Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek plača učiteljev med počitnicami

plača učiteljev med počitnicami

Nekatere šole imajo vse te aktivnosti objavljene na svoji internetni strani.

Vse več šol pa jih dodatno kasira staršem in imajo zunanjega izvajalca. Je vse javno in objavljeno na spletnih straneh šol. V večini gre za socialno degradirana področja LJ in okolice …

Osnovnosolski ucitelji??? Imam soseda ki dela kot ucitelj v oš.

Oni delajo za 1500 eur neto

Dobijo vse privilegije, vse placano tudi med dvo mesecnimi pocitnicami. Glede na to da imajo malico placano tudi za vso svojo druzino. Tudi veliko prihranijo.

Kam grejo te vsote prihranjenega denarja pa sami vejo.

Med počitnicami ne dobimo prevoza in malice. 1500 neto je precej delovnih izkušenj. Učitelj začetnik dobi 900€. Ne vem, če se vam zdi, da je narobe, da se delovna doba nagrajuje?

Tega z malicami ne razumem. Jaz moram plačati svojo malico; sodelavka ima 2 otroka na naši šoli in oba plačujeta malico. Mogoče imajo to tako urejeno na tej konkretni šoli. Če vam staršem ni prav, svetujem da se pritožite. To namreč ni stvar države, ampak posamezne šole.

Če bi ucitelji delal in opravljal svoje delo tako kot se gre, ne recem, lahko tut plačo 1300 kot je rekla barca.
Ampak 1500 in se placane pocitnice z vsemi ugodnostmi vred, pa ne vem ce si je roko na srce, lih pravilno v demokratični državi.

OK… kako bi preverjali, če učitelji dobro opravljajo svoje delo? Ker to je sprejemljiva rešitev, nižanje plač ni.

Učitelj v najvišjem plačnem razredu (torej 30+ let delovnih izkušenj, najvišji naziv) dobi 1400 neto plače. Če potem dodate še položajni dodatek (največ 112€, ampak svetniki so redki), dodatek na delovni dobo (največ 200€), regres, dodatek za razredništvo (1€-7€), dodatek za specializacijo, magisterij in doktorat (nimam pojma koliko), povečan obseg dela (do 70€), prevoz in malico, prilezete tam nekje do 1800€-2000€. Takih učiteljev je v Sloveniji za preštet na obe roki.

Povprečna plača v izobraževanju je bila leta 2012 1057€ – sem so vključene tako pomočnice vzgojiteljic, kakor visokošolski profesorji in ravnatelji. Za učitelje je povprečna plača 1300€ neto, kar pomeni, da smo v razredu z optiki, računovodjamu, novinarji, rentgenskimi tehniki, vozniškimi inštruktorji, predstavniki za odnose z javnostmi, državnimi tožilci, lekarnarji, fizioterapevti, davčnimi inšpektorji in gledališkimi igralci (do 1500€ neto).

Viri (poleg tega, da sem učiteljica in iz učiteljske družine):
http://siol.net/novice/gospodarstvo/si-javni-sektor-ze-zasluzi-visje-place-394915
http://www.finance.si/264206
http://www.delo.si/gospodarstvo/trg-dela/ucitelj-poklic-ki-v-javnosti-velja-za-udobnega-je-stresen.html

Ne mi zdaj z nekimi objavami v smisli rekla kazala in moj sosed ima tolko pa snaha od prijateljice od frizerke ima tolko pa tolko.

Ahahahaha…kera budala spet piše take bedastoče? Spet ena z minimalcem in nedokončano osnovno šolo?
Vas je pa veliko tu gor!

Najbolje, da vaše butaste sončke učite sami doma, pa bo problem rešen.Pa bodo vsi lepo vzgojeni, pozdravljali bodo, znali bodo več kot kdajkoli prej, pa še doma boste imeli skuhano in pospravljeno, ko pridete domov.Samo na ležalnik se boste še ulegli.

Učitelji pa si bodo poiskali druge službe, kjer jim bo dosti lepše.Vsaj cvilečih in krulečih pubertetnikov jim ne bo treba gledati.

Izgleda, da najvecje MONE nimajo placanega letnega dopusta. Revice, je pa res hudic imeti take sluzbe.


Ne pozabi, da sem napisala, da je ta znesek BRUTO in ne neto!
Dopust pa ima vsak zaposlen placan.


Kolikor vem imajo različni učitelji različno … Bi bilo lepo povedati za malo različne primere in en vse posploševati …

Najprej se pozanimaj kakšna je primerjava pedagoške ure z gospodarsko. Kot drugo niso samo priprave, ampak malo več druge birokracije, ki je zaradi tečnih staršev učitelji morajo spisati. Te zanima?

In nauči se sklanjati: Kdo ali kaj: hči ter koga ali kaj: hčer
Pri tebi še teh 6 ur, ki jih je morala slovenistka opraviti, ni zadostovalo …


Kolikor vem imajo različni učitelji različno … Bi bilo lepo povedati za malo različne primere in en vse posploševati …[/quote]

To sem jaz kaj dobro predelala nekaj objav nazaj (ob 18.07 je bilo objavljeno). Pojdite si prebrat.

Ali res ?

Če si zaposlena, ti ne dobiš plače, ko si na dopustu?

Zaslužijo si 3000 evrov, žal jih toliko ne dobijo.
Učijo otroke takelih budal kot ste tule na MONU…breposelni sitneži z nizkim IQjem

Dopusta naj imajo toliko kot ga rabijo. Hvala bogu da so spočiti.

Če so vaši otroci pol tolk nevzgojeni kot nekateri tule na MONu…si zaslzžijo 5000 evrov.

Mater ste foušni…delat pejte pa ne gledat učiteljev kdaj in koliko delajo. Luba Marija…

[/b]

Hahahahahahaha…kaj tako smešnega, kot si ti napisala, pa še svoj živi dan ne…Popolnoma jasno je, da nimaš pojma ne o učiteljicah, ne o vzgojiteljicah.
Ahahahahahha…kaj ti ni nerodno pisati take neumnosti? Daj preberi še enkrat svoje prismodarije.[/quote]

moja sestra je vzgojiteljica. dela od 7. zjutraj do 1. popoldne. torej na teden 30 ur. res da pridejo občasno roditeljski popoldan ene 2. urci, to je cca vsaka dva meseca. pa kakšna prireditev, kakšen sestanek. dela pa v podružnici. podružnica je zaprta med glavnimi počitnicami, takrat jo premestijo v glavni vrtec. in ti hahahahaha je priznala da se ne pretegne kaj dosti za kar dobro plačo. seveda so priprave in izdelki. tega najdeš veliko na netu tako, da nekih priprav ni.
in kot si napisal naj se naredi faks in naj gremo med učitelje. sem končala razredni pouk in dela kljub pripravništvu in končanem strokovnem izpitu ne dobim. delam pa kot prodajalka z obutvijo. če imaš ti veze, ni nujno, da jih imamo vsi. kot pripravnica sem delala od 5 do maksimalno 7 ur na dan. dopusta se res ni dobilo me šolskim letom, se ga je pa za počitnice. pa vsak praznik si doma. kar se pa tiče med glavnimi počitnicami so vsi učitelji bolj na off. le zadnji teden, mogoče deset dni pred začetkom šolskega leta so priprave in razni sestanki.[/quote]

Ha-ha-haaa
potem se pa še sprašuješ, zakaj ne dobiš dela….. hvala bogu, da so te spoznali, ti si ena od tistih, ki bi samo krivine hvatala… delala pa nič. Takih se povsod izogibajo.

Ko stopiš mački na rep, zamijavka.

Jaz bi slamuharjem, ki nič ne delajo vzela podporo pptem pa ne bi imeli časa in dnarja za internet, da bi lahko po tistih, ki delajo srali.

Pa tukaj niso všteti tisti, ki so normalni. So pač izgubili delo in iščejo novo ali pa se brigajo zase.

Učitelj dela in si zasluži plačilo. Zaslužijo premalo za to kar delajo in kakšno izobrazbo imajo. Vem pa kdo po njih serje…ponavadi pač tisti, ki se ne premaknejo veliko in upajo, da bodo za delo dobili manj kot oni in potem bi bili srečni. Tako pač ne gre.
Učiteljice če ste pametne sploh ne odreagirajte na take provokacije. To je bogo in jim ni pomoči. Nič ne razumejo. Pa saj ne morejo. Ni v njihovem dosegu.

Pozdravljeni, meni se vprašanje ne zdi neumno, saj mnogi najbrž ne vedo, kako poteka delo učitelja in vidijo samo šolske počitnice kot njihov dopust. Če ne bi bilo podobnih vprašanj, bi mogoče mnogi še vedno mislili tako.
Govorila bom na primeru glasbenih šol, ker sistem javnega glasbenega šolstva najbolj poznam. Včasih je bilo navidez temu res tako. Zakaj navidez. Ker med šolskim letom učitelji pogosto delajo cele dneve, nastopi z učenci in tekmovanja so včasih tudi ob sobotah, ali v dopoldanskem času, daje dodatne ure nastopajočim in tekmovalcem ali ob izpitih, skratka tega dela se čez leto kar nabere. Da bi se to dokazalo, je sistem uvedli doprinos ur, ki pa je na žalost do učiteljev precej krivičen, saj je od šole do šole precej različen in pogosto sredstvo pritiska in manipulacije ravnateljev do učiteljev.
Na žalost je učitelj vedno tisti, ki je v sistemu šolstva najbolj viden, sam sistem pa je očem skrit, zato tudi ni deležen primerne kritike, zato se ne prilagaja dovolj nenehnim družbenim spremembam.
Učitelj pa največkrat nastrada, od zgoraj in od spodaj….

Imam cirka tri mesece dopusta na leto. Da se takrat ne bi pretegnile, nam za celo družino pripeljejo iz šolske menze kosilo. Pa še malico nam plačajo – za vse družinske člane, da ne bi folšije zganjali. Poleti pa za razliko od ostalih dobimo dvojno plačo. Nekaj takega kot vaša 13. in 14. plača. No, saj mi tisto tudi dobimo, ampak sta 15. in 16. plača. Pač dajo nam več denarja v obdobjih, ko ga več potrebuješ. Ja ne boš na dopustu šparal, ali pa pri božičnih okraskih… Če ti zmanjka, samo rečeš in dobiš še.
Ker nimamo nobenega dela, se skoraj ves čas pripravljamo na naslednje potovanje. Polno dela, saj veste – rezervirat letalo, hotele itd, itd
Fax je bil lahek, vpisal si se lahko brez mature… Res, razumem, da ste nam folš. V življenju se je treba znati obrniti, da si gospod učitelj.
V resnici nisem (več) učiteljica, sem pa iz učiteljske družine, pa pet let sem preživela tudi v prosveti. Zdaj sem v gospodarstvu, trenutno na malici in mi je neprimerljivo lažje kot pred desetimi leti v šoli.

New Report

Close