlapca in dekle, ne njegovega vola in osla, ne česar koli, kar pripada tvojemu bližnjemu!

torej kar precej napak v tvojih navedbah.[/quote]

Precej napak dela tudi tvoja “večina”, glede na to, kar pravijo zgornje zapovedi.

Pri nas pa tako, da je goreč zagovornik zakonika na praznovanju vsem povabljenim težil: “Daj, podpiši, no.” Res etično, moralno in primerno. Predvsem pa z veliko teže.

Pa se ne bi še ti potrudil in razložil, v čem družina, ki je drugačna od tvoje, degradira tvojo (kot sem te vprašala že zgoraj, ampak nekako ne slišiš na to uho).

En super komentar sem našla na dnevnikovi strani: Po eni strani zagovarjajo enakost pred Bogom, po drugi strani pa si prizadevajo za neenakost pred zakonom.

če se še glede tega ne znajo zediniti in sprejeti en vražji zakon potem pa res brezveze da imamo sploh vlado. najboljše da delujemo na principu referendumov, smo že tako zdaj na uvajanju. meni osebno DOL VISI če bo gej v sosednji hiši imel otroka ali ne. zakaj bi bila to moja stvar? mogoče bo bol primeren starš kot zapiti slovencelj 2 hiše stran, ki redno pretepa svojo ženo in ustrahuje svoje otroke. in boljši kot bosanec čez cesto, ki noče govoriti slovensko in zganja nacionalizem na celi črti ter tupi v glavo svojim otrokom ista prepričanja. 2 banalna primera. kdo smo mi, da bomo sodili, če je nekdo primeren za starša glede na splono usmerjenost? otroke bodo zafkavali in postrani gledali tisti arogantni vase zagledani netolerantni prepotentneži in njihovi potomci. če boste v svojih glavah razčistili in naučili otroke strpnosti in jim na njihovem nivoju primerno razložili zakaj ima sosedov mihec 2 očija potem nebo nobenih težav. gniloba je tukaj nestrpnost, gnila jabolka pa nestrpneži. in to se širi hitro. pa pardon komandir ker uporabljam tvoj primer, ponavadi se strinjam s tabo ker imaš dobre ideje in stojiš za svojo miselnostjo ampak tu pa žal ni tako.

100.000 podpisov ne bo dovolj, da ne bi okoli 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} otrok podpisnikov za ta referendum odraslo v biseksualno ali homoseksualno usmerjene odrasle posameznike.

In vsi podpisniki z otroki pljuvajo v skledo svojih in vseh ostalih otrok, ko zavračajo zakon, ki bolj ščiti otroka kot prejšnji.

Upam da je po dveh fiaskih s protiustavnim referendumom (izbrisani in oploditev z biomedicinsko pomočjo) ustavno sodišče končno preučilo ustavo in bo ugotovilo, da si Slovenija kot država preprosto ne more privoščiti še enega protiustavnega referenduma. Tudi finančno ne.

(Sicer pa je DZ dal veto na zakon, če smo že pri tem.)

… je sploh in oh res super nepristranski in predvsem maksimalno pristojen za komentar na temo referenduma o družinskem zakoniku :-))

Mimogrede: koliko vas ni spregledalo, da so Zdrženi narodi v preteklih dneh sprejeli resolucijo, ki zahteva enake pravice za vse, ne glede na spolno usmerjenost?

… upate pofočkati tisti, ki ste zakonik dejansko preštudirali oz.vsaj prebrali, da vidimo, kdo je sploh usposobljen za razpravo?

Samo to je res. Statistično gledano ima 10 odstotkov tistih, ki vpijejo proti zakonito, otroke z homoseksualnimi in biseksualnimi nagnjenji. Previdevam pa, da zaradi vzgoje veliko od teh ljudi ne bo upalo odkrito živeti svojih nagnjen, ampak bodo sklenili heteroseksualni zakon, homoseksualne odnose pa bodo imeli skrivno.

… ves čas poslušam o teh pravicah, majke mi. O pravici do otroka in podobne. Otrok NI PRAVICA je dar matere narave in pri anomalijah se mati narava ustavi. Na žalost.

Dvomim da je večina sploh prebrala kakšen novinarski članek, v katerem so naštete vsaj osrednje spremembe, ki jih uvaja nov DZ.

Code 5, ti bom poskusil razložiti na zelo preprost način, tako, da upam, da boš razumela.

Eden pomembnih ciljev družine (moški in ženska, da smo si na jasnem) so otroci. Ne bom ti razlagal, zakaj so otroci pomembni, upam, da to veš. Otrok potrebuje za normalen psihofizični razvoj očeta in mamo, v različnih obdobjih svojega odraščanja različno intenzivno vpliv enega ali drugega. Če tega nima, je otrok prikrajšan in skuša nadomestiti manjko z nekom drugim (sorodnik, prijatelj), kar pa seveda ni isto. Zato je večinoma njegov razvoj moten in odrašča v neoptimalnih pogojih, kar se mu kasneje v žviljenju pozna.

Dve “mami” ali dva “očeta” (kdo je prepričan, da bosta samo dve ali dva?), pač nista enako kot oče in mama, torej družina. Ni prav, da zakonodajalec z zakonom ustvarja neustrezne pogoje za razvoj otroka apriori in tako ga potencialno naredi za duševnega invalida.

Stroka ne ve, ali so homoseksualne skupnosti z otrokom za otroka dobre ali slabe. Raziskave so si nasprotujoče. Zato zakon ne sme omogočati eksperimentiranja z ljudmi, v tem primeru z otroki.

Kako bi ti sprejela zakon, ki bi ločeval blondinke od rjavolask tako, da bi blondinke hodile v ene šole, rjavolaske pa v druge ? Ker je itak vseeno, v katero šolo hodiš ?!

… ves čas poslušam o teh pravicah, majke mi. O pravici do otroka in podobne. Otrok NI PRAVICA je dar matere narave in pri anomalijah se mati narava ustavi. Na žalost.[/quote]

Saj tega ravno nočete razumeti!!!! Ne gre za to, da bi otrok BIL PRAVICA, ampak za to, da otrok IMA PRAVICE! Vsaj zakonik preberite, preden ponosno glasujete proti!

Naj mi nasprotniki zakona razložijo, kako vplivata istopolna starša na otroke … zdajšnji odrasli istospolni so živeli po njihovem “v pravilnih” družinah, imeli so očeta in mater, pa vseeno so drugače usmerjeni.

Bilo bi smešno, če ne bi bilo tako žalostno 🙁

… ves čas poslušam o teh pravicah, majke mi. O pravici do otroka in podobne. Otrok NI PRAVICA je dar matere narave in pri anomalijah se mati narava ustavi. Na žalost.[/quote]

Srček, ne jezi se, in razloži ta svoj pogled na pravico do otroka vsem heteroseksualnim parom, ki po naravi ne morejo imeti otrok, in koristijo pravico do postopka oploditve z biomedicinsko pomočjo.

… ves čas poslušam o teh pravicah, majke mi. O pravici do otroka in podobne. Otrok NI PRAVICA je dar matere narave in pri anomalijah se mati narava ustavi. Na žalost.[/quote]

Saj tega ravno nočete razumeti!!!! Ne gre za to, da bi otrok BIL PRAVICA, ampak za to, da otrok IMA PRAVICE! Vsaj zakonik preberite, preden ponosno glasujete proti![/quote]

… bioloških staršev ali vsaj približka? Če pa tega ni, kaj potem?

Ker sem zaradi smrti matere odraščala samo z očetom sem torej duševni invalid. Vsaj dan izvem kaj novega, res.

Jaz bom pa tebe zelo enostavno vprašala, kaj je “normalen psihofizičen razvoj”.

In kaj je narobe z družino z očetom in mamo, ki že od nekdaj “producira” cca. 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} napak (po tvojem mnenju) v obliki homoseksualnih posameznikov in posameznic?

Saj tega ravno nočete razumeti!!!! Ne gre za to, da bi otrok BIL PRAVICA, ampak za to, da otrok IMA PRAVICE! Vsaj zakonik preberite, preden ponosno glasujete proti![/quote]

… bioloških staršev ali vsaj približka? Če pa tega ni, kaj potem?[/quote]

Ampak vsi otroci že zdaj pač NE živijo v takšnih družinah. Na tiste pa naj kar pozabimo?

Saj tega ravno nočete razumeti!!!! Ne gre za to, da bi otrok BIL PRAVICA, ampak za to, da otrok IMA PRAVICE! Vsaj zakonik preberite, preden ponosno glasujete proti![/quote]

… bioloških staršev ali vsaj približka? Če pa tega ni, kaj potem?[/quote]

Kaj pa je približek biološkim staršem?

Če bi mogoče šlo brez zmerjanja in pripenjanja ideoloških oznak… tudi mene zanima odgovor na tole:

To se bere kot da je homoseksualnost nalezljiva. A je res?[/quote]

… bioloških staršev ali vsaj približka? Če pa tega ni, kaj potem?[/quote]

Kaj pa je približek biološkim staršem?[/quote]

In zakon, mimogrede, govori izključno o bioloških otrocih v zvezah partnerjev / partnerk istega spola.

New Report

Close