Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pravijo, da je ime bodoče hčerke grdo

Pravijo, da je ime bodoče hčerke grdo

Odgovor na objavo uporabnika
Svetovno, a naše, 03.09.2022 ob 15:23

Nato pride do kombinacij

Lennox Novak Hadžiosmerović

Flora Medved Šečerbegovič

Bella Krajnc Nuhanivić

 

 

Takvih kombinacij ni. Če je en starš musliman – je otrok automatsko musliman.

Islam je prihodnost slovenije. Ker naše ženske imaju veliko otrok, slovenke pa mogoče enega ali pa sploh rajši psa. In pa pol slovenskih fantkov se uzgoji u pedre. Druga polovica pa je razvajenih sončkov ki se ne zanjo boriti.

Zato pa bodo vaše slovenske hčerke naši sinovi osemenjevali in bodo rojevale muslimanske otroke.

Prišel bo dan ko bodo u sloveniji samo muslimanska imena. Allahu akbar!

Mustafa, dej se ti še mal jebi in delaj svoje musli otroke. Tukaj živite gamad na socialni, goljufate, kradete, prodajate drogo,ženske,otroke.

A taki ste v ponos Allahu? Vas bo že kaznoval, nevernike!

Govna  podganska.

Odgovor na objavo uporabnika
Y ali brez, 03.09.2022 ob 17:19

Odgovor na objavo uporabnika
Bodocamamica, 03.09.2022 ob 14:38

Odgovor na objavo uporabnika
odgovorim jaz, 03.09.2022 ob 14:33

pravzaprav vprašam.

Zakaj imenujete svoje otroke z imeni, kjer so y,x,ali q ?

Bi bil kdo tako prijazen,pa me razsvetlil?

Ti bom jaz povedala zakaj bi JAZ hcerki dala Y. Ker prihajam iz ukrajinskega etničnega ozadja in pri nas ima večina ženskih imen Y zaradi abecede. Večino imen delimi z rusi, le da jih mi drugače zapisujemo. Npr Irina —> Iryna, Natalia—> Nataliya, Anastasia —>Anastasiya

Upam, da ti je zdaj bolj jasno.

Ampak za Slovence, če živiš oz. nameravaš živet v Sloveniji, je to, oprosti besedi isti k…c!

Do vojne v Ukrajini noben ni niti kaj prida ločil med Ukrajinkami in Rusinjami, za večino so to vse Rusinje. In žal se jih zaradi določenih okoliščin ni držal najboljši sloves.

 

 

Ja kak sloves pa zdaj? Govorimo slovensko veliko bolje od 3/4 priseljenih iz Jugoslavije… ce ne bolje tudi od kakega Slovenca… se integriramo… kje je problem?

Meni je pa lepo ime! Veliko lepše od Naia, Ella, Lola in podobno

Odgovor na objavo uporabnika
Bodocamamica, 03.09.2022 ob 09:57

V Novembru imam rok. Kolikor kaže, bo gotovo punčka. Že dolgo nazaj, sem se odločila za ime Irina. Oče otroka je rekel, da nima nič proti. Moja mami je navdušena. Njegova mama pa pravi, da je ime grdo in naj izberemo kaj drugega. Tudi nekatere moje prijateljice so rekle, da bi bilo kaksno drugo ime boljse. O tem imenu sanjam že zelo dolgo. Moja druga izbira bi bila morda Alina, Nataliya ali pa Aleksandra, vendar nobeno mi ni tako zelo lepo kakor Irina. Kaj naj storim? Če ima kdo se kaksne predloge za imena za puncko, bi prosila, da jih napišete.

Lepo! Pa lep pozdrof iz prlekije 😀

Res imamo socialno pa otroške dodatke pa neprofitno stanovanje. Ali takšna su prava u Sloveniji zakaj pa ne bi. Kradem pa goljufam pa ne pa tudi drogu ne prodajem.

Eni naši pa tudi drogu prodajajo. Ampak samo vam nevernikom pa je zato halal. Pa vi ste si sami krivi da take pizdarije kupujete pa uživate ker mi muslimani jih ne.

Pa tudi alkohola ne pijemo. Vi slovenci pa ga in ste u resnici vi neke alkoholičarske podgane.

Allah nas bo posebej nagradil za džihad, za boj za širenje vere u srce Europe. In posebej uz natalitetu bomo zmagali in cela Europa bo nekega dne Dar al-islam.

Allahu akbar!

 

Irina je prav lepo ime. Alina tudi. In meni se sploh ne zdi, da bo izstopala zaradi imena.

Če boste živeli v Sloveniji, bi se jaz izognila črki y, ker je res neprijetno ves čas razlagat, kako se pravilno napiše tvoje ime. Razumem pa tudi razlog, zakaj razmišljata o tem.

Midva sva ime povedala po rojstvu, ko je bilo že vpisano v matično knjigo. Ker se vedno najde nekdo v sorodstvu, ki mu ime ni všeč in ima pripombe. Ko pa je otroku že tako ime, se pa navadijo in ga sprejmejo.

Pri imenu Svetlana pa bi lahko uporabila izpeljanko imena npr. Lana. Seveda, če vama je to ime všeč.

Odločita se skupaj z možem. Kakorkoli se bosta odločila, vama želim veliko veselja in lepih družinskih trenutkov.

Zakaj sta sploh šla drugim govorit, kako ji bo ime? Počakaš da se rodi, daš ime in sporočiš žlahti in prijateljem in to je to.

Upam, da ne bosta spreminjala imena samo zato, ker tašči ni všeč. Tašča je že imela možnost, da izbere ime svojim otrokom.

 

Irina in Alina sta v redu imeni, Nataliya pa nikakor v tej verziji s črko “y”.

Odgovor na objavo uporabnika
le zakaj, 03.09.2022 ob 18:14

Zakaj sta sploh šla drugim govorit, kako ji bo ime? Počakaš da se rodi, daš ime in sporočiš žlahti in prijateljem in to je to.

Upam, da ne bosta spreminjala imena samo zato, ker tašči ni všeč. Tašča je že imela možnost, da izbere ime svojim otrokom.

 

tašče vedno neki mešajo

Meni je zelo lepo ime.

Sicer je ze kar nekaj let od mojega studija, vendar…

Ukrajinci in Rusi uporabljate cirilico, sicer z nekaterimi razlikami, ampak je oboje cirilica. In ko se cirilica prepisuje v latinico pride do zanimivih stvari. Mi smo Slovani, torej j prepisemo v j in preberemo kot j, torej Julija, Irina…. I pa, v i in ga beremo kot i.

Anglesko govoreci pac ne. Jim se prebere Dzim itd. itn. In zato je navadna Julija naenkrat postala Yuliya, ker drugce bi bila Dzulidza, ane?! Ampak za nas, ki smo Slovani gre drugace. Ustrezen prepis za nas ni ne Yuliya ni niti Iulia, temvec samo Julija.

Lahko pa napises v cirilici rusko in ukrajinsko razlicico teh imen in mi dokazes nasprotno, do takrat pa premisli in pamet v roke!

Moja sosedica je Irina, cista Slovenka, lustna in bistra deklica. Hci moje ukrajinske znanke pa je Larissy, kar ni ne slovensko ne ukrajinsko ne rusko, bogve, odkod je ime potegnila.

Premisli, kje bo tvoja hcerkica zivela in kaj bo zanjo enostavneje in lazje. Srecno!

Kar jaz poznam Ukrajincev, si v tujih jezikih  a spremenijo v o: Alina je postala Olina in Aleksander je postal Oleksander.

če je tebi in partnerju ime všeč bo pač Irina, vsakemu sigurno ne bo. Par predlogov Alea, Niana, Pina, Nisa

Zakaj se s tem spoh obremenjuješ,Mislim da je to samo vajina odločitev. Drugi naj si mislijo kar si hočejo. Po mojem mnenju je Alina čisto lepo ime

Draga bodoca mami Irina je precudovito ime in ce vama je z mozem NO.1 ne spreminjajte ker vama bo zal.Deklica je vajin zaklad in nihce nima pravice se vmesavat kako ji bo ime.Ko komentirajo zamahnite z roko in se ne ozirajte na njih ko se rodi inzistirajte da jo klicije z njenim celotnim imenom

Mami srecno in pogumno na poti materinstva

Na kateri drogi si pa ti

Bromhilda je najlepse ime

Zelo lepo da ste se odločili za ime ki dejansko je ime in ima še čudovit pomen. Če se premislite dajte no te y stran, brezveze, ne paše. Ampak meni je Irina res krasno ime in kar ostanite. Čeprav ni tipično slovensko je pri nas precej pogosto. Če koga moti izvor naj pa pogleda izvor in pomen svojega in od svojih otrok pa bo marsikoga bolela glava.

Irina je lepo ime. Ne obremenjuj se z drugimi.

Če midva ne bi otročka izgubila, bi dobila ime Izabela…

Ukrainska imena za deklice imajo nedvomno bodočnost 🙂

 

Karkoli, samo Aleksandra ne. Irina je lepo ime, Alina še lepše.

Pa še 400 drugih lepih ženskih imen.. samo vstran od Aleksandre in podobnega šrota..

Zakaj te skrbi kaj drugi pravijo? Važno je samo kar reče tvoj mož!
Samo toliko glej da ne bo tarča posmeha v šoli in to je to.

Odgovor na objavo uporabnika
Andrej951, 06.09.2022 ob 09:34

Ukrainska imena za deklice imajo nedvomno bodočnost 🙂

 

Kaj si zelel s tem povedat?

Moj oče je govoril za sestro, da bo Polikarp, če bo sin in so vsi, pa ne moreš dati tako ime…seveda se je ob tem zabaval.

New Report

Close