Najdi forum

Splash Forum Politični čvek Resnica o Dražgošah skozi oči domačina

Resnica o Dražgošah skozi oči domačina

Firbc,

Boš povedal kaj več, ali boš ostal pri grožnjah?

kje pa vidiš grožnje?:-)

Samo zanima me, koliko ste v povprečju stari, tisti, ki se greste bitke tule gor? Avtorju posta odgovarjam, da se mi ne da brati kvazi romanov, vsem ostalim pa odgovarjam, da je nam, mlajši generaciji en drek vseeno, kaj se je in kaj se ni dogajalo leta ’18 pa ’45 pa ’91. Itak je vse šlo mimo kot je šlo, vsak ima svoje mnenje o tem in onem, ne vem, zakaj moramo poslušati vaše resnice in neresnice, potlej se pa še sekirat za to.
Vem, da so vsa politična sranja predstave za nas, male ljudi in bolj se kregate, več imajo od tega.
Pa en lep dan želim, grem rajši nazaj na starševski čvek….

Ja, takle mamo. In to tudi zato, ker je vsaki generaciji eno figo mar, kaj se je dogajao in se zato iz preteklosti ničesar ne nauči. Potem pa vsaka ponavlja napake prejpnje. Vendar pa zgodovinskih dejstev ne boš spoznal iz besednih bojev na raznih forumih. Treba je vzeti v roke kako knjigo. Da bi se v prihodnje izognili ponavljanju zgodovine, nam pa ne sme biti en drek vseeno, kaj se je dogajalo v preteklosti.

Ja, takle mamo. In to tudi zato, ker je vsaki generaciji eno figo mar, kaj se je dogajao in se zato iz preteklosti ničesar ne nauči. Potem pa vsaka ponavlja napake prejpnje. Vendar pa zgodovinskih dejstev ne boš spoznal iz besednih bojev na raznih forumih. Treba je vzeti v roke kako knjigo. Da bi se v prihodnje izognili ponavljanju zgodovine, nam pa ne sme biti en drek vseeno, kaj se je dogajalo v preteklosti.[/quote]

A veš kaj, po moje je pa pametno, da ta mlada generacija ne dela take panike kot jo morda mi. Saj so že dosti obremenjeni z vsakdanjim življenjem, zakaj naj bi se pa za preteklost in polpreteklost? Vsaka generacija je odgovorna za čas v katerem živi. Oni bijejo svoje bitke, mi pa svoje. Pa tudi ne strinjam se, da je edino zveličavno sedaj, da se prebere kakšno knjigo o tem, saj se še nobena knjiga ni sama napisala, ampak jo pač napiše avtor, ki ima svoj pogled na zgodovino. Poglej že današnje zakone: lahko jih razumeš in intrepetiraš na 1000 načinov, odvisno na kateri strani zakona si. Tako da, mladi, prav imate, zgodovina naj ostane zgodovina, danes se piše sedanjost in pričakuje prihodnost, tudi od vas.

BREZ KORENIN NI RAZCVETA !

[/quote]

Čes anaj bi sen aučili iz preteklosti in polpreteklosti? Mogoče to, da se je še vsaka bitka nazadnje končala za pogajalsko mizo in bi se morda začeli prej pogajati, preden pride do spopada. Kar pa zadeva knjige: odkar so dostopni arhivi je nastala že marsikatera knjiga o polpretekli zgodovini na podlagi dejstev. Pirjevec je denimo, čeprav zaprisežen levičar, napisal na podlagi preverjanja arhivskih dokumentov dokaj kritični knjigo o polpretekli zgodovini z naslovom Tito in tovarši. Prav zato bi bilo dobro, da bi poznali preteklost, ker bi bolje razumeli tudi sedanjost in gradili prihodnost.

Saj ni problema. Treba je sprejet le nekaj “dejstev”:

1. da so Domobranci osvobodili Slovenijo, zato si zaslužijo birčevske penzione
2. da so Nemci in Italijani prišli samo branit Slovence pred komunizmom
3. da Hitler in Mussolini nista Slovencev internirala, temveč sta jim zagotovila delovna mesta

Potem pa lahko vse skupaj pozabimo in gremo naprej :-)))

Boom—————-napisal si :

1. da so Domobranci osvobodili Slovenijo, zato si zaslužijo birčevske penzione
2. da so Nemci in Italijani prišli samo branit Slovence pred komunizmom
3. da Hitler in Mussolini nista Slovencev internirala, temveč sta jim zagotovila delovna mesta

1. Domobranci so hoteli osvoboditi narod od komunistične revolucije, pa so jih komunisti vse pobili !

2.Nemci in Italjani so samo omogočili komunistom, da so postavili svoj polstoletni imprerij !

3. Hitler in Musolini sta pripomogla, da komunisti še dan danes uživajo ogromne borčevske pokojnine !

Enkrat domobranc, za zmeraj domobranc – v duši in dejanjih. Daj pustite vsaj svoje otroke, naj razmišljajo po svoji glavi, ne jim tupit v glavo, da so se domobranci borili za domovino. Ja, mogoče, ampak za domovino, kjer bi govorili vsi nemško in se prebivalci v Sloveniji ne bi pisali Novak, Jelinčič, Janša ampak Nowak, Jehlin ter Janza, uradni jezik bi bil nemščina, slovenščina pa še za v hlev ne. Zakaj pa po vojni niste ostal v Argentini pa v Kanadi pa kaj jaz vem kje še? No, saj greste lahko tudi danes ven- npr. Avstralija vabi….vi kar vpijte in tupite svoje, kakšno krivico ste doživeli, ker je bil vaš dedek, oče ali pa vi – domobranc.
Slabo mi je ob dejstvu, da je Milka dosegla, da so ustanovili novo, samostojno ministrstvo (sicer brez listnice) za zamejce po svetu. Vi imate novo domovino in sedaj vi spet odločate o nas, ki smo ostali v Sloveniji. Zanimivo je tole naše politično življenje, ni kaj.

Komunistom je vse to omogočila tvoja stran s popolnoma zgrešeno politiko in lezenjem okupatorju v rit.

Pik As pa še zmeraj sanja svojo rdečo preteklost,bolj šinfa čez njo.bolj se mu v sanjah vrača!miŠtajerci domobranov nismo imeli zato se kar ta spodnji menite o njih!V 2. svetovni vojni je pa nažalost umrlo največ civilistov!

enkrat “valovi, drugič Pik AS”,
sem ti že napisala, da prav ti mlatiš prazno slamo!!!
Mađarska me pravnič ne briga, kako imajo tam urejeno!!!
Tile tvoji Mađarčki so nas leta 1941 z Nemci vred okupirali. Kaj delajo tam doma me tudi ne briga.
Hahaha, ne, ne, nebom med njimi! Kar po vrsti, po času dogajanja se bodo morali postavili tvoji idolčki.
Tukaj imaš še en link, pa lepo počasi si oglej slikce, so jih tvoji idolčki poslikali in pustili za spomin takim kot si ti, da boš videl kaj so med drugo svetovno vojno delali. Pa njihovi šefi so tudi na slikcah, ob prisegi Hitlerju, na njegov rojstni dan 20. aprila 1944. leta.
http://muceniskapot.nuovaalabarda.org/foto-1-slo.php
Tukaj je 127 fotografij, pa vsako si pozorno oglej, klikaj na puščice, na desni straani so, od 1 do 127.

prababi—————— Še zmeraj mlatiš prazno slamo, pa ponujaš plevel brez vrednosti ???

enkrat “valovi, drugič Pik AS”,
sem ti že napisala, da prav ti mlatiš prazno slamo!!!

Kateri od njiju naj bi mlatil prazno slamo?

Prababi mislim, da si s tem linkom uspešno zaključila temo. Kdor ima še argumente o “pravih rešiteljih” Slovenije se naj raje zamisli nad sabo preden kaj komentira.

Ponovno link pa ga še enkrat poglejte preden komentirate:
Še enkrat si poglejte simpatizerji domobrancev

prababi—————– Vem, da imaš teh linkov, ki prikazujejo takratne razmere in dogotke kolikor jih hočeš, saj so jih v totalitarnih komunističnih časih namenoma napisali in posneli na način, ki je odgovarjal takratni zloglasni zločinski komunistični partiji.
Toda tebi ne kapne, da takrat druga stran ni smela niti pomisliti na to, da bi kaj kdo objavil, ker bi bil tretiran takoj kot narodni sovražnik. Mislim da tvoja osebnost ne zmore biti toliko poštena in nepristranska, da bi to razliko dojela !
Ker je bilo samo enostransko prikazovanje dogotkov, seveda za razumnega in poštenega človeka to potem ne more predstavljati verodostojnosti !!

Če tega nočeš razumeti, tudi dobro !

Toda ker živimo v demokraciji lahko prikazuješ tiste dogotke in lepiš linke, kolikor te je volja. Za razliko od tebe, pa jaz tega ne morem, ker iz tistih časov ni nihče mogel napisati ali posneti nasprotno stran !
Zdi pa se mi prav nagnusno, kako to priliko izkoriščaš in prikazuješ še dan-danes, če ravno ste vso to propagando uporabili že nešteto krat v pol stoletnem času vaše vladavine komunističnega enoumja !

Jaz sem mnenja, da se v vaših vrstah nahajajo krivci povojnih masakrov in da je treba delati na tem, da se privedejo pred sodišče za vojne zločine. Za sedaj se to ni zgodilo, ker ste v Sloveniji izkoristili svoje privilegije in si podredili vse vzvode odločanja in oblasti, ker se bojite pošteno odgovarjati za zločine ki ste jih izvajali takoj po vojni in naprej vse do leta 1991.

Toda nič ni večnega in tudi to stanje se počasi spreminja. Vsekakor se približuje čas, ko boste morali za to odgovarjati ! Šele takrat se bo duh slovenske delitve pomiril in Slovenija bo počasi zaživela svobodneje !

Joj, Pik od konca vojne in pobojev je minilo že 60 let. Glavni krvniki so zdaj stari čez 80 let, večina najbrž že proti 90, in ker oblast uspešno zavlačuje postopke zoper vojne zločine in kmalu ne bo nikor več, ki bi odgovarjal, saj se bodo vsi odgovorni že preselili v večna lovišča.

Prva pripomba: DogoDki so, ne dogoTki, kot pišeš ti!

Tvoj navedek:
“Vsekakor se približuje čas, ko boste morali za to odgovarjati ! Šele takrat se bo duh slovenske delitve pomiril in Slovenija bo počasi zaživela svobodneje !”

Duh slovenske delitve se bo pomiril, ko boste VI plačali za vse gorje, ne pa da še danes kokodajsate in nam vsiljujete svoje vrednote. Ko boste VI nehali kokodajsat, se bo duh pomiril in nič prej.

Smrt bedastočam, svoboda narodu!

HI Savitri,

Res je da so krvniki večinoma starci. So pa dobro poskrbeli za podmladek. Tu gre za cele sorodstvene povezave iz roda v rod. O tem je veliko pisal Boštjan M Turk, ki je izpostavil tudi ne-vračanje zaplenjenih premičnin.

V mnogih (komunističnih) domovih še danes visijo precej vredne umetnine, ki so jih zaplenili njihovim prvotnim lastnikom. Tudi te je potrebno vrniti.

ž

Če že popravljaš drugim pravopisne napake, dovoli, da tudi jaz Tebe opozorim na eno.
Prav se glasi: Ko boste vi nehali KOKODAJSATI in ne kokodajsat, kot si napisala.

To je res. Česar niso pokradli, so pa uničili. Dobro so vedeli, da vzameš narodu dušo, če mu uničiš kulturno dediščino. Ampak tu sem mislila bolj na osebno odgovornost tistih, ki so dejansko poboje ukazali, kar je tudi dokumentirano v tistih ostankih UDBO-vskih arhivov, ki jim jih ni uspelo pravočasno uničiti.

enkrat “valovi, drugič Pik AS”,
sem ti že napisala, da prav ti mlatiš prazno slamo!!!
[/quote]

Kateri od njiju naj bi mlatil prazno slamo?[/quote]

Savitri,
hahaha, le kateri mlati prazno slamo!?
“valovi = Pik AS”, je en osebek, ko piše z več nicki!

Tudi ti si napisala, da si že dalj časa tukaj prisotna. 🙂
Ampak, z nickom “Savitri” ne pišeš dolgo. Nisi osamljena, da si spremenila nick. :-))
Nekateri so že toliko neprimernega tukaj napisali, da se s starim nickom ne upajo več pisati!

P.s.
Poglej zgoraj tole citirano pisanje zgoraj. Tudi tega si “zaštrikala”!

Kateri od njiju naj bi mlatil prazno slamo?[/quote]

Savitri,
hahaha, le kateri mlati prazno slamo!?
“valovi = Pik AS”, je en osebek, ko piše z več nicki!

Tudi ti si napisala, da si že dalj časa tukaj prisotna. 🙂
Ampak, z nickom “Savitri” ne pišeš dolgo. Nisi osamljena, da si spremenila nick. :-))
Nekateri so že toliko neprimernega tukaj napisali, da se s starim nickom ne upajo več pisati!

P.s.
Poglej zgoraj tole citirano pisanje zgoraj. Tudi tega si “zaštrikala”![/quote]

Se opravičujem, če sem ga polomila, ker nisem vešča tukajšnjega pisanja, saj še ne pišem tule prav dolgo. Sem namreč “new kid on the block”. Precej časa sem namreč samo brala in dokler se nisem spomnila primernega imena, ki ima nek simbolični pomen, pod katerim bi “nastopala”, nisem pisala. Opazila pa sem, da sta Ti in Ninčka prav obsedeni od preganjavice, da nekateri pišejo pod različnimi imeni. Zato se resno sprašujem, ali ni to prav vajina navada. Po mojem mnenju to ni potrebno, saj je vsak tako ali tako anonimen.

Pik As,
naj ti bo, ker ne daš miru, po točkah.

1. Vse te posnetke so fotografirali tvoji idoli.

2. Tebi bo moralo še marsikaj kapniti, žal, ti ne bo!
3. Tvoja osebnost pa ni toliko poštena, da bi priznala kaj so delali tvoji IDOLI, med leti 1941 – 1945, niti še po tem času. Ves čas so delali, prepir med Slovenci in ga še vedno delajo.
4. Pometaj pred svojim pragom!
5. Ja lepim jih, ker se delate nedolžni angelčki, kar pa niste!
6. kar poišči jih, pa še svoje idole poišči, da bodo odgovarjali za vso svinjarijo, ko je fotografirana v zgornjem linku “Mučenišla pot. pa še enkrat klikni na link in poglej kdo je na sliki št. 55 in 56, sicer si pa vsako sliko oglej, kje so se “ti dogodki” zgodili – dogodili.
Aja, pa še tvoje idole poišči, nekaj je še živih.
Aja, ti misliš, da so ti idoli to lahko počeli, kaneda!???

Mene, pa ne mešaj zraven, ker imam čisto vest. Limam pa linke zato, ker se žrtve ne morejo same braniti, kaj so počeli z njimi.
Njim sem dolžna, da takim (oprosti) tepcem kot si ti predstavim, kaj so morali pretrpeti nič krivi med drugo svetovno vojno.

Čas je, da se zamisliš, če je vse to kar so delali tvoji IDOLI prav, jaz vem, da ni prav!
To je bil čas, ko nam, ko smo tisti čas živeli in k sreči preživeli, ne bo šel nikoli v pozabo.
Pa še mnogi imajo enako mnenje.

Pik As,
naj ti bo, ker ne daš miru, po točkah.

1. Vse te posnetke so fotografirali tvoji idoli.

2. Tebi bo moralo še marsikaj kapniti, žal, ti ne bo!
3. Tvoja osebnost pa ni toliko poštena, da bi priznala kaj so delali tvoji IDOLI, med leti 1941 – 1945, niti še po tem času. Ves čas so delali, prepir med Slovenci in ga še vedno delajo.
4. Pometaj pred svojim pragom!
5. Ja lepim jih, ker se delate nedolžni angelčki, kar pa niste!
6. kar poišči jih, pa še svoje idole poišči, da bodo odgovarjali za vso svinjarijo, ko je fotografirana v zgornjem linku “Mučenišla pot. pa še enkrat klikni na link in poglej kdo je na sliki št. 55 in 56, sicer si pa vsako sliko oglej, kje so se “ti dogodki” zgodili – dogodili.
Aja, pa še tvoje idole poišči, nekaj je še živih.
Aja, ti misliš, da so ti idoli to lahko počeli, kaneda!???

Mene, pa ne mešaj zraven, ker imam čisto vest. Limam pa linke zato, ker se žrtve ne morejo same braniti, kaj so počeli z njimi.
Njim sem dolžna, da takim (oprosti) tepcem kot si ti predstavim, kaj so morali pretrpeti nič krivi med drugo svetovno vojno.

Čas je, da se zamisliš, če je vse to kar so delali tvoji IDOLI prav, jaz vem, da ni prav!
To je bil čas, ko nam, ko smo tisti čas živeli in k sreči preživeli, ne bo šel nikoli v pozabo.
Pa še mnogi imajo enako mnenje.[/quote]

New Report

Close