Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Parkirišča rezervirana za ženske, diskriminacija?

Parkirišča rezervirana za ženske, diskriminacija?

Pravilno, da so vsaj nekje ženske več plačane za isto delo, ker v večini primerov so še vedno moški. BBC je eden od vsaj 100 mio delodajalcev na svetu, bo treba še drugje poštimat.

Ta pred štacunami so zato, ker babe pač več zapravljamo, ane, sej je logično, da dobimo boljši plac :))

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

Tvoje ideje in dojemanje družbenih trenj kažejo na akutno okužbo s feminizmom.
O “gender pay gap” pa samo toliko: Nedolgo nazaj so na BBC na pobudo feministk in zaradi njihovega kričanja o tem naredili analizo in ugotovili, da so pri njih moški manj plačani kot ženske in da kljub temu moški na BBC praviloma opravijo več dela. Pričakovali so sicer drugačen rezultat…

Vaš link

Glede MGTOW pa imaš precej izkrivljeno sliko. Po prebranem sklepam, da si MGTOW slikaš kot neko organizacijo, kot je propadla in brezzoba MRA. Sklepam, da poznaš le tisti del, ki jih označimo s kratico TFL… kar je za tako razgledanega kot si, dokaj žalostno.
[/quote]

Opa, a znamo brati? Ponovi vajo.
Ker pravzaprav so ugotovili, da pay gap obstaja, ampak je nižji od siceršnjega povprečja v VB. Torej, moški na BBC so plačani bolje …


V iskanje vtipkaj: feminizem Stepni Volk in glej, da sem o tem vsem že pisal. Zanimivo, da me večina ljudi zmerja s feministom.. ko jim pa zapaše, pa še z drugo platjo.

Plačne razlike v Sloveniji sicer praviloma ni (obstaja pa pozitivna diskriminacija), obstaja pa na zahodu. Glej moje debate z raznimi MGTOW-čki.

Slovenci pa smo med tistimi moškimi na svetu, ki po OECD opravimo največ gospodinjskega – neplačanega dela doma.

Da ženske potrebujejo “posebna” parkirišča samo na podlagi strahu, pa je diskriminatorno samo po sebi.. saj slikajo drugo polovico prebivalstva kot avtomatično nasilne in posiljevalske.
Večja parkirišča pa diskriminirajo ženske same: češ nesposobne parkirati na običajnih.

Ker, če so parkirišča tako nevarna.. zakaj potem ni:
– ženskih podhodov?
– ženskih peronov?
– ženskih metro postajališč?
– ženskih avtobusnih in železniških postaj?
[/quote]

Žensk pač ni strah za brez veze. Prosim, da si ogledaš policijsko statistiko. Koliko procentov žrtev je žensk, koliko moških, koliko procentov napadalcev je moškega, koliko ženskega spola. In pridi potem povedat, ali je to res “samo na podlagi strahu”, ali pa ta strah nemara celo morda mogoče pa nima neke realne osnove. Mogoče no, ugibam …

Parkirisca za zenske in za druzine so obicajno nekoliko sirsa, da imas vec prostora, ko izstopas in da ne pobutas sosednjega avta, ko dajas ven se otroka. In kdo tam obicajno parkira? Moski in pari brez otrok ter upokojenci. Jaz obicajno ze na glas komentiram, ko sem z malim otrokom in parkiram stran, ker mi kaksen tip pred nosom zaparkira mesto za druzine. In ce ze dobim prosto, je avto poleg obicajno brez otroskega sedeza.

Tvoje ideje in dojemanje družbenih trenj kažejo na akutno okužbo s feminizmom.
O “gender pay gap” pa samo toliko: Nedolgo nazaj so na BBC na pobudo feministk in zaradi njihovega kričanja o tem naredili analizo in ugotovili, da so pri njih moški manj plačani kot ženske in da kljub temu moški na BBC praviloma opravijo več dela. Pričakovali so sicer drugačen rezultat…

Vaš link

Glede MGTOW pa imaš precej izkrivljeno sliko. Po prebranem sklepam, da si MGTOW slikaš kot neko organizacijo, kot je propadla in brezzoba MRA. Sklepam, da poznaš le tisti del, ki jih označimo s kratico TFL… kar je za tako razgledanega kot si, dokaj žalostno.
[/quote]

BBC je naredil analizo za SVOJA delovna mesta TV in RADIO VODITELJEV ter ugotovil, da JE pay gap 6,8{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} v prid moškim, kar pa naj bi bilo “dobro”, daj je POD NACIONALNIM POVPREČJEM (Povprečje Velike Britanije je torej VIŠJE!).
Temu Sarah Montague NE VERJAME; ker sama dobiva 150.000 Funtov letne plače, njen kolega John Humphrys pa 600.000 do 649.000 funtov.
Minimalno 400{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} razlike torej.

Napaka “hišne analize” je, da sicer je analizirala 824 plač posameznikov, ni pa povedala, koga je dejansko primerjala med seboj. Povedano drugače: če ne poveš, kako si do famoznih 6,8{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prišel, gre za friziranje podatkov.
In ker gre za BBC bo verjetno težko primerjati plače TOP GEAR voditeljev, ker ženskih voditeljic primerljive oddaje pravzaprav ni (Sabine Schmitz to ravno ni.. Vicki Butler – Henderson je pa s staro gardo Top Gearovcev prebegnila v Fifth Gear, obe sta pa profesionalni dirkačici)

MGTOWčki imajo pa isti problem kot militantne feministke, saj polovico prebivalstva planeta jemljejo kot nek celosten homogen organizem “češ vse ženske (moški) so enake”

O tem sem že velikokrat:

De omnibus disputandum..

Žensk pač ni strah za brez veze. Prosim, da si ogledaš policijsko statistiko. Koliko procentov žrtev je žensk, koliko moških, koliko procentov napadalcev je moškega, koliko ženskega spola. In pridi potem povedat, ali je to res “samo na podlagi strahu”, ali pa ta strah nemara celo morda mogoče pa nima neke realne osnove. Mogoče no, ugibam …
[/quote]

Nikjer ne oporekam, da je ženskam dejansko najbolj nevaren moški. Saj je le ta tudi najbolj pogost vzrok smrti žensk (moških je srčna kap). Kot rečeno, gelj neskončne debate z MGTOWčki..
Vendar je večina nasilja nad ženskami zakrivljenega pod okriljem “doma” s strani partnerjev, bivših partnerjev, sorodnikov. In ne na parkiriščih, ki statistično ne odstopajo od drugih krajev, ki so omenjeni višje.

Kar je podobno statistiki umrljivosti v banji napram morskim psom. Morskih psov se vsi zaradi filmov (glej višje za dva naslova) bojijo, banje praktično nihče.. pa umre več ljudi v banji, kot od morskih psov letno.
Hec, še krave pobijejo letno več ljudi, pa so morski psi glavni krivec naših strahov.

Podobno je s parkirnimi garažami. Tesnobno počutje so ustvarili filmi.. ni je grozljivke ali trilerja, ki ne bi igralo na ta strah z vsaj eno sceno v garažni hiši.

De omnibus disputandum..

Ta del je “razumljiv”, saj je znano, zakaj ženske kupujejo SUV-je: da lahko parkirajo na stopnicah pred trgovino, in so tako lahko prve na razprodaji. 🙂

Vendar prav ženska parkirišča pred Schopping centri ponujajo največji dvom. V Švici odprta od 9-18h (kakšen dan v tednu do 21h). Zebrin efekt varnosti v čredi torej ves čas zagotovljen.
Ob 2h zjutraj se torej tam nihče ne bo “potikal”, ker so zaprta. Pa ob 22h tudi.

De omnibus disputandum..

To s parkirisci je tudi meni malo too much, ampak ok, nekje to obstaja pa kaj.
Mislim pa, da je tema odprta v namen krega na racun feminizma kot ze tolikokrat do zdaj.
Nisem pa se nikoli zasledila moskega, da bi pisal kako so moski diskriminatorni, to se mi ni se zgodilo prebrat, pa vsi vemo, da je bilo veliko diskriminacij s strani moske populacije, sploh vcasih, ko so bili casi se crno-beli.
In vsi vemo, da kar nekaj moskih tudi ne zna vozit, oziroma sploh nimajo izpita in, ce ga ze imajo ga zgubijo zaradi alkoholiziranosti. Vedno in povsod se pa izpostavlja in ponizuje zenske, zanimivo.
Ampak ok, s tisto hinavsko rozo za 8. marec se boste ze odkupili neznejsemu spolu.
[/quote]

Navkljub temu, je svet patriarhalen.. torej so ženske večinsko prikrajšane pri marsičem.. so tudi moški diskriminirani. V Sloveniji in še marsikje na zahodu: v ločitvenem postopku glede skrbništva otrok (gmotno so stvari pri nas lepo urejene: vse ustvarjeno v zakonu se deli na pol, razen v primeru, da ima eden od partnerjev stvarne dokaze, da je prispeval nesorazmerno več).

Tema je odprta, zaradi paradoksa zapisanega v uvodu.

Tema ni namenjena žaljenju žensk temveč izpostavljanju paradoksa. Tovrstna parkirišča poznajo poleg omenjenih nemško govorečih deželah, še na Kitajski in Koreji (kjer so tudi drugače pobarvana, vidnejša in celo širša).
So se pa obiskovalkam v Švici vseeno zdela tovrstna parkirišča žaljiva, ker sugerirajo, da ženske ne znajo parkirati.. (zanimivo, da Slovenke na pomislijo na posilstva ter napade na parkiriščih, germanke pa) kar nasprotuje zavarovalniškim statiskam, kjer moški vozniki povzročajo več škode (precenjujejo svoje zmožnosti, naj si bo pod alkoholnii hlapi ali zgolj na “suho”).

Švica je itak čudna dežela, kjer so ženske v vseh kantonih dobile volilno pravico šele v poznih 70ih.
Po drugi strani pa je Slovenija prav tako “čudna”, saj je socializem ženske zelo napredno izenačil na praktično skandinavski ravni.

De omnibus disputandum..

Hja, vam ni problem s tistim enim šraufencigerjem al pa paketkom baterij. Kako pa naj ženske strpamo v avto tisto goro vrečk, če ne moremo na široko odpret vseh vrat? Pa še kdo jih bo trogal na konc parkinga? Opraskat ga pa nočem, da me dec ne strese s hlač … čeprav mal kazni nikoli ne škodi :)))

Skratka, pozdravljam take rešitve :)))


To ni samo mišljeno ampak dejansko obstaja. Pa ne da bi hoteli žalit ženske ampak za zaščito avtomobilov, ki jih vozijo moški.
[/quote]

Aha… Ni zaljivo, res ne. Sarkazem off

Čeprav je nekaj argumentov veljavnih, se strinjam s temle zgoraj.

Zdaj čakam na parkirišča samo za moške; kaj bo pa posebnost teh?
[/quote]

Takoj ko parkiraš dobiš mrzlo 🍺 pivo.

Ko sem v tujini v eni garaži videla ta parkirna mesta za ženske, sem rekla, da tam pa že ne bi parkirala.

Ker znam tudi drugje. 😉

Matr si zoprn, avtor! Kaj imaš toliko opravka s temi parkirišči? Nisi ženska in ne, NE RAZUMEŠ, kako zgleda avto iskat sama, po parkingu, na čisto drugem koncu, po možnosti zvečer, po temi. In ja, upravičeno je ženski ob tem nelagodno, ali jo je celo strah. lepo te prosim! Tule filozofiraš in nakladaš ter vlečeš ven ene statistike – poglej samo dano situacijo. Ženska je dejansko veliko bolj ogrožena in ranljiva v takih situacijah in vse tvoje klobasanje tega ne spremeni. Pozdravljam ta parkirišča, naj bodo čim bližje vhodu, blizu ljudem. In ja, ženske tu potrebujejo več zaščite. Bo šlo razumet, ali tvoj užaljeni fantovski ego tega ne prenese?

Ker res, tole javskanje užaljenih sodobnih fantkov je res postalo že patetično. Zrel moški zna prenest, da je ženska v določenih situacijah bolj ranljiva, in vsakršna rešitev je v tem smislu dobrodošla. parking blizu vhodu, blizu ljudem je krasna rešitev – če so pa še malce širši, pa kaj! Tistih par parkingov boste že prenesli.

Ko bo tebe kdo nadlegoval, ogovarjal in ti težil, samo zato ker si ženska, se pa oglasi.

Kakšna budala si.

Kakšna budala si.
[/quote]

Pa ravno jaz, a? Ah ja.

Eh, jaz sem bolj pomislila nase, ki bi z veseljem parkirala na takem parkirnem prostoru. Ker mi je v navadi, pa verjetno nisem edina ženska, da grem v trgovino samo nekaj pogledat, vena pa pridem z 20 vrečkami, ki niso lahke :-)) in bi bilo fajn imeti avto čisto blizu vhoda. Oziroma včasih celo med eno in drugo trgovino skočim v avto, da odložim nakup in potem nazaj. Medtem ko mož nebo iz trgovine prinesel čisto nič več, kot to, kaj se je namenil kupit. Pa še od tega, če je stvari več, kaj pozabi prinest :-))
Tako da dvomim, da gre pri teh parkiriščih za kakršnokoli diskriminacijo glede spola, prej so praktični – ker več zapravi oziroma je bolj pogost kupec tisti bliže parkira :-))

lp

Zavarovalnice ze dolgo vedo, da najvec skodnih primerov na parkiriscih povzrocijo zenske s karavani. Gre za izoliranje z namenom preprecevanja poskodb drugih vozil. Vse ostalo je zgolj politicna korektnost.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Stepni, vse tole nakladanje bi bilo približno sprejemljivo, če bi se seveda res feministke potegovale za taka parkirna mesta.
Pa seveda vemo, da ni finta v tem, finta je v “ugajanju strankam” raznih trgovskih centrov, ki bi radi pritegnili bogate ženske v velikih avtomobilih. To je finta na ravni špricanja parfumov po štacunah, ali pa peke kruha v špecerijah. Tržna niša. In ne zahteve feminizma, kot bi ti rad predstavil?
Absolutno ti pa priznam, da so moški spretnejši v parkiranju, tudi sicer v upravljanju avtomobilov in mehanizacije nasploh. Čeprav jih v prometu ravno pretirana samozavest in spretnost delata bolj rizične od žensk…


Drži. Molzna krava.


Meni se pa zdi da ni problem kako v avto spravit goro vrečk, če ne moreš na široko odpret vrat, saj ima avto v ta namen prtljažnik zadaj. Do tja pa vrečke pripelješ z vozičkom. Bolj vam je problem, kako v avto spravit debelo rit semi zdi.


Meni se pa zdi da ni problem kako v avto spravit goro vrečk, če ne moreš na široko odpret vrat, saj ima avto v ta namen prtljažnik zadaj. Do tja pa vrečke pripelješ z vozičkom. Bolj vam je problem, kako v avto spravit debelo rit semi zdi.
[/quote]
Čisto vseeeno, gre samo za to, kako spravit človeka ob denar. Če je komfort pravi način, zakaj ne. Je splošno znano kdo kje največ zapravi in zakaj.

In meni to ni všeč. Kaže na ponižujoč odnos do žensk. Z današnjimi avti z vgrajenimi senzorji in kamerami je parkiranje še lažje kot včasih. Parkira lahko vsak povsod, ki ima dovolj prakse. Ženske pa tudi ne bi smele pasti na vsak bonbonček, ki vsem potrjuje, da je šibkejši spol. Pa tudi če imaš 50 vrečk, jih daš v nak. voziček in odpelješ do avta.

Malo omejeno mislenje oz., ce ne poznas tega sistema te razumem, da imas tako mnenje. V garaznih hisah so ta mesta za zenske in druzine praviloma blizu izhoda in meni je fajn, da je tam boljsi zrak in grem z malimi hitro ven. Tudi na parkiriscu pred trgovino so blizje vhodu, spet prakticno z otroci. Se kar se tice parkiranja. Hmm, saj ni res, da ga ne spravim v vsako luknjo, ga. Vendar avti so postali vecji, parkirisca pa so ostala isto velika kot prej za manjse avte. Ce ga zaparkiram med dva avta in se komaj splazim iz avta, sem skoraj ziher, da drugi mi bo z vrati udaril v avto in za moj avto mi ni, da mi ga redno in cedno butajo.
Ta parkirisca so bila zgrajena z namenom in jih v tujini rade volje koristimo. V Sloveniji tega ne poznate in potem se vam zdi, da se s tem zali zenske in ve znate ja boljse zaparkirat in tralala. Pac, mala zadeva, ki nam nekaj olajsa, jaz sem jo vesela, ce mi jo uspe koristit, velikokrat so ta mesta zaparkirana in tam parkirani avti vrez otroskega sedeza ali pa je ravno izstopil on iz avta, parkiral pa na mestu za njo.


Meni se pa zdi da ni problem kako v avto spravit goro vrečk, če ne moreš na široko odpret vrat, saj ima avto v ta namen prtljažnik zadaj. Do tja pa vrečke pripelješ z vozičkom. Bolj vam je problem, kako v avto spravit debelo rit semi zdi.
[/quote]

Se tebi. Jaz recimo zelo rada zaparkiram na ta mesta, moja ritka pa je prijetno majhna. Da ne bos zivel v prepricanju, da imamo vse xxl rit.

New Report

Close