Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pravijo, da je ime bodoče hčerke grdo

Pravijo, da je ime bodoče hčerke grdo

Meni je ime všeč. Sicer jo bodo najbrž klicali Irena…na misel mi pride Elina, ne vem zakaj se mi sliši bolj simpatično.

Odgovor na objavo uporabnika
Bodocamamica, 03.09.2022 ob 11:37

Odgovor na objavo uporabnika
ma ja saj, 03.09.2022 ob 11:36

Odgovor na objavo uporabnika
Bodocamamica, 03.09.2022 ob 11:34

Aja všeč nam je bilo še ime Yuliya ampak je tako ime moji sestri. Zato smo ga črtali. Jaz nosim enako ime kot moja mama in njena mama. Mami je po tihem navijala, da bom tudi sama izbrala to ime in bomo 4 generacije s istim imenom. Tudi o tem se še sprašujem, če ne bi morda ugodila mami.

Yevgyeniya naj bo!

Ne razumem zakaj potreben takšen odnos? Norčevanje?

Slovence sprašuješ po mnenjih glede rus/ukr imen za tvojega otroka. Na MON-u. Dobila boš vse sorte odgovorov…

Lahko omenim, da pri nas tradicija Jr/Sr izpade čudno. Naredi kot ti paše.

Živjo bodoča mamica!

Jaz ti pa želim lepo porodno izkušnjo in da bi bila malčica zdrava! Irina je čudovito ime! Takoj ko boš malčico stisnila k sebi, boš vedela, ali je Irina. Zato se nikar ne obremenjuj z imenom, raje se z možem posvetita drug drugemu, saj bo kmalu z vama še nekdo in boste družinica, In samo to je pomembno!

Ostalim pa, ki kritizirajo ime še nerojenega otroka, vas ni nič sram?! Namesto da bi bodočo mamico crkljali in ji lepšali nosečnost, da bo zdrava tudi ona… nimam besed za vas, res ne!

Bodoča mamica, Vse dobro ti želim

Irena

Odgovor na objavo uporabnika
ma ja saj, 03.09.2022 ob 11:43

Slovence sprašuješ po mnenjih glede rus/ukr imen za tvojega otroka. Na MON-u. Dobila boš vse sorte odgovorov…

Lahko omenim, da pri nas tradicija Jr/Sr izpade čudno. Naredi kot ti paše.

Saj Slovenci so Slovani prav tako kot Ukrajinci. In kristjani so oboji. Saj ne primerjamo slovenskih imen z kenijskimi no.

Odgovor na objavo uporabnika
že mamica408, 03.09.2022 ob 11:43

Živjo bodoča mamica!

Jaz ti pa želim lepo porodno izkušnjo in da bi bila malčica zdrava! Irina je čudovito ime! Takoj ko boš malčico stisnila k sebi, boš vedela, ali je Irina. Zato se nikar ne obremenjuj z imenom, raje se z možem posvetita drug drugemu, saj bo kmalu z vama še nekdo in boste družinica, In samo to je pomembno!

Ostalim pa, ki kritizirajo ime še nerojenega otroka, vas ni nič sram?! Namesto da bi bodočo mamico crkljali in ji lepšali nosečnost, da bo zdrava tudi ona… nimam besed za vas, res ne!

Bodoča mamica, Vse dobro ti želim

Irena

Hvala ti draga za lepe besede. ❤️ Imaš zelo lepo ime.

– Meni je Irina sicer lepo ime, a čisto preveč rusko zveneče za te čase. Prihranite punci težave. Zapis z Y ne spremeni ničesar. “Živijo, sem Iryna. Ampak z ipsilonom”.
– Alina: sicer res lepo zveni, ampak tako je v Romuniji ime že vsaki tretji punci. Popularno tudi pri nas in drugje na Balkanu, a se mi zdi, da je sedaj že tako pogosto, da ne bi izbrala.
– Natalija (z J ne Y) mi je v redu, enako Aleksandra ali Julija. Mislim, da je za otroka življenje lažje, če je zapis s črko J, ampak po drugi strani kdo pravi, da bo dekle, ko bo odraslo, še živelo v Sloveniji …
Kakor koli se odločite, vam želim veliko veselja z vašo deklico!

ker je mama bolna, da take bolnike na MONU sprašuje za mnenje o otroku…

bolano! pa vsi drugi tud

sam fprašam: fotra ma?

Odgovor na objavo uporabnika
za smrad, 03.09.2022 ob 11:54

ker je mama bolna, da take bolnike na MONU sprašuje za mnenje o otroku…

bolano! pa vsi drugi tud

sam fprašam: fotra ma?

Ja ima očeta. In njemu niti ni prva hči, že ima sina. Ne skrbj, otrok ima mamo, očeta, babice in dedka, po moji strani teto in 2 strica, po njegovi strani pa 2 strica, in cel kup bratrancev.

Če bi bral pozorneje, bi videl, da je oče znan in bolj ali manj dejavno sodeluje pri izbiri imena 😉 Da se na forumu zbiramo sami pacienti, je pa splošno znano, ja.

Hahaha joj razvajene Ljubljančanke taka imena zbirate. 100% si zaposlena kje v javni upravi, sluzbo ti je zrihtu fotr k je kak sodnik, mati tvoja pa je kje na kakem institutu. Ti cel dan dvigavas telefone in gledas u zrak in mas cas da se domislis tok glupih imen.

Oprosti, a je prav, da veš, ker verjetno nisem edina s tem predsodkom. Meni zveni kot ena prostitutka, ker v 90. letih so bila v črni kroniki ta imena.

Če že želiš ruska imena mi je Katja ali Maša boljše.

Odgovor na objavo uporabnika
Predsodek, 03.09.2022 ob 12:10

Oprosti, a je prav, da veš, ker verjetno nisem edina s tem predsodkom. Meni zveni kot ena prostitutka, ker v 90. letih so bila v črni kroniki ta imena.

Če že želiš ruska imena mi je Katja ali Maša boljše.

Katya je Kateryna (okrajšava), Maša pa pomanjševalnica od Mariia

Mi lahko poveš katera od ruskih/ukrajinskih imen ti zvenijo “za prosritutke”? Je Tetyana bolje? Daria? Roxana? Elena?

Oprosti, ne želim te prizadeti, a meni nobeno od naštetih ni ok. Od ruskih ženskih bi bila Aleksandra se verjetno najboljša, mogoče tudi se Lada, čeprav pa mi slednje zveni grobo. Ogromno ruskih moških imen zdaj dajejo slovenski starši deklicam, npr. Petja, Nikita. Glej predvsem na svojo puncko da bo zanjo ime lepo in se bo z njim dobro počutila in ne bo težav pri navezovanju s sovrstniki.

Predlog, da narediš nekaj favoritov  in  počakaš, ko bo rojena in začutiš takrat, katero iz nabora bo pravo, se mi zdi zelo na mestu.

Vse dobro ti želim.

Odgovor na objavo uporabnika
Predsodek, 03.09.2022 ob 12:30

Oprosti, ne želim te prizadeti, a meni nobeno od naštetih ni ok. Od ruskih ženskih bi bila Aleksandra se verjetno najboljša, mogoče tudi se Lada, čeprav pa mi slednje zveni grobo. Ogromno ruskih moških imen zdaj dajejo slovenski starši deklicam, npr. Petja, Nikita. Glej predvsem na svojo puncko da bo zanjo ime lepo in se bo z njim dobro počutila in ne bo težav pri navezovanju s sovrstniki.

Predlog, da narediš nekaj favoritov  in  počakaš, ko bo rojena in začutiš takrat, katero iz nabora bo pravo, se mi zdi zelo na mestu.

Vse dobro ti želim.

Meni sta najlepše Irina ali Raisa. Tudi Mila in Angelina sta lepi imene. Jaz, moja mama in njena babica smo Svetlana in moja mami si je želela, da bi ta tradicija šla naprej. Ampak nevem, neki mi ne gre.

Od nazadnje naštetih sta mi Mila in Angelina najprimernejsi.

Ce isces imena, ki so v Sloveniji pogosta in “normalna”, je najboljse da hceri das ime Ermina, Lejla, Berina, Ajla, Amela… gotovo ne bo izstopala v vrtcu :))

Tudi jaz predlagam južnjaška imena. Kaj pa npr Mirnesa? ali pa Fatima? ali pa Medina?

Zanimivo bi bilo videt ime od fotra. Kak Tomaž ali pa Primož… tamala bo pa Irina hahahhaah. Ja nč tko je k si babe uvažate

Tudi naši, ko so izvedeli ime otroka so bili proti temu imenu {pri vseh 4-ih otrocih} ampak z možem sva rekla da je to najin otrok in da mu bova dala ime, ki je nama všeč.

Najinim 4-im otrokom je ime : punčke – Amelia, Daneen, Aurora in fantek Etien

Midva sva na seznamčku za punčko imela tudi naslednja imena :

– Flora

– Sophia

– Georgia

– Gianna

– Gabriella

– Bella

– Karin

Za fantka pa :

– Natanael

– Matteo

– Adam

– Lenoox

 

 

 

 

 

Irina pa je res čudovito ime!

Joj mularija blesava. Ti sploh maš sredno narjeno? Katero pa? frizersko? Pa dejte otroku normalno ime… Nina, Špela, Tina, Mojca, Jerca…. joj komplicirate za brezveze res.

Odgovor na objavo uporabnika
Gaja 2922, 03.09.2022 ob 14:27

Tudi naši, ko so izvedeli ime otroka so bili proti temu imenu {pri vseh 4-ih otrocih} ampak z možem sva rekla da je to najin otrok in da mu bova dala ime, ki je nama všeč.

Najinim 4-im otrokom je ime : punčke – Amelia, Daneen, Aurora in fantek Etien

Midva sva na seznamčku za punčko imela tudi naslednja imena :

– Flora

– Sophia

– Georgia

– Gianna

– Gabriella

– Bella

– Karin

Za fantka pa :

– Natanael

– Matteo

– Adam

– Lenoox

 

 

 

 

 

Katere nacionalnosti pa sta vidva? Imam občutek da povleče nekaj na Francijo, Italijo…?

pravzaprav vprašam.

Zakaj imenujete svoje otroke z imeni, kjer so y,x,ali q ?

Bi bil kdo tako prijazen,pa me razsvetlil?

Odgovor na objavo uporabnika
odgovorim jaz, 03.09.2022 ob 14:33

pravzaprav vprašam.

Zakaj imenujete svoje otroke z imeni, kjer so y,x,ali q ?

Bi bil kdo tako prijazen,pa me razsvetlil?

Ti bom jaz povedala zakaj bi JAZ hcerki dala Y. Ker prihajam iz ukrajinskega etničnega ozadja in pri nas ima večina ženskih imen Y zaradi abecede. Večino imen delimi z rusi, le da jih mi drugače zapisujemo. Npr Irina —> Iryna, Natalia—> Nataliya, Anastasia —>Anastasiya

Upam, da ti je zdaj bolj jasno.

Odgovor na objavo uporabnika
Bodocamamica, 03.09.2022 ob 09:57

V Novembru imam rok. Kolikor kaže, bo gotovo punčka. Že dolgo nazaj, sem se odločila za ime Irina. Oče otroka je rekel, da nima nič proti. Moja mami je navdušena. Njegova mama pa pravi, da je ime grdo in naj izberemo kaj drugega. Tudi nekatere moje prijateljice so rekle, da bi bilo kaksno drugo ime boljse. O tem imenu sanjam že zelo dolgo. Moja druga izbira bi bila morda Alina, Nataliya ali pa Aleksandra, vendar nobeno mi ni tako zelo lepo kakor Irina. Kaj naj storim? Če ima kdo se kaksne predloge za imena za puncko, bi prosila, da jih napišete.

če je tebi všeč ime Irina, če je možu ok, daj ime otroku Irina… za ostale te naj prav nič ne briga… vsi ostali so izbirali imena svojim otrokom – velja za vse mame, tete, strice, itd. ni važno po kateri strani.

New Report

Close