Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek plača učiteljev med počitnicami

plača učiteljev med počitnicami

Očitno nimaš, če foušijo trajbaš. Če upaš, pa pač daj, pa uživaj plodove učiteljskega poklica. Kdo ti je kriv, da si si namesto tega izbral nekaj drugega? Jaz tud upam delat tisto, kar ti delaš, ampak nočem, ker je očitno slabo plačano, ko te slišim jamrat in foušijo zganjat.

tole bi verjela, če ne bi poznala osebno dveh učiteljic..ja v šolo se gre nazaj tam nekje..kaj se dela, je pa drugo, čveke gor in dol, kavica, kakšno prekladanje listov in knjig, ravno včeraj mi je ena rekla, da je grozno, spet služba in bo umrla od dolgega časa…pač je treba je bit tam, to je vse..drugače pa dela ni..ne mislit, da učiteljico belijo, pomivajo okna in urejajo šolski vrt..

soseda je učiteljica in jih vedno za krompirjeve in božične po cel teden ni, cele familije ..ogromno potujejo..tako dvomim, da ima ona takrat seminarje in izobaževanja..

Učitelji res delajo manj, ampak za to imajo razloge. Lahko foušljivci izumljate toplo vodo in jim poskušate nekaj vzet. Ampak kot vedno – bodo en dan štrajkali, pa bo že vsepovsod panika, kako ne najdete varušk, ker vas bodo sončki doma požrli.

Privilegije so si z razlogom priborili in jih bodo tudi uspešno branili, so približno zbalansirani glede na vse dejavnike, revolucije tu ne bo, učitelj nikoli ne bo delal 8 ur na dan, 340 dni na leto, pa tudi plačan nikoli ne bo samo za minimalca, pa se lahko na glavo postavite.

soseda je učiteljica in jih vedno za krompirjeve in božične po cel teden ni, cele familije ..ogromno potujejo..tako dvomim, da ima ona takrat seminarje in izobaževanja..[/quote]

Sej to se šteje kot izobraževanje :))

Ko bo dinarckov dokoncno zmanjkalo ne bo kaj braniti 🙂


V tole pravljico me je leto dni nazaj skušal prepričati neki srednješolski učitelj, pa sem mu že skoraj nasedla. Nato sem ga po krompirjevih počitnicah vprašala, kakšno izobraževanje so tokrat imeli. Pa se je zasmejal, da je bil tokrat čisto prost. Podobno vprašanje sem ponovila še za božične, zimske in prvomajske počitnice. Delal je le med zimskimi počitnicami, pa še takrat ne za šolo, temveč je nekaj honorarno prevajal. Med poletnimi počitnicami je bil prost vsaj 5 tednov in vmes si je celo drznil poslati mail, kako si ne predstavlja, da bi bil takrat v službi. Tudi jaz sredi julijske vročine ne uživam najbolj v službi, a eni pač moramo delati, če že drugi zabušavate, kajne?
Če torej seštejem vse naštete proste dneve, pridem do številke 41. Halo?! Kdo pa še ima 41 dni dopusta? Pa ne mi zdaj o nekih blaznih pripravah. Ko so enkrat narejene, se dela le še variacije na temo, ostalo pa je “copy paste”. Mar je res tako težko priznati, da imate lagodno službo?

Ne poslušaj teh učiteljčkov tukaj, ker ti lažejo, ti jaz povem po pravici:
– plača za julij in avgust je še večja od tiste med letom za okoli 13{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ker se avtomatično prizna še dodatek na neugodne delovne razmere v primeru, če v šoli ni klime
– prevoz nam plačajo dvakratno – še sama ne vem zakaj, ampak tako je.
– seveda polna malica, ampak je cena višja, ker ne dela šolska kuhinja, kjer je cena obroka nižja, zato ti nakažejo za znesek, kot bi ga plačal v restavraciji – kmplet meni.
In ker seveda je jemo, ti kar lep kupček ostane v denarnici. Ti rečem milina so te učiteljske plače poleti. No, tudi čez leto se ni za pritoževati
– to, da delamo do julija in dvgusta zečnemo – ne jim verjet. Sploh ti ni treba priti v službo – te stvari lahko narediš doma v urci ali dveh, piše pa se ti 8 ur.
Vam rečem, učiteljski poklic je idealen, ne menjam za nič na svetu, plača je vrhunska, jaz sem izjemno zadovoljna.
Moje menje je, da se učitelji tako zagovarjajo in iščejo brezvezne razloge je to, da bi bil čim manjši interes za ta poklic in s tem manjša konkurenca.

Ko bo dinarckov dokoncno zmanjkalo ne bo kaj braniti :)[/quote]

To je res. A ko bo dinarčkov zmanjkal, bo tudi za vse ostale zmanjkal. Pa še sončke boste imeli za vratom 24 ur na dan. Ne misli, da se bodo hodili učitelji brezplačno z njimi ukvarjat. To ni nič več kot fantazija, kako bo sosedu krava crknila (ja, tebi bo spotoma tudi).

Meni ni. Imamo lagodno službo. Mar je vam res tako težko priznati, da ste si sami krivi, da je vi nimate (ker je pedagoška fakulteta odprta za vse)?

Za zacetek povem, da uciteljem (OŠ) privoscim. Poklic so si sami izbrali.

Hkrati pa vem, da so studentje PF veljali za ene vecjih luftarjev. Pac, gre za eno lazjih fakultet. Vem tudi to, da imajo med vsemi poklici uvitelji morda celo najvec dopusta. V tem oziru se jim je, in se vedno se jim, godi. To so dejstva. Hkrati tudi razlogi zakaj mnogi sploh postanejo ucitelji. Gre za “kariero” po liniji najmanjsega upora. PF ne privlaci ambicioznih ljudi. Bolj take, ki si zelijo lagodnega zivljenja, imajo radi otroke, itd. Ucitelji, ki se tega ne zavedate ste res mal zblojeni. Zivite, uzivajte in nehajte s prodajo svojih pravljic o tezkem delu. 😉

Se pravi PF ne privlači neumnih ljudi, ki si iz nekega razloga želijo težko in nelagodno življenje? Ful se sekiramo.

Se pravi PF ne privlači neumnih ljudi, ki si iz nekega razloga želijo težko in nelagodno življenje? Ful se sekiramo.[/quote]

Ja, slovenski mazohisti si ne želijo dobro plačanih in lagodnih služb. Če verjameš. Potem pa jamrajo.

Ko že govoriš o dveh mesecih, jim verjetno pripada 20 dni + rednega dopusta in koliko je meni znano so tudi 14 dni pred začetkom šole že na delovnih mestih.

Dajmo povedat tako kot je:
– učitelji ste doma ves julij in avgust
– nato so krompirjeve počitnice, pa božično novoletne počitnice, pa prvomajski prazniki
– kdaj je kateri učitelj na dan oddelal 8 ur in 40 ur na teden, tako kot moramo vsi ostali državljani?
– ne mi bluzit o delu doma in o pripravah. Jaz imam izobrazbo enakega ranga kot učitelj in si upam stopit vsak trenutek pred razred osnovnošolcev. Kakšne priprave neki, lepo vas prosim. Za kaj, zato, da tretji razred učite matematiko, za to se morate pripravljat? Ne me imeti za norca.[/quote

pa idi ti u pi*zdo materino neprekinjenob govorit 6 šolskih ur in npr. popravljat neke pismene naloge 150 ljudem in se nastavljat, da te ti sončki in mamice jebejo v glavo.

Za ucitelja (OŠ, PF) ne gredo tisti z vecjimi zivljenskimi ambicijami. Le kot primer, placa ne bo nikoli ne vem kaj. Privlacnost tega poklica je dokaj lagodno zivljenje na easy.


Imamo ljudje tudi malo bolj zahtevno obcinstvo v sluzbah, govorimo malo vec kot 6 ur dnevno, pa se v glavo nas sodelavci, stranke, itd ne jebejo prav nic manj kot ucitelje. Niti ste edini, ki kaksno sluzbeno rec kdaj naredite doma. Pa se to po vecini, ker se vam v sluzbi enostavno ne da oddelati 8 ur.

To je popolnoma res. Tudi jaz imam take izkušnje, tam so bili vedno največji luftarji.

Če bi jaz v šoli delala tako površno kot večina razpravljalcev tukaj razmišlja! 🙂 PF je vendar kratica za Pravno fakulteto, ne pa za Pedagoško fakulteto. 🙂 Lp.

Poznam eno, uči na srednji šoli. Letos je bila doma od 11.7 do 15.8. Sicer je v šoli, pripravlja zadeve, sedi na popravcih. Prevoza in prehrane seveda za čas, ko jih ni v službi, nimajo.
Za tisto pa, ki predlaga, da naj se učiteljem znižajo plače – najbolje, da na minimalca, ane? Pa da bodo vaše otroke in mladostnike učili ljudje, ki bodo imeli 650 evrov plače. To bi bilo najboljše.


To velja samo v teoriji. Ker sem eno fakulteto že končala, ker delam cele dneve, ker sem bolj slabo pri denarju in ker imam družino, si niti v sanjah ne morem predstavljati, da bi se zdajle izredno vpisala na še en študij.
Ste pa učitelji hecni. Namesto da bi globoko vdihnili in rekli, da imamo prav in da bi res lahko delali kak dan več, morda celo poskrbeli za poletno počitniško varstvo za mlajše otroke, se na vse pretege trudite, da bi obdržali svoje privilegije. Rezultat so nezadovoljni ljudje, ki so dostikrat tudi starši. Ti svoje frustracije prelagajo na mularijo, ta pa vam potem jezika in vas ne jemlje resno. No ja, vsaj nekje se vam vrne.

Učitelj ima točno po dnevih svoj dopust in ni tako na lepe oči doma dva meseca.Med letom ne more koristit dopusta kot ostala nilkoristna javna uprava.Dela do 15.07 in začne 15.08 z službo.
Eni ste res zarukani in nimate pojma


Od kod učiteljem 40 dni dopusta? Do te številke se pač pride, če seštejemo vse počitnice. Mar je to dodatek na izredne napore, ker delajo celih 20 ur tedenso?

..ena butara , pa še provokatorka povrh.
Saj se ve, zakaj si vrgla prežvečeno kost.

Tako kot povsod so tudi v šolstvu anomalije. Bizarno je, da ima tajnica v SŠ samo npr. 75{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} plače, ker je plačana od št. učencev na šoli, a opravlja enako admi. delo kot njena kolegica v drugi SŠ, ki ima več učencev, pa ima srečo, da je šola v LJ ali kakšnem večjem mestu ter dobiva polno plačo.
Po drugi strani pa ZDR delavcem oz. učiteljem nad 55 let omogoča, da so zaposleni čeprav nimajo razreda, ne učijo, če ni programa na šoli in ne delojo nič, a plačo prejemjo polno in tako do penzije, če jim pač ni omogočeno učiti.

Glede priprav na učenje bi rekla samo to, da koliko priprav rabi učitelje zgodovine? Jo spreminja, da rabi nove priprave? 😉
Tako, da se strinjam, da bi učitelji na šoli lahko poprijeli še za kakšno delo, odlična ideja in med starši zelo dobrodošla bi bile neke delavnice poleti, ker starši nimamo toliko dopusta. Jaz ga imam za 20 let delovne dobe samo 24 dni, ker delam pač v privat firmi. Za učitelje pa vem, da manjkajoče ure nadomestijo tudi tako, da pridejo v šolo na kavo. Edini pogoj je, da pridejo.

New Report

Close