Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Parkirišča rezervirana za ženske, diskriminacija?

Parkirišča rezervirana za ženske, diskriminacija?

Shujšaj bajsa, pa boš lažje prišla iz avtomobila in ne da se moraš iz njega skotaliti. 😀
Ostali razlogi s katerimi se tešiš ti za lase privlečeni.


Meni se pa zdi da ni problem kako v avto spravit goro vrečk, če ne moreš na široko odpret vrat, saj ima avto v ta namen prtljažnik zadaj. Do tja pa vrečke pripelješ z vozičkom. Bolj vam je problem, kako v avto spravit debelo rit semi zdi.
[/quote]

Sej ne morš bit resen no :))

Ta tema eksplicitno omenja parkirna mesta za ženske, ne za družine. Ker za družine pa obstajajo tudi pri nas posebna širša parkirna mesta. Ne vidim problema pri prilagojenih parkirnih mestih za ranljive člane družbe – invalide in otroke, na katere je potrebno bolj paziti. Res pa ne vem zakaj bi potrebovale še ženske svoje posebno parkirišče. Bi se rada izenačila z invalidi? In to samo zaradi, priznaj si, čiste lenobe.

Smo tudi zenske, ki zivimo v tujini in poznamo sistem, pa nam je omejeno tvoje misljenje… In tudi “sistem”.

Opa, a znamo brati? Ponovi vajo.
Ker pravzaprav so ugotovili, da pay gap obstaja, ampak je nižji od siceršnjega povprečja v VB. Torej, moški na BBC so plačani bolje …
[/quote]

😀
Primerjali so različne nivoje. Na “stars” nivoju je več moških. Zakaj so tam in zakaj so bolje plačani ti bodo razložili ljudje, ki skrbijo za gledanost BBC-jevih oddaj in prodajo prostora za oglaševanje.
Na nivojih pod tem pa so ugotovili, da so glede na opravljeno delo ženske plačane bolje. Jbg, talent se plača posebej…

Malo omejeno mislenje oz., ce ne poznas tega sistema te razumem, da imas tako mnenje. V garaznih hisah so ta mesta za zenske in druzine praviloma blizu izhoda in meni je fajn, da je tam boljsi zrak in grem z malimi hitro ven. Tudi na parkiriscu pred trgovino so blizje vhodu, spet prakticno z otroci. Se kar se tice parkiranja. Hmm, saj ni res, da ga ne spravim v vsako luknjo, ga. Vendar avti so postali vecji, parkirisca pa so ostala isto velika kot prej za manjse avte. Ce ga zaparkiram med dva avta in se komaj splazim iz avta, sem skoraj ziher, da drugi mi bo z vrati udaril v avto in za moj avto mi ni, da mi ga redno in cedno butajo.
Ta parkirisca so bila zgrajena z namenom in jih v tujini rade volje koristimo. V Sloveniji tega ne poznate in potem se vam zdi, da se s tem zali zenske in ve znate ja boljse zaparkirat in tralala. Pac, mala zadeva, ki nam nekaj olajsa, jaz sem jo vesela, ce mi jo uspe koristit, velikokrat so ta mesta zaparkirana in tam parkirani avti vrez otroskega sedeza ali pa je ravno izstopil on iz avta, parkiral pa na mestu za njo.
[/quote]

Meni je mnenje avtorice “sem ženska” blizu. Kot da smo ženske enake invalidom.
S svojim pisanjem pa prikazuješ same posebne koristi, ki ga imaš s takim parkirnim prostorom.
Takšen sistem mi da vedeti da sem invalid v glavi.

Meni je mnenje avtorice “sem ženska” blizu. Kot da smo ženske enake invalidom.
S svojim pisanjem pa prikazuješ same posebne koristi, ki ga imaš s takim parkirnim prostorom.
Takšen sistem mi da vedeti da sem invalid v glavi.
[/quote]

širši parkplaci so seveda fajn, saj so avti večji, spravljamo vanje vse sorte (otroški vozički, lupinice),
ni pa nobene potrebe, da so poimenovani “ženski”.

Meni je mnenje avtorice “sem ženska” blizu. Kot da smo ženske enake invalidom.
S svojim pisanjem pa prikazuješ same posebne koristi, ki ga imaš s takim parkirnim prostorom.
Takšen sistem mi da vedeti da sem invalid v glavi.
[/quote]

Ne, da imaš posebne potrebe. Če je že tak sistem, uživaj v njem.

širši parkplaci so seveda fajn, saj so avti večji, spravljamo vanje vse sorte (otroški vozički, lupinice),
ni pa nobene potrebe, da so poimenovani “ženski”.
[/quote]

Ženski parkplaci niso širši oziroma ni predpisano, da morajo biti! Njihov glavni namen je pa večja varnost žensk.
Kjer pa že so širši, je očitno logika taka, da gre večinoma za ženske z otroki, in če daješ otroka v avto, je res bolj praktično, če je več prostora. Ampak pri nas so takšna parkirišča označena z vozički … ne kot ženska. Ženska pa, še stotič, so namenjena večji varnosti žensk.

Pa še nekaj opažam, da se ženske očitno niti pohecati ne smejo, da rabijo večje in udobnejše parkinga, ker več hodijo v šoping … ali ker ne znajo parkirat. Ne vem no, eni ste total nekritični, zajebancijo jemljete resno, tisto, kar je resno napisano, pa gladko preskočite.

Skratka: varnost, varnost, varnost, varnost, varnost.

širši parkplaci so seveda fajn, saj so avti večji, spravljamo vanje vse sorte (otroški vozički, lupinice),
ni pa nobene potrebe, da so poimenovani “ženski”.
[/quote]

Končno ena pametna beseda.
Komot se imenujejo XL parkirišča, družinska, večja, za starejše…karkoli.

širši parkplaci so seveda fajn, saj so avti večji, spravljamo vanje vse sorte (otroški vozički, lupinice),
ni pa nobene potrebe, da so poimenovani “ženski”.
[/quote]
Tudi mi imamo širše parkirne prostore za avtomobile v katerih se prevažajo otroci. In s tem se čisto strinjam. Vem, da je težko na običajnem parkirnem prostoru vzeti s sedeža otroka.
Da pa na parkirnem prostoru piše “za ženske” je zame ponižanje.

😀
Primerjali so različne nivoje. Na “stars” nivoju je več moških. Zakaj so tam in zakaj so bolje plačani ti bodo razložili ljudje, ki skrbijo za gledanost BBC-jevih oddaj in prodajo prostora za oglaševanje.
Na nivojih pod tem pa so ugotovili, da so glede na opravljeno delo ženske plačane bolje. Jbg, talent se plača posebej…
[/quote]
Vaš link
http://www.aei.org/publication/there-really-is-no-gender-wage-gap-there-is-a-gender-earnings-gap-but-paying-women-well-wont-close-that-gap/%5B/url%5D


Tudi mi imamo širše parkirne prostore za avtomobile v katerih se prevažajo otroci. In s tem se čisto strinjam. Vem, da je težko na običajnem parkirnem prostoru vzeti s sedeža otroka.
Da pa na parkirnem prostoru piše “za ženske” je zame ponižanje.
[/quote]
Če bi pisalo “ZA PIJANE MOŠKE”, te seveda ne bi motilo, ker pozitivno razmišljaš samo o sebi!

Tipične feministke, drgač pa, vsaj kolikor vem, so bile te države priča masovnim muslimanskim neevropskim imigracijam, torej nadlegujejo jih ne ravno beli evropejci, temveč ljudje izvoženi tja s strani globalistov. Malce ironično.


Če bi pisalo “ZA PIJANE MOŠKE”, te seveda ne bi motilo, ker pozitivno razmišljaš samo o sebi!
[/quote]

Upam da je tole kompliment :). Ja, tudi “za pijane moške” bi me motilo, ker se nihče pameten ne vsede za volan okajen. Me pa ne bi motilo recimo “ZA MLADE VOZNIKE” .

Upam da je tole kompliment :). Ja, tudi “za pijane moške” bi me motilo, ker se nihče pameten ne vsede za volan okajen. Me pa ne bi motilo recimo “ZA MLADE VOZNIKE” .
[/quote]
Saj to vse spada v isto kategorijo – za ženske, za pijane moške, za mlade voznike, za invalide – vsi ti rabijo širše prostore, pa blizu, da se čim manj vozijo blizu drugih.

Upam da je tole kompliment :). Ja, tudi “za pijane moške” bi me motilo, ker se nihče pameten ne vsede za volan okajen. Me pa ne bi motilo recimo “ZA MLADE VOZNIKE” .
[/quote]
Nikakor ni kompliment! Tega ste me odvadile ženske, ki hočete biti enake/boljše/you name it.

https://en.wikipedia.org/wiki/Women{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}27s_parking_space

No ravno zaradi takšnih izjav kot je megaboyeva ne potrebujem takšnih privilegijev. Potem me pa vtakne v isti koš kot pijance, voznike brez izkušenj in invalide. Ne hvala, vsi smo hodili v iste avtošole, isto sem se naučila parkirati in voziti.

Zakaj se je pa tale nasrala tam:-)?
https://en.wikipedia.org/wiki/Women{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}27s_parking_space#/media/File:M{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}A4nnerparkplatz_Triberg.jpg

Res je, ampak eni vozniki spretnosti še izpilijo, drugi pa ne. Do sedaj sem se v osebnih avtih vozil z različnimi ljudmi. Najhujši je bil prijatelj iz mladih let, ki je imel težave z globinskim vidom. Takemu je bi nikoli dal vozniškega dovoljenja.
To je eden od primerov, ko me je bilo resnično strah. Drugi je bila moja mama, ki je vozila približno tako kot ta moj prijatelj, a z razliko, da je imela v življenju le en karambol pa še ta z minorno škodo in brez drugih posledic. Tretji tak primer pa je bila bivša žena, ko sem s potegom volana dvakrat reševal situacijo. Prvič je nekdo pridirkal v križišče pri njegovi rdeči ravno takrat, ko je bivša speljevala, a mi ni bilo jasno kako ga ni mogla videt, saj bi v nas trčil čelno. Drugi primer pa je bil, ko bi zaradi očal, ki jih je lovila skoraj zapeljala v skale vseka skozi katerega je tekla cesta.
Ljudem, ki ne zmorejo kontrolirati dogajanja v svoji okolici, ki ne dojemajo prioritet v prometu, ki ne obvladajo vozila dovolj dobro, ki gredo za volan pijani, pač ne daš vozniškega dovoljenja.
Prelahko je dobiti vozniško dovoljenje, žal.

Če ženske ponoči ne bi same lazile okoli, bi naredile največ za svojo varnost….
[/quote]

A si ti kakšen privrženec talibanov? Ne bi smele hoditi okoli, ker so moški nasilni in jih morajo posiliti, napasti, oblajati ????

se strinjam s parkplaci za ženske … da mi s torbicami in kaj vem kaj še vse vlačijo s sabo, ne praskajo več avtov ☺

Stepni daj ti raje svoj YouTube kanal odpri. Bi bla boljša fora kt se tuki s teksti matrat.

A si ti kakšen privrženec talibanov? Ne bi smele hoditi okoli, ker so moški nasilni in jih morajo posiliti, napasti, oblajati ????
[/quote]
in kaj, kdo ženskam preprečuje, da bi se enako obnašale ☺

New Report

Close