Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek plača učiteljev med počitnicami

plača učiteljev med počitnicami


Od kod učiteljem 40 dni dopusta? Do te številke se pač pride, če seštejemo vse počitnice. Mar je to dodatek na izredne napore, ker delajo celih 20 ur tedenso?[/quote]
Kaj imaš matematiko cvek.Učitelj ima tudi do 40 dni dopusta.jaz sem delal v tovarni in sem ga imel 34 dni.Pri 25 letih staža.Če bi še naprej delal bi prišel tudi do 40.IN TISTI UČITELJ ki ima okrog 40 dni dopusta ima verjetno tudi blizu 40 let staža.Drugače pa njim ne začne dopust prvega sedmega in se konča 31 osmega.Malo razgledanosti ti ne bi škodilo.V glavnem delajo še julija kakpen teden in obvezno začnejo z službo 15.08.tak ,da ne piši neumnosti,ker belesavo izpadeš.
In dopust za en mesec bit doma je potreben samo 20 dni pa ne 30.mi vsi ostali ga spičkamo med letom,prfoksi pa ne morejo med letom koristit.So pa edini normalni od vse brezkosristne javne uprave,ker vsaj otroke nekaj naučijo in nehajte jih blatit.

Tako kot povsod so tudi v šolstvu anomalije. Bizarno je, da ima tajnica v SŠ samo npr. 75{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} plače, ker je plačana od št. učencev na šoli, a opravlja enako admi. delo kot njena kolegica v drugi SŠ, ki ima več učencev, pa ima srečo, da je šola v LJ ali kakšnem večjem mestu ter dobiva polno plačo.
Po drugi strani pa ZDR delavcem oz. učiteljem nad 55 let omogoča, da so zaposleni čeprav nimajo razreda, ne učijo, če ni programa na šoli in ne delojo nič, a plačo prejemjo polno in tako do penzije, če jim pač ni omogočeno učiti.

Glede priprav na učenje bi rekla samo to, da koliko priprav rabi učitelje zgodovine? Jo spreminja, da rabi nove priprave? 😉
Tako, da se strinjam, da bi učitelji na šoli lahko poprijeli še za kakšno delo, odlična ideja in med starši zelo dobrodošla bi bile neke delavnice poleti, ker starši nimamo toliko dopusta. Jaz ga imam za 20 let delovne dobe samo 24 dni, ker delam pač v privat firmi. Za učitelje pa vem, da manjkajoče ure nadomestijo tudi tako, da pridejo v šolo na kavo. Edini pogoj je, da pridejo.[/quote]

In zakaj potem nisi učiteljica? Bi hodila v službo samo na kavo.
Kdo ti je kriv, da si tako nesposobna, da moraš biti v službi v privat firmi?

Mož je učitelj in ima jutri prvi sestanek po počitnicah, ki so se začele 5.julija. Za šolo med počitnicami ni delal nič. Plača je manjša za potne stroške in malico. Med letom imajo posebno tabelo, ki jo morajo izpolnjevati glede oddelanih ur. Celo leto doprinašajo za dopust! So dežurni povsod, kjer se le da in tudi v spremstvu. Ure jim stalno pregledujejo. Tako, da ne lapajte kar v tri dni!


Ne “lapam” kar v tri dni. Prijateljica, ki je učiteljica, mi je povedala, da si njene kolegice pišejo ure, ki jih sploh ne oddelajo. Nihče jih ne preverja.


Verjamem, da imaš po 25 letih dela lahko 40 dni dopusta, vendar ga imajo toliko tudi učitelji začetniki. Matematiko imaš pa ti cvek in ne jaz. Poglejmo:

1. krompirjeve počitnice: 5 dni
2. božične počitnice: 5 dni
3. zimske počitnice: 5 dni
4. prvomajske počitnice: 5 dni
5. poletne počitnice od 11.7. do 15.8.: 25 dni
Skupaj: 45 dni

Ker so med določenimi počitnicami tudi prazniki, odštejemo “od oka” 5 dni, torej pridemo na 40 dni.


Ne “lapam” kar v tri dni. Prijateljica, ki je učiteljica, mi je povedala, da si njene kolegice pišejo ure, ki jih sploh ne oddelajo. Nihče jih ne preverja.[/quote]

Tvoji izračuni so na ravni osnovne šole.


Bo pa treba dodati še kak argument. Zmerjanje je za osnovnošolce.

Tako kot povsod so tudi v šolstvu anomalije. Bizarno je, da ima tajnica v SŠ samo npr. 75{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} plače, ker je plačana od št. učencev na šoli, a opravlja enako admi. delo kot njena kolegica v drugi SŠ, ki ima več učencev, pa ima srečo, da je šola v LJ ali kakšnem večjem mestu ter dobiva polno plačo.
Po drugi strani pa ZDR delavcem oz. učiteljem nad 55 let omogoča, da so zaposleni čeprav nimajo razreda, ne učijo, če ni programa na šoli in ne delojo nič, a plačo prejemjo polno in tako do penzije, če jim pač ni omogočeno učiti.

Glede priprav na učenje bi rekla samo to, da koliko priprav rabi učitelje zgodovine? Jo spreminja, da rabi nove priprave? 😉
Tako, da se strinjam, da bi učitelji na šoli lahko poprijeli še za kakšno delo, odlična ideja in med starši zelo dobrodošla bi bile neke delavnice poleti, ker starši nimamo toliko dopusta. Jaz ga imam za 20 let delovne dobe samo 24 dni, ker delam pač v privat firmi. Za učitelje pa vem, da manjkajoče ure nadomestijo tudi tako, da pridejo v šolo na kavo. Edini pogoj je, da pridejo.[/quote]

In zakaj potem nisi učiteljica? Bi hodila v službo samo na kavo.
Kdo ti je kriv, da si tako nesposobna, da moraš biti v službi v privat firmi?[/quote]

Nikoli si nisem želela biti učiteljica. Vendar pa, kot davkoplačevalka, vidim nerazumne poteze, ker v gopodarstvu prav take poteze vodijo v propad podjetja.
Zamisli si, da imaš doma nekoga, ki ne prinaša denarja in živi od tvoje plače, koliko časa bi ga gledala ?

Učitelji bi lahko porabljali čas racionalno, koristno tudi za širšo družbo.

Joj, ne biti taki butlji, z IQ-jem zlate ribice, no!
Za JU velja ZDR oz. kolektivna pogodba (od 159. do 164. čl. ZDR-1).

In koristi se ga natanko tako, kot je napisala ena od zgornjih pišočih; zato, da so lahko VSI učitelji ne glede na delovno dobo poleti doma, ustrezno doprinašajo ure notri med letom.
Je pa res: nekatere OŠ in SŠ oz. vodstvo se striktno držijo in morajo učitelji do minute prinesti noter. V nekaterih šolah je pa to prosto po Prešernu in se ne nadzoruje oddelanih/ koriščenih ur oz. dni….

Na splošno jim ne glede na vse, po mojem skromnem mnenju ni hudega. Čeprav je kup jamranja, ko se privlečejo 15.8. v službo…..
Vsekakor pa osebno ne bi nikdar bila učitelj /vzgojitelj. Tudi n-dni dopusta tega ni vrednih….

Na šoli, kjer dela moj mož, ravnatelj ure natančno pregleduje. V e-zbornici imajo preglednico, ki jo lahko vidijo prav vsi zaposleni. Ne more si nekdo pisati ur, ki jih ni opravil.

Kolikor vem, je učna obveza na OŠ 22 ur na teden. To pomeni 22 ur v razredu. Ostali čas pa so priprave, govorilne ure, popravljanje nalog, sestanki in konference ………

pa sej je logično, da jih ni, kaj bodo delali, če ni otrok..pa lahko stokrat rečejo, da so v pisarnah do ne vem 10.7, pa pridejo 20.8…ene celo vmes..druga kot zalivat svoje rože na oknih nimajo za delat…razen tiste, ki imajo popravce..to pa pride v poštev bolj v SŠ.
mogoče pridejo take, ki jim je doma dolgčas in čvekajo na kavi..recimo znanka je učiteljica in jo videvam med mojo službeno malco redno na kavici, ko je lepo vreme, ali grem ob 10, ali ob 12..ene 4 vedno tam sedijo…

Jaz bi tudi delala v šoli.
Zakaj ne? Ker je vse zabasano in ne pridem zraven.


V tole pravljico me je leto dni nazaj skušal prepričati neki srednješolski učitelj, pa sem mu že skoraj nasedla. Nato sem ga po krompirjevih počitnicah vprašala, kakšno izobraževanje so tokrat imeli. Pa se je zasmejal, da je bil tokrat čisto prost. Podobno vprašanje sem ponovila še za božične, zimske in prvomajske počitnice. Delal je le med zimskimi počitnicami, pa še takrat ne za šolo, temveč je nekaj honorarno prevajal. Med poletnimi počitnicami je bil prost vsaj 5 tednov in vmes si je celo drznil poslati mail, kako si ne predstavlja, da bi bil takrat v službi. Tudi jaz sredi julijske vročine ne uživam najbolj v službi, a eni pač moramo delati, če že drugi zabušavate, kajne?
Če torej seštejem vse naštete proste dneve, pridem do številke 41. Halo?! Kdo pa še ima 41 dni dopusta? Pa ne mi zdaj o nekih blaznih pripravah. Ko so enkrat narejene, se dela le še variacije na temo, ostalo pa je “copy paste”. Mar je res tako težko priznati, da imate lagodno službo?[/quote]
Jaz imam kot vodja izmene v tekstilni tovarni 38 dni dopusta.Imam 30 let staža in odkje tebi pamet,da ne more zaposleni imet 40 dni.

…kar nekaj.Očitno ti nimaš kaj v svoji službi delat, pa zalivaš rože.
Če bi delala v službi , kot je treba, ne bi gledala drugih, kaj počnejo.Jaz bi vse take kot si ti, pometala ven iz službe.Možgani ti pa tudi kaj dosti ne delajo.Sigurno si snažilka v OŠ.

Če si dovolj sposobna. boš prišla zraven.Si sposobna?

Če si dovolj sposobna. boš prišla zraven.Si sposobna?[/quote]

Nisem.
(To pomeni, da nimam nobenih vez.)

Vsak konec avg isto, očitno bo jesen spet burna – učitelje blatijo, ker se spet pripravlja kakšno znižanje plač in zamrznitev napredovanj …

Brala vsega,tisto kar me je najbolj zmotilo pa ni plača učiteljev (madonca,pa saj ne govorimo o 2000 Eur+),bolj me je zmotilo to,kako tisti,ki so učitelji govorijo o starših in učencih. Šola je ne le za učenje,tudi za vzgajanje – ne more biti učitelji tisti,ki mu dol visi za otroka,on pač oddela svoj pouk in to je to,vse drugo ni moje,dvigati roke…. Rezultati so tukaj.In otroci,ki si včasih “manejo roke”,so tisti,ki potegnejo kratko. In to na dolgi rok. Isto velja za srednje,ne le za osnovne šole!
Ne moremo biti starši in učitelji vsak na svojem bregu,ker vmes so naši otroci,za katere gre.Skupaj moramo gledati na isti cilj,kako naučiti in vzgojiti čimbolje,ne pa kazati s prstom na učitelja,starša,učenca,…

To se mi zdi najbolj zgrešeno od vsega!

Ko vidiš kako malo je cenjen tvoj poklic, kako nerazumljen in kako vsak misli, da ti o njem lahko soli pamet, ja, je težko obdržati tisti žar in optimizem, ki te je vodil v učiteljski poklic.
Del tega, da hodim v službo in svoje otroke prepuščam instiitucijam je tudi plača, tako je. Rada imam svoj poklic a ga za minimalca ne bi želela več opravljati. Imam fakulteto in podiplomski študij. Od ljubezni do dela se pa položnic ne da plačati.
‘Dol visenje’ za otroke in poklic pa je prišlo od zgoraj omenjenega. Pa še od tega, da lahko starš skoraj vedno doseže vse za svoje sonce, ker učitelji nismo več nikjer zaščiteni. Še ravnatelj bo raje prisilil učitelja, da popusti, kot si nakopal odvetnike in gnevne starše, tako je.
To ste želeli in to ste dobili. Prenapolnjene oddelke in učitelje, ki so preprosto pregoreli in ostali brez upanja.
Prosim pojdite zdaj težiti še zdravnikom, sodnikom in podobnim, ki tudi le ‘plačo vlečejo’ in ‘nič’ ne delajo. Boste svojega osebnega zdravnika prepričali, da bo še kakšno popoldne oddelal nekaj dodatnih ur zastonj, ker pač njegovi bolniki to pričakujejo?

razmišljanju in doživljanju je pa itak celoten šolski sistem še v tri krasne. Torej vse skupaj gre v Sloveniji v trikrasne. In kdo bo za to odgovarjal,če se bodo starši zgovarjali na učitelje,učitelji na starše,otrok pa zafuran do srednje šole skozi tak sistem,K a t a s t r o f a!!!

Pa pri nas moram očitno začeti z marsičem na novo,od nule,pa ne samo lapat,tudi naredit,ker to slednje vedno izostane.
In niso vsi starši enaki,tudi učitelji ne,nikjer ni le črno in belo,zato ne posplošujte!

Dva meseca ne dobimo nič, si zdaj srečna???


Ne “lapam” kar v tri dni. Prijateljica, ki je učiteljica, mi je povedala, da si njene kolegice pišejo ure, ki jih sploh ne oddelajo. Nihče jih ne preverja.[/quote]

Ti govoriš o težavi ene šole (nekaj šol v Sloveniji jih ima). In to je težava slabega vodstva – beri ravnatelja/ice in ne celega šolskega sistema.

Kako prenapolnjene, če je bilo včasih več učencev v razredu, učiteljev pa manj?

[/quote]
Še vedno je to več kot 6 tednov dopusta, se pravi kakih 30 delovnih dni. Od kod vam toliko dopusta, če upoštevamo, da ste frej še za vse ostale počitnice (ali vsaj del počitnic med letom)? Imam 12 let delovne dobe, pa mi naračunajo 33 dni dopusta, kar se mi zdi več kot radodarno. Kako učiteljem sploh znese?[/quote]
Tebi so tudi očitno zelo radodarno izračunali tale dopust (razen če nimaš kupa otrok), ker jaz imam 33 dni pri 32 letih delovne dobe, vključno z dodatkom za 50 let, univerzitetno izobrazbo …

New Report

Close