Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek plača učiteljev med počitnicami

plača učiteljev med počitnicami

Lahko sklepam, da ste poučevali strokovni predmet in niste imeli omembe vredne pedagoške izobrazbe?[/quote]

Mah, same provokacije.V resnici pa še šole od znotraj niso videli.Samo osnovno.Se sploh ne splača odgovarjat, spoštovana Njanja.Neverending story.

v oš sem imela razredničarko, ki je bila učiteljica glasbe. zjutraj je prihajala okoli 15 do 8 in kot je večkrat sama povedala: ”Včasih ostanem v službi tudi do pol 3!!”. ojoj, ma ne, do pol 3?
večinoma je domov odhajala ob 1… njeni testi so bli vedno enaki (beri: kopirani od prejšnjih let), popravljala jih je pa kar med tisto uro, ko bi jih morala vrniti. ponavadi je prišla v razred, odigrala dve pesmici na klavir, preostanek ure je bil namenjen pogovarjanju.

podobno je bilo v srednji šoli s profesorico slovenščine, le da je ta na dan poučevala le okoli 3, 4 razrede, ostalo je bilo sedenje v zbornici. se mi je pa najbolj zamerila, ko je povedala, da da raje več dijakov na popravce, z namenom da dobi večjo plačo.

tako da, učitelji, profesorji, ni vam težko!
kar branite se in govorite, da smo vam fovš. saj smo vam! vsak človek bi imel veliko plačo, pa nič delal…

učim na SŠ in še nikoli nisem dobila plačanega popravnega izpita. Vsaj ne tako kot misliš ti, vseeno ali jih imam 20 ali 1, ”žal” nima zveze. Zaenkrat še ne dobimo plačano po glavi:)

drugače bi jih tudi jaz dala več, ker imam ob 20 letnem delu le 1200 evr plače med počitnicami- mimogrede v glavni sezoni-in to vedno. Druge kolegice gredo lepo na morje zadnji teden junija do 10 julija ali pa od 20.-30 avgusta…jaz pa nikoli po ‘znižani ceni’…in še to, da imajo one plačo vsaj 1x višjo …

To sta dve učiteljici. Če ste končali srednjo šolo, ste jih imeli najverjetneje od 25 (če ste imeli v 1. in 2. isto, in vas je učil isti učitelj geo in zgo, kem in bio, mat in fiz, ter tit in lum) do 40 (odvisno malo tudi od programa in velikosti srednje šole). Torej gre za 5 – 8{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} učiteljic s katerimi ste prišli v stik. Se vam zdi to reprezentančna številka? Se vam zdi, da manj kot 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zdravnikov, medicinskih sester, uradnikov, policistov, trgovk, poštarjev, frizerjev itd. dela po liniji najmanjšega odpora?

Edino, kar ste pokazali je, da bi bilo treba osnovno plačo znižati in dobre učitelje nagrajevati. Če ste hoteli pokazati to, potem super. Mislim pa, da je vaša premisa, da imamo dobro plačo in nič ne delamo. Tega na podlagi napisanega pač ne morete trditi.

jaz bi jih poslal delat na deponijo čez počitnice otrok
pa nej pol bevskajo na protestih kako imajo slabo plačo
sploh pa osnovnošolski učitelji so podni od podna čiste nule

1200 plače??? za 4 ure dela na dan??
in pol se pritožujete na vlado, sindikate ,use…ma pejte delat taprav delo pa boste vidli kaj morš narest za 1200 plače luzer

Kdo ti je kriv, da se tako razburjaš? A ti dam robček, boš zajokala?

Ne morem verjet, da dejansko obstaja tako primitiven folk.
Jah, najlazje je vedno okrivit za svojo nesposobnost in neuspešnost v življenju učitelje.
Tričetrt ljudi tukaj sploh ne zanima druga stran, vprašanja postavljajo samo, da lahko žalijo in provocirajo.
Če pa si dejansko ne zmorete dopovedat, da med julijem in avgustom učitelji koristijo svoj dopust, ste pa še bolj neumni.
Mi pa lahko zaupate podatke svojih šefov, jim bom malo svetovala, kako lahko izboljšate svoje delo, kdaj lahko delate še več in dobite za to res optimalno, seveda manjšo, plačo. Očitno se itak vsak na vse spozna.
Če so šli na Pef sami neumni in naredili, res ne vem zakaj niste še vi, če pa zagotavlja sanjsko službo, visoko plačo, 4urni delavnik in polno počitnic.
Na vašem mestu pa bi vseeno raje izbrala to, kot pa vaš poklic, kjer ste očitno tako nesposobni, da vam že učiteljeva plača gre v nos. Od vseh možnih poklicev in mešalcev megle, ravno učiteljeva.
Lepo je vladat taki državi, kjer se ljudje tepejo medseboj za take drobtine.

Podpis.

Res imajo polno časa zase, delako nič od nič. Ob 12ih ko delavci se najmanj 2 ure garajo, oni grejo že domov z južno iz šolske kuhinje,tako da jim niti kuhat.ni treba doma. Lenobe. In za tako kosilo za 3 porcije plačajo 3,50. Pa jim dodajo še kako šeflo zraven češ, saj hrano itak se vržemo stran nakoncu…
Kaj se sploh učitelji bunite?? Sploh pa vi ki ste tok pametni? Veste kaj je delo sploh??

Podpis.

Res imajo polno časa zase, delako nič od nič. Ob 12ih ko delavci se najmanj 2 ure garajo, oni grejo že domov z južno iz šolske kuhinje,tako da jim niti kuhat.ni treba doma. Lenobe. In za tako kosilo za 3 porcije plačajo 3,50. Pa jim dodajo še kako šeflo zraven češ, saj hrano itak se vržemo stran nakoncu…
Kaj se sploh učitelji bunite?? Sploh pa vi ki ste tok pametni? Veste kaj je delo sploh??[/quote]

…tele zadeve prijavljati, ker so hudimano žaljive in neresnične.

Tudi mene zanima kolk pedagoskih ur?

Tudi mene to zanima?

Dajmo uvesti delovno obveznost vseh uiteljev od sedmih do treh, dopust pa lahko koristijo tako kot vecina ostalih, kadar pac zelijo.

Torej tudi nic popoldanskih krozkov, dodatnega pouka, spremstev na ekskurzijah, govorilne ure in roditeljski sestanki prav tako dopoldan…

In ne, ne delam v solstvu in ja, tudi sama delam za sluzbo veckrat tudi popoldan v svojem prostem casu, predvsem proucevanje zakonov, pravilnikov …

Kaj pa šole v naravi? Izobraževanja? Kako bi izgledalo koriščenje dopusta kadar koli želimo? Nadomeščanja? Kaj se zgodi, če niso vsi testi popravljeni v enem tednu? Kaj se zgodi, če ni časa za popravljanje ocene? Kaj bomo delali julija? Pisali spričevala po tem, ko so učenci že vpisani v srednje šole? Delali statistiko, ki jo je potrebno oddati ob koncu šolskega leta? Kako se bomo spopadli s tem, da na naši (in še marsikateri šoli v Sloveniji) nimamo dostopa do računalnika, na katerem lahko opravimo svoje delo in ne mirnega kotička, v katerem lahko delamo? Kaj s tem, da nimamo kje imeti govorilnih ur v času pouka, ker so učilnice pač zasedene s poukom in imamo na predmetni stopnji samo zbornico in 1 kabinet? Kaj bi to pomenilo za manjše krajevne skupnosti, kjer je vse odvisno od šolskega doprinosa (vse proslave, vse komemoracije, vse prireditve)? Kdo bi varoval otroke pred 7. uro zjutraj in po 3. uri popoldne? Kaj naredim, ko ob 11h zvečer dobim izvrstno idejo za uvodno motivacijo za jutri zjutraj ali pa se ob 5h popoldne spomnim, kje sem videla tisti super graf, ki bi mi prav prišel prvo uro naslednji dan?

Kaj pa šole v naravi? Izobraževanja? Kako bi izgledalo koriščenje dopusta kadar koli želimo? Nadomeščanja? Kaj se zgodi, če niso vsi testi popravljeni v enem tednu? Kaj se zgodi, če ni časa za popravljanje ocene? Kaj bomo delali julija? Pisali spričevala po tem, ko so učenci že vpisani v srednje šole? Delali statistiko, ki jo je potrebno oddati ob koncu šolskega leta? Kako se bomo spopadli s tem, da na naši (in še marsikateri šoli v Sloveniji) nimamo dostopa do računalnika, na katerem lahko opravimo svoje delo in ne mirnega kotička, v katerem lahko delamo? Kaj s tem, da nimamo kje imeti govorilnih ur v času pouka, ker so učilnice pač zasedene s poukom in imamo na predmetni stopnji samo zbornico in 1 kabinet? Kaj bi to pomenilo za manjše krajevne skupnosti, kjer je vse odvisno od šolskega doprinosa (vse proslave, vse komemoracije, vse prireditve)? Kdo bi varoval otroke pred 7. uro zjutraj in po 3. uri popoldne? Kaj naredim, ko ob 11h zvečer dobim izvrstno idejo za uvodno motivacijo za jutri zjutraj ali pa se ob 5h popoldne spomnim, kje sem videla tisti super graf, ki bi mi prav prišel prvo uro naslednji dan?[/quote]

pa že zdavnaj smo vsi poštekali, da si najbolj obremenjena in predana učitlca kar jih obstaja..

Moja ima 35 plačilni razred in dobi okrog 1700 eur.

Kaj pa šole v naravi? Izobraževanja? Kako bi izgledalo koriščenje dopusta kadar koli želimo? Nadomeščanja? Kaj se zgodi, če niso vsi testi popravljeni v enem tednu? Kaj se zgodi, če ni časa za popravljanje ocene? Kaj bomo delali julija? Pisali spričevala po tem, ko so učenci že vpisani v srednje šole? Delali statistiko, ki jo je potrebno oddati ob koncu šolskega leta? Kako se bomo spopadli s tem, da na naši (in še marsikateri šoli v Sloveniji) nimamo dostopa do računalnika, na katerem lahko opravimo svoje delo in ne mirnega kotička, v katerem lahko delamo? Kaj s tem, da nimamo kje imeti govorilnih ur v času pouka, ker so učilnice pač zasedene s poukom in imamo na predmetni stopnji samo zbornico in 1 kabinet? Kaj bi to pomenilo za manjše krajevne skupnosti, kjer je vse odvisno od šolskega doprinosa (vse proslave, vse komemoracije, vse prireditve)? Kdo bi varoval otroke pred 7. uro zjutraj in po 3. uri popoldne? Kaj naredim, ko ob 11h zvečer dobim izvrstno idejo za uvodno motivacijo za jutri zjutraj ali pa se ob 5h popoldne spomnim, kje sem videla tisti super graf, ki bi mi prav prišel prvo uro naslednji dan?[/quote]

pa že zdavnaj smo vsi poštekali, da si najbolj obremenjena in predana učitlca kar jih obstaja..[/quote]

Niti slučajno – delam le polovični delovni čas. Tudi ko sem delala polni delovni čas se nisem imela za izjemno obremenjeno delavko – nekje v povprečju sem bila (vseh delavcev, ne le učiteljev). Sem pa predana, ne vem zakaj bi me bilo tega sram; to delo opravljam, ker sem v njem dobra in mi je všeč.

Nisem tečna samo zato, ker postavim povsem legitimna, umestna, celo pametna vprašanja, na katere je treba poiskati dobre odgovore, preden se lahko začnemo pogovarjati o Barcinem predlogu. Nekdo, ki ne dela v šoli, se jih pač ne more zavedati, kar pa sploh ne pomeni, da ne more najti pametne rešitve – samo potrditi jo moramo učitelji, ker samo mi dovolj dobro poznamo svoje delo. Temu se ne reče tečnarjenje, temveč dialog in iskanje rešitev.

pa že zdavnaj smo vsi poštekali, da si najbolj obremenjena in predana učitlca kar jih obstaja..[/quote]

Niti slučajno – delam le polovični delovni čas. Tudi ko sem delala polni delovni čas se nisem imela za izjemno obremenjeno delavko – nekje v povprečju sem bila (vseh delavcev, ne le učiteljev). Sem pa predana, ne vem zakaj bi me bilo tega sram; to delo opravljam, ker sem v njem dobra in mi je všeč.

Nisem tečna samo zato, ker postavim povsem legitimna, umestna, celo pametna vprašanja, na katere je treba poiskati dobre odgovore, preden se lahko začnemo pogovarjati o Barcinem predlogu. Nekdo, ki ne dela v šoli, se jih pač ne more zavedati, kar pa sploh ne pomeni, da ne more najti pametne rešitve – samo potrditi jo moramo učitelji, ker samo mi dovolj dobro poznamo svoje delo. Temu se ne reče tečnarjenje, temveč dialog in iskanje rešitev.[/quote]

a tudi to se dela..polovični delovni čas od delovnega časa, ki je itak normalen že skoraj polovičen…
koliko potem delaš, greš ob osmih od doma in si ob 10 doma..?

Pozabil si napisati BRUTO

Kje pa ti delaš barca? S čim se ukvarjaš?

Niti slučajno – delam le polovični delovni čas. Tudi ko sem delala polni delovni čas se nisem imela za izjemno obremenjeno delavko – nekje v povprečju sem bila (vseh delavcev, ne le učiteljev). Sem pa predana, ne vem zakaj bi me bilo tega sram; to delo opravljam, ker sem v njem dobra in mi je všeč.

Nisem tečna samo zato, ker postavim povsem legitimna, umestna, celo pametna vprašanja, na katere je treba poiskati dobre odgovore, preden se lahko začnemo pogovarjati o Barcinem predlogu. Nekdo, ki ne dela v šoli, se jih pač ne more zavedati, kar pa sploh ne pomeni, da ne more najti pametne rešitve – samo potrditi jo moramo učitelji, ker samo mi dovolj dobro poznamo svoje delo. Temu se ne reče tečnarjenje, temveč dialog in iskanje rešitev.[/quote]

a tudi to se dela..polovični delovni čas od delovnega časa, ki je itak normalen že skoraj polovičen…
koliko potem delaš, greš ob osmih od doma in si ob 10 doma..?[/quote]

Vsaka ženska z otrokom mlajšim od 3 let je upravičena do dela s polovičnim delovnim časom, to ni nič enkratnega učiteljem. Dobi seveda polovično plačo. Ne vem, kako to delajo trgovke, policistke, frizerke, ker nisem trgovka, policistka, frizerka; za učitelja to pomeni, da ima namesto 22 ur delovne obveze 11 ur delovne obveze. Ne učim vsak dan 2 uri, ker bi mi bilo treba plačati potne stroške in malico za 5 dni, temveč šola sestavi urnik tako, da sem prisotna samo 3 dni od 5 (manj ne morem biti, ker je moj predmet na urniku 3x na teden), od tega delam 2 dni polno delovno obvezo in en dan polovično, da pride 2.5 dni. Tako imam recimo ob ponedeljkih in sredah 4 šolske ure, v petek pa 3, na delovnem mestu moram bit prisotna ob ponedeljkih in sredah od 7.15 – 13. 15 in ob petkih od 8.05 – 13.00; preostalo delo smem opraviti doma (naša šola ima pač urejeno tako, to je precej odvisno od ravnatelja, kolikor razumem, ne vem če imajo vsi obvezno prisotnost).

Sama sem spec.ped v redni os.Imam 27 pedagoskih ur,6 svetovalnih ur katere delam z ucenci (zakonsko gledano bi si to lahko olajsala in ne bi vseh ur delala z njimi).Svet.ure niso placane..stejejo se v doprinos..da imam dopust.Celo solsko leto delam 2uri v varstvu (ni to PB).Tudi to je doprinos.Torej imam tedensko 35ur.Ostali doprinos naredim z nadomescanjem v PB,spremstvi ucenci na regijska tekmovanja,zbiralnih akcijah papirja ki so pri nas 3x letno dva dni do 19h zvecer, izobrazevanji po 15h uri.Dopusta imam 30dni. Za ostale dni dopusta naredim doprinos..vedno vec kot ga rabim…placanega presezka nimam,niti se mi ne prenese dalje.Priprave ne morem kopirati od lani,naredim tedensko 27priprav.Se kaj pozabila?

Niti slučajno – delam le polovični delovni čas. Tudi ko sem delala polni delovni čas se nisem imela za izjemno obremenjeno delavko – nekje v povprečju sem bila (vseh delavcev, ne le učiteljev). Sem pa predana, ne vem zakaj bi me bilo tega sram; to delo opravljam, ker sem v njem dobra in mi je všeč.

Nisem tečna samo zato, ker postavim povsem legitimna, umestna, celo pametna vprašanja, na katere je treba poiskati dobre odgovore, preden se lahko začnemo pogovarjati o Barcinem predlogu. Nekdo, ki ne dela v šoli, se jih pač ne more zavedati, kar pa sploh ne pomeni, da ne more najti pametne rešitve – samo potrditi jo moramo učitelji, ker samo mi dovolj dobro poznamo svoje delo. Temu se ne reče tečnarjenje, temveč dialog in iskanje rešitev.[/quote]

a tudi to se dela..polovični delovni čas od delovnega časa, ki je itak normalen že skoraj polovičen…
koliko potem delaš, greš ob osmih od doma in si ob 10 doma..?[/quote]

…butasta šterna, si butasta šterna.
Ali pa se delaš.
Je brez zveze razglabljati, ker tu gor eni nimate treh pik v glavi.Sama končana osnovna šola in minimalci, v šoli pa cvekarji.Taki najbolj pljuvajo.

a tudi to se dela..polovični delovni čas od delovnega časa, ki je itak normalen že skoraj polovičen…
koliko potem delaš, greš ob osmih od doma in si ob 10 doma..?[/quote]

…butasta šterna, si butasta šterna.
Ali pa se delaš.
Je brez zveze razglabljati, ker tu gor eni nimate treh pik v glavi.Sama končana osnovna šola in minimalci, v šoli pa cvekarji.Taki najbolj pljuvajo.[/quote]

tisti, ki ste(so) šli ne padagoški faks niste nič boljši..cvekarji pa to..

…butasta šterna, si butasta šterna.
Ali pa se delaš.
Je brez zveze razglabljati, ker tu gor eni nimate treh pik v glavi.Sama končana osnovna šola in minimalci, v šoli pa cvekarji.Taki najbolj pljuvajo.[/quote]

tisti, ki ste(so) šli ne padagoški faks niste nič boljši..cvekarji pa to..[/quote]

Js sem bila skozi celo srednjo šolo in tekom celega študija Zoisova štipendistka, teste nadarjenosti v 7. razredu sem opravila s tremi nadpovprečnimi področji nadarjenosti, ostala so bila vsa visoko povprečna, bila sem odlična maturantka na splošni gimnaziji in študirala nisem na pedagoški fakulteti, temveč dvopredmetno na filozofski fakulteti v Lj, kjer sem diplomirala v dokaj zglednem roku z dvema 10kama (pač dvopredmetni študij – 2 diplomi; govora je seveda o predbolonjskem študiju). Ne, da to izkazuje, kako sem pametna, ker ne – ampak kar se cvekarjev tiče in pedagoške fakultete ste se pa zmotili.

New Report

Close