Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pravijo, da je ime bodoče hčerke grdo

Pravijo, da je ime bodoče hčerke grdo

Meta, v katerem stoletju si pa ti ostala? Ne seri ga, no! Ta imena so pasé, kaj je narobe s tabo?

Zakaj bi morali napisati imena če je oa tebi Irina všeč? Kako te je lahko njegova mama tako vrgla iz tira da ne upaš uresničiti sebi željo? Daj ji ime Irina in pika.

Meni je zelo lepo ime in eno izmed takih, ki bi se tudi na mojem top10 seznamu imen znašlo.

Sta pa vidva starša in se drugih vajina izbira nič ne tiče. Drugi so imeli (ali pa še bojo) svojo možnost poimenovat otroke kot jim paše pa večina tudi verjetno vajinih mnenj ni/ne bo poslušala.

Če pa vama gredo vseeno na živce s temi svojimi mnenji pa najbolje, da naredita kot moja frendica. Tudi njima so dajali mnenja o nekaterih njunih top imenih pa da bi raje kaj drugega itd. Pa sta se odločila, da sploh več ne bosta o imenih debatirala in odločitve nikomur povedala do rojstva otroka, ko ga bosta že poimenovala. Potem pa nimajo več kaj.

Kar pri istem imenu ostani, le prevedi ga v slovenščino. Irena, torej.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 8784, 06.09.2022 ob 12:40

Kar pri istem imenu ostani, le prevedi ga v slovenščino. Irena, torej.

in zakaj točno bi ga mogla prevajat? So v Sloveniji dovoljena le Slovenska imena?

Ne sekiri se, ime je lepo in posebno.

Ola, ne mor verjet, tudi meni so že dolgo let imena v izboru Irina, Alina, Karina, Marla, Kjara :)))

 

Pomembno je otroka čutit s tem imenom in mislim, da je to vse, kar rabi.

Daj ime kot si ga ti želiš, ne pusti se drugim… Ime mora biti všeč tebi in tvojemu partnerju.

Odgovor na objavo uporabnika
Bodocamamica, 03.09.2022 ob 10:14

Za ime Irina sem se odločila tudi zaradi pomena. V grškem jeziku pomeni mir. Sama imam veliko sorodnikov in družine v Ukrajini, in je mir beseda, ki jo v tem trenutku rada slišim. Moja mami mi je svetovala, da naj se raje odločim za Ukrajinsko črkovanje imena (Iryna), da otroka ne bodo imeli za Rusinjo. Nevem, meni je Irina lepše.

Meni je zelo lepo Irina. Če bos ze zdaj pokleknila pred drugimi, te čaka veliko gorja. Stoj za svojimi odlocitvami. Irina naj bo☺️

Pravijo… o okusih se ne razpravlja… in res je. Sploh ne razumem. Daj ime otroku tako, kot je vama všeč. Prav nobeno ime ne bo všeč vsem. Tuki je ja brez veze o tem diskutirat. Pa malo samozavesti ti manjka. Saj boš mama. Čas je da rečeš sebi in tej tašči. Otrok je moj, vi se ne vtikajte pri vzgoji, sploh pa ne pri imenu. Ta ti bo vseskozi pamet solila. Se že zdaj vidi. Prekini to njeno buzeriranje takoj. Boljš prva zamera kot zadnja.
Najboljše, da izbereš novo ime in bodita tiho. Ko bo otrok že rojem in imel ime, pa ga povejta, pa bodo vsi tiho.
Glede izbire imena pa ti polagam na srve… naj bo tako, da ne bo 30-letnica, ko bo službo iskala tarča posmeha in zavrnjena zaradi svojega imena.
Saj npr. Zdej tako moderna imena kot so Naj so čist fletna za enga 3-letnika, za odraslega pa naravnost smešna.  Jaz če bi prošnje gledala, pa bi se Tian prijavu, bi šla kr mimo. Saj ga nebi mogla reano jemat… žal.

Odgovor na objavo uporabnika
Mustafa I., 03.09.2022 ob 17:50

Res imamo socialno pa otroške dodatke pa neprofitno stanovanje. Ali takšna su prava u Sloveniji zakaj pa ne bi. Kradem pa goljufam pa ne pa tudi drogu ne prodajem.

Eni naši pa tudi drogu prodajajo. Ampak samo vam nevernikom pa je zato halal. Pa vi ste si sami krivi da take pizdarije kupujete pa uživate ker mi muslimani jih ne.

Pa tudi alkohola ne pijemo. Vi slovenci pa ga in ste u resnici vi neke alkoholičarske podgane.

Allah nas bo posebej nagradil za džihad, za boj za širenje vere u srce Europe. In posebej uz natalitetu bomo zmagali in cela Europa bo nekega dne Dar al-islam.

Allahu akbar!

 

RAjši crknem, kot da kot ženska živim v muslimanskem svetu. Vi ste mučitelji žensk, z barbadskim obnašanjem do njih. In vera vam je moškim pri tem samo v izgovor, da se lahko obnašate priviligerino napram njim. Smilijo sem, ker jih obravnavate kot spolne, gospdinjske in razplojevalne sužnje. To ni nič etičnega, in če si ti razlagas, da te vera uči takih svinjarij, si samo pesek mečeš v oči, da opravičuješ svoja gmusna dejanja in nek barbarski dzihad. Adminu predlagam, da te s takimi sovražnimi izjavami vred izbriše iz portala.

Ti izber ime k je teb in tvijmu vsec. Ne oziraj se na druge

Ruska Irina, Slovenska Irena.

Odgovor na objavo uporabnika
Samomalo, 06.09.2022 ob 18:20

Ruska Irina, Slovenska Irena.

Res ste pateticni. Boste rekli tudi nekomu, ki sinu da ime Evan, da je to v slo. Ivan ali Janko? Saj je še celo napisala, da ima korenine iz Ukrajine… a ti če se boš odselila v Nemčijo boš otrokom dala nemška imena?

Dve Irini in obe sta cudoviti osebi!! Tasca je zadnja, ki ima lahko mnenje, pomemba sta le vidva z mozem. Ne drugim dat prevec moci, da bodo delili avoja mnenja sicer vam bodo zagrenili z zivljenji z mnenji tudi o oblekah, prehrani, aktivnostih…

Odgovor na objavo uporabnika
Avša, 03.09.2022 ob 10:41

Si predstavljam, da se bo mala Iryna vozila v roza vozičku in njena ukrajinska mama jo bo z našobljenimi usti slikala za instagram. Verjetno tudi mamica vozi bel bmw ali Mercedes, tudi ona je kaka Irina, Natalya, Tatiana ali kaj podobnega. Tako asociacijo mi da ime, ki si ga izbrala.

Ti pa si neka zaspehana revica katere mož se očitno rad poslini po lepih in vitkih Ukrainkah…kaj te moti a volje ni za fitnes???? Ali ena on slovenskih matur ki skoz jamrajo da za nič časa nimajo???

Nikoli več ne povej drugim , kako bo ime tvojemu otroku.Ime izberita vidva, če je pa všeč tašči ali ne in drugim, je pa to njihova stvar.Moram pa reči, da je tvoja tašča presneto nesramna in da si dovoli PREVEČ.Srečno!

Pa se res neda kakšnih drugih imen zbrat kot te ruske?

a nisi prebral? sej je napisala da je iz Ukrajine, verjetno hoce dat ime iz svoje kulture. predvidevam.

Odgovor na objavo uporabnika
qoutmnb, 11.09.2022 ob 20:33

Pa se res neda kakšnih drugih imen zbrat kot te ruske?

zate velja gor napisan

Odgovor na objavo uporabnika
Bodocamamica, 03.09.2022 ob 09:57

V Novembru imam rok. Kolikor kaže, bo gotovo punčka. Že dolgo nazaj, sem se odločila za ime Irina. Oče otroka je rekel, da nima nič proti. Moja mami je navdušena. Njegova mama pa pravi, da je ime grdo in naj izberemo kaj drugega. Tudi nekatere moje prijateljice so rekle, da bi bilo kaksno drugo ime boljse. O tem imenu sanjam že zelo dolgo. Moja druga izbira bi bila morda Alina, Nataliya ali pa Aleksandra, vendar nobeno mi ni tako zelo lepo kakor Irina. Kaj naj storim? Če ima kdo se kaksne predloge za imena za puncko, bi prosila, da jih napišete.

Meni najljepse ime za punčko EMA ali pa TIJANA

Kar izberi ime Irina, saj je všeč tebi in tvojemu možu, to je bistveno. Meni je tudi zelo všeč, sploh  pomen in v kontekstu, zaradi katerega si ga izbrala. Sicer pa so tudi druga imena, ki si jih izbrala, lepa.

Glede na to, da živimo v Sloveniji, bi ti odsvetovala različice z Y.

 

Če si ogledate pravila za prečrkovanje cirilice v slovenskem pravopisu, vidite, da se pri prečrkovanju iz ruščine za И uporablja znak I, iz ukrajinščine pa Y (!). Deklica bi glede na to morala biti pravzaprav YRYNA, ne zgolj Irina. Če pa si ogledate Pravopis v nadaljevanju, razdelek “Zamenjave pri domačenju”, pa je tam zapisano: “Zamenjave so iste kot pri prečrkovanju, le da u [И] zamenjujemo z i”. Torej, deklica je po pravopisu lahko tudi “Irina” in to obravnavamo kot podomačeno, ne zgolj kot prečrkovano ime. “Iryna” pa ne bo v redu, ker imamo tukaj kombinacijo dveh postopkov, tj. podomačevanja in prečrkovanja, in je potem to le en navaden mišmaš.

Irina je meni lepo ime. Tašča naj se pa na trepalnice vrže, če ji ne odgovarja. Ne pusti se ji. Če hoče komandirati pri imenu otroka, se bo vmešavala prav v vse. Upri se dokler je še čas.

Irina mi je lepo ime. Poznam eno. Ampak to sploh ni važno. Pomembno je, da je všeč vam in se o tem s partnerjem strinjata.

Sploh ne sprašujte ostalih. ❤️

Nisem vedela, da je zraven lepega, nežnega prizvoka pomen takšen! Pomen pa je res lep! Pogumno. Sama sem imela ime za punčko izbrano, a punčke nisem rodila. Sledi sanjam.

 

Meni osebno je v Sloveniji bolj všeč ime brez ipsilona.

New Report

Close