Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pravijo, da je ime bodoče hčerke grdo

Pravijo, da je ime bodoče hčerke grdo

Odgovor na objavo uporabnika
Bodocamamica, 03.09.2022 ob 09:57

V Novembru imam rok. Kolikor kaže, bo gotovo punčka. Že dolgo nazaj, sem se odločila za ime Irina. Oče otroka je rekel, da nima nič proti. Moja mami je navdušena. Njegova mama pa pravi, da je ime grdo in naj izberemo kaj drugega. Tudi nekatere moje prijateljice so rekle, da bi bilo kaksno drugo ime boljse. O tem imenu sanjam že zelo dolgo. Moja druga izbira bi bila morda Alina, Nataliya ali pa Aleksandra, vendar nobeno mi ni tako zelo lepo kakor Irina. Kaj naj storim? Če ima kdo se kaksne predloge za imena za puncko, bi prosila, da jih napišete.

Lepa imena. Le imena z y ne bi, ker te črke ni v naši abecedi.

Odgovor na objavo uporabnika
Joži846, 03.09.2022 ob 14:42

Lepa imena. Le imena z y ne bi, ker te črke ni v naši abecedi.

Hvala ti ❤️ rada preberem tak komentar.

Odgovor na objavo uporabnika
Lepa imena, 03.09.2022 ob 14:33

Odgovor na objavo uporabnika
Gaja 2922, 03.09.2022 ob 14:27

Tudi naši, ko so izvedeli ime otroka so bili proti temu imenu {pri vseh 4-ih otrocih} ampak z možem sva rekla da je to najin otrok in da mu bova dala ime, ki je nama všeč.

Najinim 4-im otrokom je ime : punčke – Amelia, Daneen, Aurora in fantek Etien

Midva sva na seznamčku za punčko imela tudi naslednja imena :

– Flora

– Sophia

– Georgia

– Gianna

– Gabriella

– Bella

– Karin

Za fantka pa :

– Natanael

– Matteo

– Adam

– Lenoox

 

 

 

 

 

Katere nacionalnosti pa sta vidva? Imam občutek da povleče nekaj na Francijo, Italijo…?

Ali Etiena kličete Štefek ali Štefan?

Ne gre in ne gre prikriti svojih korenin. Žalostno. Živiš v Sloveniji. Predvidevam, da rojevaš Slovencu. Pa kaj če si ti Ukrajinka, Moldavka al nevem kaj. Tvoja hči bo nosila slovenski priimek in bo Slovenka. Dajte ji lepo slovensko ime. Z imenom Irina daleč ne bo prišla, morda do prvega nočnega kluba.

Jaz sem hotela dati ime, če bi bil fantek Andrej, pa je nekdo omenil, da je kmečko. Meni je bilo všeč, pa smo dobili hčerko. Niso mi bila všeč tri črkovna imena. Vsak drugi je bil Tai, pol ga pa kličejo Tajček.

Odgovor na objavo uporabnika
Štef, 03.09.2022 ob 14:48

Ali Etiena kličete Štefek ali Štefan?

Stefáno!

Odgovor na objavo uporabnika
Normalno ime, 03.09.2022 ob 14:51

Ne gre in ne gre prikriti svojih korenin. Žalostno. Živiš v Sloveniji. Predvidevam, da rojevaš Slovencu. Pa kaj če si ti Ukrajinka, Moldavka al nevem kaj. Tvoja hči bo nosila slovenski priimek in bo Slovenka. Dajte ji lepo slovensko ime. Z imenom Irina daleč ne bo prišla, morda do prvega nočnega kluba.

Kak odnos… nemores verjet…

Joj kak ste bedni s temi oh in sploh novimi imeni, čuti se prav tekmovanje, kdo bo nadel najbolj posebno ime. Človek se sploh ne more niti prav zapomniti imena, ce ga pozabis ali napacno izgovoris, je ze uzaljenost.

BI se prav tako zgražala, če bi slovensko ime dala slovenka, poročena in živeča v tujini? Dvomim, verjetno ravno obratno – zgražala bi se, če NE bi dala slo. imena.

Avtorica, morda ti bo v pomoč:

https://www.stat.si/imenarojstva#/names?name1=Irina&gend1=Z

 

Kot vidiš Irina sploh ni tako redko v zadnjih 10 letih. Meni je všeč, ne oziraj se na zlobne komentarje. Punčka ga bo s ponosom nosila.

Ko si že omenila Raiso – kaj pa Larisa?

Nato pride do kombinacij

Lennox Novak Hadžiosmerović

Flora Medved Šečerbegovič

Bella Krajnc Nuhanivić

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Dvojna merila, 03.09.2022 ob 15:22

BI se prav tako zgražala, če bi slovensko ime dala slovenka, poročena in živeča v tujini? Dvomim, verjetno ravno obratno – zgražala bi se, če NE bi dala slo. imena.

Avtorica, morda ti bo v pomoč:

https://www.stat.si/imenarojstva#/names?name1=Irina&gend1=Z

 

Kot vidiš Irina sploh ni tako redko v zadnjih 10 letih. Meni je všeč, ne oziraj se na zlobne komentarje. Punčka ga bo s ponosom nosila.

Ko si že omenila Raiso – kaj pa Larisa?

ODg. seveda Normalno ime. Z vsakim imenom se lahko daleč pride, če imaš srce in glavo na pravem mestu. Meni se zdi prav in lepo, da bi rada ohranila simbolno povezavo s koreninami. Irina tudi ni nekaj blazno eksotičnega ali čudnega. Vsak bo razumel.

Odgovor na objavo uporabnika
Svetovno, a naše, 03.09.2022 ob 15:23

Nato pride do kombinacij

Lennox Novak Hadžiosmerović

Flora Medved Šečerbegovič

Bella Krajnc Nuhanivić

 

 

hahahahhaah prav imaš.

Samo da tukaj bo bolj kaj v smislu Irina Novak Shevchenko.     (še veliko huje)

NE smeti teme! Nikogar ne zanimajo tvoje nebuloze.

Kako žalostno je šele ohranjanje slo. tradicije slovencev v Argentini ali Kanadi ane? Za zjokat, kaj se grejo, namesto da bi se skrili v luknje od sramu.

Odvisno tudi kje živite. Če ste iz Ljubljane ali Kopra, ne bo noben problem. Če pa živite v kaki vukojeb… v stilu Zgornje Konjišče ali Radmožanci, zna pa bit problem ja.

Odgovor na objavo uporabnika
Dvojna merila, 03.09.2022 ob 15:25

ODg. seveda Normalno ime. Z vsakim imenom se lahko daleč pride, če imaš srce in glavo na pravem mestu. Meni se zdi prav in lepo, da bi rada ohranila simbolno povezavo s koreninami. Irina tudi ni nekaj blazno eksotičnega ali čudnega. Vsak bo razumel.

Verjetno ima zato pol filmskih igralcev spremenjena imena.

Odgovor na objavo uporabnika
Hmnooo, 03.09.2022 ob 15:29

Kako žalostno je šele ohranjanje slo. tradicije slovencev v Argentini ali Kanadi ane? Za zjokat, kaj se grejo, namesto da bi se skrili v luknje od sramu.

ammm to je čisto nekaj drugega. Tam so cela društva, živijo v skupnostih. Tukaj pa ena Ukrajinka čaka, da se ji bodo prilagajali. Pa kolikor sem jaz razumela, je vzela Slovenca.

Svetlana + Julija -> Julijana

Meni čudovito ime!

Odgovor na objavo uporabnika
Iskreno, 03.09.2022 ob 15:30

Odvisno tudi kje živite. Če ste iz Ljubljane ali Kopra, ne bo noben problem. Če pa živite v kaki vukojeb… v stilu Zgornje Konjišče ali Radmožanci, zna pa bit problem ja.

Aja? Zdej je z nami nekaj narobe, ker nismo iz Ljubljane? Sploh ni problem v prepotentni babi, ki hoče dat neko fensi ime. Zakaj točno bi jaz mogla poznat vzhodnjaška imena????? Ja živimo na vasi in ne pri nas Ukrajinke in podobno niso dobrodošle. In prej kot me napadete, moji otroci imajo NORMALNA imena!

Odgovor na objavo uporabnika
Vaščanka, 03.09.2022 ob 15:33

Aja? Zdej je z nami nekaj narobe, ker nismo iz Ljubljane? Sploh ni problem v prepotentni babi, ki hoče dat neko fensi ime. Zakaj točno bi jaz mogla poznat vzhodnjaška imena????? Ja živimo na vasi in ne pri nas Ukrajinke in podobno niso dobrodošle. In prej kot me napadete, moji otroci imajo NORMALNA imena!

Hvala za to krasno demonstracijo, kaj vse je z vami narobe. Dodatna razlaga ni potrebna.

Odgovor na objavo uporabnika
Barbara867, 03.09.2022 ob 15:31

ammm to je čisto nekaj drugega. Tam so cela društva, živijo v skupnostih. Tukaj pa ena Ukrajinka čaka, da se ji bodo prilagajali. Pa kolikor sem jaz razumela, je vzela Slovenca.

Sevedaaaa, to je čisto nekaj drugega! Oni se samo med sabo plodijo, živijo izolirano v slovenskem mehurčku in imajo prepoved mešanja z ostalo populacijo…??? Al kako si to predstavljaš??

Recte eni Siptarki naj da otroku slovenska imena. Boste videli reakcijo (se razumela vas ne bo)

To so ruska imena.

Nisem mislila, tebe, ga Ukrajinka, mislila sem Slovenke, ki s temi črkami krasijo imena svojih nič krivih otrok 🙂

Pa se še nobena ni oglasila, da bi nam razložila. Mogoče še same ne vejo, zakaj tako?

Odgovor na objavo uporabnika
Bodocamamica, 03.09.2022 ob 14:38

Odgovor na objavo uporabnika
odgovorim jaz, 03.09.2022 ob 14:33

pravzaprav vprašam.

Zakaj imenujete svoje otroke z imeni, kjer so y,x,ali q ?

Bi bil kdo tako prijazen,pa me razsvetlil?

Ti bom jaz povedala zakaj bi JAZ hcerki dala Y. Ker prihajam iz ukrajinskega etničnega ozadja in pri nas ima večina ženskih imen Y zaradi abecede. Večino imen delimi z rusi, le da jih mi drugače zapisujemo. Npr Irina —> Iryna, Natalia—> Nataliya, Anastasia —>Anastasiya

Upam, da ti je zdaj bolj jasno.

Ampak za Slovence, če živiš oz. nameravaš živet v Sloveniji, je to, oprosti besedi isti k…c!

Do vojne v Ukrajini noben ni niti kaj prida ločil med Ukrajinkami in Rusinjami, za večino so to vse Rusinje. In žal se jih zaradi določenih okoliščin ni držal najboljši sloves.

 

 

New Report

Close