Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Poglejte kaj je Milena Miklavčič napisala na FB o ženskah brez otrok

Poglejte kaj je Milena Miklavčič napisala na FB o ženskah brez otrok

Mravljinci ji gredo od groze, ker je to, da imajo danes ženske pse namesto otrok, res.
Preberi še enkrat, mogoče boš dojela.

In kaj se ti sekiraš za to, od kod bomo dobili delovno silo, saj imamo 100 tisoč ljudi, ki so naši, pa nimajo dela!!! Da bi imela delovna sila kaj delati, morajo biti najprej službe in delo na razpolago!!!


Priseljenke so pa kaj? Kater spol

Vsak ve zase, koliko otrok je sposoben imeti, jih preživljati, vzgajati in jih pripraviti na življenje. Sama imam tri, ne trdim pa, da je to edino pravilno. Nekateri jih nimajo, drugi imajo enega, spet nekateri tri in več. Kdor jih je sposoben preživljati in lepo vzgojiti, kar naj jih ima, zakaj pa ne?
Največji problem je, če imajo otroke taki, ki se zanje ne zanimajo, jih ne vzgajajo, jih prepuščajo ulici, jim nič ne nudijo.
Včasih so res imeli veliko otrok, pa ne zato, ker so si jih želeli imeti, pač pa, ker so se “zgodili”. V večini primerov so bili otroci poceni delovna sila, če je bila doma velika kmetija, če pa zemlje ni bilo, so s petimi leti že hodili za pastirje in pesterne. Upam, da se tisti časi ne povrnejo nikoli več.
V naši fari pa poznam kar nekaj družin, ki imajo tri, štiri in pet otrok. Vsi ti otroci, kar jih poznam, so lepo oblečeni, lepo vzgojeni, starši lepo skrbijo zanje, jih vozijo na različne krožke in dejavnosti, skratka, nič jim ne manjka. Osebno v moji okolici ne poznam nobenega para, ki ne bi hotel imeti otroka in imajo rajši psa.
Je pa dejstvo, da je veliko tako fantov kot punc samskih.

a bodo na stara leta za vas skrbeli psi?[/quote]

Kdo bo pa zate skrbel? Nameravaš lastnega otroka spremeniti v sužnja, ki ti bo plenice menjaval?

Mravljinci ji gredo od groze, ker je to, da imajo danes ženske pse namesto otrok, res.
Preberi še enkrat, mogoče boš dojela.[/quote]

Pa kaj je s tabo?
Že mesece visiš tu gor in vedno znova ponavljaš, da imajo ženske pse namesto otrok?
Pa si resnično bolan/a ali kaj je s tabo?
Glej, večino psov imajo družine. Samski imajo bolj poredko pse. Če jih imajo, jih imajo pa tako samski moški kot tudi ženske.
Ne vem od kje tebi ideja, da imajo samo samske ženske pse?
Daj poglej kdaj, ko imajo cepljenje psov ali pa samo okrog se ozri pa boš opazila, da večina psov pripada družinam. Ne pa samskim ženskam.

https://www.facebook.com/jure.zitko/posts/10209310806427998?match=anVyZSDFvml0a28gcHJpdmF0LHByaXZhdCzFvml0a28sanVyZQ{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}3D{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}3D

Jure:
Milena Miklavčič je objavila, ta zapis ” TVOJA BABICA JE RODILA 12 OTROK, STARA MAMA 6, TVOJA MAMA JE IMELA SAMO 2….TI PA IMAŠ ZA SEBOJ SPLAV, NAMESTO DA BI IMELA OTROKA, SI RAJE KUPILA PSA” lahko bi rekli nekako resnično stanje današnje družbe. Zelo brana Milenina knjiga o zgodovini spolnosti pri nas je vsekakor zanimiva za večino od nas. Ampak bolj zastrašujoč je ravno ta zapis, torej naša prihodnost! Ali bi si kdo upal napisati knjigo naše sedanjosti in naše prihodnosti, ki je bolj pomembna, za naš obstoj, je pa drugo vprašanje in tudi vprašanje ali bi bila tudi tako brana!

Milena:
Najprej- hvala ti, Jure, da si tele besede izpostavil! Vesela sem 🙂 Potem: 🙂 da ne boste preveč jezni name, češ, da odkrivam ali toplo vodo ali pa da žalim tiste, ki ne morejo imeti otrok. Prilagam fotografijo, ki je vir tega groznega ”zla” z moje strani. Moram pa reči- to lahko najdete na medmrežju tudi sami- da so tisti s kančkom odgovornosti pač zaskrbljeni. In to upravičeno. Število starejših se povečuje, samo v SLO se jih je v zadnjih 10 letih nabralo kar za 150.000….Dejstva, ki jih lahko preberete na priloženi fotografiji, so , žal, boleča, če, seveda, nismo egoisti, ki jim je mar le aktualni trenutek. Kar pa se tiče moje knjige, je (spet) žal, tako, da sem opravila delo, ki bi ga morali opraviti strokovnjaki. Pa ga niso. Zakaj ne, ne vem. Mimogrede: jaz sem (bila) samo ljubiteljska zapisovalka!! Zgodbe so povedane iz prve roke in kljub temu, da je za menoj – v 3 letih- 478 lit. pogovornih srečanj, se še ni zgodilo, da bi napisanemu kdo oporekal. To so dejstva, ki s tem, sem ”dobra” ali ”slaba” nimajo čisto nič opraviti   Preteklost je bila pač takšna, kot so pripovedovali starejši- jaz pa sem zapisovala, to je (spet) dejstvo, ki ga nihče pod tem božjim soncem ne more spremeniti. PS če želite izvedeti še kakšen drobec več, vam je na voljo J. Trdina in knjiga ”Vsaka svinja si rije svoje korenje”. Ali pa Mira Mihelič. Po želji.

V najslabših primerih bodo za ostarele poskrbele ustrezne službe in ne potomci. Nikjer pa tudi ne piše, da je na stara leta treba za koga skrbeti, ker si dovolj čili.[/quote]

In kdo bo delal v ustreznih službah?[/quote]

Ja res, o malenkostih se pozablja. Tudi na primere, ki je zadnji v javnosti, ko gre za neustrezno ravnanje ljudi v teh ustreznih službah otrok.

Kaj ko bi najprej razmišljali kako bodo zaposlili na tisoče brezposelnih?
Močno, močno preveč delovne sile imamo, premalo delovnih mest.[/quote]

Veliko delovne sile bo kmalu potrebno za nego in varstvo vse starejše populacije.[/quote]
Ne, pa ne bo. Ker si ta populacije nege ne bo mogla privoščiti.

Ti se za otroke očitno odločaš samo zato, da boš imelo nekoga, ki ti bo na stara leta brisal rit in menjal plenice. In pa da se boš čutilo pomembno ko jim boš pred nosom mahalo s premoženjem, da bojo pripravljeni skrbet zate.


Ja itak. Ogromno je takšnih, ki spet umirajo veliko prej, kot pa so njihovi starši. Poleg tega pa – kaj ti bo delovna sila, če ni delovnih mest? Pa odkod vam te bedarije?[/quote]

Takšne bedaste napovedi kaže državna statistika, objavljata pa jih ministrstvo za delo in UMAR.

Milena Miklavčič:

TVOJA BABICA JE RODILA 12 OTROK, STARA MAMA 6, TVOJA MAMA JE IMELA SAMO 2….TI PA IMAŠ ZA SEBOJ SPLAV, NAMESTO DA BI IMELA OTROKA, SI RAJE KUPILA PSA

https://www.facebook.com/milena.miklavcic/posts/10210511567318720?pnref=story%5B/quote%5D
Ne laži! Kopirala je zapis Ane Jud!

Meni so pa najbolj ogabni ljudje kot si ti, ki rojevajo otroke zato, da jim bodo na starost rit brisali, jih kopali, oblačili in vozili okrog dohtarjev. Tudi tvoji otroci imajo pravico do svojega – lastnega življenja in otroka nimaš zato, da te bo na starost pedenal.


Ja itak. Ogromno je takšnih, ki spet umirajo veliko prej, kot pa so njihovi starši. Poleg tega pa – kaj ti bo delovna sila, če ni delovnih mest? Pa odkod vam te bedarije?[/quote]

Takšne bedaste napovedi kaže državna statistika, objavljata pa jih ministrstvo za delo in UMAR.[/quote]
Kot jih je Merkelca svojim ljudem. Rezultat pa je kakšen že? Da se je ustvarilo ogromno novih delovnih mest? V katerih sanjah že? :-)))
UMAR & co. pa so isti k…. Ja, prebivalstvo se že stara, samo spet ne toliko, kot so pred leti napovedovali. Bistvo problema tega staranja je nevzdržen pokojninski sistem. To je tisto, kar žuli državo, ne pa dejansko “staranje”. Neumno je pričakovati številna nova delovna mesta, ker jih ne bo. Razen če sesujemo energetski in informacijski sistem.

Veliko delovne sile bo kmalu potrebno za nego in varstvo vse starejše populacije.[/quote]

Super, da se bodo odprla delovna mesta. Koliko brezposelnih imamo? 100.000?
Misliš, da bo res toliko novih delovnih mest?[/quote]

Analitiki statističnih podatkov in demografski strokovnjaki opozarjajo, da bo nekje v roku 10 let v Sloveniji sistem na področju zaposlovanja precej drugačen, država pa na spremembe ni pripravljena.
Napovedi so precej črnoglede tako za vzdržnost pokojninskega sistema kot tudi za zagotavljanje dovolj delovne sile.

Milena je dobro zavila odgovor v celofan. In ene celo ne razumete, da se strinja z napisanim. Žal je res tako, da imajo ljudje raje pse kot otroke. Nekateri zgornji odgovori to jasno kažejo.

Ni res. Ana je objavila samo fotko in napisala evolution, Milena je pa dodala svoj prevod.

https://www.facebook.com/ana.jud.10/posts/1459214704150022


običajno zgrešijo in se kregajo okol črva. MONovci :).

Veliko delovne sile bo kmalu potrebno za nego in varstvo vse starejše populacije.[/quote]
Ne, pa ne bo. Ker si ta populacije nege ne bo mogla privoščiti.[/quote]

Naj bom sarkastično zlobna:
No, potem pa bodo mladi zadovoljni opazovali, kako starci sami crkujejo na cesti.

Super, da se bodo odprla delovna mesta. Koliko brezposelnih imamo? 100.000?
Misliš, da bo res toliko novih delovnih mest?[/quote]

Analitiki statističnih podatkov in demografski strokovnjaki opozarjajo, da bo nekje v roku 10 let v Sloveniji sistem na področju zaposlovanja precej drugačen, država pa na spremembe ni pripravljena.
Napovedi so precej črnoglede tako za vzdržnost pokojninskega sistema kot tudi za zagotavljanje dovolj delovne sile.[/quote]

Torej kam bodo izginili vsi ti brezposelni?
Pa ne, da se bo odprlo toliko novih delovnih mest in to že v 10letih, da bodo vse zaposlili pa še premalo jih bo?
Predlgam ti, da uporabiš možgane.

Seveda potrjuješ moj prejšnji zapis. Otroke naj ima tisti, ki jim lahko omogoča vse po spisku. Ne le hrane in toplega doma, ampak razvažanje na dejavnosti, hobije itd itd. Res ne razumem, zakaj smo postali tako obsedeni s temi dejavnostmi. Jaz sem hodila na 1001 krožek, pa mi to popolnoma nič ne koristi v življenju. Je pa res, da takrat na tekmovanja nismo hodili s starši. Da bi me starši kam vozili? Kje pa …
Danes se pa pričakuje, da si otroku na voljo 24/7 vsaj nekje do 25. leta. Ali več. Se potem čudite, da veliko ljudi enostavno noče tega bremena? 8 ur ali več v službi, delaj kot norec, hitro domov, po otroka, razvoz na dejavnosti, vmes v trgovino, nazaj po otroka, skuhaj, pospravi, zvečer še nekaj naredi za službo? Vikend – spremljaj otroka na tekmovanje, non stop nekaj … Kdo zmore ta tempo?

Ni res. Ana je objavila samo fotko in napisala evolution, Milena je pa dodala svoj prevod.

https://www.facebook.com/ana.jud.10/posts/1459214704150022%5B/quote%5D
ja, prevod slike … za tumpike, ki ne znajo angleščine

Ja, to je žalostno, če ima mama ali oče raje psa kot svojega otroka. Pa poznaš dosti takih mam in očetov?

Ni res. Ana je objavila samo fotko in napisala evolution, Milena je pa dodala svoj prevod.

https://www.facebook.com/ana.jud.10/posts/1459214704150022%5B/quote%5D
ja, prevod slike … za tumpike, ki ne znajo angleščine[/quote]

Ja in komentar v katerem se strinja z zapisanim.
Tudi njen odgovor tistemu Juretu kaže na to, da se strinja, saj je napisala, da je vesela, da je delil te besede.

Super, da se bodo odprla delovna mesta. Koliko brezposelnih imamo? 100.000?
Misliš, da bo res toliko novih delovnih mest?[/quote]

Analitiki statističnih podatkov in demografski strokovnjaki opozarjajo, da bo nekje v roku 10 let v Sloveniji sistem na področju zaposlovanja precej drugačen, država pa na spremembe ni pripravljena.
Napovedi so precej črnoglede tako za vzdržnost pokojninskega sistema kot tudi za zagotavljanje dovolj delovne sile.[/quote]
Pa daj no! Pa menda res ne verjameš čisto vsaki neumosti, ki jo nekdo zapiše???
Razen če imaš v mislih spremembe na področju zaposlovanja v stilu suženjstva? Takrat pa verjamem, da bo delovne sile vedno premalo.

New Report

Close