Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pravijo, da je ime bodoče hčerke grdo

Pravijo, da je ime bodoče hčerke grdo

Odgovor na objavo uporabnika
Meta533, 03.09.2022 ob 10:19

Kaj pa mogoče Nuša? Meta? Klara? Meni je Meta zelo lepo ime.

Meta je pa ja najbolj grdo od vseh!! sploh ker ji manjka N

Si predstavljam, da se bo mala Iryna vozila v roza vozičku in njena ukrajinska mama jo bo z našobljenimi usti slikala za instagram. Verjetno tudi mamica vozi bel bmw ali Mercedes, tudi ona je kaka Irina, Natalya, Tatiana ali kaj podobnega. Tako asociacijo mi da ime, ki si ga izbrala.

Aja še ime, ki je meni bilo ZELO všeč, ampak oče otroka je proti. RAISA. Verjetno bi ga sama 100% izbrala, on pa pravi, da bomo otroku škodili.

Odgovor na objavo uporabnika
Bodocamamica, 03.09.2022 ob 10:44

Aja še ime, ki je meni bilo ZELO všeč, ampak oče otroka je proti. RAISA. Verjetno bi ga sama 100% izbrala, on pa pravi, da bomo otroku škodili.

V Sloveniji verjetno res.

Odgovor na objavo uporabnika
Otrocje, 03.09.2022 ob 10:30

Odgovor na objavo uporabnika
mijav mijav, 03.09.2022 ob 10:28

zakaj pa po slovensko Irena ni dovolj fensi? (pomen je isti)

A znaš brat? Saj je napisala, da ima korenine od drugod. “dovolj fensi”

In kaj potem, če ima korenine od drugod? Saj je najbrž kakšnega slovenskega loleka ulovila, a to pa nič ne šteje?

Odgovor na objavo uporabnika
mijav mijav, 03.09.2022 ob 10:50

In kaj potem, če ima korenine od drugod? Saj je najbrž kakšnega slovenskega loleka ulovila, a to pa nič ne šteje?

“ulovila slovenskega loleka”  tebe pa mama spoštovanja ni učila a?

Odgovor na objavo uporabnika
???, 03.09.2022 ob 10:52

“ulovila slovenskega loleka”  tebe pa mama spoštovanja ni učila a?

Dostim nam je čisto jasno na kaj Mijavka namiguje 😀

Odgovor na objavo uporabnika
lolol978, 03.09.2022 ob 10:56

Dostim nam je čisto jasno na kaj Mijavka namiguje 😀

In? Na kaj namiguje? Jaz nisem razumela. Bi mi objasnil?

Odgovor na objavo uporabnika
Bodocamamica, 03.09.2022 ob 10:14

Za ime Irina sem se odločila tudi zaradi pomena. V grškem jeziku pomeni mir. Sama imam veliko sorodnikov in družine v Ukrajini, in je mir beseda, ki jo v tem trenutku rada slišim. Moja mami mi je svetovala, da naj se raje odločim za Ukrajinsko črkovanje imena (Iryna), da otroka ne bodo imeli za Rusinjo. Nevem, meni je Irina lepše.

 

Karkoli bos izbrala, naj se ime crkuje slovensko, ker ocitno zivis v Sloveniji.

 

Meni je Irina lepo ime, ce je tebi vsec, kaj te brigajo drugi? Bistvo je, da se moz/oce strinja.

Alina mi ni vsec.

Natalija je danes skoraj unikatno in lepo ime, le pise naj se v slovenski razlicici.

Aleksander je ogromno, izogni se temu imenu.

 

Ko bos sla rodit, imej 2-3 imena v glavi, ko bos koncno spoznala svojo hci v zivo, bos vedela kako ji je ime!

Rodila sem 3x, vsakic sva imela izbrano ime in dve rezervi, prvi je dobil rezervo, drugi izbrano ime, tretji pa spet rezervo in ta je bila od prvega izbrano ime, ocitno je moralo ime pocakat na tretjega. Ne znam opisat, a ko vidis otroka, ti je nekako jasno, a je Peter, Marko ali Janko.

Naša soseda je hčerki dala ime Almira. Ne sekiri se avtorica, tvoja imena so ekstra lepa in normalna.

Irina se ni zdi kot ime za plesalko v nočnem klubu. Brez zamere.

Odgovor na objavo uporabnika
Bodocamamica, 03.09.2022 ob 10:57

In? Na kaj namiguje? Jaz nisem razumela. Bi mi objasnil?

Da je nabasal na “rusko” instagram sponzorušo, ki ga bo ožela in čez par let zamenjala za novega. Tako nekako.

Odgovor na objavo uporabnika
lolol978, 03.09.2022 ob 11:13

Da je nabasal na “rusko” instagram sponzorušo, ki ga bo ožela in čez par let zamenjala za novega. Tako nekako.

1)Nisem Ruskinja

2)Kje sem napisala sploh da imam instagram?

3)Kako ti veš koliko časa jaz z njim sem že skupaj?

Lepo ime. Moja je hotela ime Val za fantka pa sem rekel, da ima že psa po imenu Val.

Odgovor na objavo uporabnika
Bodocamamica, 03.09.2022 ob 11:16

1)Nisem Ruskinja

2)Kje sem napisala sploh da imam instagram?

3)Kako ti veš koliko časa jaz z njim sem že skupaj?

Vse je zgolj v naši domišljiji, ne zamerit 😀

“rusko” pa je mišljeno kot posplošeno za “vzhodnoslovansko”

Odgovor na objavo uporabnika
Jan850, 03.09.2022 ob 11:17

Lepo ime. Moja je hotela ime Val za fantka pa sem rekel, da ima že psa po imenu Val.

Hvala ti! Katero ime pa ste potem izbrali?

Jaz za fantka sem mislila ali Alexei ali Alexander ali Andrei

Ne vem, mogoče si pa lahko poskušaš zamislit svet čez nekaj let, ko bo šel otrok v šolo, na faksu, iskal službo…Ga bo to ime na kakršenkoli način determiniralo? Mu morda škodilo?

Ti polagam na srce, da tudi o tem razmisliš. Poznam eno, ki ima že celo življenje probleme zaradi imena. Staršem je bilo všeč, njo pa imajo zaradi tega skozi za eno “uvoženo”, čeprav je Slovenka.

Žal živimo v takšnem svetu in Slovenci znajo biti glede tega včasih prav pasji.

Lepo ime je Vanja, za muško ili žensko!

 

Odgovor na objavo uporabnika
Poglej tako, 03.09.2022 ob 11:24

Ne vem, mogoče si pa lahko poskušaš zamislit svet čez nekaj let, ko bo šel otrok v šolo, na faksu, iskal službo…Ga bo to ime na kakršenkoli način determiniralo? Mu morda škodilo?

Ti polagam na srce, da tudi o tem razmisliš. Poznam eno, ki ima že celo življenje probleme zaradi imena. Staršem je bilo všeč, njo pa imajo zaradi tega skozi za eno “uvoženo”, čeprav je Slovenka.

Žal živimo v takšnem svetu in Slovenci znajo biti glede tega včasih prav pasji.

Kaksnega izvora pa je njeno ime? Ruskega?

kake bolane, kake probleme

Odgovor na objavo uporabnika
imeee, 03.09.2022 ob 11:25

Lepo ime je Vanja, za muško ili žensko!

 

Vanja je pomanjševalnica imena Ivan. Vsaj jaz ga vidim tako.

Ma avtorica, ime ni neko žbljnjcxe, ko si jezik poomiš zraven. Njegovi mami pač ni všeč. Morda je zgolj ljubosumna, ker ste ostali v familij navdušeni nad imenom. Verjetno pa kakšna od tvojih prijateljic tud nima imena, k je tebi povšečen, pa ji ne govoriš, naj si ga gre spremeniti. Ostani pri Irina. Otrok ostane, prijateljice pa ne nujno.

Aja všeč nam je bilo še ime Yuliya ampak je tako ime moji sestri. Zato smo ga črtali. Jaz nosim enako ime kot moja mama in njena mama. Mami je po tihem navijala, da bom tudi sama izbrala to ime in bomo 4 generacije s istim imenom. Tudi o tem se še sprašujem, če ne bi morda ugodila mami.

Odgovor na objavo uporabnika
Bodocamamica, 03.09.2022 ob 11:34

Aja všeč nam je bilo še ime Yuliya ampak je tako ime moji sestri. Zato smo ga črtali. Jaz nosim enako ime kot moja mama in njena mama. Mami je po tihem navijala, da bom tudi sama izbrala to ime in bomo 4 generacije s istim imenom. Tudi o tem se še sprašujem, če ne bi morda ugodila mami.

Yevgyeniya naj bo!

Odgovor na objavo uporabnika
ma ja saj, 03.09.2022 ob 11:36

Yevgyeniya naj bo!

Ne razumem zakaj potreben takšen odnos? Norčevanje?

New Report

Close